powrot do bloga
/
/
marketing
/
Jak znaleźć projektanta stron internetowych z Krakowa

Jak znaleźć projektanta stron internetowych z Krakowa

Hauer Mateusz LinkedIn
Jak znaleźć projektanta stron internetowych z Krakowa

Jak znaleźć projektanta stron internetowych w Krakowie ?

Kim jest projektant stron internetowych i dlaczego powinieneś dokładnie przyjrzeć się swoim potrzebom i oczekiwaniom co do współpracy i efektów. Jak znaleźć projektanta stron internetowych z Krakowa ? Czy freelancer to dobry wybór, a może lepsza będzie agencja interaktywna ? Pozwól że przedstawimy Ci kim jest projektant stron www z Krakowa, jak przefiltrować portfolio i wybrać właściwego. Poznasz również jak ważną rolę odgrywa poprawne zrozumienie procesu projektowania strony internetowej.

Lokalny projektant stron internetowych z Krakowa ?

Jeżeli chcesz prowadzić większy projekt, masz do wykonania portal internetowy lub zaawansowaną stronę internetową czy aplikację mobilną warto rozważyć poszukiwania wykonawcy właśnie z Krakowa. Możliwość spotkania się na miejscu i omówienia projektu strony www, Twoich założeń, tego co chcesz osiągnąć będzie prostsze do przedstawienia na spotkaniu. Dodatkowo lepiej też poznasz potencjalnego kandydata do współpracy i zobaczysz czy poza umiejętnościami będzie Wam się dobrze pracowało.

Kraków to duża baza kontaktów, specjalistów z różnych dziedzin który również poszukują tutaj pracy, międzynarodowe firmy również przyciągają szeroką rzeszę specjalistów IT. To w tym mieście poszukiwani są zwykle wykonawcy z małopolski ale i firmy z innych województw chętnie poszukują wykonawcy nie tylko dla stron internetowych właśnie z Krakowa. Powodem jest wysoki poziom usług, duży wybór projektantów, programistów i możliwość szybkiej komunikacji właśnie z wykonawcami z Krakowa tj: nie ma problemu z dojazdem z innej części województwa.

Szukasz wykonawcy strony internetowej ? 

Zobacz nasze portfolio tworzenia stron internetowych Kraków

Poznaj naszą agencję interaktywną w Krakowie

Kim jest projektant stron www ?

Projektant stron internetowych to potocznie zwany ‘grafik’ lub z poprzedniej ery etapu projektowania stron ‘webmaster’. Jednak od kilku lat stanowisko to trwale podzieliło projektantów na tych którzy tworzą interakcję i projekt graficzny - nazywani projektantami UI oraz na takich którzy pracują nad użytecznością, makietami i architekturą produktu cyfrowego. Często poszukując pracy lub projektanta możemy znaleźć osobne kategorie stanowisk finalnie prowadzących nas pod jedno hasło projektant stron www. Ważnym jest byśmy byli świadomi że strona internetowa to nie tylko obrazki i ładne kolory. To przede wszystkim opracowanie założeń i konwersji, przemyślenie logiki strony i jej architektury.

Projektant architektury informacji UX

Sama strona internetowa bez czytelnego menu, architektury, logiki poruszania oraz poukładania informacji może nie przynosić nam założonego efektu. Co prawda w przypadku mniejszych stron www można próbować realizować je w oparciu o standardowe schematy o tyle jeżeli mamy do czynienia z stroną internetową zawierającą więcej niż 10 podstron, a naszym celem jest nie tylko informować ale np: sprzedawać lub kierować użytkowników w poszczególne miejsca i osiągać wysokie konwersje powinniśmy zainteresować się odpowiednią organizacją danych i logiką. Z pomocą przyjdzie nam właśnie projektant użyteczności i architektury strony UX. Dopiero po opracowaniu makiet i ustaleniu ważności sekcji oraz sposobu dotarcia do istotnych treści po wejściu na stronę możemy mówić o potocznie przyjętym projektowaniu strony internetowej czyli projektowaniu grafiki.

Co powinien wiedzieć projektant stron www ?

Projektant stron internetowych powinien mieć szeroką wiedzę z zakresu trendów, możliwości technicznych przeglądarek i zasad projektowania stron mobilnych i responsywnych. W przypadku braku podstaw otrzymamy na pewno ładny projekt grafiki ale czy użyteczny i możliwy do zakodowania na urządzenia mobilne bez problemów ? Istnieje bowiem szereg projektantów, których portfolio to widoki pięknych grafik stron głównych bez szczegółowego zaplanowania logiki i danych, bez projektu podstron które już często tak ładne nie są gdyż prościej jest projektować grafikę w oparciu o jedno zdjęcie z dobranym modnym fontem hasłem.

Dobry projektant stron internetowych powinien mieć wiedzę z zakresu :

  1. optymalizacji technicznej stron oraz optymalizacji onsite pod SEO by projekt uwzględniał wszelkiego typu kwestie optymalizacyjne oraz możliwości optymalizacji onsite,
  2. projektowania responsywnych stron i mobilnych,
  3. projektowania zgodnego z trendami,
  4. zachowań użytkowników oraz dobrych praktyk z zakresu doboru kolorystyki, fontów oraz użyteczności stron

Dlaczego warto poszukać projektanta stron internetowych w Krakowie ?

Kraków to wielka aglomeracja specjalistów z branży IT. Uczelnie i międzynarodowy charakter miasta skupia wielu kreatywnych grafików, projektantów UX, programistów. Warto rozpocząć poszukiwania projektantów poprzez zwykłe wpisanie w wyszukiwarkę fraz kluczowych +Kraków. Przeglądając portfolio powinniśmy móc stwierdzić czy dany styl projektanta nam odpowiada. Niestety ale same projekty to nie wszystko. Liczy się tło ich wykonania, opisane problemy z którymi przyszło się zmierzyć projektantowi, osiągnięte cele i efekty. To wszystko powinniśmy znaleźć w odpowiednim dziale case studies. Idealnie jeżeli projektant stron www może pochwalić się wdrożonymi stronami internetowymi przez deweloperów z zewnątrz na podstawie jego koncepcji. Dzięki takiemu porównaniu będziemy widzieć jak wyglądają projekty, a jak wersja online strony internetowej, czy potencjalnie są problemy z wdrożeniem projektów.

Tworzenie stron internetowych bywa złożone, warto uwzględnić podczas współpracy przynajmniej 1 lub 2 spotkania w formie warsztatów by sprawnie omówić postępy i zaakceptowana np: etap projektowania UX/UI lub założeń przed podjęciem przygotowania makiet UX.

Najlepsi specjaliści od projektowania stron internetowych z Krakowa ?

Wśród potencjalnych najlepszych wykonawców stron internetowych dominują agencje interaktywne, które skupiają w swoich szeregach topowych projektantów stron. Z drugiej strony potrzeba dużych budżetów by móc pozwolić sobie na zatrudnienie agencji. Gdzie szukać zatem specjalistów z Krakowa ? Warto odwiedzić odpowiednie miejsca w internecie jak np: behance.net czy dribbble.com dodatkowo można posiłkować się przeglądaniem stron z różnych branż w Krakowie i na tej podstawie szukać autorów poprzez podpis realizacji w stopce. Jeżeli chcemy dotrzeć do freelancerów zapewne pomocne będzie uruchomienie znajomości i zapytanie czy nikt z naszych znajomych nie zna projektantów stron.

Ranking projektantów stron internetowych - Kraków

W internecie spotkać można często frazy : ranking projektantów stron internetowych z Krakowa, istnieją rankingi online nie tylko dla projektantów ale też produktów, porównywarek usług dla większości wpisywanych fraz kluczowych.

Czy warto wierzyć w rankingi projektantów stron ?

Często są to wpisy promowane lub pozycjonujące, mające na celu zebrać ruch z odpowiednich fraz kluczowych i nie mają one wiele wspólnego z rzetelnym podejściem do analizy ani portfolio ani samej postaci projektanta stron internetowych. Nie mamy pewności czy ktoś zadał sobie trud w analizie podejścia i osiągnięciu dobrych rezultatów wypracowanych z Klientem przez projektantów widniejących z rankingu najlepszych projektantów stron z Krakowa.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing