Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron dedykowanych dla wymagających bez Elementora.
Szybki kod i elastyczny system CMS. Optymalizacja techniczna i SEO.

Tworzenie stron internetowych - poznaj naszą ofertę

Tworzenie stron na Wordpress

Tworzymy strony dedykowane na Wordpress.
Specjalizujemy się w tworzeniu stron w oparciu o autorskie wdrożenia oraz buildery Wordpress.

Zobacz tworzenie stron Wordpress

Tworzenie stron indywidualnie

Strony internetowe tworzymy indywidualnie.

Budowy grupy docelowej, projektu person i opracowania prototypów oraz makiet UX.

Tworzenie portali internetowych

Znamy Woprdress od podstaw. Wdrażamy własne rozwiązania i integracje platform z systemem CMS Wordpress.

Zobacz tworzenie portali internetowych

Tworzenie stron typu landingpage

Potrafimy odnaleźć się w tworzeniu stron każdego typu.

Tworzymy strony dopasowane do potrzeb i wymagań grupy docelowej.

Tworzenie stron dla biznesu i stron firmowych

Tworzymy nowoczesne strony firmowe.

Projektujemy indywidualnie, tworzymy nowoczesny layout, idealną wersję responsywną oraz zoptymalizowane dla wyszukiwarki strony pod kątem SEO.

Zobacz:
- strony internetowe dla firm
- stron internetowe onepage
- strony internetowe zgodne z WCAG

Dedykowane tworzenie stron www

Posiadamy własny stack technologiczny.

Pracujemy na autorskich rozwiązaniach warstwy frontend oraz wdrażamy integracje Wordpress dostosowane do potrzeb bez zbędnego obciążania kodu strony www.

Zobacz tworzenie stron Kraków

Tworzenie stron internetowych - etapy

Proces budowy strony internetowej składa się z kilku następujących po sobie etapów, z których najważniejszym jest proces budowy person oraz grupy docelowej. Bez tej kluczowej informacji trudno będzie stworzyć stronę www, która będzie spójna oraz będzie odpowiadać na potrzeby użytkowników.

Tworzenie stron internetowych to budowa produktów marketingowych, które pomagają w sprzedaży usług, produktów, budują zaufanie do marki. Warto po znać potrzeby naszych Klientów.Istnieje wiele sposobów, aby przejść do badania potrzeb, w tym badania istniejącej bazy klientów, przy użyciu narzędzi do słuchania mediów społecznościowych i prowadzenia grup fokusowych. Kiedy już dobrze zrozumiemy, kim jest Twoja grupa docelowa, możemy zacząć faktyczny etap tworzenia strony, budowania jej struktury, projektowania makiet oraz grafiki, opracowywać treści, które będą jasno komunikować przekaz.

Mając na uwadze Twoją grupę docelową, możesz również zacząć myśleć o najlepszych sposobach dotarcia do niej. SEO, marketing w mediach społecznościowych i płatne reklamy są świetnymi opcjami dla kierowania ruchu do Twojej witryny. Poświęcając czas na właściwe opracowanie grupy docelowej, będziesz ustawiać swoją stronę na sukces od samego początku.Zobacz poradnik tworzenia stron www w którym krok po kroku pokażemy na co powinieneś wiedzieć oraz przygotować się podczas współpracy z agencją interaktywną.

Etapy tworzenia stron www

Zebranie informacji - research i analiza danych

Etap określenia celu realizacji strony.
Na tym etapie planujemy stronę i przeprowadzamy wywiad celem ustalenia jak największej ilości faktów.

Prototypowanie i projektowanie

Etap na którym powstaje wizualizacja pomysłów.
W pierwszej kolejności są to makiety czyli szkice, dopiero po ich zatwierdzeniu projektowane są docelowe widoki.

Kodowanie frontend

Wprawiamy w ruch pomysły i wizualizacje projektanta UX i UI.

Przygotowanie dedykowanego kodu frontend jest niezwykle ważne. To dzięki poprawności wyświetlania na każdym urządzeniu użytkownik będzie zadowolony z naszej pracy lub wróci do wyszukiwarki

Kodowanie backend

Etap którego nie widać.

To silnik Twojej strony. Dzięki wdrożeniu systemu CMS możesz edytować treści które wyświetlane są użytkownikowi.

Optymalizacja SEO i techniczne

Podobnie jak na torze wyścigowym oprócz kierowcy liczy się prędkość i milimetry na mecie.
By osiągnąć zwycięstwo każdy element musi być dopracowany. Z tysiąca stron aspirujących na pierwsze miejsca wyszukiwarki, Google premiuje tylko te które odpowiadają na pytania, dostarczają treści. Premiuje też te które spełniają wymagania techniczne.

Nie masz czasu ?
tworzenie stron www - hauerpower

Zebranie informacji.
Research, analiza danych

Etap określenia celu budowania strony www.Na tym etapie planujemy stronę internetową i przeprowadzamy wywiad celem ustalenia jak największej ilości danych potrzebnych do zbudowania strony internetowej. Powinniśmy porozmawiać z naszymi dotychczasowymi Klientami, naszym zespołem i zapytać ich o potrzeby oraz oczekiwania względem tego co powinno się naleźć na stronie internetowej.

Tworzenie stron internetowych spełniającej oczekiwania odbiorców
Warto zbudować stronę internetową która odpowiada na potrzeby ściśle określonej grupy odbiorców, którzy stanowią naszych Klientów, zbyt szeroka grupa badanych osób nie będzie jasno precyzować naszego celu. W tym celu powinniśmy zacząć od przygotowania person (zdefiniowana sylwetka naszego idealnego Klienta) i zastanowienia się kim jest nasz Klient , czego może szukać na stronie internetowej. Warto zadawać pytania i starać się zgromadzić jak najwięcej danych.

Tworzenie stron - etap prototypowania

W wyniku zebrania dużej ilości danych na etapie analizy potrzeb naszej grupy docelowej możemy przystąpić do budowania struktury i architektury strony internetowej. Warto posłużyć się tutaj schematem blokowym oraz prostym ułożeniem menu w formie drzewa struktury katalogów odpowiadających poszczególnym pozycjom menu i submenu naszej strony internetowej.

Następnym krokiem jest przeniesienie logiki poruszania się po stronie oraz zaplanowanie contentu każdej z podstron. W pierwszej kolejności tworzymy makiety czyli layout niskiej jakości (low-fi), dopiero po ich zatwierdzeniu projektowane są docelowe widoki w formie projektu graficznego.

Tworzenie strony internetowej - warstwa FrontEnd

Mając już zaprojektowane poszczególne widoki strony internetowej możemy przejść do przełożenia naszych pomysłów do strony internetowej. Wprawiamy w ruch pomysły i wizualizacje projektanta UX i UI.

Tworzenie strony internetowej możemy zlecić agencji interaktywnej lub próbować samodzielnie ją zbudować za pomocą odpowiedniego buildera (tj: kreatora stron internetowych). Warto jednak mieć na uwadze że o ile nie potrzebujesz w przypadku kreatora stron www znać zagadnień związanych z kodowaniem w języku html, css czy php to aby samodzielnie zbudować ciekawy layout będziesz musiał poznać w jaki sposób elementy na stronie pracują ze sobą oraz jak je ustawić by dobrze wyglądały w relacjach do sąsiadujących sekcji.

Profesjonalne szablony do tworzenia stron internetowych

Jeżeli nie czujesz się na siłach lub nie masz czasu aby poświęcić się na kilka tygodniu w zgłębianiu tajemnic kodowania i ustawiania relacji pomiędzy wszystkimi elementami na Twojej strony internetowej warto do budowania strony www wykorzystać dostępne motywy i szablony.

Istnieją różnego typu gotowe (predefiniowane) układy w profesjonalnych szablonach które wystarczy wypełnić treścią, dodać zdjęcia i w kilka chwil otrzymasz gotową stronę internetową, która będzie responsywna i dobrze widoczna na każdym urządzeniu mobilnym. Oczywiście są lepsze i gorsze rozwiązania, warto w przypadku jeżeli masz wysokie oczekiwania skupić się na motywach premium i zakupić profesjonalną stronę internetową z gotowymi modułami tekstowymi, galerią, formularzem. Tego typu szablony wyposażone są już w kreatory w których wystarczy tylko wybrać układ i przeciągnąć na stronę z panelu administratora.

Tworzenie dedykowanego kodu html, css

Przygotowanie dedykowanego kodu frontend jest niezwykle trudne i wymaga znajomości programowania oraz języka html, css. Aby przygotować kod który będzie szybki, zoptymalizowany oraz będzie prezentował zaawansowane rozwiązania np: animacje czy scrolowanie sekcji strony w wersji mobilnej poziomo wymagać będzie zatrudnienia programisty lub agencji interaktywnej która wdroży projekt graficzny.

Co to jest Frontend

Frontend to warstwa odpowiadająca za interakcję z użytkownikiem inaczej mówiąc to część wizualna strony internetowej czyli to co widzisz po wpisaniu adresu domeny w przeglądarce.

Główne składowe warstwy frontend to języki : HTML, JS, CSS odpowiedzialne za różne obszary strony internetowej.

HTML
To szkielet Twojej strony. Baza i rama.
Za pomocą odpowiednich znaczników budowana jest struktura strony.

CSS
Czyli kaskadowe arkusze styli. Służy do nadania wyglądu witrynie internetowej zgodnego z założeniem projektowym. CSS służy również do ustawienia położenia elementów i tworzenia zależności pomiędzy nimi.

Javascript
Umożliwia tworzenie interakcji strony z użytkownikiem jak np: tworzenie animacji, sliderów oraz interaktywności strony. Jego odmianą jest bardzo popularny jQuery.

Kodowanie backend - tworzenie strony w kreatorze lub builderze

W przypadku jeżeli korzystamy z buildera wystarczy nam kilka chwil by dostosować wygląd sekcji i podstron naszej strony internetowej, dodać treści i zdjęcia. Bez potrzeby integracji statycznego kodu z bazą danych oraz wdrożeniem panelu administratora tworzenie stron internetowych jest stosunkowo łatwym i przyjemnym zajęciem.

Kreator stron www zrobi za nas większość programistycznej pracy, a dzięki mechanizmom drag&drop w prosty sposób dodamy przygotowane w nim wcześniej sekcje, które są poprawnie zakodowane.Silnikiem CMS do twojej strony internetowej zwykle będzie Wordpress i odpowiedni builder np: Elementor, Divi czy oxygen. Dzięki wdrożeniu systemu CMS możesz edytować treści które wyświetlane są użytkownikowi.

Optymalizacja SEO i techniczna stron internetowych

Podobnie jak na torze wyścigowym oprócz kierowcy liczy się prędkość i milimetry na mecie. By osiągnąć zwycięstwo (wyniki top10) każdy element musi być dopracowany. Z tysiąca witryn internetowych aspirujących na pierwsze miejsca wyszukiwarki, Google premiuje tylko te które są relewantne do zapytania użytkownika, tj: odpowiadają na jego pytanie i potrzeby (frazy kluczowe), dostarczają treści powiązane i wyczerpujące w danej tematyce. Warto zatem zwrócić uwagę na jakie główne słowo kluczowe nasza podstrona ma się pojawiać i wokół niej zbudować treści stosując odpowiednio optymalizację tekstu oraz jego strukturę.

Treści tworzone na stronę internetową powinny być dopasowane do fraz kluczowych
Tylko w ten sposób będziesz w stanie budować ruch do strony internetowej z wyszukiwarki. Każda podstrona to osoby zestaw słów kluczowych z jednego tematu tworzące wspólnie jedną całość opisującą zagadnienie.

Optymalizacja onsite strony internetowej
Google premiuje te strony, które tworzone są zgodnie z wytycznymi SEO, oraz są przyjazne dla użytkowników.

Czym są strony internetowe przyjazne dla użytkownika ?

Twórz relewantne podstrony do zapytania (frazy kluczowej).
Strona internetowa po pierwsze powinna być dopasowana do potrzeb osoby która szuka informacji na konkretny temat wpisując zagadnienie w wyszukiwarkę, wyczerpać tematykę i odsyłać do powiązanych artykułów na stronie internetowej poprzez linkowanie wewnętrzne które wspomaga SEO i przekazywanie mocy pomiędzy podstronami.

Tworzenie dostępnych i użytecznych stron www
Kolejną ważną kwestią jest użyteczność i dostępność. Tworzenie stron www to budowa kompleksowo strony internetowej posiadającej czytelną treść, intuicyjną nawigację, prostą architekturę oraz system komunikatów i elementów CTA mówiących co użytkownik ma zrobić wchodząc na konkretną podstronę by poruszać się po stronie internetowej i zgłębiać jej zakamarki.

Obecnie połączenie zagadnień i kwestii SEO oraz użyteczności UX idzie ze sobą w parze. Lepszy UX wpływa na SEO i odwrotnie. Poprawne SEO jest też wynikiem dobrych praktyk w tworzeniu stron www dla użytkowników. Modnym i funkcjonującym terminem stał się tutaj termin SXO łączący te dwa obszary.

W przypadku jeżeli masz stronę internetową ale nie osiąga wyników warto zlecić i wykonać optymalizację strony na Wordpress.

Szybka i responsywna strona internetowa
Responsywna strona to jeden w wymogów obecnych czasów i standard. Google również wprowadził ten czynnik jako rankingowy w ustalaniu pozycji stron internetowych. Warto również w przypadku uruchomienia strony dodać ją do konsoli Google tj: Google Search Console gdyż wówczas będziemy mieli pewność że spełnia ona wymagania Google względem budowy i technicznych parametrów. W przypadku problemów strony internetowej na urządzeniach mobilnych Google może obniżyć jej pozycję.

Tworzenie stron www do określonych celów

Ze względu na technologię wykonania wyróżniamy kilka typów w tworzeniu stron www :

Strony statyczne na bazie HTML, CSS - głównie proste strony firmowe,
Strony dynamiczne np: wykorzystujące system zarządzania treścią CMS,
Strony dynamiczne z dodatkiem JavaScript. Głównie tworzone strony interaktywne z animacjami.

Szkolenia z Wordpress

Jeżeli chcesz nauczyć się podstaw Wordpressa lub masz pytania bardziej techniczne. Chętnie odpowiemy na każde pytania i rozwiążemy Twoje problemy. Organizujemy szkolenia Wordpress zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników

Projektowanie stron internetowych. Poznaj zasady kreatywnego myślenia o projektowaniu inkluzywnym.

Aby móc zrozumieć proces tworzenia strony zobacz jak powstaje grafika i co to jest projektowanie stron internetowych.

Jakie są kreatory do tworzenia stron internetowych ?

Tworzenie stron www dzięki kreatorom stało się popularne dla większego grona osób. W przypadku tworzenia stron z bazą danych możemy mówić właśnie o wykorzystaniu do tego kreatora lub buildera CMS. Obecnie na rynku istnieją bulidery :

Kreator stron www WIX
Ciekawa propozycja do zbudowania własnej strony internetowej, wyposażona w szereg modułów i gotowych rozwiązań. Posiada edytor wizualny, a dzięki sztucznej inteligencji Wix Artificial Design Intelligence możesz swobodnie wdrożyć każdy swój pomysł.

Kreator stron internetowych WebwaveCMS
To polski system CMS (system zarządzania treścią), który posiada bogatą bazę szablonów oraz możliwości tworzenia strony bez potrzeby kodowania. W WebWaveCMS wykonasz samodzielnie animacje oraz wybierzesz gotowe rozwiązania wersji mobilnej.

Builder Elementor
Znany i powszechnie zaakceptowany builder przez Klientów i społeczność deweloperów Wordpress. Dostarcza szereg modułów, szablonów i layoutów które w kilka kliknięć wykonają za Ciebie pracę programisty.

Builder Oxygen
Podobnie jak Elementor builder stron www Oxygen jest bardzo dobrym wyborem. Generuje nieco lepszy kod, który daje lepsze parametry techniczne i optymalizacyjne.

Builder DIVI
Kreator stron www zbliżony do Elementora, jednak kod js i css generowany jest ciężki i posiada zbyt dużą wagę co skutkuje mniejszymi możliwościami optymalizacji i wolniejszym czasem wczytania.

Nie masz czasu na obsługę i administrację stroną internetową ?

Zleć nam usługę abonamentowe. Wykonamy w pakiecie godzinowym usługę
opieka i administracja stroną internetową

Czy tworzenie stron internetowych jest trudne ?

W przypadku samodzielnego kodowania w języku html, css bez doświadczenia będziesz potrzebował wielu godzin nauki kodowania oraz poznania zagadnień tworzenia stron w html. Istnieją jednak kreatory i buildery pozwalające na ich tworzenie bez znajomości języka html.

Na czym polega tworzenie stron internetowych ?

Zadaniem osoby tworzącej stronę www jest poznanie potrzeb jej przyszłych odbiorców i przygotowanie jej tak by była prosta i łatwa w obsłudze zarówno dla Klientów jak i administratora. Rolą projektanta i developera jest dostarczenie produktu spełniającego normy i trendy obecne w internecie. Każda z tworzonych storn internetowych powinna realizować cel i budować strategię marketingową firmy.

Jako projektant lub deweloper powinieneś spojrzeć na swoją pracę jako osoba wykonująca tylko pewien jej etap. Współczesne tworzenie stron internetowych to przede wszystkim poznanie odbiorcy i jego potrzeb, dopasowanie strony do standardów internetu, wymagań Google względem użyteczności oraz SEO oraz wymagań nowoczesnego użytkownika, który w zdecydowanej większości będzie ją odwiedzał z urządzenia mobilnego. Warto znać trendy i możliwości nowoczesnych przeglądarek.

Jak zarabiać na tworzeniu stron internetowych online ?

W przypadku jeżeli chcesz zarabiać na tworzeniu stron www powinieneś nauczyć się wykorzystywać głównie system CMS Wordpress oraz dostępne w nim kreatory by tworzyć proste strony internetowe na początek i uczy się całego systemu CMS. Wraz z doświadczeniem i poznaniem systemu Wordpress zaczniesz tworzyć strony bardziej zaawansowane i ciekawsze dla odbiorcy.

Każda strona www wymaga odpowiedniego podejścia i spersonalizowania jej dla docelowej grupy odbiorców. Warto mieć na uwadze naukę zagadnień takich jak : certyfikat SSL, konfigurację serweru oraz domeny, zbudowanie widoczności strony w wynikach wyszukiwania, jak odpowiednio tworzyć responsywne strony internetowe.

Jak tworzyć strony internetowe w html lub w notatniku ?

Niezależnie czy chcesz napisać stronę www w języku html5 czy innym frameworku powinieneś poznać podstawy i zasady ich tworzenia zorientowanego na użytkownika mobilnego. Notatnik czy inny edytor to tylko wizualna nakładka na kod.

Tworzenie stron internetowych za darmo ?

Istnieje bardzo dużo darmowych motywów głównie do Wordpress dzięki którym stworzysz swoją stronę www za darmo. Jakość i funkcjonalność tego typu darmowych stron internetowych pozostawia jednak wiele do życzenia.

Czym jest w tworzeniu stron user experience ?

Inaczej mówiąc 'pozytywne' doświadczenia użytkownika, czyli budowanie emocji, wrażeń oraz satysfakcji u użytkownika podczas korzystania ze strony internetowej. Odbiór strony ma wpływ na późniejsze decyzje zakupowe w procesie poznania marki. Inaczej będziemy tworzyć strony internetowe dla kancelarii, szkoły, hotelu czy gastronomi, gdyż są to zupełnie inne grupy docelowe, dla której należy odpowiednio zaprojektować przekaz i komunikację.

Czy są dostępne kursy tworzenia stron www ?

W internecie na YouTube czy w social mediach znajdziesz wiele przydatnych materiałów do nauki tworzenia stron www od podstaw. Warto także zainteresować się kursami eduweb.pl

Jak zbudować stronę www ze sklepem internetowym ?

Zwykle sklep internetowy tworzony jest w katalogu domeny np: domena.pl/sklep gdzie wdrażane są rozwiązania ecommerce. Oprócz działającej na domenie strony internetowej użytkownik dzięki sprawnemu poprowadzeniu po stronie powinien za pomocą buttonów CTA móc z łatwością przejść na sklep internetowy czy to z postu blogowego czy innej podstrony oferty lub usługi.

Tworzenie stron internetowych krok po kroku (poradnik)

Poradnik dotyczący tworzenia stron znajdziesz w internecie bez problemu, jednak nie nauczy cię on myślenia o budowaniu strony internetowej całościowo. Aby wykorzystać kreator stron internetowych nie potrzebujesz znać strategii marketingowej firmy czy sposobu komunikacji marki z Klientem jednak aby strona internetowa była skuteczna należy na aspekt tworzenia stron spojrzeć z szerszej perspektywy.

Tworzenie stron internetowych z blogiem

Każda strona www powinna posiadać poradnik lub blog. Dzięki temu będzie budować widoczność w wyszukiwarce na frazy niszowe oraz powodujące lepszą konwersję z zapytań kilkuwyrazowych. Ważną rolą bloga na stronie internetowej jest kreowanie wizerunku firmy jako eksperta w konkretnej dziedzinie. Dzięki wdrożeniu strony internetowej w kreatorze lub builderze Wordpress będziesz w stanie samodzielnie prowadzić blog i dodawać nowe posty.

Komu powierzyć tworzenie stron www ?

Jeżeli chcesz aby twoja strona internetowa była wykonana z gwarancją oraz profesjonalnie warto zlecić usługę kompleksowo agencji interaktywnej. Agencja zajmie się nie tylko kwestiami technicznymi ale także zadba o odpowiedni projekt graficzny, teksty, SEO i optymalizację techniczną strony www. W przypadku budowania strony internetowej u freelancera może być to usługa tańsza jednak nigdy nie mamy pewności że będzie poprawnie zrobiona, a zgłaszane poprawki realizowane na bieżąco.

Case studies - tworzenie stron internetowych

Ile trwa tworzenie strony internetowej ?

Tworzenie stron www to proces składający się z kilku po sobie następujących etapów. Aby móc podać kompleksowo czas realizacji strony dobrze jest wcześniej oszacować czas każdego z nich.

Terminy realizacji strony internetowej

- warsztaty i wywiad : 1-2 dni
- analityczny i researchu : 4-7 dni
- projektowanie UX: 7-14 dni
- projektowanie makiet : 7-14 dni
- projektowanie grafiki UI : 10-14 dni

Czas jaki należy przyjąć dla tworzenia strony internetowej :
Prosta strony firmowa : 14-21 dni
Złożona strona z rozbudowaną ofertą oraz drugą wersją językową : 18-24 dni

Koszt strony internetowej (cennik) ?

Koszt wykonania strony internetowej zależy od określenia jej funkcjonalności oraz stopnia złożoności projektu. Zobacz ile kosztuje strona internetowa w 2022 roku.

Cennik strony internetowej 2022

Poznaj ceny realizacji strony internetowej od agencji przy założeniach :

- wykonania projektu średniej półki,
- współpracy w zadnych powyżej prac etapach,
- dostarczonych widokach dla urządzeń stacjonarnych oraz desktop tj: 360px / 768px / 1366px.

Orientacyjny koszt wykonania na 2022 rok :

- strona firmowa do 10 podstron to koszt ok. 5.000 - 7.000 netto
- strona rozbudowanej od 10 - 20 podstron to koszt ok. 7.500 - 9.000 netto

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing

Jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele i uczynić Twoją markę lepszą ?

Zobacz inne usługi tworzenie stron internetowych :

Strony internetowe dla firmStrony internetowe dla prawników
Strony internetowe onepageStrony internetowe
dla hoteli
Strony internetowe
WCAG 2.1 AA
Strony internetowe
dla stomatologa
Strony internetowe dla deweloperów
Strony internetowe dla lekarzy