powrot do bloga
/
/
marketing
/
Kreatory stron internetowych czym są? - Ranking kreatorów stron internetowych

Kreatory stron internetowych czym są? - Ranking kreatorów stron internetowych

Hauer Mateusz LinkedIn
Kreatory stron internetowych czym są? - Ranking kreatorów stron internetowych

Kreatory stron internetowych - czym są i czy warto z nich korzystać ?

W dobie internetu posiadanie własnej strony internetowej stało się nieodłącznym elementem budowania marki, prowadzenia biznesu czy promowania projektów. Dla wielu osób jednak stworzenie profesjonalnej witryny internetowej może być wyzwaniem, szczególnie jeśli nie mają doświadczenia w programowaniu czy projektowaniu stron. Na szczęście istnieją kreatory stron internetowych - narzędzia, które umożliwiają tworzenie własnych witryn internetowych bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej.

Ale czym tak naprawdę są kreatory stron internetowych?

Jak działają i jakie są najlepsze narzędzia dostępne na rynku? W tym artykule przyjrzymy się bliżej istocie kreatorów stron internetowych oraz przedstawimy ranking najlepszych narzędzi do tworzenia witryn online.

Dowiedz się Jak zrobić stronę na Wordpress ?

Spis treści:

 1. Czym są kreatory stron internetowych?
 2. Jak działają kreatory stron internetowych?
 3. Wskazówki dotyczące wyboru kreatora stron
 4. Kreator stron WebWave
 5. Kreator stron Wix
 6. Kreastor WebFlow
 7. Kreator Hostinger
 8. Kreator WebNode
 9. Shopify idealny kreator dla sklepów
 10. FAQ

Czym są kreatory stron internetowych?

Kreatory stron internetowych, zwane także twórcami stron lub builderami, są narzędziami online, które umożliwiają osobom bez specjalistycznej wiedzy technicznej projektowanie i tworzenie własnych stron internetowych. Dzięki nim użytkownicy mogą łatwo budować witryny internetowe, wykorzystując gotowe szablony, narzędzia do edycji treści i grafiki oraz funkcje drag-and-drop. Kreatory stron eliminują potrzebę znajomości kodowania HTML, CSS czy JavaScript, co czyni proces tworzenia stron internetowych bardziej dostępnym dla osób niezaznajomionych z technicznymi aspektami programowania. Istnieje wiele różnych platform oferujących kreatory stron, z różnymi funkcjonalnościami i możliwościami dostosowanymi do różnych potrzeb i poziomów zaawansowania użytkowników.

Przeczytaj również Marketing B2B - jak marketing automation wspiera procesy sprzedaży

Jak działają kreatory stron internetowych?

Kreatory stron internetowych działają poprzez dostarczanie użytkownikom narzędzi i interfejsów, które upraszczają proces tworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Oto, jak działają te narzędzia:

 1. Rejestracja i wybór planu:
  • Użytkownik zaczyna od rejestracji na platformie kreatora stron. Większość kreatorów oferuje różne plany, w tym darmowe opcje z podstawowymi funkcjami oraz płatne plany z bardziej zaawansowanymi możliwościami.
 2. Wybór szablonu:
  • Po rejestracji użytkownik wybiera szablon, czyli gotowy projekt strony internetowej. Szablony te są zazwyczaj podzielone na kategorie tematyczne (np. biznes, blog, portfolio), co ułatwia znalezienie odpowiedniego wyglądu dla konkretnej witryny.
 3. Edycja i personalizacja:
  • Kreatory stron internetowych oferują interfejsy typu "drag-and-drop", które pozwalają użytkownikom na łatwe dodawanie, usuwanie i modyfikowanie elementów strony, takich jak tekst, obrazy, przyciski, formularze i inne widgety.
  • Użytkownik może zmieniać kolory, czcionki, układ i inne elementy wizualne strony, aby dostosować ją do swoich potrzeb i gustów.
 4. Dodawanie treści:
  • Użytkownik wprowadza treści do wybranych sekcji strony, takie jak teksty, zdjęcia, filmy, linki i inne materiały multimedialne.
  • Kreatory często oferują różne moduły i bloki treści, które można łatwo dodać do strony.
 5. Funkcje dodatkowe:
  • Wiele kreatorów stron oferuje dodatkowe funkcje, takie jak integracje z mediami społecznościowymi, narzędzia SEO, e-commerce, analityka oraz możliwość dodawania formularzy kontaktowych i newsletterów.
  • Niektóre platformy pozwalają na integrację z zewnętrznymi aplikacjami i usługami, co rozszerza funkcjonalność strony.
 6. Podgląd i testowanie:
  • Użytkownik może na bieżąco podglądać swoją stronę, sprawdzając, jak będzie wyglądała na różnych urządzeniach (komputerach, tabletach, smartfonach).
  • Wprowadzone zmiany są widoczne od razu, co ułatwia testowanie i dostosowywanie strony przed jej publikacją.
 7. Publikacja strony:
  • Po zakończeniu edycji i personalizacji, użytkownik publikuje stronę, udostępniając ją w sieci. Wiele kreatorów stron oferuje hosting jako część swoich usług, co upraszcza cały proces.
  • Użytkownik może także połączyć swoją stronę z własną domeną, aby mieć bardziej profesjonalny adres URL.
 8. Zarządzanie i aktualizacje:
  • Po opublikowaniu strony użytkownik może łatwo zarządzać treściami, dokonywać aktualizacji i wprowadzać zmiany za pomocą tego samego interfejsu kreatora.
  • Większość platform oferuje także wsparcie techniczne oraz regularne aktualizacje narzędzi i funkcji.

Dzięki tym funkcjom kreatory stron internetowych umożliwiają szybkie i efektywne tworzenie profesjonalnych witryn, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej.

Poznaj Inbound marketing - jak skutecznie można go zautomatyzować?

Wskazówki dotyczące wyboru kreatora stron

Wybór odpowiedniego kreatora stron internetowych może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej witryny. Oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru:

 1. Określ swoje potrzeby: Zanim wybierzesz kreatora stron, zastanów się, czego dokładnie oczekujesz od swojej witryny. Czy chcesz stworzyć stronę firmową, bloga, sklep internetowy czy portfolio? Określenie swoich potrzeb pomoże Ci wybrać platformę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
 2. Przetestuj różne platformy: Nie bój się przetestować kilku różnych kreatorów stron przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wiele platform oferuje darmowe lub okresy próbne, które pozwalają Ci wypróbować funkcje i interfejsy użytkownika przed podjęciem decyzji.
 3. Zwróć uwagę na funkcje i możliwości: Sprawdź, jakie funkcje i możliwości oferuje dany kreator stron. Czy platforma posiada narzędzia do SEO, integracje z mediami społecznościowymi, wsparcie dla e-commerce i inne funkcje, które mogą być dla Ciebie istotne?
 4. Ocena łatwości użytkowania: Warto wybrać kreator stron, który oferuje intuicyjny interfejs użytkownika i łatwą nawigację. Upewnij się, że będziesz mógł szybko nauczyć się obsługi platformy i wykorzystać jej potencjał w pełni.
 5. Zbadaj koszty: Przed wyborem kreatora stron sprawdź, jakie są koszty związane z korzystaniem z danej platformy. Czy oferuje ona darmowy plan z podstawowymi funkcjami, czy wymaga płatnej subskrypcji za dostęp do zaawansowanych opcji?
 6. Zbadaj wsparcie techniczne: Warto sprawdzić, jakie opcje wsparcia technicznego oferuje dany kreator stron. Czy platforma zapewnia dostęp do dokumentacji, poradników, czatu na żywo czy wsparcie telefoniczne w przypadku problemów?
 7. Przeczytaj opinie i recenzje: Przed podjęciem decyzji, warto przeczytać opinie i recenzje innych użytkowników na temat danej platformy. Możesz także poszukać opinii ekspertów w branży, które pomogą Ci lepiej zrozumieć zalety i wady danego kreatora stron.

Pamiętaj, że wybór kreatora stron powinien być dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie ma jednego "najlepszego" kreatora stron dla wszystkich, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne zbadanie różnych opcji przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Przeczytaj również Marketing automation w małej firmie

Zobacz ranking kreatorów stron

Jako praktycy i programiści w tworzeniu stron mamy duże doświadczenie, wiemy na co zwracają uwagę Klienci oraz jakie są ich oczekiwna. Mając szerszy obraz wybraliśmy te po której najczęściej sięgają Klienci lub są rozpoznawane.

WebWave - kreator stron internetowych z funkcją AI

Recenzja WebWave (2024) – szczera opinia o kreatorze stron
Edytor WebWave

WebWave to polski kreator stron internetowych, który oferuje prosty sposób na tworzenie profesjonalnych witryn bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych. Oto główne funkcje, wady i zalety tego narzędzia:

Funkcje:

 1. Prosty interfejs użytkownika: WebWave posiada intuicyjny interfejs, który pozwala użytkownikom łatwo przeciągać i upuszczać elementy na stronie, zmieniać ich rozmiar i ustawienia, oraz dostosowywać wygląd witryny.
 2. Gotowe szablony: Platforma oferuje szeroki wybór gotowych szablonów, które można wykorzystać jako bazę do budowy własnej strony internetowej. Szablony są podzielone na kategorie tematyczne, co ułatwia znalezienie odpowiedniego wyglądu dla konkretnej witryny.
 3. Wbudowany edytor graficzny: WebWave posiada wbudowany edytor graficzny, który umożliwia edycję zdjęć, dodawanie efektów specjalnych, zmianę kolorów i wiele więcej, bez konieczności korzystania z zewnętrznych narzędzi.
 4. Responsywność: Witryny stworzone za pomocą WebWave są responsywne, co oznacza, że automatycznie dostosowują się do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony, co jest istotne dla poprawy doświadczenia użytkownika.
 5. Integracje z zewnętrznymi aplikacjami: Platforma oferuje integracje z różnymi zewnętrznymi aplikacjami i usługami, takimi jak Google Analytics, Google Maps, YouTube, Facebook czy Instagram, co pozwala na rozszerzenie funkcjonalności witryny.
 6. Bezpieczeństwo i hosting: WebWave oferuje bezpieczny hosting dla witryn internetowych oraz regularne aktualizacje zabezpieczeń, co pozwala użytkownikom na skoncentrowanie się na prowadzeniu swojej witryny, bez obaw o bezpieczeństwo danych.

Wady i zalety kreatora WebWave

Wady:

 1. Ograniczona elastyczność: Mimo że WebWave oferuje wiele funkcji, niektórzy użytkownicy mogą odczuwać ograniczenia w dostosowywaniu niektórych elementów witryny do swoich indywidualnych potrzeb.
 2. Brak dostępu do kodu źródłowego: WebWave nie zapewnia dostępu do kodu źródłowego witryny, co może być problematyczne dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad kodem swojej strony.

Zalety:

 1. Łatwość użytkowania: WebWave jest łatwy w użyciu nawet dla osób bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.
 2. Dobra jakość strony: Witryny stworzone za pomocą WebWave prezentują się profesjonalnie i estetycznie, co może przyczynić się do lepszej prezentacji marki w internecie.
 3. Wsparcie techniczne: Platforma oferuje wsparcie techniczne dla użytkowników, co pozwala rozwiązywać ewentualne problemy i uzyskiwać pomoc w przypadku pytań dotyczących funkcji i możliwości narzędzia.
 4. Niski koszt: WebWave oferuje różne plany cenowe, w tym darmowy plan dla użytkowników z ograniczonymi potrzebami, co czyni go dostępnym dla szerokiego spektrum użytkowników.
Darmowy kreator stron WWW - Darmowe strony internetowe

Podsumowując, WebWave jest prostym w użyciu kreatorem stron internetowych, który oferuje wiele funkcji i możliwości dla osób chcących stworzyć profesjonalną witrynę bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. Choć może nie być odpowiedni dla zaawansowanych użytkowników, to doskonale sprawdzi się dla osób początkujących oraz małych firm i przedsiębiorstw poszukujących szybkiego i łatwego sposobu na zaistnienie w internecie.

