powrot do bloga
/
/
wordpress
/
Ranking i porównanie najlepszych systemów CRM

Ranking i porównanie najlepszych systemów CRM

Ranking i porównanie najlepszych systemów CRM

Zobacz nasz ranking systemów CRM 2023

Systemy CRM dla firm to produkty używane do budowania relacji z Klientami. Sprawdzają się doskonale w działach sprzedaży, marketingu czy do codziennej pracy handlowców firmy. Głównym celem wdrożenia systemu CRM do firmy jest organizacja danych Klientów i zarządzanie nimi tak by usprawnić pracę firmy. Dzięki poprawnemu wdrożeniu system CRM zapewnia Twojej firmie pomoc w procesie zakupu produktu, obsługę posprzedażowa, innymi słowy wspiera sprzedaż i budowanie relacji w każdym punkcie kontaktu z Klientem - od rozmów handlowych przez generowanie potencjalnych leadów, po kontakt z Klientem drogą email lub telefoniczną.

Cechy wyboru najlepszego CRM

Co powinien zawierać CRM i w jaki sposób wspiera Twoją firmę :

 1. Zwiększa sprzedaż produktów i usług,
 2. Pokazuje potencjalne problemy w procesie zakupowym,
 3. Pozwala wyszukiwać dane niezbędne do poprawienia zaangażowania zespołu w procesie sprzedaży,
 4. Automatyzuje ręczną pracę od wypełniania wniosków, generowania umów po komunikację z Klientami,
 5. Gromadzą dane z zewnętrznych programów analitycznych, a dzięki integracji poprzez API możesz posiadać niezbędne informacje w jednym miejscu.

Ranking najlepszych systemów CRM zawężony został do 10 najpopularniejszych obecnie na rynku.

Mamy świadomość że sam produkt nie gwarantuje sukcesu zwiększenia sprzedaży, jednak poprawnie opracowany proces wdrożenia CRM w Twojej firmie pozwoli wykorzystać każdą interakcję z Klientem do poprawy jakości komunikacji i analizy pracy zespołu.

Ranking najlepszych systemów CRM 2023

Zobacz jakie są najlepsze obecnie na rynku rozwiązania do budowy relacji z Klientami i poprawy sprzedaży dla Twojej firmy.

Keap

Kreap CRM

Kemp CRM to kompleksowe oprogramowanie do automatyzacji sprzedaży i marketingu zaprojektowane aby przenieść małe firmy na wyższy poziom. Funkcjonalności szczególnie ważne, które warto wymienić to : 

 1. integracje z popularnymi programami zewnętrznymi,
 2. automatyzacja procesu marketingu,
 3. raportowanie i analityka,
 4. crm i automatyzacja dla małych i średnich firm
 5. monitorowanie postępu pracy zespołu w workflow,
 6. wewnętrzny komunikator,
 7. zbieranie danych z formularzy i podstron landingpage.

Monday

CRM Monday.com

Zaletą systemu jest przejrzysty i użytecznie zaprojektowany interfejs. Doskonały do tworzenia lejków sprzedażowych, zarządzania kontraktami, leadami, prowadzenia obsługi projektów online oraz tworzenia workflow (zadania, projekty, taski).

W Monday CRM :

 1. spersonalizujesz swój cykl sprzedaży w sposób jaki potrzebujesz,
 2. łatwo wdrożysz pulpity bez pomocy programistów.
 3. uzyskasz wgląd w stan transakcji, oczekiwane przychody,wydajność zespołu.

Firmao

Firmao CRM

Dedykowany dla małych i średnich firm. Oferuje moduły jak magazyn, tworzenie ofert, system płac i kadr oraz prowadzenie projektów. To idealne rozwiązanie dla zarządzania firmą w jednym miejscu. Twórcy Firmao dają również możliwość dopasowania systemu do indywidualnych potrzeb.

Livespace

Livespace crm

Przyjazny i minimalistyczny interfejs w którym zbudujesz nieliniowe procesy sprzedażowe, zaplanujesz i zoptymalizujesz procesy sprzedaży. Dodatkową istotną zaletą jest system statusów i przypomnień, które pomagają w codziennej pracy z systemem.

Pipedrive

Pipedrive crm

To system CRM przystępny dla każdego zespołu od mniejszych, którym wystarczą podstawowe funkcje do klientów korporacyjnych, którzy mogą skorzystać z całej gamy dodatkowych modułów.

 • Posiada ponad 350 integracji
 • Wersja mobilna
 • Czytelny i użyteczny interfejs
 • Wizualny i konfigurowalny lejek sprzedaży

Hubspot

HubSpot crm

Swobodna konfiguracja modułów i funkcji wg. własnych potrzeb.

HubSpot to platforma CRM która zawiera kompletne oprogramowanie oraz integracje  potrzebne dla działów marketingu, sprzedaży, zarządzania treścią, handlowego i obsługi klienta. Każdy moduł może być używany osobno jednak istotą HubStop jest praca na wielu modułach i wykorzystanie ich wspólnego potencjału.

Hubspot to ponad 177 000+ klientów w 120 krajach.

Zoho CRM

Zoho CRM

Stworzony by automatyzować procesy i przepływ pracy, kampanie, podróż Klientów w Twojej firmie i procesie sprzedażowym. Dzięki Zoho Twój zespół może skupić się na budowaniu relacji i faktycznej pracy zamiast na ręcznym wprowadzaniu danych i pamiętaniu o terminach.

Narzędzia analityczne pozwalają podejmować świadome decyzje. Zoho to możliwości tworzenia niestandardowych raportów oraz mierzenie operacji w czasie rzeczywistym.

Warto wspomnieć że Zoo wykorzystuje rozwiązania sztucznej inteligencji ZIA by dać możliwe dokładne prognozy dla następnych kroków które należy podjąć w kolejnym etapie budowania relacji z Klientem

Salesforce

salesforce crm

Salesforce to CRM dedykowany dla małych i średnich firm oraz Klientów korporacyjnych.

System ma w swojej ofercie moduły analityczne pracujące w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji Einstein Analitycs. EA dostarcza prognozy i oceny działań, leadów oraz podpowiada możliwe scenariusze działań dla wybranych Klientów.

Dzięki usłudze Marketing Cloud, możesz stworzyć spersonalizowane doświadczenia każdego klienta oraz indywidualny proces sprzedaży dzięki kampaniom obejmującym wiele kanałów.

Salesforce oferuje posiada dużą liczbę integracji z zewnętrznymi programami, umożliwiając rozszerzenie funkcjonalności systemu z dotychczasowymi platformami. AppExchange Salesforce daje Klientom dużą liczbę dostępnych aplikacji.

Pod względem użyteczności samego interfejsu Salesforce CRM jest bardzo rozbudowany pod względem funkcji, może być mniej intuicyjny i sprawiać problemy dla nowych użytkowników.

Bitrix24

Bitrix24 CRM

Kompleksowy CRM wspierający sprzedaż. Bitrix24 CRM to platforma typu wszystko w jednym. Bitrix24 proponuje rozwiązania ułatwiające komunikację, oferuje VoIP, umożliwia tworzenie stron i, posiada wewnętrzny CRM. Dzięki temu pozwala automatyzować pracę wszystkich zespołów firmy.

Naszym zdaniem interfejs Bitrix24 posiada mało intuicyjny interfejs, niektóre ważne funkcjonalności są zaszyte w trudnych do znalezienia miejscach. Ponadto jest on zbyt przeładowany funkcjonalnościami wpływającymi na intuicyjne korzystanie z systemu.

Liczba integracji Bitrix24 z programami i aplikacjami zewnętrznymi to niespełna około 400.

Synergius CRM

Synergius CRM

System Synergius to szybkie i bezproblemowe wdrożenie. Synergius wymienia dane z popularnymi programami handlowo-magazynowymi oraz systemami ERP (SubiektGT, Optima, integracja z GUS pomaga i wspiera zespuł handlowy).

Ponadto system wyposażony jest w funkcje : 

 1. automatyczne raporty,
 2. wbudowany komunikator,
 3. certyfikowane metody zarządzania przepływem danych,
 4. historę sprzedaży i analizą procesu obsługi Klientów

Do zalet systemu można zaliczyć możliwość w pełni konfigurowalnego pulpitu głównego zawierającego tablice do których możesz dodać dowolne gotowe moduły jakie oferuje Synergius.

Synergius nie wymaga czasochłonnego wdrażania pracowników oraz wielogodzinnych szkoleń.