powrot do bloga
/
/
marketing
/
Jak znaleźć projektanta stron internetowych w Rzeszowie ?

Jak znaleźć projektanta stron internetowych w Rzeszowie ?

Hauer Mateusz LinkedIn
Jak znaleźć projektanta stron internetowych w Rzeszowie ?

Jak znaleźć projektanta stron internetowych w Rzeszowie

Projektant stron internetowych to zwykle freelancer współpracujący z agencją interaktywną lub działający na własną rękę. Jeżeli chcesz zlecić projekt strony internetowej osobie specjalizującej się tylko w grafice lub projektowaniu użyteczności stron warto poznać kilka zasad którymi kierować się przy jego wyborze. Potrzeba wielu lat doświadczenia w pracy z Klientami, deweloperami by finalnie przygotować projekt spełniający założenia i potrzeby nie tylko zamawiającego ale przede wszystkim jego grupy docelowej. Sam projekt graficzny strony internetowej to nie tylko grafika i ładne zdjęcia, to przede wszystkim użyteczność i logika, planowanie contentu i budowa architektury strony by stanowiła spójną całość po której łatwo się poruszać, a treści i poszczególne zagadnienia istotne dla naszej grupy docelowej są możliwie prosto do odnalezienia.

Kim jest zatem projektant stron internetowych ?

Projektant stron to osoba, która powinna posiadać wiedzę z zakresu użyteczności, optymalizacji stron, technicznego jej wykonania oraz możliwości wdrożenia jej do określonego systemu CMS. Obecnie stanowisko projektanta stron, kiedyś potocznie zwanego webdesigner podzielone jest na dwie funkcje : projektanta UX czyli osoby projektującej makiety i użyteczność oraz projektant UI pracującego głównie z interfejsem oraz warstwą wizualną. W przypadku jeżeli chcemy wykonać projekt strony kompleksowo powinniśmy szukać lokalnego specjalisty zajmującego się zarówno projektowaniem UX jak i UI.

Czy warto szukać projektanta stron w Rzeszowie ?

Jeżeli chcesz pracować lokalnie ze specjalistą z Rzeszowa oraz mieć z nim stały kontakt nie tylko poprzez telefon lub hangout warto poszukać w internecie lub w social mediach potencjalnego wykonawcy Twojego zlecenia.

Nie masz czasu szukać projektanta stron www ? 

Zobacz tworzenie stron w Rzeszowie i projekty naszej agencji interaktywnej Hauerpower.

Gdzie projektować strony internetowe w Rzeszowie ?

Zarówno w przypadku tworzenia kompleksowo strony internetowej jak i zlecenia tylko projektu graficznego warto przejrzeć portfolio wykonawców projektów stron www w wyszukiwarce Google lub na odpowiednich grupach na facebooku czy agregatorach projektantów stron np behance czy dribble. Jeżeli chodzi o to kogo wybrać agencję interaktywną czy freelancera warto kierować się doświadczeniem i zrealizowanymi pracami. Nie bez znaczenia będzie także budżet jaki posiadasz na wykonanie zlecenia.

Co otrzymam po współpracy z projektantem stron internetowych ?

Finalnie po zakończeniu współpracy nad projektem strony internetowej powinieneś otrzymać :

 1. projekt makiet UX w wersji desktop i mobile,
 2. projekt graficzny UI w wersji desktop i mobile,
 3. wszelkiego typu użyte materiały jak zdjęcia i ikony w formacie svg,
 4. zastosowaną czcionkę (font) oraz jej pliki ttf,
 5. pliki źródłowe możliwe do edycji projektu np: adobe XD lub Figma,
 6. w przypadku większych projektów opracowany design system dla projektu graficznego

10 najlepszych specjalistów od projektowania stron www w Rzeszowie

Projektant stron www powinien cechować się przejrzystym portfolio w którym opisuje z jakimi wyzwaniami przyszło mu się zmierzyć oraz jak jego praca wpłynęła na efekty konwersji i osiągnięcie celów przez swojego Klienta. Zwykle warto prześledzić case studies projektanta oraz sprawdzić faktyczne efekty w postaci wizyty na projektowanej stronie.

Strony internetowe w wersji online oraz w portfolio mogą się znacznie różnić, zwykle też prezentowane są tylko najładniejsze widoki z danego case studies z pominięciem tych które zawierają większe ilości treści. Przy analizie portfolio oraz case studies projektanta stron warto sprawdzić czy faktycznie strona przynosi Klientów i konwertuje.

Co powinien znać projektant stron internetowych ?

Najlepszy specjalista od projektowania stron powinien nie tylko wiedzieć jak zaprojektować stronę ale także:

 1. być zorientowanym na kwestie optymalizacji SEO strony,
 2. znać zasady technicznego SEO i możliwości kodowania swoich pomysłów,
 3. wiedzieć jak projektować strony mobilne i responsywne,

Poznaj najlepszych projektantów stron www z miasta Rzeszów:

 1. Webbuzz
 2. Defero
 3. keyweb.pl
 4. projektowanie graficzne Padre
 5. zdzisłowicz

Ranking projektantów stron internetowych w Rzeszowie

Ranking rzeszowskich projektantów stron i grafików zwykle zawiera analizę portfolio oraz wiedzy z zakresu projektowania responsywnych stron internetowych. W internecie często można znaleźć darmowe rankingi projektantów stron jednak nie ulegajmy przekonaniu że ktoś dokonał selekcji profesjonalnie i z uwzględnieniem wiedzy z zakresu SEO oraz pracy nad zebraniem informacji potrzebnych do opracowania projektu graficznego dopasowanego do realnych potrzeb grupy docelowej i odbiorców firmy.

Czy Rzeszów jest dobrym miejscem na szukanie wykonawcy strony internetowej ?

Jeżeli chcesz aby projektant strony lub agencja digital była z Twojego miasta to zdecydowanie warto szukać w internecie takich agencji. Zawsze możesz spróbować sprawdzić też strony konkurencji lokalnej z Rzeszowa, której strony internetowe podobają Ci się oraz skontaktować się z autorami realizacji. W przypadku popularnych fraz warto szukać np projektant stron internetowych rzeszów gdyż to zwrócić Tobie wyniki lokalne nawet jeżeli nie przebywasz aktualnie w miejscowości Rzeszów.

Usługi projektowania stron w porównaniu do jakości będą tutaj zdecydowanie lepsze niż w większych miastach w Polsce. Warto sprawdzić rzeszowskich projektantów oraz z okolic Podkarpacia gdyż będą oni relatywnie tańsi oferując podobną jakość usług projektowania UI/UX.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing