Projektowanie UX/UI

W naszym podejściu do projektowania UX/UI kładziemy nacisk na przemyślaną strategię i rzeczywiste wymagania użytkowników.
Dążymy do tworzenia rozwiązań, które są intuicyjne, estetycznie atrakcyjne i zaprojektowane z myślą
o efektywności w połączeniu z potrzebami biznesowymi

Budujemy doświadczenia Klienta

Zrozumienie potrzeb i zachowań użytkowników jest dla nas kluczowe by dostarczyć produkt odpowiadający na ich potrzeby.

Stosujemy techniki badawcze, włączając w to analizę
zachowań online, testy A/B,  warsztaty z zespołem Klienta i grupą docelową by zaprojektować intuicyjne i angażujące produkty cyfrowe.

Proces projektowy

Proces projektowy, tworzymy we współpracy z zespołem klienta. Ma on na celu zapewnienie, że każdy aspekt projektu jest dopracowany i dostosowany do specyficznych potrzeb biznesowych projektu.

Wartością zbudowania procesu projektowego  jest stworzenie środowiska, w którym komunikacja między projektantem, a zespołem jest jasna i efektywna, co zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu i skraca czas realizacji projektu.

Tworzenie procesu projektowego umożliwia również identyfikację i rozwiązanie potencjalnych problemów na wczesnym etapie, co oszczędza czas i zasoby.

Warsztaty Kick-Off

Ta początkowa faza realizacji projektu która dedykowana jest do głębokiego zrozumienia unikalnych potrzeb i celów biznesowych Klienta. Podczas pierwszego spotkania Kick-Off mamy okazję poznać wizję i oczekiwania biznesowe Klienta, co umożliwia nam dostosowanie strategii projektowej oraz jej realizacji.

Dodatkowo po warsztatach Kick-Off wyznaczamy zakres prac projektu, ustalamy harmonogram oraz potwierdzamy budżet, co zapewnia jasność i skuteczność w realizacji projektu, a z naszej strony pozwala dostarczyć wartość na każdym etapie procesu.

Research i analiza UX

W tej fazie projektu koncentrujemy się na dogłębnej analizie doświadczeń i potrzeb użytkowników, aby zapewnić realizację projektu który idealnie odpowiada na ich potrzeby i oczekiwania.

Podejmujemy działania, które pozwalają zrozumieć, jak użytkownicy wchodzą w interakcje z podobnymi serwisami, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie skuteczności i atrakcyjności strony dla docelowej grupy odbiorców. Dzięki temu podejściu, klient otrzymuje projekt, który jest nie tylko intuicyjny i przyjazny użytkownikowi, ale również skutecznie realizuje wyznaczone cele biznesowe na pierwszych warsztatach.

Zrozumienie potrzeb grupy docelowej

Podczas tego etapu skupiamy się na szczegółowej analizie oczekiwań i preferencji docelowych użytkowników produktu.

Naszym celem jest stworzenie projektu, który dokładnie odpowiada na unikalne potrzeby grupy docelowej w dowolnym etapie procesu zakupowego, co bezpośrednio przekłada się na efektywność i użyteczność projektowanych rozwiązań.

Projektowanie diagramów oraz userflow

W tej fazie tworzymy diagramy blokowe, które pokazują, jak użytkownik będzie podróżował po stronie, co ułatwia zrozumienie zasadności rozmieszczenia elementów funkcjonalnych i dostępności do kluczowych informacji i usług.

Dzięki temu projekt UI staje się bardziej intuicyjny i przyjazna dla użytkownika, co przekłada się na lepszą obsługę ich potrzeb i zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia przez nich zamierzonych celów, jak np. dokonanie zakupu czy skontaktowanie się z firmą.

Ten etap pozwala zrozumienie zasad którymi kierują się użytkownicy wchodząc na stronę. Często odpowiadamy sobie na pytania np: dlaczego użytkownik ma podjąć takie lub inne działanie by przejść dalej, lub co motywuje go do kliknięcia w konkretny CTA.

Prototypowanie makiet UX

W tym etapie tworzymy wstępne wersje strony, które pozwalają na wizualizację i testowanie różnych aspektów interakcji użytkowników.

Iteracyjny proces projektowania

Prototypowanie jest niezwykle ważne, ponieważ umożliwia szybką i skuteczną ocenę pomysłów projektowych, zanim zostaną one wdrożone. Jest to proces iteracyjny, który pozwala na wykrycie i rozwiązanie potencjalnych problemów na wczesnym etapie, zapewniając, że ostateczny projekt będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika.

Projektowanie wizualne UI

Ostatni etap projektu, gdzie skupiamy się na estetyce i wizualnym aspekcie strony. Projektowanie UI koncentruje się na wyborze kolorów, typografii i układu elementów, aby strona była nie tylko estetycznie atrakcyjna, ale także intuicyjna i łatwa w użyciu.

Dobry i dopasowany do konkretnej grupy odbiorców projekt UI zwiększa zaangażowanie użytkowników, ułatwia nawigację i przyczynia się do lepszej konwersji. Starannie opracowany i spójny design UI z brandingiem wspiera też identyfikację wizualną marki, budując jej rozpoznawalność i pozytywne wrażenie w oczach użytkowników.

Warsztaty i iteracje

Warsztaty i iteracje są niezbędnymi elementami procesu projektowego, które umożliwiają efektywne dopasowanie projektu do potrzeb klienta i jego odbiorców.

Warsztaty: To sesje współpracy, w których zbieramy cenne informacje bezpośrednio od klienta oraz użytkowników końcowych. Pozwalają one na głębsze zrozumienie specyficznych wymagań i oczekiwań, co jest kluczowe dla stworzenia spersonalizowanych rozwiązań.

Iteracje: To proces ciągłego testowania i ulepszania projektu. Dzięki iteracjom szybko identyfikujemy i rozwiązujemy problemy, co prowadzi do stworzenia bardziej dopracowanego i funkcjonalnego produktu. Iteracyjny rozwój zapewnia elastyczność w adaptacji do zmieniających się wymagań i gwarantuje, że ostateczne rozwiązanie będzie najlepiej odpowiadać potrzebom użytkowników.

Projektowanie UX/UI

Poznaj zrealizowane wyzwania

Ekspercka wiedza

Jak zdobyć klucz API Google - Korzystanie Google Cloud Platform

Dowiedz się jak zdobyć i wykorzystywać klucz API. Zobacz, jak ustawić Google Maps na swojej stronie.

Cyberfolks.pl audyt ux strony

Bierzemy pod lupę stronę firmy hostingowej cyberfolks.pl. Sprawdzimy czy spełnia dobre praktyki UX i w przystępny sposób można przejść proces zamówienia hostingu, domeny i usług dodatkowych. Sprawdzimy ścieżki zakupowe, porównamy z konkurencją.

Warsztat UX – jak przygotować się do warsztatów

Poznaj najważniejsze zagadnienia przygotowania i prowadzenia warsztatów UX

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing

Jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele i uczynić Twoją markę lepszą ?