powrot do bloga
/
/
inspiracje
/
Inspiracje i przykłady stron internetowych z Krakowa

Inspiracje i przykłady stron internetowych z Krakowa

Hauer Mateusz LinkedIn
Inspiracje i przykłady stron internetowych z Krakowa

Przykłady stron internetowych projektowanych w Krakowie

W tym artykule poznasz inspirujące layout stron www, doskonałe wdrożenia responsywnych stron, jakie realizowaliśmy dla naszych lientów z Krakowa.

Spis treści:

  1. Dlaczego w projektowaniu strony jakość ma znaczenie ?
  2. Dlaczego przy podjęciu współpracy pokazujemy kierunek tworzenia strony ?
  3. Co cechuje dobrą i profesjonalną stronę www ?
  4. Przykłady inspirujących stron internetowych dla Klientów z Krakowa

Projektowanie stron w Krakowie - czy jakość wdrożenia kodu ma znaczenie ?

Od lat tworząc strony internetowe dla naszych Klientów w Krakowie, zauważyliśmy że sama współpraca przebiega sprawniej i stopień zadowolenia z efektów jest większy jeżeli już na samym początku wskażemy kierunek w których będziemy podążać. Zdajemy sobie sprawę że są różne gusta, oczekiwania i potrzeby względem projektowanej grafiki i całej strony, jednak inspirujące przykłady stron, które są wg. nas pokazaniem tego co wspólnie z Klientem chcemy osiągnąć są o tyle istotne że prościej wyobrazić sobie jest efekt końcowy do którego podczas współpracy będziemy zmierzać.

W tym artykule chcemy pokazać trendy i ponadczasowe wdrożenia stron www, które warto rozważyć mając na uwadze że pewne rzeczy się nie zmieniają wraz z upływem czasu (są ponad czasowe) tj:

  1. bardzo dobra użyteczność czyt. UX strony internetowej,
  2. idealne wdrożenie responsywności strony,
  3. minimalizm i przestrzeń (światło) w projekcie graficznym, która daje pozytywny odbiór i czytelność,

Projektowanie stron w stylu minimalistycznym

Wszelkie dodatki ponad te rzeczy, efekty, chwilowa moda i trendy są ciekawe, potrafią zwrócić uwagę, jednak przemiją. W efekcie za rok, dwa niestety ale stają się powodem przebudowy lub przeprojektowania i wdrożenia na nowo strony. Dlatego warto znać główny kanon tworzenia stron w Krakowie, który jest podstawą dla dobrej, czytelnej i atrakcyjnie wizualnej strony internetowej.

Portfolio, a inspiracje stron internetowych

Dlaczego nie wystarczy portfolio ?

Zwykle po przejrzeniu portfolio agencji tworzącej strony www doskonale można zorientować się co do wykonawcy i poziomu jaki prezentuje. Jednak nie zawsze w portfolio znajdziemy te prace, które idealnie nawiążą do naszej stylistyki i oczekiwań.

Tworzenie stron - makiety

Owszem na etapie makiet i przed etapem projektowania grafiki przygotowujemy wspólnie z Klientem moodboardy oraz zbieramy inspirację, to jednak pokazując już na starcie drogę i obecne trendy prościej jest podjąć współpracę z naszą agencją interaktywną widzą i akceptując wysoką jakość grafiki i dedykowanego wdrożenia strony, z bardzo dokładnym wdrożeniem wersji mobilnej (responsywnej), która jest dodatkowo projektowana w widokach 380px.

Cechy wspólne projektowanych stron w Krakowie

To na co zwracamy uwagę poniżej pojawia się w omawianych przykładach, powoduje spójność i wpływa na wysoki poziom wykonania projektu i samej strony www.

Spójne projekty i design system

Jedna spójna stylistyka, która obowiązuje dla każdego elementu strony głównej i podstron. Te same odstępy, marginesy (odstępy) sekcji od nagłówka, buttona CTA od sekcji. Optyczna przynależność i grupowanie sekcji ze sobą sprawia że łatwiej przeczytać teksty.

Długość akapitów

Z naszego agencyjnego doświadczenia i badań wynika że długich tekstów nikt nie czyta. Przy podstronach ofertowych, usługowych i na stronie głównej warto skupić się na dobrych i chwytliwych tekstach trafiających w punkt opatrzonych dużym nagłówkiem, aniżeli litych blokach tekstów pisanych ‘maczkiem’.

Interlinia

Idealnie jeżeli tekst można przeczytać i nie męczyć wzroku. Projekty mobile i desktop tworzone w naszej agencji w Krakowie zapewniają spójny i dobrze dobrany font, jego wielkość i odległości.

Konsekwencja

Tworzenie w jednym stylu zaokrąglonych buttonów, jednego koloru ramki, stałe odstępy buttonów od sekcji, czy kolor po najechaniu aktywnego elementu. To detale, które sprawiają że Twoja strona może wyglądać dobrze lub doskonale.

Perfekcyjne marginesy i paddingi (odstęp wewnętrzny).

Tworząc strony internetowe dla Klientów z Krakowa dbamy przede wszystkim o czytelność i użyteczność projektu. To jego doskonały odbiór przez użytkownika zapewnia umiejętne dobranie odstępów pomiędzy sekcjami, nagłówkami buttonami CTA, odstępem od zdjęcia.

Nasze case studies stron internetowych Kraków

Tworzymy projekty indywidualne, dopasowane i doskonałe wdrożenia responsywnych stron internetowych dla Klientów.

Zobacz strony internetowe Kraków

Strony internetowe - Kraków dla biznesu

Na przykładach stron internetowych realizowanych dla Klientów z Krakowa chcielibyśmy omówić kilka przykładowych realizacji ze zwróceniem uwagi na projekt graficzny i wdrożenie wersji online.

strona dedykowana dla GISonLine z Krakowa
Strona internetowa tworzona w Krakowie dla firmy Gisonline. Analiza potrzeb. Budowa userflow. Kilka spotkań warsztatowych online.

AV-IT - strona dla integratora z Krakowa, warsztaty UX, projektowanie grafiki
AV-IT - budowa profilu Klienta, grupy docelowej. Realizacja dedykowanego projektu strony www desktop i mobile. Wdrożenie w cms Wordpress z indywidualnym kodowaniem i wdrożeniem SEO.

Strona sprzedażowa typu landingpage
Strona www z formularzem krokowym do zamówienia usługi

Strona www dla krakowskiej firmy produkującej panele fotowoltaiczne. Minimalizm i wysoki UX.
Strona www producenta paneli fotowoltaicznych. Nowoczesna stylistyka, przejrzystość layoutu daje poczucie komfortu odbioru treści podczas przeglądania strony.

Inwestycja z krakowskiego przedmieścia. Realizacja strony internetowej inwestycji
Strona internetowa dla developera inwestycji sitowie. Minimalizm oraz stylistyka projektu przeniesiona z identyfikacji wizualnej inwestycji Sitowie.

Tworzenie strony responsywnej. Indywidualny projekt i seria warsztatów
Strona www dla hurtowni paneli fotowoltaicznych. Opracowanie makiet UX oraz dedykowanego projektu graficznego.

Doskonałe inspiracje - projektowanie stron Kraków

Projekt graficzny strony internetowej wykonany nawet z największą dokładnością i artyzmem nie będzie w stanie ‘obronić się’ jeżeli wdrożenie będzie średnio wykonane. Mamy tutaj na myśli odpowiednie przeniesienie proporcji, wielkości elementów, sekcji, marginesów z projektu do kodu strony tj: warstwy front end (html,css).

Zobacz przykłady i strony internetowe dla dewelopera

Przeniesienie projektu strony www do kodu niestety często sprawia problemy niewprawionym developerom, którzy nie odczuwają różnicy pomiędzy wielkością fontu czy odległością rzędu 20px, a 50px. W naszej agencji interaktywnej szczególnie dbamy o wdrożenie w odwzorowaniu ‘pixel perfecct’.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing