Strony internetowe dla deweloperów

Dlaczego strony internetowe dewelopera powinny być przede wszystkim użyteczne i funkcjonalne i responsywne. Na co zwrócić uwagę tworząc stronę internetową inwestycji. Zobacz nasze podejście do projektowania stron deweloperów. ZobaczjJak wdrożenie analityki internetowej pokaże Ci czy realizowany marketing działa, na które kampanie oraz prowadzone działania marketingowe warto zwrócić uwagę.

tworzenie stron www dla deweloperów

Strony internetowe dewelopera które sprzedają inwestycję

Czym powinna charakteryzować się strona internetowa dla dewelopera ?
Na jakie funkcjonalności i userflow warto zwrócić uwagę projektując strony internetowe dla deweloperów ?
Dlaczego warto mierzyć konwersję i tworzyć listy remarketingowe.

Strony internetowe deweloperów

Opieka i wsparcie strony internetowej Wordpress. Zapewnij sobie spokój.

Zobacz również ofertę z zakresu opieki i wsparcia Wordpress w ramach której oferujemy administrację, aktualizację CMS, wtyczek, optymalizację oraz przegląd techniczny strony internetowej :
- opieka Wordpress
- wsparcie Wordpress

Wygląd strony internetowej dla deweloperów - przykuj uwagę

Jaki jest cel strony www dla deweloperów ?

Podstawowym pytaniem podczas realizacji strony dla dewelopera jest tak jak w przypadku każdej innej jest : dla kogo projektujemy stronę i jakie są nasze oczekiwania ?, czego szuka Klient i jak przystępnie podać mu najważniejsze informacje.

W przypadku strony tworzenia strony internetowej dla deweloperów należy zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie konwersji, tj: jako konwersję możemy uznać :
1) kontakt ze strony poprzez formularz lub dedykowane buttony CTA,
2) wykonane zapytanie z karty mieszkania,
3) pobranie na dysk pdf z katalogiem, kartą mieszkania.

Strony internetowe dla deweloperów - konfiguracja narzędzi analitycznych

Aby móc sprawdzić w jaki sposób użytkownicy poruszają się na naszej stronie, czy kontakt Klienta jest z karty mieszkania lub z CTA w menu warto wdrożyć realizację konwersji poprzez integrację Google Analitycs ze stroną internetową.

Konfiguracja i wdrożenie analityki internetowej do strony : 

Odpowiednio skonfigurowane narzędzia analityczne tj: Google Analitycs oraz Google Tag Manager pomogą monitorować ilość kliknięć w poszczególne CTA i wyciągnąć wnioski :
1) które mieszkania cieszą się zainteresowaniem
2) czy projekt strony wymaga poprawy - czy spełnia założenia i użytkownicy korzystają z niej prawidłowo
3) z jakich miejsc kontaktują się Klienci ze strony,

Tworzenie stron internetowych dla dewelopera - założenia i funkcjonalności

Strony internetowe dla deweloperów to specyficzny rodzaj stron, liczy się tutaj odpowiednio zaprezentowana karta mieszkania, intuicyjność wyboru oraz ścieżka dotarcia do poszukiwanego mieszkania.

Zbuduj profil idealnego Klienta inwestycji deweloperskiej
Projektowanie UX strony deweloperów to odpowiednio projekt ścieżki podróży użytkownika i realizacja celu, realizacja określonych scenariuszy opracowanych w procesie budowania person na etapie budowania profilu Klienta.

Przed rozpoczęciem procesu projektowania graficznego warstwy wizualnej powinniśmy pamiętać że strony internetowe powinny odpowiadać na pytania i konkretne potrzeby użytkowników.

Warto zadać sobie pytania, które w dalszej części prac pomogą nam ustalić niezbędne funkcjonalności :
1) kim jest nasz klient ?
2) czego szuka na stronie ?
3) jak będziemy mierzyć konwersję i czy mamy ustalone cele dla strony,
4) po co nam strona internetowa ? czy ma budować ruch, sprzedawać, czy zależy nam na jak największym poznaniu oferty (liczba przejść po stronie na jednej sesji)

Wdrożenie strony inwestycji deweloperskich - system CMS i CRM
Zwykle oprócz wdrożenia systemu CMS integrowane są ze stroną inwestycji również systemy CRM obsługujące całą sprzedaż. Import danych z CRM takich jak :
1) parametry mieszkań,
2) cena i wizualizacje,
3) rzuty kondygnacji oraz piętra,odbywa się w drodze integracji systemu CRM z systemem CMS strony internetowej wykorzystaniem zewnętrznego API. Jest to wygodny sposób zarządzania sprzedażą inwestycji.

Zobacz co to jest Wordpress i jak prosto edytować stronę za jego pomocą.

Profesjonalne tworzenie stron internetowych

Jak przygotować się do pracy z agencją ? Jak zlecić tworzenie strony internetowej ? Czym jest specyfikacja oraz brief. Zobacz jak wygląda tworzenie stron internetowych w praktyce.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron Kraków

Tworzenie stron dla dewelopera - poznaj proces

Tworzenie stron www deweloperów to proces budowania jej architektury i struktury UX, funkcjonalności, interakcji i finalnie projektu graficznego w wersji desktop i mobile. Projekt graficzny powinien oddawać charakter i uwypuklać najważniejsze cechy i zalety inwestycji deweloperskiej. Zwrócić uwagę należy tutaj nie tylko na samą warstwę wizualną ale przede wszystkim proces tworzenia makiet i funkcjonalności wyszukiwarki 3d (graficznej) oraz proces przejścia użytkownika do karty mieszkań (powinny zawierać wizualizacje 3D oraz dobrej jakości zdjęcia).

Projektowanie strony internetowej inwestycji deweloperskiej odbywa się poprzez poznanie potrzeb i oczekiwań zespołu i docelowych działów marketingu i sprzedaży u Klienta.

W naszej agencji interaktywnej szczególną uwagę zwracamy na współpracę w formie warsztatów podczas których wspólnie prowadzimy, omawiamy oczekiwania i podajemy proponowane podejście naszych projektantów.
Strony internetowe inwestycji deweloperskich to nasza specjalizacja.

Co powinny zawierać strony internetowe dla deweloperów

Profesjonalna strona www dla dewelopera powinna zawierać typowe elementy jakie znajduję się na każdej stronie internetowej do których przyzwyczajeni są użytkownicy jednak ze szczególnym zwróceniem uwagi elementy które są w tego typu stronach kluczowe tj:

1) wygodne poruszanie się po wyszukiwarce mieszkań,
2) możliwość wyboru piętra i mieszkania z wizualizacji 3D,
3) wyszukiwarka klasyczna powinna być wyposażona w czytelny interfejs oraz możliwość zawężenia wyszukiwania do mieszkań o konkretnych parametrach np: powierzchnia, cena, liczba pokoi, piętro.

Dodatkowo warto wdrożyć wyszukiwanie mieszkań tylko dostępnych.

Strona główna inwestycji deweloperskich
To miejsce na którym użytkownik znajdzie się po wpisaniu adresu strony z ogłoszenia / z baneru na mieście. Warto w tym miejscu by znalazły się wszystkie podstawowe i łatwo dostępne informacje o inwestycji.

Główna strona internetowa inwestycji deweloperskich powinna zawierać :
1) w widocznym miejscu wyszukiwarkę mieszkań (najlepiej umieścić ją pod banerem jako kolejna łatwo dostępna sekcja)
2) listę wybranych mieszkań, które chcemy promować
3) galerię lub krótką informację o deweloperze,
4) listę inwestycji deweloperskich w przypadku jeżeli jest to strona www dewelopera, a nie pojedynczej inwestycji.

O nas lub O deweloperze
W tej podstronie warto by znalazły się konkretne i uszeregowane treści odpowiednie dla branży deweloperskiej np: historia firmy, wszelkiego rodzaju nagrody i uznane współpracę czy realizacje, to rodzaj budowania zaufania tzw. reason to belive podnoszący wiarygodność. W tej podstronie warto również umieścić podstawowe informację o deweloperze, misję oraz cele.

O inwestycji
Podstrona dedykowana dla opisu inwestycji. Koncepcję tutaj są różne jednak dominuje przekaz opisujący daną inwestycję poprzez zamieszczenie sekcji :

1) lokalizacja
Zawiera zwykle interaktywną mapę Google z atrakcjami w formie punktów możliwych do filtrowania

2) galeria
Zdjęcia inwestycji deweloperskiej, prace w toku i pokazujące status aktualny inwestycji, zdjęcia otoczenia.

Podstrona Mieszkania
To główna podstrona strony internetowej inwestycji deweloperskich. Powinna zwierać intuicyjną wyszukiwarkę mieszkań z odpowiednimi filtrami stosowaną zwykle w dwóch formach.

Graficzna wyszukiwarka 3D
Bardzo ważny i kluczowy element strony inwestycji deweloperskiej. Graficzna wyszukiwarka na stronie internetowej dewelopera powinna zawierać możliwość wyboru budynku, piętra i docelowo mieszkania. Do kluczowych kwestii należy tutaj zwrócić uwagę na to by interaktywne elementy wyszukiwarki mieszkań były łato klikalne również na urządzeniach mobilnych. To z tego poziomu użytkownik będzie podejmował decyzję o atrakcyjności mieszkania i jego walorach, warto więc maksymalnie zadbać o funkcjonalność wyszukiwarki i intuicyjność nawigacji wyboru mieszkania.

Wyszukiwarka mieszkań klasyczna
Tabela z listą mieszkań zawierająca dane mieszkań z opcją wejścia w konkretne za pomocą CTA o nazwie 'zobacz mieszkanie'. Zwykle przy tabeli stosowane jest filtrowanie po parametrach jak : powierzchnia, cena, ilość pokoi, balkon/taras.
W tabeli zwykle przyjęło stosować się pola :
- numer mieszkania / nazwa
- piętro / parter
- ilość pokoi
- powierzchnia
- cena brutto
- cena za metr
- status mieszkania : wolne / zajęte / zarezerwowane z odpowiednio dobranym kolorem, który będzie również kontynuowany na rzutach pięter.

Guzik akcji CTA - zobacz mieszkanie w tabeli mieszkań
W tabeli mieszkań podstrony prezentującej wyniki wyszukiwania warto umieścić również dodatkowo guzik CTA w formie 'zobacz mieszkanie', dające jasny komunikat przejścia do karty z każdego wiersza tabeli.

Inwestycje zrealizowane
W przypadku jeżeli deweloper posiada kilka inwestycji warto również wprowadzić listę zrealizowanych inwestycji które dodatkowo budują zaufanie i pokazują możliwości deweloperskie oraz wykonane już inwestycje.

Kontakt
Podstrona kontaktu strony internetowej dewelopera powinna zawierać :
1) Czytelny adres email oraz telefon, sekcję z adresem inwestycji / w przypadku jeżeli jest to dedykowana strona inwestycji /
2) dane kontaktowe do przedstawiciela oraz biura
3) formularz z maksymalnie 4 polami do uzupełnienia by nie obniżać konwersji zapytań (ważne by zawierał 'zgodę na przetwarzanie moich' danych)

Projektowanie strony www dewelopera

Zależnie od typu przeznaczenia inwestycji wyróżniamy możliwości spersonalizowania komunikacji dedykowanej do konkretnej grupy docelowej np: strony www sprzedające mieszkania kierowane dla inwestorów, klienta indywidualnego lub rodzin z dziećmi.

Strony internetowe inwestycji deweloperskich - jak zwiększyć sprzedaż ?

Strony internetowe deweloperów nastawione na sprzedaż większym inwestorom nie koniecznie muszą być wizualnie klimatyczne i wzbudzać w użytkowniku efekt rodzinnego ciepła. Należy jednak dobrze odpowiedzieć sobie na pytanie o to kim jest nasz Klient docelowy po to by komunikacja i styl strony zachęcał do pozostania na stronie, co w dalszym przełożeniu pozwoli na poznanie oferty dewelopera i zapoznanie się z inwestycją.

Co zrobić by zwiększyć sprzedaż ze strony internetowej ?
Aby zwiększyć sprzedaż i liczbę zapytanie strony internetowe dla deweloperów należy odpowiednio zaprojektować pod względem architektury UX i struktury menu. Dotarcie do mieszkania powinno być zrealizowane maksymalnie w 3 krokach.

Wersja mobilna powinna maksymalnie upraszczać proces dotarcia do karty mieszkania i prezentować duże, czytelne zdjęcia z możliwością powiększania (galeria w formie kafli lub slider suwany lewo prawo).

Pomoce w poprawie sprzedaży mieszkań jest zamieszczenie na stronie :
1) odpowiednio dobrej jakości wizualizacje 3d na karcie mieszkania,
2) zdjęcia które można powiększyć,
3) czytelna nawigacja i linkowania wewnętrzne np mieszkań o podobnych parametrach,
4) ścieżka powrotu,
5) CTA do zapytania, który umieszczony jest w menu strony i widoczny obok logo w wersji mobilnej

Jakie są typy strony www dla deweloperów ?

Strony www dla deweloperów dzielimy na kilka typów pod względem stylistycznym:

Strony inwestycji deweloperskich dla inwestorów

To strony które powinny być nastawione na czytelność, dane techniczne, prezentację kart mieszkań oraz dobrze zorganizowaną wyszukiwarkę z licznymi parametrami do wyboru.

Tu liczy się użyteczność i szybkość dotarcia do informacji. Projekt graficzny powinien być nastawiony na prostotę i minimalizm oraz wzbudzać zaufanie i prestiż.

Strony inwestycji dla par, rodzin z dziećmi

Tutaj sytuacja jest inna. Strona taka powinna oddawać klimat inwestycji. Być graficznie dopracowana i dopasowana stylem i komunikacją do tej grupy Klientów.

Strony www dla dewelopera. Kluczowe parametry techniczne

Zobacz czym powinna charakteryzować się profesjonalna strona internetowa z branży deweloperskiej.Strona internetowa dla dewelopera powinna być czytelna i przejrzysta. Jeżeli tworzymy stronę inwestycji mieszkaniowej powinnismy skupić się na rozwiązaniach funkcjonalnych UX oraz wdrożeniu idealnej wersji responsywnej.

Responsywność strony www inwestycji deweloperskiej

Podstawowy techniczny wymóg obecnych czasów który przyniesie więcej potencjalnych klientów. Nigdy nie wiemy (lub do czasu gdy nie zmierzymy wejść na stronę / z jakich urządzeń najczęściej jest odwiedzana nasza strona), czy użytkownik korzysta z pełnego okna czy może ma zmniejszone okno przeglądarki ? Profesjonalna strona internetowa to idealnie wdrożona responsywność, która jest obecnie kluczowa dla osiągnięcia satysfakcjonujących wyników sprzedażowych. Responsywne strony to standard tworzenia w naszej agencji interaktywnej.Poprawnie wyświetlana i czytelna karta mieszkania, dobrze widoczne zdjęcia, łatwa w wykorzystaniu wyszukiwarka 3D i wyszukiwarka klasyczna powinny działać idealnie na telefonie. W przeciwnym razie możemy stracić dużą część ruchu z urządzeń mobilnych.

