powrot do bloga
/
/
marketing
/
Jak wybrać firmę tworzącą strony internetowe ?

Jak wybrać firmę tworzącą strony internetowe ?

Hauer Mateusz LinkedIn
Jak wybrać firmę tworzącą strony internetowe ?

Jaka firma projektująca strony internetowe

Prowadząc własną firmę jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, poszukujesz eksperta, który wykona usługę rzetelnie i profesjonalnie. W dzisiejszych czasach powstaje wiele firm, freelancerów tworzących strony w oparciu o zakupione szablony nieznacznie je modyfikując pod wytyczne Klienta. W efekcie powstaje strona internetowa na gotowym rozwiązaniu często nie zoptymalizowana pod względem SEO, mające problemy techniczne i źle wdrożoną responsywność.

W poniższym poradniku powiemy jak uniknąć taniej współpracy i wdrożenia przerabianego szablonu przez potencjalnego wykonawcę nie znającego zasad i nie posiadającego wiedzy z zakresu tworzenia stron.

Jeżeli szukasz firmy od strony internetowej zobacz ten krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać właściwą ofertę agencji interaktywnej oraz umiejętnie podjąć decyzję w oparciu o przedstawione oferty.

Spis treści:

Jak wybrać firmę do tworzenia strony internetowej ?

Pierwszym i kluczowym czynnikiem jest jakość i wdrożenie własnej strony agencji interaktywnej lub freelancera. Najprawdopodobniej jeżeli sama strona agencji jest nieskończona lub ma błędy może oznaczać to potencjalne problemy dla Ciebie.

Techniczne aspekty strony internetowej

Warto sprawdzić jak strona wyświetla się na urządzeniach mobilnych oraz czy jej layout, warstwa wizualna oraz użyteczność jest na wysokim poziomie tj: czy portfolio agencji i sama strona nam odpowiada. Jeżeli tak oznacza to że poziom wykonania jest dla nas akceptowalny i możemy podjąć wstępne rozmowy by ocenić agencję w kolejnych krokach rozmowy i negocjacji.

Firmy budujące strony internetowe - na co zwrócić uwagę ?

Kolejnym aspektem, który warto sprawdzić są realizacje agencji. Poprośmy o 3 lub więcej stron, które agencja może nam wysłać jako swoje najlepsze wdrożenia. Tutaj zasada będzie taka sama. Sprawdzamy stronę na telefonie, laptopie. Warto przeklikać się przez poszczególne zakładki by zobaczyć czy strona internetowa jest dopracowana pod każdym kątem.

Jakość rozmowy i budowa relacji

W przypadku rozmowy z zespołem który będzie dla nas wykonywał stronę internetową warto wymienić kilka maili, zadać pytania lub najlepiej umówić się na krótką rozmowę podczas której możemy poprosić o omówienie i przedstawienie kilku realizacji celem poznania przed jakimi wyzwaniami stała agencja i jak rozwiązała i zrealizowała cele stawiane przez Klientów.

Jak sprawdzić strony które tworzyła agencja ?

Najprostszym sposobem jest poza samodzielnym sprawdzeniem strony jest analiza jej pod względem technicznym programami online :

  • gtmetrix.com
  • Google Page Speed

Wyniki jakie otrzymamy będą dobrą wskazówką jak poza projektem w portfolio wdrażana jest strona pod względem technicznym, czy powyższe programy zakwalifikują ją jako przyjazną SEO i użytkownikom czy z problemami w budowie kodowania html, css i ciężkim kodem js opóźniającym ładowanie.

Firma tworząca strony internetowe

Powinna być przede wszystkim obecna w social mediach, posiadająca wizytówkę Google oraz portfolio które świadczy o jakości jakiej oczekujemy.

Tanie wdrożenia stron na szablonie do ogólnego przeznaczenia

Warto mieć na uwadze że budowa stron internetowych to nie tylko projekt i zdjęcia. W znakomitej większości strona internetowa to aspekty techniczne, jakość kodu, wdrożenie responsywności, optymalizacja SEO oraz wysoka użyteczność. Nie da się wdrożyć dobrych rozwiązań na przerobionym szablonie który przystosowany jest do potrzeb każdego klienta.

Odpowiednie szablony Wordpress oferujące skórki w trybie do dowolnego przeznaczenia (multipurpose) zwykle są przeładowane skryptami js i kodem html, który poprzez ciężki pagebuilder ma zbyt dużo odwołań do bazy danych co dodatkowo obciąża czas wczytania strony.

Warto pamiętać że poprawna optymalizacja strony na Wordpress pomaga w pozycjonowaniu strony i budowaniu widoczności w wyszukiwarce Google. Zobacz jak pozycjonować stronę na Wordpress.

Co tanie to drogie. Kiedy nie opłaca się optymalizować taniego szablonu strony

Strony na tanich szablonach lub robione przez przypadkowych wykonawców to częste zapytania dla naszej agencji z prośbą o poprawienie szybkości, zoptymalizowanie pod Google Page Speed lub poprawienie wyświetlania na telefonach. Zobacz typowe błędy na stronach internetowych podczas wdrażania online.

W przypadku tego typu rozwiązań problemem okazuje się cały kod html i główny motyw. Zbyt duże zdjęcia, które nie są dynamicznie skalowane i umieszczane na stronie w wersji dopasowanej do wielkości pojemnika (zamiast tego ładowane są duże zdjęcia powyżej 500kb co dodatkowo obciąża stroną). Zobacz ile kosztuje strona internetowa w 2022

Jak powinna wyglądać poprawnie wykonana strona internetowa ?

Zachęcamy do sprawdzenia parametrów naszej strony. Jakość i kod będzie najlepszym wyznacznikiem. Wiemy co to jest techniczne SEO, jak budować szybkie i zoptymalizowane strony pod najnowsze przeglądarki mobilne i algorytmy Google.

przykład wdrożenia szybkiej strony internetowej
Firma tworząca strony internetowe powinna sama posiadać stronę spełniającą nasze oczekiwania

Doświadczenie i gwarancja. Poznaj ofertę naszej agencji

Zobacz portfolio i nasze strony internetowe Krakow wdrożone z pełną optymalizacją techniczną oraz SEO.

Firmy zakładające strony internetowe - jak wybrać ?

Rekomendujemy wybrać specjalistów w swojej dziedzinie. Jeżeli agencja zajmuje się nie tylko projektowaniem ładnych stron ale także ich optymalizacją, ma w ofercie analizę SEO i optymalizację stron to jest to dobry znak że wie co robi. Istnieje bowiem szereg specjalistów tworzących rozwiązania szablonowe bez podstawowej wiedzy z zakresu tworzenia responsywnych stron z dopasowaniem pod najnowsze aktualizacje algorytmu Google (Core Web Vitals), zdarzały się przypadki że i tego typu wykonane już strony niestety są nie są do uratowania i prościej jest zbudować stronę od nowa.

Jaką firmę polecacie do tworzenia stron

Posiadającą własną stronę, która odpowiada nam pod względem wizualnym i technicznym. Dającą przejrzyste warunki oraz umiejącą przedstawić ofertę podzieloną na etapy wraz z terminami.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing