Tworzenie portali internetowych

Projektowanie portali www dopasowanych do potrzeb z intuicyjnym panelem administratora oraz wysoką użytecznością. Poznaj nasze możliwości.

Autorskie projekty portali www i wdrożenie funkcji administratora. Analiza i projektowanie ścieżek użytkownika, userflow.

Tworzymy dopasowane rozwiązania. Projektujemy użyteczne portale internetowe każdego typu : informacyjne, usługowe, produktowe, społecznościowe, ogłoszeniowe, branżowe (motoryzacyjne, sportowe etc).

tworzenie portali internetowych, projektowanie UX

Tworzenie portali internetowych - poznaj ofertę

Projektowanie portali internetowych

Projektowanie indywidualnej grafiki dla portali internetowych ma dla nas największe znaczenie. Dopasowana grafika oraz przejrzystość treści.

Projektujemy portale każdego typu: ogłoszeniowe, informacyjne, społecznościowe, usługowe. Każdy projekt poprzedzony jest analizą potrzeb i maksymalizacją konwersji.
Podczas projektowania prowadzimy wspólne warsztaty z Klientami dotyczące postępu prac

Projektowanie portali - UX

Projektowanie portali zaczynamy od makiet i userflow.
Wspólnie z Klientem realizowany jest etap projektowania makiet w odpowiednich sprintach i konsultowana podczas warsztatów online.

Projektowanie makiet UX i użyteczności portalu internetowego to budowa intuicyjnej nawigacji i funkcjonalności oraz scenariuszy użytkownika w zależności od roli jaką ma pełnić w portalu.

Tworzenie portali internetowych

Responsywne i szybkie portale informacyjne, ogłoszeniowe z uwzględnieniem technik mobile first to dla nas priorytet. Indywidualny i kod html, css oraz integracje z bazą danych zapewnia nam maksymalne wykorzystanie zasobów i doskonałą optymalizację portalu.

Nasza oferta to również : Tworzenie stron internetowych Kraków i
Tworzenie sklepów internetowych Kraków

Optymalizacja SEO portali internetowych

Na etapie projektowania włączamy do prac analizy fraz kluczowych i research SEO.

Wszystko po to aby zbudować architekturę informacji odpowiadającą silosom tematycznym dla głównych fraz kluczowych przypisanych do odpowiednich kategorii podstron portalu internetowego.

Masz portal który nie ma sprzedaje ? Poprawimy i wykonamy optymalizację SEO.
Zobacz ofertę
optymalizacji stron Wordpress

Funkcjonalności portali www

Portal internetowych to obszerna funkcjonalność i możliwość.

Zdajemy sobie sprawę że liczba modułów i rozwiązań jest nieograniczona dlatego staramy się jak najlepiej dobrać rozwiązania do potrzeb przyszłego portalu internetowego.

Tworzone przez nas portale cechuje prosta obsługa i intuicyjny panel administratora. Możliwość dowolnej konfiguracji i doboru modułów lub późniejszej rozbudowy portalu o nowe rozwiązania.

Pozycjonowanie portali www

Tworzenie portalu internetowego to początek drogi w budowie jego widoczności i zyskowności.

Oferujemy możliwość prowadzenia i opracowania strategii tworzenia widoczności portalu w wyszukiwarce poprzez ciągłą pracę nad jego rozwojem contentu, marketingu oraz linkbuildingu.

Masz małą liczbę wyświetleń swojego portalu ? Sprawdzimy powody i wykonamy
audyt SEO, optymalizację SEO onsite i offsite.
Ustalimy przyczynę spadków i brak ruchu.

Jak projektować, czym jest portal internetowy ?Portal internetowy nie różni się w swojej konstrukcji podstawowej od strony internetowej. W swojej konstrukcji posiada podobne elementy jak header (nagłówek), body (ogólną konstrukcję szablonu html) i stopkę.
To jednak w tym miejscu kończą się podobieństwa.

Czym jest portal internetowy i jak go wykonać ?

Portal internetowy to przede wszystkim modułowość i zaawansowane funkcjonalności. Tworząc portal należy bardzo dokładnie już na etapie planowania makiet UX przemyśleć funkcjonalności i role dla każdego typu użytkownika. Portal informacyjny, ogłoszeniowy to zupełnie inny charakter, forma przekazu i zestaw funkcjonalności zarówno od strony użytkownika jak i administratora.

Zwykle portal jest to agregat treści oraz wysokiej jakości contentu branżowego pisanego przez fachowców z danej branży. Obecnie portale internetowe służą do budowania społeczności oraz doskonale spełniają swoją rolę jako wszelkiego typu komunikator automatyzujący współpracę pomiędzy firmą, a klientem docelowym.

Użytkownik który może wykonać określony zestaw funkcjonalności i zrealizować cel wg. instrukcji oraz odpowiednie zadania do których został zbudowany portal pozwala rozwijać się firmie i budować procesy oraz automatyzację w niektórych przypadkach dedykowanych wdrożeni portali biznesowych.

Technologie wykonania portali internetowych
Mimo wielu podzielonych zdań portal internetowych można zrealizować w opcjach dedykowanego wdrożenia czyli wykonanie indywidualnego kodowania warstwy frontent oraz backend lub wdrożenia w oparciu o popularne rozwiązania np cms wordpress.

Tworzenie portali internetowych - realizacje

Rodzaje portali internetowych

Jakie są typy portali internetowych ?
Z naszego doświadczenia oraz analizy rynku możemy wskazać kilka głównych typów realizowanych portali.

Portale internetowe informacyjne
To głównie portale dostarczające treści z danej branży. Podstawowym i ważnym aspektem tego typu portalu jest charakter informacyjny, a co za tym idzie odpowiednio przygotowany projekt uwzględniający dobrze widoczny content o dobrym kontraście. Zaplanowanie budowy contentu oraz odpowiednich sekcji tekstowych przyjmujących większą ilość treści jest tutaj kluczowe.

Portale internetowe społecznościowe
Główną ich rolą jest możliwość rozmowy i komunikacji pomiędzy użytkownikami. Nie chodzi tutaj głównie o rozmowy bo moglibyśmy mówić o portalu randkowym. Portal daje możliwość budowy społeczności z danej dziedziny lub branży. W naszej karierze realizowaliśmy portal społeczności piłkarskiej przeznaczony dla sportowców i trenerów.

Portale dedykowane

Do tej grupy zaliczyć możemy wszelkie portale które budowane są pod dedykowane grupy użytkowników z ściśle określoną funkcjonalnością. Przy realizacji dedykowanych portali najważniejszy jest plan i budowa architektury informacji.

W naszej agencji interaktywnej planując realizację portalu dedykowanego zawsze przed podjęciem prac przeprowadzamy etap warsztatów mających na celu określenie podstawowych potrzeb oraz grup odbiorców.

Kolejne iteracje spotkań pozwalają na budowę szkieletu i architektury informacji portalu co pozwala na określenie kosztów i budowy szczegółowej specyfikacji.

Optymalizacja portali internetowych

Bardzo ważnym aspektem zaraz po użyteczności i projekcie graficznym jest optymalizacja techniczna i optymalizacja SEO portalu internetowego.

Ważne by podczas prac projektowych na etapie makiet wdrożyć również prace związane z SEO i analizą fraz kluczowych. Pozwoli to odpowiednio zaplanować strukturę portalu pod SEO oraz odpowiednio przygotować podstrony i drzewo kategorii pod określone frazy kluczowe.

Zobacz jakie są rodzaje słów kluczowych oraz jak wybrać słowa kluczowe w procesie budowy silosów tematycznych i widoczności SEO

Projektowanie portali internetowych

W hauerpower projektowanie portali www realizujemy w kilku etapach z których najważzniepzją fazą jest spotkanie i warsztaty z Klientem oraz budowa architektury informacji po której powstają makiety i projektowana jest grafika.

Budowa architektury portalu
Po zebraniu informacji dotyczących potrzeb oraz funkcjonalności portalu od Klienta przystępujemy do budowy architektury informacji, diagramów userflow oraz budowy makiet.

Cechy portali internetowych

Aby projektowany portal internetowy był skuteczny i realizował założenia poczynione na etapie realzowania warsztatów w hauerpower zebraliśmy podstawowe założenia cechujące dobry portal internetowy.

Jaki zatem powinien być skuteczny portal internetowy :

1) funkcjonalny i intuicyjny w użytkowaniu,
2) prosty w obsłudze dla administratora,
3) wizualnie na wysokim poziomie, nie przeładowany,
4) możliwy w rozbudowie przez inną firmę,
5) dopasowany do urządzeń mobilnych ze zwróceniem uwagi na projekt UX i logikę portalu oraz ewentualną zmianę / poprawę funkcjonalności portalu dla urządeń mobilnych
6) dopasowany do grupy docelowej

Koszt stworzenia strony internetowej

Jak przygotować się do pracy z agencją ? Jak zlecić tworzenie strony internetowej ? Czym jest specyfikacja oraz brief. Zobacz cennik stron internetowych.

Ile kosztuje tworzenie stron internetowych

Case studies -projektowanie portali internetowych

Portale internetowe - konwersja zapytań

Zalecamy po okresie około miesiąca / dwóch od uruchomienia portalu www wykonać analizą UX metodą :
- analiza map ciepła np: hotjar.com lub mouseflow.com
- analiza portalu poprzez sprawdzenie danych i statystyk w Google Analitycs.


Portale www - tworzenie konwersji i analityka

Istotną informacją, którą dzięki temu uzyskujemy jest poznanie konwersji oraz szczegółowej realizacji założonych celów. Analizy wykonujemy w oparciu o Google Analitycs oraz Google Search Console.

Cena portalu internetowego ?

Jaka jest cena i koszt budowy portalu www ? 

Koszt wykonania portalu internetowego zależy w dużej mierze od jego stopnia rozbudowania i złożoności. Bez określenia dokładnie scenariuszy użytkownika, jego roli oraz funkcji ciężko jednoznacznie określić koszt budowy portalu.

Tworzenie specyfikacji do budowy portalu internetowego

Przygotowując brief i zapytanie dla agencji warto przygotować jak najwięcej informacji :

1) odnośnie potrzeb i realizowanych celi przez portal
2) funkcjonalności po stronie każdego użytkownika np: administrator, użytkownik z poziomem standard, premium, rozpisz przynajmniej kilka podstawowych zadań które może wykonać każdy typ użytkownika,
3) możliwości użytkowania portalu dla użytkowników przed i po zalogowaniu,
4) podaj inspiracje wizualne i funkcjonalne dla portalu, np: w formie listy z komentarzem opisz konkurencję i portale które mają podobną funkcjonalność dla Twojego

Portal internetowy standardowy
Koszt budowy portalu typowego z funkcjonalnością np:
1) lista ogłoszeń
2) z opcją płatności online,
3) z możliwością rejestracji,
4) tworzeniem list ulubionych ogłoszeń,
5) zapisywaniem ogłoszeń oraz możliwością dodawania płatnych

Koszt portalu standardowego ok. 12.000 - 20.000 netto

Portal internetowy rozszerzony
Koszt budowy portalu z poszerzoną lub indywidualną listą funkcjonalności np :
- możliwość subskrypcji w kilku poziomach,
- system wiadomości wewnętrznych,
- możliwość tworzenia i zarządzania panelem przez różny typ użytkownika
- system płatności cyklicznych,
- własna waluta portalu np: żetony,

Koszt portalu www to ok : 15.000 - 30.000 netto