graficzne inspiracje do projektu strony www

Graficzne inspiracje do projektu strony www i nie tylko

W tym temacie chcielibyśmy podzielić się naszymi ulubionymi materiałami, serwisami z których na co dzień korzystamy – są to branżowych serwisy dla grafików, designerów internetowych, co prawda część z nich jest anglojęzycznych to jednak głównie zależy nam na najlepszych znaleziskach o które w naszych portalach ciężko. Postaramy się o proste słownictwo, ale głównie będą to ciekawe, inspirujące nas grafiki.

smashing-magazine-logo Serwis / portal traktujący o grafice ale nie tylko. Stanowi doskonałe źródło nowinek ze świata z zakresu kodowania : css, html, javascript oraz samej grafiki, typografii. Znajdziemy tutaj także graficzne inspiracje. Serwis poświęcony również zagadnieniom programów adobe : photoshop, illustrator.
Przejdź do serwisu

psd tuts Zbiór pomocnych tutoriali oraz informacji do zaawansowanej obróbki graficznej. Główna tematyka to program adobe photoshop, gdzie można dowiedzieć się jak zrobić odpowiedni lifting zdjęcia, wykonać efektowny napis korzystając z filtrów etc..
Zobacz serwis

wdl Znakomity blog skupiający wszystkie nowinki ze świata – ciekawe wpisy, pomysłowe zestawienia, graficzne przykłady dobrych stron oprawione komentarzem – lubimy zaglądać.
Zobacz blog

czcionki do projektu Lubimy też zaglądać co nowego w świecie liternictwa. Często bowiem ładne literki powodują że projekt wiele zyskuje na swojej atrakcyjności, nie wspominając już o czytelności.
Ładne fonty

warstwy blog o projektowaniu Z naszych rodzimych chętnie zaglądamy na warstwy.com Autor bloga ma często różne ciekawe pomysły na wpisy – co ważne przydatne w życiu grafika.