Strony internetowe dla deweloperów

tworzenie stron www dla deweloperów

Jakie powinny być strony deweloperów ?

Czym powinna charakteryzować się strona internetowa dla dewelopera ?
Na jakie funkcjonalności i userflow warto zwrócić uwagę projektując stronę dewelopera ? 
Dlaczego warto mierzyć konwersję i tworzyć listy remarketingowe.

Podstawowym aspektem realizacji strony www dla dewelopera jest tak jak w przypadku każdej innej określenie założeni oraz jej celu.
Przed wykonaniem projektu graficznego oraz całej koncepcji warto zadać sobie pytania : 

1) kim jest nasz klient ?
2) czego szuka na stronie ?
3) jak będziemy mierzyć konwersję i czy mamy ustalone cele dla strony


Tworzenie strony internetowej dewelopera
- założenia i funkcjonalności

Tworzenie strony internetowej dewelopera to odpowiednio projekt ścieżki podróży użytkownika oraz realizacja przez niego określonych scenariuszy w procesie budowania person i określenia konwersji.

System CMS Wordpress
Wygodny i prosty w obsłudze system CMS dający możliwości zmiany statusów lokali, cen, dodania aktualności z budowy oraz edycji oferty.
Zobacz co to jest Wordpress i jak prosto edytować stronę za jego pomocą.

Zobacz strony internetowe deweloperów

Architektura strony internetowej dewelopera

W przypadku tworzenia stron inwestycji deweloperskich lub stron internetowych deweloperów warto rozważyć strukturę składającą się z : 

Strona główna
To miejsce na którym użytkownik znajdzie się po wpisaniu adresu strony z ogłoszenia / z baneru na mieście. Warto w tym miejscu by znalazły się wszystkie podstawowe i łatwo dostępne informacje o inwestycji.

O nas lub O deweloperze
Rodzaj budowania zaufania tzw reason to beileve. W tej podstronie warto umieścić informację o deweloperze, historię powstania, misję oraz cele.


O inwestycji
Podstrona dedykowana dla opisu inwestycji. Koncepcję tutaj są różne jednak dominuje przekaz opisujący daną inwestycję poprzez zamieszczenie sekcji : 
- lokalizacja
- atrakcje
- galeria
-

Mieszkania
To główna podstrona zwierająca wyszukiwarkę mieszkań stosowaną zwykle w dwóch formach : 

1) Graficzna wyszukiwarka z której możemy wybrać budynek lub piętro. Z tego poziomu użytkownik przechodzi o podstrony konkretnego budynku lub rzutu piętra z którego dokonuje kolejnych wyborów przejścia do lokalu.

2) Tabela z listą mieszkań zawierająca filtrowanie.
W tabeli zwykle przyjęło stosować się pola : 
- numer mieszkania / nazwa
- piętro / parter
- ilość pokoi
- powierzchnia
- cena brutto
- cena za metr
- status mieszkania : wolne / zajęte / zarezerwowane z odpowiednio dobranym kolorem, który będzie również kontynuowany na rzutach pięter.

Guzik akcji CTA - zobacz mieszkanie
W podstronie warto umieścić również dodatkowo guzik CTA w formie 'zobacz mieszkanie', dające jasny komunikat przejścia do karty z każdego wiersza tabeli

Inwestycje zrealizowane
W przypadku większych deweloperów warto również wprowadzić listę zrealizowanych inwestycji, które dodatkowo budują zaufanie i pokazują możliwości deweloperskie.


Kontakt
Powinien zawierać: 

1) Czytelny z podziałem na adres inwestycji / w przypadku jeżeli jest to dedykowana strona inwestycji /
2) dane kontaktowe do przedstawiciela oraz biura
3) formularz z maksymalnie 3-4 polami do uzupełnienia by nie obniżać konwersji zapytań.

Projektowanie strony www dewelopera

Zależnie od typu przeznaczenia inwestycji np: strona sprzedająca mieszkania kierowana dla inwestorów lub klienta indywidualnego rodzin z dziećmi.

Warto skupić się na różnych aspektach wizualnych strony.


Strony internetowej deweloperów nastawione na sprzedaż większym inwestorom nie koniecznie muszą być wizualnie klimatyczne i wzbudzać w użytkowniku efekt rodzinnego ciepła.

Strony inwestycji dla inwestorów
To strony które powinny być nastawione na czytelność, dane techniczne, prezentację kart mieszkań oraz dobrze zorganizowaną wyszukiwarkę z licznymi parametrami do wyboru.

Tu liczy się użyteczność i szybkość dotarcia do informacji. Projekt graficzny powinien być nastawiony na prostotę i minimalizm oraz wzbudzać zaufanie i prestiż.

Strony inwestycji dla par, rodzin z dziećmi
Tutaj sytuacja jest inna. Strona taka powinna oddawać klimat inwestycji. Być graficznie dopracowana.

Etapy tworzenia stron internetowych

Jak przygotować się do pracy z agencją ? Jak zlecić tworzenie strony internetowej ? Czym jest specyfikacja oraz brief. Zobacz nasz poradnik dotyczący tworzenia stron internetowych

etapy tworzenia stron internetowych

Techniczne aspekty stron inwestycji deweloperskich

Responsywność - dopasowanie do urządzeń mobilnych
Podstawowy techniczny wymóg obecnych czasów. Nigdy nie wiemy / lub do czasu gdy nie zmierzymy wejść na stronę / z jakich urządzeń najczęściej jest odwiedzana nasza strona /, czy użytkownik korzysta z pełnego okna czy może ma zmniejszone okno przeglądarki ?

Warto by strona dynamicznie się skalowała i dopasowywała do każdej wersji ekranu nie tylko głównych : telefon / tablet / laptop / komputer

Optymalizacja strony internetowej SEO
Czynniki rankingowe to ważny aspekt w kontekście zdobywania ruchu i Klentów z wyszukiwarki. Pod tym względem warto wykonać optymalizację Wordpress strony na odpowiednie frazy kluczowe. Dodatkowo warto wyposażyć stronę w blog, który będzie dostarczał wartościowych treści i budował zasięgi z fraz kluczowych w postach.

Posty odpowiednio skierowane mogą zawierać CTA i linkowanie do odpowiednich lokali, garaży, pełnej podstrony inwestycji.

Zobacz jak zwiększyć ruch na stronie internetowej.

Szybkość strony
W dobie ery urządzeń mobilnych oraz dbania o satysfakcję użytkownika to jeden z kluczowych aspektów realizacji stron nie tylko dla deweloperów. Dopasowanie pod Google Page Speed oraz czynniki algorytmu Google Web Vitals pomogą również w kwestii SEO.

Czytelne buttony akcji CTA
Nic tak nie irytuje jak małe ciężko klikalne guziki umieszczone na zmapowanej grafice inwestycji lub tooltipach (dymki informacyjne po najechaniu)

Treści powiązane - zobacz podobne mieszkania
Pokaż użytkownikowi na karcie lokalu powiązane parametrami technicznymi mieszkania podobne np: jeżeli szuka mieszkań dwu pokojowych na karcie mieszkania pokaż podobne z innego piętra, zwiększysz jego zainteresowanie

Formularze CTA
Obowiązkowo pod każdym mieszkaniem / karta mieszkań / powinien zostać umieszczony krótki formularz z 3-4 polami

Mierz efekty strony i udoskonalaj
Jeżeli mamy już stronę technicznie dopracowaną warto wdrożyć odpowiednie narzędzia by móc mierzyć i budować listę odbiorców naszej oferty.

Z pomocą przychodzą tutaj Google Analitycs oraz Google Search Console. Dzięki skonfigurowaniu tych narzędzi i ustawieniu mierzenia np: kliknięć w guzik 'wyślij', 'telefon' lub ilości wyświetleń adresu podstrony podziękowania za wysłane emaila z zapytaniem masz możliwość zliczać konwersję i dzięki temu budować obraz działania strony.

Strony przeznaczone do sprzedaży mieszkań przez deweloperów posiadają zbliżony zestaw cech i założeń dla typowej strony, rozszerzone są jednak o funkcjonalności kart mieszkań i wyszukiwarek, które pomagają w przeglądaniu oferty dewelopera.