powrot do bloga
/
/
marketing
/
Co to jest Agencja interaktywna ?

Co to jest Agencja interaktywna ?

Hauer Mateusz LinkedIn
Co to jest Agencja interaktywna ?

Co to jest agencja interaktywna czy warto podjąć współpracę ?

Często mylona z agencją reklamową kojarzoną przez Klientów jako interaktywną. Poznaj czym jest agencja interaktywna z krakowa. Gwarancja i kompleksowość wykonania usług w jednym miejscu.

Spis treści:

 1. Co to jest interaktywność
 2. Czym zajmuje się agencja interaktywna
 3. Zalety współpracy z agencją interaktywną
 4. Gdzie szukać agencji interaktywnej ?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto współpracować z agencją interaktywną (multimedialną) zdefiniujmy pojęcia :

Interaktywność

Interaktywność czyli oddziaływanie dwóch stron porzez wzajemne wpływanie na siebie. Zwrot stosowany w branżach informatycznej, multimedialnej. Inaczej mówiąc to możliwość odbierania i reagowania na informację w tym samym czasie.

Inne zwroty kojarzone z pojećiem agencji interaktywnej to : agencja it, agencja multimedialna i marketingowa. Pojęcie często mylone z agencją reklamową.

Co to jest agencja interaktywna ?

Specjalizuje się w budowie, wdrożeniu strategii i kompleksowemu podejściu w zakresie tworzenia marki w internecie.

Jest to odpowiednik agencji reklamowej znanej wszystkim z reklam outdoorowych oraz prowadzonych działań w obszarze druku tyle że przeniesiona do internetu. Stąd często popularnie agencje interaktywne nazywane są reklamowymi.

Czym zajmuje się agencja interaktywna ?

Zakres usług agencji interaktywnej (multimedialnej) jest bardzo szeroki, można powiedzieć to działania z całego spekrtum dostępnego na rynku tj usług 360stopni dla Klientów.

Do głównych zadań należą m.in:

 • opracowaniem planu działania i strategii marketingowej dla Klientów w internecie
 • projektowanie i tworzenie stron internetowych, aplikacji, portali,
 • działania związane z rozwiązaniami ecommerce np sklepy internetowej,
 • łączenie usług i dbanie o spójność realizacji np w przypadku większych klientów, który kompleksowo wykonują różne zlecenia,
 • optymalizacje stron oraz SEO,
 • pozycjonowanie,
 • kampanie SEM - prowadzenie kampani reklamowych w Google Adwords,
 • budowa widoczności w socialmediach,
 • prowadzenie kamapni w social mediach
 • przygotowanie i opieka graficzna w social mediach
 • opieka nad kontami i profilami społecznościowymi,
 • dbanie o zaplecze techniczne : kampanie emailowe wymagają dodatkowych portali obsługujących mailing etc,
 • audyty, dedykowane rozwiązania z zakresu marketingu internetowego

Czy warto podjąć współpracę z agencją interaktywną ?

W przypadku kiedy oczekujemy kompleksowego podejścia oraz nie chcemy na każdej nowej rzeczy zlecać kolejnemu wykonawcy, wprowadzać od początku w nasz biznes i dzielić uwagę na klika firm to warto. Zyskujemy spokój, dedykowanego opiekuna oraz sprawdzony zespół z wcześniejszych realizacji. Budujemy relacje które procentują znajomością nas czyli Klienta i naszych oczekiwań. Dłużasza współpraca może też okazać się prostsza i łatwiejsza przy kolejnych zleceniach gdyż agencja zna nasze oczekiwania, a my jesteśmy zadowoleni z jakości obsługi.

Zalety agencji interaktywnej

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Niewątpliwą zaletą jest posiadanie wszystkich internetowych usług w jednym miejscu. Zlecając wykonanie strony, portalu, aplikacji internetowej Klient jest prowadzony w obrębie jednego zespołu przez cały proces realizacji.

Jeden zespół, dedykowany opiekun Klienta

Kolejnym plusem jest płynne przejście do usług marketingu oraz budowania widoczności w wyszukiwarce, prowadzeniu mediów spłecznościowych, reklamowaniu usług, pozycjonowaniu. Jest to po prostu wygodne. Oszczędzamy czas i energię na szukanie kolejnych podwykonawców których trzeba wprowadzić w to co chcemy zrobić, jaki mamy cel. Zamiast kilku zespołów i osób kontaktowych mamy jednego opiekuna.

W przypadku wykonania usługi projektu strony internetowej samodzielnie musimy znaleźć wykonawcę, który taka stronę zakoduje, kolejnego wykonawcę do działań SEM i SEO oraz ewentualnej administracji.

Gwarancja usług agencji marketingowej

Podejmując współpracę z agencją sprawdzoną np: poprzez sprawdzenie portali społecznościowych mamy pewność że nie zostaniemy w połowie realizacji z nieskończoną pracą. Agencja nie zniknie za miesiąc, a w przypadku problemów lub poprawek gwarancyjnych zotaną one wykonane bezproblemowo.

Gdzie i jak szukać agencji interaktywnej ?

W dobie obecnych czasu liczy się przede wszystkim kontakt oraz zrozumienie Klienta. Nie ma konieczności by agencja była z naszej miejscowości gdyż wystarczy zorganizować spotkanie online i sprawnie można omówić wszystkie kwestie organizacyjne i przeprowadzić warsztaty. Taki obraz sytuacji daje duże możliwości na znalezienie agencji multimedialnej niekoniecznie z naszego lub najbliższego miasta.

Na co zwrócić uwagę mając do dyspozycji agencję z drugiego końca Polski ?

Podstawowym kryterium powinno być portfolio oraz sposoby komunikacji. Warto zapytać czy agencja organizuje wstępne rozmowy z klientami celem poznania ich biznesów od środka. Jeżeli tak należy z tego skorzystać gdyż mamy okację poznać naszego przyszłego partnera z którym chcemy zbudować długofalowe relacje.

Zrealizowane usługi, portfolio agencji interaktywnej

Kolejnym ważnym punktem jest zwórcenie uwagi na te usługi którymi jesteśmy głównie zainteresowani np jeżeli jest to kamapnia społecznościowa na Facebooku warto zobaczyć jak prowadzony jest fanpage agencji, czy są zaagangażowani użytkownicy i społeczność zbudowana wokół agencji. Podobnie będzie z innymi usługami którymi jesteśmy zainteresowani. Zwykle agencja ma świadomość zdobycia Klienta na długofalową współpracę więc będąc tego świadoma powinna dać od siebie maksymalnie dużo, warto to sprawdzić.

W dobie obecnych czasów gdzie każdy może być pseudo specjalistą w internecie bardzo łatwo można trafić na specjaliste, który wykona poszczególną usługę taniej lub jest wyspecjalizowany. O ile może tak faktycznie być to egzekwowanie usług na gwarancji lub po dłuższym czasie chęć zmiany lub aktualizacji prowadzonej usługi np : zmian na stronie lub poszerzeniu zakresu kamapni reklamowej może być już problemem. Oczywiście nie ma reguł jednak agencja to wizerunek i jakość, która idzie w parze z doświadczeniem i stażem na rynku. Dlatego warto wybierać te firmy które są już dłużej na rynku lub mają bogate portfolio i zadowolonych Klientów.

Ceny w agencji interaktywnej IT

Nie ma tutaj reguły. Zależnie od klasy specjalisty freelancera oraz samej agencji ceny mogą być podobne. Jeżeli celujemy w agencje z dużych miast jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, które są już długo na rynku, mają dużych Klientów cena będzie adekwatna do ich renomy. Z drugiej strony podobnie może być z freelancerem czy firmą oferującą pojednyczą usługę.

Polska czy zagraniczna agencja interaktywna ?

Dobrym pomysłem jest również poszukanie agencji interaktywnej z poza Polski. Często takie agencje to inne podejście designerskie i nowsze standardy. Zespoły grafików również miło potrafią zaskoczyć, świeżością i podejściem kreatywnym do nawet prostych zleceń. Jednak oczywiście brarierą może być język. Warto taki research przeprowadzać na branżowych portalach graficznych np: behance czy dribbble.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing