powrot do bloga
/
/
uiux
/
Ile kosztuje strona internetowa, koszt założenia (zrobienia) strony 2024

Ile kosztuje strona internetowa, koszt założenia (zrobienia) strony 2024

Hauer Mateusz LinkedIn
Ile kosztuje strona internetowa, koszt założenia (zrobienia) strony 2024

Ile kosztuje strona internetowa 2024 ?

Na koszt strony internetowej składa się kilka czynników które warto wziąć pod uwagę zlecając wykonanie strony.

Podstawowe pytania jakie dostaniesz od agencji lub freelancera będą to na pewno :

 1. jaki jest typ strony który chcesz stworzyć ?
 2. czy posiadasz domenę, serwer i certyfikat SSL ?
 3. czy strona będzie tworzona na builderze Wordpress od podstaw, czy na szablonie, a może chcesz ją wdrożyć indywidualnie ze względu na funkcjonalności lub layout ?
 4. czy posiadasz identyfikację wizualną / key wizual, CI, materiały marketingowe do projektu UI,
 5. czy posiadasz opracowane persony, wiesz kim jest Twój Klient czy będzie trzeba odbyć serię warsztatów by poznać kto jest Twoim Klientem i w którym momencie procesu zakupowego trafia na stronę oraz opracować komunikację ?
 6. czy chcesz mierzyć wyniki sprzedaży tj: wdrożyć analitykę,
 7. czy chcesz budować ruch z wyników organicznych Google ?

Wszystko po to by ustalić ile pracy będzie po stronie wykonawcy, ile rzeczy masz opracowanych oraz czy szukasz gotowego rozwiązania do wdrożenia czy chcesz pracować w procesie projektowym od tworzenia prototypów, makiet i projektu UI.

Strony internetowe mogą pełnić bardzo różne funkcje, na różne sposoby budować zaangażowanie i realizować cele co za tym idzie mogą być wykonane w różnych technologiach i wdrożeniach dlatego tak ważne jest przygotowanie wstępnych informacji lub odbycie rozmów na etapie podjęcia zlecenia przez agencję.

Z tego arykułu dowiesz się :

Ile kosztuje zrobienie i założenie profesjonalnej strony internetowej od podstaw przez agencję i freelancera.

Od czego zależy koszt strony internetowej. Poznasz cennik budowy stron dedykowanych i na szablonach.

Spis treści:

 1. co składa się na koszt strony internetowej
 2. jak przygotować prosty brief dla agencji
 3. jak przeprowadzana jest wycena strony
 4. ceny gotowych stron
 5. ile kosztuje zrobienie prostej firmowej strony ?
 6. ceny stron dedykowanych
 7. wycena wdrożenia strony na Wordpress
 8. FAQ - najczęściej zadawane pytania

Pytanie o cennik stron lub pytanie 'o tort'.

Ile kosztuje duży, mały czy średni ? O ile po wielkości możemy oszacować to wycena będzie daleka od faktycznego zamówienia i pytania za którym kryje się szereg dodatkowych pytań które niejednokrotnie czynią go jeszcze droższym lub tańszym. Tylko gotowce tzn. predefiniowane zestawy można na tej zasadzie wycenić lub rozwiązania projektowo wdrożeniowe typowo szablonowe jak np: tort jagodowy 3 warstwowy, strona internetowa firmowa z 4 zakładami głównymi bez rozbudowanej oferty. Jeżeli jednak budujemy stronę indywidualnie czyli zamawiamy nasz 'tort' musimy podać jak najwięcej danych by otrzymać dopasowaną do oczekiwań wycenę.

Ile kosztuje założenie strony internetowej dla firmy

Bardo często dostajemy zapytania ile kosztuje prosta strona internetowa podobna do strony X. Ile kosztuje zrobienie strony własnej strony.

Jest to ciężkie do ustalenia gdyż patrząc na ilość 'składników' często zadający pytanie Klienci nie mają wiedzy ile funkcjonalności i jakie wpływają konkretnie na cenę. Z których można zrezygnować i które finalnie okazać się mogą niepotrzebne, a podnoszą wycenę. Warto doprecyzować zapytanie gdyż może okazać się że grutnowna analiza pokaże że w rzeczywistości przykładowa strona może okazać się dużym tortem z małą ilością składników lub małym tortem z drogimi 'podzespołami'.

Co składa się na koszt strony internetowej ?

Na koszt strony internetowej składa się wiele czynników, które dla zamawiającego mogą nie być znane lub do końca jasne. I jest to zrozumiałem gdyż w końcu zamawia on stronę tj. jest Klientem i powinien zostać dobrze poinformowany przede wszystkim o swoim pomyśle oraz o możliwościach jego realizacji.

Na potrzeby wykonania dobrego briefu dobrze jest :

 • poznać potrzeby Klienta, przeprowadzić krótki wywiad lub / i pierwsze warsztaty Kick-Off,
 • zweryfikować pomysł oraz zebrać informację odnośnie zasobów jakimi dysponuje Klient,
 • ustalić szanse powodzenia projektu oraz przedstawić ewentualnie alternatywny scenariusz,

Przyjmując zlecenie wykonania strony internetowej należy kierować się nie tylko jej aspektem wizualnym, jak ma to miejsce w przypadku tańszych wdrożeń stron.

Warto spotkać się i zastanowić wspólnie wraz z zespołem Klienta i przeanalizować :

 • czy strona będzie realizować potrzeby grupy docelowej oraz spełniać biznesowe cele dla firmy ?
 • czy wiemy do kogo kierujemy komunikację i kto jest Klientem co za tym idzie jakie ma potrzeby i z jakiego etapu lejka będzie wchodzi na stronę ?
 • czy strona dostarczy informacji o firmie językiem korzyści, przedstawi wartość, będzie odpowiednim punktem styku Klienta z marką

Tworząc stronę warto pracować w procesie projektowym wspólnie z Klientem - zobacz nasze podejście tj: projektowanie UX/UI

Koszt strony internetowej zależy od kilku czynników.

Zobacz co wpływa na koszt strony www, strony ze sklepem.

 1. stopnia złożoności layoutu oraz wymagań dotyczących projektu - im bardziej zaawansowany i indywidualny tym więcej czasu potrzeba na jego poprawne zakodowanie
 2. ceny za domenę zależnie od rozszerzenia np .pl, .com lub droższe .io czy inne dowolne rozszerzenia pasujące do Twojego biznesu mogą kosztować od 100 do 500 zł netto za rok
 3. hosting - tu dobrze jest ustalić z Wykonawcą niezbędne techniczne wymagania strony względem serweru, droższy serwer to lepsze parametry techniczne jednak również i koszta, średnio dobry serwer to koszt min. 300 zł netto / rok,
 4. certyfikat SSL - zwykle zamawiany w firmie hostingowej - koszt ok 100zł netto / rok
 5. wdrożenia systemu CRM - najczęściej wybierany jest Wordpress jednak należy pamiętać o możliwościach wdrożenia płatnego szablonu lub dedykowanego kodowania i wdrożenia strony co jest rozwiązaniem droższym
 6. utrzymanie roczne serweru, domeny, w przypadku buildera licencja roczna i/lub na dodatkowe wtyczki

Zobacz również:

Koszt strony internetowej - krok po kroku

Przedział cenowy jaki otrzymamy od potencjalnych wykonawców będzie zapewno bardzo duży. Im mniej danych będzie zawartych w zapytaniu tym widełki cenowe będą szersze. Zobacz jak w prosty sposób przygotować się do zlecenia wykonania strony internetowej aby otrzymać konkretną wycenę od agencji lub freelancera .

Zobacz również co powinna zawierać strona internetowa (jakie są popularne rozwiązania i architektura informacji)

Nasza oferta stron internetowych

Zobacz usługi tworzenia stron internetowych :

Brief do wyceny strony internetowej

jaka jest cena i koszt strony internetowej
koszt ceny internetowej, a funkcjonalności

Co jest potrzebne aby zbudować stronę internetową od podstaw

Przed wysłaniem zapytania dobrze jest chwilę zastanowić się nad poniższymi informacjami. Pozwoli to znacznie skrócić czas analizy przez wykonawcę zapytania i możliwe że w odpowiedzi będą już podane szacowane koszta. Dlatego poświęć chwilę na poniższe punkty i przygotuj ( najlepiej w wordzie / pdf lub google doc) poniższe informacje względnie skonsolidowane :

 1. Kilka słów zespole i o Twojej firmie
 2. Obecna strona powody zmian
 3. Określenie typu tworzonej strony
 4. Przygotowanie wstępnych funkcjonalności i założeń dla budowy strony czyli : po co mi strona i czego od niej oczekuję ?
 5. Przygotowanie moodboardów (tablic inspiracyjnych)
 6. Przygotowanie dodatkowych informacji

Omówmy teraz powyższe założenia by lepiej móc sprecyzować co umieścić w briefie dla wykonawcy.

Klika słów o firmie

To ważna informacja gdyż daje pogląd wykonawcy z kim będzie pracował. Pozwoli ustalić ewentualną ilość warsztatów potrzebnych na pierwszym etapie realizacji projektu strony oraz liczbę osób zaangażowaną w projekt. Jeżeli masz na pokładzie osoby techniczne lub lepiej znające temat warto również to zaznaczyć. Poziom świadomości wielu aspektów technicznych zespołu Klienta pozwoli dopasować język komunikacji oraz poziom warsztatów i potrzebę wykonania ewentualnego wprowadzenia w całą tematykę realizacji strony tak byś wiedział jak będzie wyglądała współpraca i po co są poszczególne etapy realizacji strony.

Obecna strona internetowa

O czym warto poinformować w tym miejscu wykonawcę :

 • jeżeli istnieje obecna strona firmy podaj jej adres,
 • napisz parę słów o tym z czego jesteś zadowolony na obecnej stronie, co nie działa lub z czym są problemy.
 • istotny będzie też powód wykonania jej na nowo,
 • jeżeli jest wpięty Google Analitycs to również dobra wiadomość będzie materiał wstępny do analizy obecnej strony i zachwania na niej użytkowników to cenne dane które pozwolą zachować te treści które są chętnie czytane i wartościowe

Prosta strona firmowa czy zaawansowana ?

co wplywa na cene strony internetowej
co wypływa na koszt strony internetowej

Oczywiście nikt nie wymaga by podać precyzyjnie o jaki typ strony internetowej chodzi ani też o pełną specyfikację bo od tego mamy wywiad agencji i warsztaty. Określ na ile potrafisz czego potrzebujesz od nowej strony internetowej lub przynajmniej ogólnie czy będzie to prosta strona czy zdecydowanie bardziej rozbudowana. Użyteczne strony internetowe tworzone powinny być właśnie na podstawie analizy Twojej grupy odbiorców.

Typ strony internetowej który chcesz wykonać

Spróbuj zastanowić się na podstawie ogólnych kategorii stron jakiego typu stronę chcesz zlecić :

Strona typu onepage

To strona bez podstron w której pozycje menu kierują do odpowiednich sekcji strony (przewijają użytkownika niżej baneru).

Strona typu One Page, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na jednej podstronie. Cała treść serwisu jest zawarta na stronie głównej, a przewijanie ekranu w dół umożliwia dostęp do różnych sekcji, zamiast używania tradycyjnych podstron lub zakładek.

Tego rodzaju strona nie zawiera klasycznych stron wewnętrznych, co ogranicza jej zdolność do prezentowania bardziej zaawansowanych treści. Warto również zaznaczyć, że cały serwis mieści się w jednym adresie URL, bez dodatkowych podstron.

Zobacz strony internetowe onepage

Strona www z blogiem

Strona wyposażona w blog, choć bardziej pasuje tutaj określenie czy będzie blog na stronie gdyż praktycznie większość stron prostych i złożonych posiada obecnie jeżeli nie blog to case studies,

Strona www z rozbudowaną ofertą

Czyli posiadasz firmę która ma rozbudowany wachlarz usług i produktów. Warto te wszystkie informacje umieścić na stronie. Informacja ważna gdyż będzie trzeba zrobić plan (architekturę strony) by móc prowadzić użytkownika po produktach i usługach często powiązanych między sobą.

Strona typu landing page

To strona zbierająca ruch z wyszukiwarki na określone frazy. Strona wejściowa i generująca zapytania. Używana w kampaniach promocyjnych adwords. Zwykle zawiera mało treści, formularz i podpięte kody śledenia lub inne platformy marketingu jak saleforce, salesmanago etc.

Główną cechą, która wyróżnia strony lądowania (landing page), jest ich zdolność do konwertowania jak największej liczby klientów. Wygląd i funkcjonalność strony lądowania są dostosowane do tego celu. Inną ważną cechą charakteryzującą wszystkie strony lądowania jest ich struktura, zazwyczaj składają się z jednej strony internetowej, która albo umożliwia dokonanie zakupu (lub innej pożądanej konwersji), albo przekierowuje użytkownika na kolejną stronę, która pełni tę rolę.

Strony branżowe (firmowe)

To strony określonych branż np: restauracji, fryzjera, szkoleniowa, dla określonej gałęzi przemysłu

Zobacz wszystkie typy i rodzaje stron internetowych dedykowanych dla małych i średnich firm.

Zobacz firmowe strony internetowe

Przygotowanie wstępnych fukncjonalności strony internetowej do wyceny

Abu określić cenę budowy strony internetowej niezbędne jest określenie tego czego potrzebujemy na początku może być trudne od tego są już konkretne pytania i wywiad by to wspólnie ustalić ale spróbuj pomyśleć czego potrzebujesz od strony jako administrator, właściciel, co ma realizować, na czym Ci zależy.

Lista konkretnych funkcjonalności może być długa i na start ciężka do ustalenia dlatego lepszą informacją dla wykonawcy będzie informacja czego oczekujesz od strony np :

Strona ma generować leady z wyszukiwarki Google. Wzrośnie koszt strony o usługę analiz fraz kluczowych.

Dzięki tej informacji wiemy że należy wykonać research SEO, analizę słów kluczowych i przygotować odpowiednią strategię budowania strony pod określone silosy tematyczne.

Chcemy często aktualizować naszą stronę

Generalnie wszystkie tworzone przez nas strony są oparte o system cms Wordpress. W obecnych czasach nie ma wielu stron statycznych, a wręcz proście jest zintegrować system CMS do strony niż wprowadzać treści i optymalizować je z poziomu kodu html.

Często powodem zmiany strony internetowej jest mało intuicyjny panel administratora utrudniający jej edycję. To ważny aspekt gdyż ustalenie priorytetów na edycję strony pozwoli odpowiednio przygotować jej panel administracyjny na potrzeby częsty aktualizacji i edycji.

Przy założeniu wysokiej używalności panelu administratora z naszej strony proponujemy budowę układów predefiniowanych w systemie CMS wordpress by na ich podstawie można było bardzo prosto tworzyć odpowiednie wczesniej zdefiniowane sekcje oraz poddawać je modyfikacjom.

Strona internetowa ma być pomocna w sprzedaży np: deweloper, restauracja, hotel, IT

Tutaj z kolei ważnym czynnikiem będzie rozrysowanie diagramów userflow i poprowadzenia użytkownika tak by realizował nasze założenia względem poznania firmy, jej usług i oferty. W tym celu będzie należało wykonać odpowiednie warsztaty, poznać firmę i jej biznes od środka.

W zależności od branży np: strona dla dewelopera będzie wyposażona w wyszukiwarkę mieszkań graficzną, 3D lub zwykłą. Strona dla reseauracji będzie potrzebowała mieć rozbudowany system zamówień podobnie dla stron hoteli czy innych branż. Strona dla firmy szkoleniowej zależnie od modelu może posiadać wdrożony mechanizm ecommerce z katalogowaniem szkoleń w określone typy podstron głównych z ich listą i kartą szkolenia.

Strona ma być wizytówką

Strona wizytówka to nieskomplikowana witryna internetowa, mająca za zadanie pełnić rolę wirtualnej wizytówki firmy. Głównym jej celem jest dostarczenie podstawowych informacji o firmie oraz prezentacja oferowanych usług lub produktów. Dla wielu potencjalnych klientów Twoja strona wizytówka będzie pierwszym miejscem, w którym nawiążą kontakt z Twoją marką.

Chcemy pokazać klientom że jesteśmy wiarygodni i budować social proof. Tutaj również możemy dzielić stronę ze względu na jej techniczne wykonanie gdyż może to być strona efektowna z animacjami budząca efekt WOW lub też klasyczna strona dla prawnika.

Chcemy dostarczać informację o usługach i ofercie

Czy strona ma tylko informować na jednej podstronie o ofercie na zasadzie wzmianki o danej ofercie czy wyczerpać temat coraz bardziej szczegółowymi podstronami konkretnej usługi mającej swoją dedykowaną podstronę.

Dodatkowe funkcjonalności, które wpływają na koszt i cenę strony

Jeżeli na etapie składania zapytania wiesz już że strona będzie miała :

 • wersje językowe,
 • newsletter,
 • wyszukiwarkę,
 • system zamówień : restauracja, deweloper, hotel, szkolenia
 • chat
 • kreatywny i unikalny wygląd strony
 • specjalny interfejs strony
 • sklepu internetowego
 • zaawansowany katalog produktów lub usług
 • dynamiczne cenniki
 • złożone formularze
 • systemy rezerwacyjne
 • strefy dla użytkowników
 • dostępność strony dla osób z niepełnosprawnościami (WCAG)
 • duża wydajność i obsługa dużej liczby użytkowników

Napisz o tym również.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej - z naszego doświadczenia

W przypadku większych stron posiadających rozbudowane usługi oraz ofertę np: zobacz case studies codibly określenie całkowitego kosztu wymaga :

 • dokładnej analizy potrzeb Klienta,
 • oczekiwań oraz celów realizacji strony
 • ustaleniu struktury strony czyli ilości autonomicznych layoutów dla podstron,

Wycena strony w przypadku stron zaawansowanych realizowana jest w dwóch fazach :

Faza estymacji ogólnej kosztów wykonania

Podawana po pierwszym zapytaniu jeżeli zawiera ono niezbędne informacje możliwe do oszacowania ogólnego przedziału wykonania strony.

Początkowa ocena projektu powinna być wykonana we wczesnej fazie, gdy posiadamy tylko ogólne informacje dotyczące wymagań i zakresu. To pozwala nam na wstępną ocenę niezbędnych zasobów i wykonalności projektu. Przy takim wstępnym oszacowaniu zakresu błędu wynosi zazwyczaj od podwójnej wartości początkowej do połowy tej wartości.

Doszacowanie kosztów po rozpoczęciu prac

W fazie planowania projektu, gdy zakres, cele i priorytety są już określone, szacowanie staje się przydatne do określenia konkretnego czasu pracy lub liczby dni wymaganych do wykonania poszczególnych zadań. To pomaga w ustaleniu kolejności działań, priorytetów oraz w ocenie ryzyka.

Faza doprecyzowania kosztów

Podawana jest po wykonaniu wspólnych warsztatów i potwierdzeniu założeń ogólnych. Często bywa również tak że podczas warsztatów i wywiadu dochodzą nowe funkcjonalności lub następuje rozbudowa założeń i planów czego początkowa wycena nie uwzględniała. Następuje rekalkulacja kosztów które stanowią górną granicę realizacji zlecenia. Dodatkowym zabezpieczeniem progu cenowego jest ponowne potwierdzenie wszystkich funkcjonalności na etapie procesu prototypowania i makietowania UX.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej

Koszt utrzymania strony www rocznie to opłaty za domenę, hosting, certyfikat SSL oraz licencja na wtyczki lub builder Wordpress jeżeli został użyty.

Koszt utrzymania strony  rocznie to :

 1. opłata za domenę zależnie od rejsetratowa około 100zł rocznie
 2. opłata za serwer (hosting) około 200-300zł netto dla prostej strony internetowej (zawierającej dodatkowo np: blog, sklep)
 3. opłata certyfikat SSL - można wdrożyć darmowy lub płatny (około 100 zł netto)

Usługi opłacane są rocznie do odpowiednich firm. Realizując zlecenia kompleksowo dla Klientów nie posiadających domeny, serweru usługi są zamawiane na ich dane oraz przekazywane wszelkie niezbędne dane logowania do usług. Również faktury przez firmy są przysyłane bezpośrednio na maile Klientów.

Optymalizacja i pozycjonowanie SEO

Uzupełnieniem oferty projektu strony internetowej jest wsparcie w dziedzinie optymalizacji i pozycjonowania SEO. Te dodatkowe działania sprawiają, że strona jest łatwiejsza do pozycjonowania i przyciąga większą liczbę potencjalnych klientów. W trakcie procesu projektowania strony lub zaraz po jej wdrożeniu, warto rozważyć dodanie elementów ułatwiających proces pozycjonowania, a także zoptymalizować szybkość wczytywania strony. Możesz zapytać firmę, która zajmie się projektem strony, o rozszerzoną ofertę zawierającą usługi z zakresu pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej.

Typowe koszty optymalizacji strony internetowej w doświadczonej agencji wynoszą od 300 zł.Jeśli chodzi o pozycjonowanie SEO strony internetowej w agencji SEO, to koszty zaczynają się od 450 zł miesięcznie.

Hosting i domena

Koszty związane z hostowaniem strony internetowej oraz zakupem domeny mogą być zróżnicowane i zależą od różnych czynników

Roczne koszty utrzymania strony internetowej to suma opłat za hosting i abonament za domenę. W przypadku niewielkiej strony internetowej, optymalna cena za takie utrzymanie wynosi około 100-160 zł netto rocznie. Jeśli płacisz więcej niż ta kwota, to prawdopodobnie przepłacasz lub współpracujesz z niesprawiedliwym dostawcą usług. Ważne jest, aby unikać promocji, które mogą prowadzić do wyższych kosztów w kolejnych latach.

Ceny i koszt stron internetowych

Z racji tego że w proponowanych zapytaniach użytkowników w wyszukiwarce Google znajdują się frazy typu : cena strony internetowej z blogiem, strona z pozycjonowaniem, koszt strony ze sklepem etc, poniżej podajemy szacunkowe wyceny. Jednak nie stanowią one naszej oferty handlowej oraz takie wyceny nie mają do końca sensu gdyż wystarczy że dla strony z blogiem wprowadzimy system abonamentu dla użytkownika premium czy np interaktywną mapę świata w przypadku bloga podróżniczki (miejsca które odwiedziła) i już wycenia zmieni się o 180stopni.

Strony internetowe za 5.000 - 12.000 pln

Strony www mieszczące się w tej wycenie są stronami realizowanymi na builderach Wordpress gdzie główny zakres realizacji przeniesiony jest na etap prototypowanie UX i projektowania UI oraz podstawowe wykonanie SEO i optymalizacji. Strony internetowe tworzone na builderze kosztują mniej gdyż nie wymagają kodowania osobno layoutu do plików html i css.

Strona z blogiem : koszt około 5.000 - 6.000 netto

Strona wizytówka : koszt około 4.500 - 5.000 netto

Strona typu onepage : koszt około 4.000 - 5.000 netto

Strona firmowa : koszt około 7.000 - 9.000 netto

Strona ze sklepemi i blogiem : koszt około 9.000 - 12.000 netto

Ile kosztuje zrobienie prostej strony firmowej dla firmy ?

Wykonanie strony typu firmowej wizytówki zależne jest od przygotowania i określenia podstawowych funkcjonalności strony. Strona wizytówka może wymagać :

 • analizy potrzeb i przeprowadzenia kilku iteracji warsztatów,
 • przygotowania person,
 • wykonania coustomer journey mapy,
 • researchu SEO,

Dlatego o ile strona nie będzie skomplikowana w fazie wdrożenia wymagać może większej ilości czasu na etapie projektowania UX oraz budowania userflow.

Koszt strony firmowej to wydatek rzędu : 7.000 - 12.000 netto zależnie do stopnia złożoności etapu UX i integracji funkcjonalności Wordpress. Zobacz tworzenie stron Kraków w naszej agencji digital

Podczas dokonywania wyboru oferty na wycenę strony internetowej, warto skupić uwagę na poniższych kwestiach:

 1. Historia i osiągnięcia agencji, a także portfolio projektów i ilość zrealizowanych zadań, co świadczy o ich doświadczeniu.
 2. Zespół specjalistów, którzy pracują w agencji, a także ich umiejętności i doświadczenie w branży.
 3. Szacowany czas realizacji projektu strony internetowej, aby dopasować go do swoich terminów.
 4. Zrozumienie branży lub dziedziny, w której działa Twoja firma przez agencję, która ma stworzyć stronę.
 5. Możliwość dalszego zarządzania, pozycjonowania i rozwijania strony internetowej po jej utworzeniu.
 6. Klarowność i profesjonalizm oferty prezentowanej przez agencję.

Koszt strony internetowej za 10.000 - 25.000 pln

Strony internetowe projektowane indywidualnie od etapu analizy, researchu, ustalenia celu strony, określeniu jej konwersji poprzez research SEO, budowę architektury informacji to przede wszystkim koszt pracy budowy struktury strony i diagramów userflow. Kosztem jest także analityka internetowa oraz jej poprawne wdrożenie.

Przy tego typu stronie również zalecamy realizację etapu kodowania indywidualnie gdyż inwestując w konkretnie przemyślaną strategię warto by strona była maksymalnie zoptymalizowana, szybka w wykonaniu oraz technicznie dopracowana (kod html, indywidualna intergracja z systemem CMS Wordpress).

Wycena strony internetowej

Wycena może nastąpić na podstawie przesłanej specyfikacji w której zawarte będą :

 1. sprecyzowane funkcjonalności,
 2. dobrze opisane procesy użytkownika (userflow),
 3. przesłana wstępna struktura strony w postaci drzewa pozwalające jasno określić liczbę podstron i layoutów,
 4. benchmarków stron dla wykonywanej strony

Ile kosztuje strona na wordpress ?

Zasadniczo nie ma różnicy w wycenie strony wordpress od wyceny strony internetowej.

90% stron internetowych wdrażanych jest właśnie na systemie Wordpress.

W przypadku stron rozbudowanych ale realizowanych na systemie cms Wordpress koszt wykonania strony będzie określony na podstawie funkcjonalności, które należy wdrożyć, a nie ze względu na podział strony na wordpress lub innym systemie CMS. Tak więc wyceniany jest backend (czyli funkcjonalności realizowane z poziomu panelu administratora).

Istnieje możliwość wdrożenia np: tylko bloga na wordpress, a pozostałą część strony www można wykonać statycznie jednak w dłuższej perspektywie mija się to z celem gdyż późniejsza obsługa tak wdrożonej strony będzie trudna, a pozorne oszczędności minimalne. Jeżeli wdrażamy do strony funkcjonalność tylko bloga lub systemu zamówień to wykonanie intergracji pozostałych podstron tekstowo / zdjęciowych nie jest już aż tak dużym kosztem.

Czy warto realizować stronę internetową budżetowo ?

Tania strona internetowa to pozornie oszczędność. Zwróć uwagę jednak że w budżecie do 2.000 netto nie da się zaprojektować warstwy wizualnej indywidualnie, zbadać potrzeby Twoich Klientów oraz kim są, przeanalizować Twoich potrzeb względem strony internetowej. Tanie strony zwykle powstają na jeden schemat z taniego szablonu na Wordpress który jest przerabiany pod Twoje wytyczne

Pełne wdrożenie strony www na Wordpress

Warto wykonać całościowe wdrożenie strony w oparciu o wordpress choćby ze względu na możliwość szybkiego wprowadzenia zmian nie tylko w obrębie edycji treści ale ze względu na możliwości optymalizacyjne SEO czy analityczne.

Często do wyceny otrzymujemy wykonane już wcześniej gotowe projekty stron.

Wycena wdrożenia projektu strony internetowej na Wordpress jest oczywiście możliwa. Po otrzymaniu plików graficznych, przeanalizowaniu i ustaleniu funkcjonalności oraz logiki całej strony.

Zróżnicowanie podstron oraz funkcjonalności do wdrożenia w Wordpress

Głównie chodzi o ilości dedykowanych podstron różnego typu np: podstrony tekstowe, blogowe, landingpage, strony ofertowe, karty produktu które należy odpowiednio zaimplementować w systemie wordpress oraz powiązać w taki sposób by np dodawane newsy lub produkty na stronie głównej były automatycznie zaciągane do określonych sekcji podstron z kategorii usług czy produktu.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje strona internetowa?

Tworzenie strony internetowej od podstaw jest kosztem zróżnicowanym, w zależności od kilku czynników. Jeśli decydujesz się na samodzielną budowę strony, możesz liczyć na wydatek początkowo wynoszący od 500 zł. Natomiast gdy zlecasz projekt dużej agencji interaktywnej, koszt może sięgać nawet 25 000 zł lub więcej. Średnia cena za stworzenie profesjonalnej strony internetowej w Polsce wynosi około 5 000 do 8 000 zł. Jednakże, należy pamiętać, że koszty mogą znacząco wzrosnąć, jeśli Twój projekt jest nietypowy lub wymaga specjalnych rozwiązań lub chcesz pracować w procesie projektowym by opracować stronę która będzie dopasowana do Twojej grupy docelowej.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Utrzymanie strony internetowej wiąże się z pewnymi kosztami, które obejmują hosting, domenę oraz administrację strony, szczególnie w przypadku korzystania z systemu CMS, takiego jak WordPress.

Koszt hostingu dla małej strony www na serwerze współdzielonym wynosi od 90 zł rocznie. Jeśli potrzebujesz serwera dedykowanego do bardziej wymagającej strony o dużym ruchu, to koszt ten zaczyna się od 250 zł miesięcznie.

Rejestracja domeny zależy od rozszerzenia, np. .pl, .eu lub .com i kosztuje od 50 zł.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej administracji strony internetowej, możesz liczyć na koszt od 100 zł miesięcznie, jeśli zdecydujesz się na wsparcie doświadczonej agencji.

Czy tanio zawsze oznacza źle?

Niekoniecznie, ale na pewno dom o wartości 100 000 zł nie będzie ogromny, a oszczędności na materiałach będą widoczne.

Podobnie jest w przypadku stron internetowych. Przyjmując, że Twój znajomy zaoferuje wykonanie niewielkiej strony wizytówki za darmo, możesz oczekiwać, że nie będzie ona zbyt dopracowana i nie spełni Twoich oczekiwań.

Freelancer, który podejmuje się stworzenia strony internetowej za 500 zł, raczej nie poświęci na nią więcej niż 2-3 godziny pracy, ponieważ musi zarobić w możliwie krótkim czasie.

Jak założyć stronę internetową?

Oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, takie jak WordPress, przeszło znaczną ewolucję, co sprawia, że korzystanie z niego jest teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu nie potrzebujesz zaawansowanych umiejętności programistycznych, aby stworzyć estetyczną i funkcjonalną stronę internetową. Jednak warto trzymać się kilku podstawowych zasad i wskazówek, które pomogą nadać Twojej stronie profesjonalny wygląd, zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania i przedstawić Twoją firmę w jak najlepszym świetle.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing