Jak skuteczne zwiększyć ruch na stronie internetowej ?

zwieksz ruch na stronie internetowej

Samo stworzenie strony internetowej lub sklepu internetowego nie zagwarantuje Ci odwiedzin czytelników, czy potencjalnych klientów. By móc konkurować z innymi o zasięg i konwersję, niezbędne jest przedsięwzięcie odpowiedniej strategii, która umożliwi Ci wypromowanie swojej strony internetowej.

W tym artykule poznasz niektóre ze skutecznych sposobów, które umożliwią Ci wygenerowanie o wiele większego ruchu na swojej witrynie.

 

#1 Zadbaj o unikalny content najwyższej jakości

unikalny content strony internetowej

Publikowane treści w sieci to obecnie jeden z najpotężniejszych oręży w walce o czytelnika i klienta. Tworzenie wartościowych i merytorycznych artykułów, newsów, czy informacji pozwoli Ci wybić się spośród konkurencji i zaprezentować siebie jako doświadczonego specjalisty ze swojej branży.

Solidna, merytoryczna, przydatna i wartościowa treść publikowana w najróżniejszych formach pozwoli Ci przyciągnąć grupę docelową, a także zbudować wiarygodność i zaufanie do firmy. Co więcej, dobra treść stanowi podstawę do efektywnego pozycjonowania witryny w wyszukiwarkach.

Do tworzenia wysokiej jakości contentu warto zatrudnić doświadczonego copywritera lub agencję, którzy stworzą wysokiej jakości tekst, który będzie skutecznie ubogacał czytelnika o nowe informacje. Naturalnie treści na stronie oraz artykuły muszą być unikalne i oparte na wiarygodnych źródłach.

 

 

#2 Link building – zdobądź linki do strony

linkbuilding strony internetowej

wykres rozłożenia linków dla domeny hauerpower z cognitiveseo.com

 

Budowanie bazy linków do Twojej strony to niezwykle ważna część procesu jej pozycjonowania. Pamiętaj jednak, że nie liczy się ilość, lecz jakość. Postaraj się zdobyć dużo linków ze stron o dużym współczynniku Trust Flow. Warto pokusić się również o wymianę linków między partnerami, a nawet konkurencją. Pamiętaj, by urozmaicić linkowanie, by odsyłanie nie prowadziło wyłącznie do strony głównej. Staraj udzielać się na forach, komentować inne branżowe blogi z których również mogą przyjść do Ciebie potencjalni komentujący.

 

 

#3 Zacznij działać w mediach społecznościowych, na forach i blogach

Wykorzystanie potencjału mediów społecznościowych to doskonały sposób na zbudowanie ogromnej bazy lojalnych odbiorców. Dzielenie się wiedzą na LinkedIn, Facebooku, Google+, czy Goldenline pozwoli Ci stworzyć spójny i profesjonalny wizerunek. To, jaki kanał okaże się dla Ciebie najlepszy, uzależnione jest od specyfiki Twojej branży. Niektórym wystarczy firmowy profil na Facebooku, podczas gdy inne firmy, by trafić do swojej grupy docelowej, aktywnie prowadzą kilka profili na różnych platformach społecznościowych. Ważne by sprowadzać ruch do strony z portali społecznościowych od czasu do czasu umieszczając link na profilu do swojego wpisu na blogu, zbierając tym samym ruch do strony z miejsc docenianych przez Google.

 

 

#4 Optymalizacja meta opisów, tytułów, czas ładowania strony, znaczniki alt

optymalizacja strony internetowej

Absolutna podstawa optymalizacji strony internetowej pod kątem SEO. Odpowiednie meta tytuły i opisy (title, description, alt) pozwolą Ci stworzyć podstrony bardziej przyjazne nie tylko wyszukiwarkom Google, ale również użytkownikom (łatwiej znaleźć Twoją stronę w otwartych kartach przeglądarki dzięki małej ikonce z logo zwanej favicon oraz opisowi – meta title). Transparentne opisy oraz łatwe w nawigowaniu tytuły, które jednocześnie intrygują i zachęcają do kliknięcia to jedna z najlepszych strategii, jaką możesz obrać. Meta opisy i tytuły wręcz doskonale sprawdzają się do pozycjonowania na długi ogon, czyli pozycjonowania na sprecyzowane, długie frazy kluczowe, które użytkownicy równie często wpisują w wyszukiwarkę co te podstawowe – ogólne. Warto także zadbać o opisy grafik zastosowane na stronie i podstronach (które powiedzą robotowi Google czego dotoczy dana grafika), budowę strony z odpowiednimi nagłówkami h1-h3, zastosowanie znaczników <strong>. Ważnym niezwykle jest też czas wczytywania strony, nie warto ładować więcej ‘mb’ niż musimy (np. skalując za pomocą kodu za duże grafiki). Tutaj z pomocą przyjdą nam : dobre kodowanie strony (css) oraz wszelkiego typu kompresory online grafik, które potrafią nieraz odchudzić grafikę o ponad połowę wagi wyjściowej.

 

 

#5 Usuwanie duplikatów treści wewnętrznych i zewnętrznych

usuwamy duplicat content strony www

Google oraz inne wyszukiwarki niechętnie patrzą na powielane treści w sieci – dotyczy to zarówno powielania w obrębie jednej witryny, jak i „na zewnątrz”. Jeśli będziesz duplikował treść, narażasz się na nałożenie filtra, który obniży Twoją widoczność w SERP (wynikach wyszukiwania), a także może przyczynić się do nałożenia filtra i kary. Usuwaj duplikaty stron i treści lub blokuj ich indeksowanie.

 

 

#6 Udostępnianie danych strukturalnych robotom Google

znaczniki rich snippet, opisy rozszerzone

Ułatw robotom Google życie i udostępnij im informacje o strukturze danych Twojej strony internetowej. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać bogatszy snippet, czyli rozszerzony opis strony internetowej pojawiający się w SERP. Bogaty snippet może być wzbogacony między innymi o ocenę, cenę, czy stan produktu, które wyświetlają się wprost w wynikach wyszukiwania, co z pewnością poprawi współczynnik CTR (Click Through Rate). CTR jest współczynnikiem klikalności i określa on stosunek liczby kliknięć do wyświetlenia strony, linku, czy reklamy – zależnie od kontekstu. Jak uzyskać rich snippet ? Należy wdrożyć jeden z trzech mechanizmów na stronie : mikroformat, mikrodane lub RDF. Należy też zauważyć że mimo wdrożenia Google nie gwarantuje pokazania się rich snippet w wynikach wyszukiwania.

 

 

#7 Zadbaj o ruch mobilny – AMP i responsywność

responsywne strony internetowe

realizacja strony w technologii RWD wykonanej przez nasze studio

 

O tym, że strony internetowe muszą być responsywne i dostosowane do urządzeń mobilnych wiemy już od dłuższego czasu. Niemniej, nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy o tzw. Mobile First Index, który premiuje witryny całkowicie dopasowane do wyświetlania na tabletach i smartfonach. Responsywność witryny jest obecnie jednym z ważniejszych czynników, który poprawi ruch organiczny z urządzeń mobilnych. Wiedziałeś, że ruch ten już dawno prześcignął ruch z urządzeń desktopowych?

Aspekt AMP (Accelerated Mobile Pages) wynika z kwestii responsywności. Są to działania, które przyśpieszają działanie strony internetowej na urządzeniach mobilnych. Skracają czas jej ładowania, optymalizują oraz dynamizują jej działanie. Pomyśl, jakie może mieć to znaczenie dla ruchu organicznego pochodzącego z segmentu mobile?

 

 

#8 Sprawdź, czy UX stoi na możliwie wysokim poziomie

ux uzytecznosc strony internetowej

User Experience to wrażenia, jakie odnoszą się do doświadczeń użytkownika, który ma styczność z witryną (zagadnienie to jest o wiele szersze). Doświadczenia użytkownika względem witryny mają istotny wpływ na jego pozostanie na stronie. Jeśli strona internetowa posiada odpowiednio rozmieszczone sekcje, wpływa to na czytelność i transparentność całej witryny. Wówczas użytkownik z pewnością zostanie na niej dłużej i z przyjemnością na nią powróci.

Tworzenie prawidłowego User Experience to zajęcie wymagające doświadczenia oraz wykonywania testów skuteczności poszczególnych układów, czy rozwiązań. Skuteczność UX trudno zmierzyć, ponieważ jest to dziedzina czysto empiryczna.

 

Podczas realizacji projektów stron internetowych, trzymamy się wymienionych powyżej założeń. Umożliwia nam to tworzyć strony internetowe zgodne z najnowszymi trendami, funkcjonalne i łatwe w odbiorze. Stawiamy na minimalizm, który nie przeszkadza w odbiorze głównej treści – nie przedkładamy formy nad zawartość.

 

Design naszych stron dba o wygodę użytkownika, jednocześnie będąc estetycznym i spełniającym ustalone uprzednio wymagania projektu. Naturalnie, każda z naszych stron jest w pełni responsywna i odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO dla robotów Google.

 

Mateusz - planuje i kreuje. Odpowiedzialny za cały zespół Hauerpower oraz główny kontakt z klientem. Specjalizuje się w SEO oraz UX.

All author posts
18 komentarzy
 • Odpowiedz Mariola

  Luty 6, 2018, 12:48 pm

  Witam, mam pytanie: czy z czynnościami o których Pan pisze poradzi sobie administrator strony o skromnym zasobie wiedzowym w zakresie pozycjonowania czy są one raczej zarezerwowane dla pracownika firmy zajmującej się pozycjonowaniem?

  • Odpowiedz hauerpower

   Luty 6, 2018, 2:26 pm

   wszystko zależy od tego jaki cms / system administratora / ma strona, ale standardowo wszystkie te rzeczy powinno się dać zrobić z systemu jeżeli jest to wordpress czy joomla to śmiało możemy pokazać gdzie takie rzeczy edytować / np. wtyczka yoast w wordpress lub edycja obrazu / inna sprawa to tzw. na sztywno umieszczone pliki graficzne czyli zakodowane w aszablonie obrazy /czy logo które stanowi link do strony głównej i tutaj alt z frazą byłby pomocny /gdzie tylko z kodu można dodać znacznik alt.

 • Odpowiedz Michał

  Luty 6, 2018, 12:51 pm

  Zwięźle i na temat! Chociaż rozwinąłbym jeszcze kwestię alt opisów – do wszystkich zdjęć znajdujących się na stronie – ma to ogromny wpływ na pozycjonowanie grafik / zdjęć.

  Pozdrawiam i dzięki za artykuł 🙂

 • Odpowiedz Ania

  Marzec 23, 2018, 8:17 am

  UX jest ważnym aspektem, ale przyporządkowałabym go już do etapu – jak zatrzymać użytkownika na stronie i zmotywować do dokonania konwersji. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jednym z najważniejszych sposobów na pozyskanie ruchu na stronie jest budowa wizerunku eksperta – trwa długo, ale generuje trafne i zyskowne odwiedziny. Dzięki za ten artykuł!

 • Odpowiedz arseosystem

  Czerwiec 28, 2018, 1:46 pm

  Są to podstawy dla osób, które dłużej siedzą w temacie seo, ale dla osób które zaczynają swoją przygodę lub osób które chcą samodzielnie zwiększyć ruch z pewnością artykuł będzie przydatny 🙂

 • Odpowiedz Websters

  Grudzień 14, 2018, 8:18 am

  Osoby, które nie mają pojęcia o programowaniu nie poradzą sobie nawet korzystając ze wskazówek. Zdecydowanie lepiej powierzyć projektowanie stron wrocławskim specjalistom z branży IT, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu na pewno wykonają ją najlepiej jak potrafią. Poza tym nie trzeba się wtedy martwić o te wszystkie optymalizacje, bo jak wiadomo firma powinna zająć się wszystkim.

 • Odpowiedz Bartek

  Styczeń 22, 2019, 12:22 pm

  Wpis idealny dla osób stykających się pierwszy raz z pozycjonowaniem strony www. Dużo ogólnych informacji bez zbędnych szczegółów na sam początek 🙂 Chociaż jeśli ktoś chce samemu od zera i bez większej wiedzy zabrać się za wbijanie pozycji to na pewno będzie musiał poświęcić baardzo dużo czasu na naukę i samo wdrażanie wszystkiego 🙂

 • Odpowiedz Auto Dzban

  Luty 5, 2019, 9:25 pm

  Takie porady lubię proste i łatwe do zrozumienia. Dzięki takim wpisom nie muszę powierzać mojego bloga w ręce firm SEO, tylko mogę się zabawić sam i powalczyć o lepsze pozycje.

 • Odpowiedz SEMPIRE

  Luty 10, 2019, 10:54 am

  Warte uwagi podpowiedzi dla osób stawiających pierwsze kroki w pozycjonowaniu stron.
  Odnośnie punktu #4 Optymalizacja meta opisów – przydatne przy konstruowaniu tytułów i opisów może okazać się narzędzie https://www.sempire.pl/podglad-tytulu-i-opisu-strony-w-google.html które prezentuje jak ustawione tagi będą prezentowane w wyszukiwarce Google.

 • Odpowiedz Damian z SEO Cymes

  Luty 10, 2019, 4:00 pm

  Prawda jest taka, ze aktualnie zdobywa się najwięcej ruchu poprzez długi ogon – long tail. Publikuje się dużo obszernych artykułów z danego tematu i buduje się autorytet domeny (topical authority). Wykorzystując odpowiednie frazy kluczowe w tekstach, osiąga się wysokie pozycje na precyzyjne frazy, a ruch ten łatwiej przenieść na konwersje.

 • Odpowiedz Ania

  Marzec 6, 2019, 2:57 pm

  Z linkowaniem sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Zanim w ogóle zaczniemy pozyskiwać linki, należy przyjrzeć się działaniom konkurencji. Niestety w LB nie ma utartych schematów. W niektórych wypadkach zadziała linkowanie tematyczne, w innych ilościowe a jeszcze w innych musimy nastawić się na odpowiednią strukturę linkowania. Nie zmienia to jednak faktu, że faktycznie samo linkowanie jest ogromnie ważne w całym procesie budowania widoczności strony !

 • Odpowiedz Michał

  Maj 6, 2019, 10:33 am

  Dobra dawka wiedzy na początek przygody z pozycjonowania. Myślę, że taki wstęp każdy zrozumie i przyjmie. 🙂

 • Odpowiedz Tomasz

  Czerwiec 24, 2019, 9:13 am

  Artykuł może nie jest tak ogromny jak obecnie przyszło mi czytać, ale wystarczający, aby zobrazować o co chodzi w tym wszystkim. Dobra robota!

 • Odpowiedz ACTIVATE

  Wrzesień 9, 2019, 11:22 am

  Dobry artykuł, godny polecenia i linkowania na specjalistycznych forach.
  Dzięki takim poradom, osoby nie znające się na pozycjonowaniu, mogą samodzielnie rozpocząć swoją przygodę z pozycjonowaniem stron internetowych. Tutaj też znajdziecie troszkę wiedzy w pigułce: https://www.activate.pl/pozycjonowanie-stron, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć się w skomplikowanym świecie SEO&SEM.

 • Odpowiedz Brandbay

  Wrzesień 17, 2019, 8:27 am

  Warto dodać odnośnie drugiego punktu aby przyjrzeć się dokładnie profilowi linków. Samo patrzenie na TF może być zgubne ponieważ łatwo manipulować tym wskaźnikiem. Najlepiej w swojej ocenie wspomagać się również DR od Ahrefs czy DA od Moz.

Write a comment

1 × 5 =