Warto by strona www dla dewelopera dynamicznie się skalowała i dopasowywała do każdej rozdzielczości ekranu,nie tylko głównych wielkości tj: telefon / tablet / laptop / komputer

Strona www dla dewelopera - optymalizacja SEO

Czynniki rankingowe to ważny aspekt w kontekście zdobywania ruchu i Klentów. Pod tym względem warto wykonać optymalizację Wordpress strony na odpowiednie frazy kluczowe. Opis karty mieszkania, zastosowane rozwiązania, bogate treści ofert wzbogaca inwestycje pod względem SEO. Strona internetowa inwestycji dobrze aby zawierała poradnik lub blog, który będzie dostarczał wartościowych treści i budował zasięgi z fraz kluczowych długiego ogona odpowiednio umieszczonych i zoptymalizowanych w postach.

Posty bloga lub poradnika strony www odpowiednio skierowane na rozwiązywanie problemów lub w formie pytań mogą zawierać CTA i być linkowanie do odpowiednich mieszkań, lokali, garaży lub pełnej podstrony inwestycji z odpowiednimi już filtrowaniami.

Zobacz jak zwiększyć ruch na stronie internetowej.

Szybkość stron dla deweloperów

W dobie ery urządzeń mobilnych oraz dbania o satysfakcję użytkownika to jeden z kluczowych aspektów realizacji strony dla deweloperów. Dopasowanie pod Google Page Speed oraz czynniki algorytmu Google Web Vitals pomogą również w kwestii SEO i budowania zaufania wyszukiwarki Google. Obecnie obszary projektowania UX oraz SEO przenikają się (korelują ze sobą).

Czytelne buttony akcji CTA

Ważne aby guziki nawołujące do wykonania akcji jak np: umów kontakt, zamów, zobacz kartę mieszkania były czytelne i odpowiednio kontrastujące. Nic tak nie irytuje jak małe ciężko klikalne guziki umieszczone na zmapowanej grafice inwestycji lub tooltipach (dymki informacyjne po najechaniu)

Treści powiązane , zobacz podobne mieszkania

Pokaż użytkownikowi na karcie lokalu powiązane parametrami technicznymi mieszkania podobne np: jeżeli szuka mieszkań dwu pokojowych na karcie mieszkania pokaż podobne z innego piętra, zwiększysz jego zainteresowanie

Wygodne i krótkie formularze CTA

Obowiązkowo pod każdym mieszkaniem / karta mieszkań / powinien zostać umieszczony krótki formularz z 3-4 polami kierujący zapytanie na email. Ważne by zawierał informację jaka strona www (karta mieszkania) wygenerowała zapytanie.

Strony internetowe inwestycji deweloperskiej - jak mierzyć efekty ?

Jeżeli mamy już stronę technicznie dopracowaną i uruchomioną warto wdrożyć odpowiednie narzędzia by móc mierzyć i budować listę odbiorców naszej oferty. Strony www dla deweloperów powinna posiadać skonfigurowane narzędzia analityczne.

Z pomocą przychodzą tutaj Google Analitycs oraz Google Search Console. Dzięki skonfigurowaniu tych narzędzi i ustawieniu mierzenia np: kliknięć w guzik 'wyślij', 'telefon' lub ilości wyświetleń adresu podstrony podziękowania za wysłane emaila z zapytaniem masz możliwość zliczać konwersję i dzięki temu budować obraz działania strony. Strona www inwestycji powinna być ustawiona przynajmniej na kilka powyższych celi by dostarczać informacji o sposobie poruszania się użytkowników po niej i skuteczności poszczególnych sekcji CTA.

Strony www dla deweloperów przeznaczone do sprzedaży mieszkań posiadają zbliżony zestaw cech i założeń dla typowej strony, rozszerzone są jednak o funkcjonalności kart mieszkań i wyszukiwarek, które pomagają w przeglądaniu oferty.

Zobacz inne usługi tworzenie stron internetowych :