Poznaj naszą ofertę

Dowiedz się co możemy zrobić żeby już dziś ruszyły pierwsze prace nad Twoją nową stroną

Wix - uniwersany kreator stron internetowych

Kreator ułatwień dostępu Wix - dostępność cyfrowa
Edytor Wix

Wix to popularny kreator stron internetowych, który umożliwia tworzenie profesjonalnych witryn bez potrzeby posiadania umiejętności programistycznych. Oto opis głównych funkcji, wad i zalet tego narzędzia:

Funkcje:

 1. Prosty interfejs użytkownika: Wix oferuje intuicyjny interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe przeciąganie i upuszczanie elementów na stronie oraz dostosowywanie ich do własnych potrzeb.
 2. Bogata biblioteka szablonów: Platforma zapewnia dostęp do bogatej biblioteki szablonów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Szablony są podzielone na różne kategorie tematyczne, co ułatwia znalezienie odpowiedniego dla konkretnego projektu.
 3. Wbudowane narzędzia do projektowania: Wix oferuje szereg wbudowanych narzędzi do projektowania, takich jak edytor graficzny, narzędzia do edycji tekstu, galerie zdjęć, formularze kontaktowe i wiele innych, co pozwala użytkownikom na tworzenie atrakcyjnych i funkcjonalnych witryn.
 4. Responsywność: Witryny stworzone za pomocą Wix są responsywne, co oznacza, że automatycznie dostosowują się do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony, co jest istotne dla poprawy doświadczenia użytkownika.
 5. Integracje z zewnętrznymi aplikacjami: Wix oferuje integracje z różnymi zewnętrznymi aplikacjami i usługami, takimi jak Google Analytics, Google Maps, YouTube, Facebook czy Instagram, co pozwala na rozszerzenie funkcjonalności witryny.
 6. Hosting: Wix oferuje hosting dla witryn internetowych, co eliminuje potrzebę poszukiwania i opłacania zewnętrznych dostawców hostingu.
About Your Wix Dashboard | Help Center | Wix.com
Wix Dashboard

Wady i zalety kreatora Wix

Wady:

 1. Ograniczenia w dostosowywaniu kodu: Wix ma ograniczenia w dostosowywaniu kodu źródłowego witryny, co może być problematyczne dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad kodem swojej strony.
 2. Opłaty za dodatkowe funkcje: Niektóre zaawansowane funkcje i integracje mogą być dostępne tylko w płatnych planach, co może zwiększyć koszty korzystania z platformy.

Zalety:

 1. Łatwość użytkowania: Wix jest łatwy w użyciu nawet dla osób bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.
 2. Dobra jakość strony: Witryny stworzone za pomocą Wix prezentują się profesjonalnie i estetycznie, co może przyczynić się do lepszej prezentacji marki w internecie.
 3. Wsparcie techniczne: Platforma oferuje wsparcie techniczne dla użytkowników, co pozwala rozwiązywać ewentualne problemy i uzyskiwać pomoc w przypadku pytań dotyczących funkcji i możliwości narzędzia.
 4. Dostępność darmowego planu: Wix oferuje darmowy plan, który umożliwia użytkownikom przetestowanie platformy przed zakupem płatnych planów, co jest dużym plusem dla osób z ograniczonym budżetem.

Podsumowując, Wix to zaawansowany kreator stron internetowych, który oferuje wiele funkcji i możliwości dla osób chcących stworzyć profesjonalną witrynę bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. Choć może nie być odpowiedni dla zaawansowanych użytkowników, to doskonale sprawdzi się dla osób początkujących oraz małych firm i przedsiębiorstw poszukujących szybkiego i łatwego sposobu na zaistnienie w internecie.

Przeczytaj również Co to jest CTA. Jak projektować i skutecznie stosować

WebFlow - Kreator stron internetowych

How To Use Webflow Designer Mode | A Beginner's Guide
Edytor WebFlow

Webflow to zaawansowany kreator stron internetowych, który łączy łatwość użycia z możliwościami bardziej złożonego projektowania i kodowania. Jest szczególnie popularny wśród profesjonalnych projektantów i deweloperów, którzy potrzebują większej elastyczności i kontroli nad swoimi projektami. Oto szczegółowy opis funkcji, wad i zalet Webflow:

Funkcje kreatora Webflow :

 1. Zaawansowany edytor wizualny: Webflow oferuje edytor wizualny z funkcjonalnością "drag-and-drop", który umożliwia tworzenie i edycję stron internetowych bez konieczności pisania kodu. Jednak w przeciwieństwie do innych kreatorów, Webflow pozwala na głębszą kontrolę nad każdym elementem strony, co jest atrakcyjne dla bardziej doświadczonych użytkowników.
 2. Responsywne projektowanie: Webflow umożliwia tworzenie responsywnych stron internetowych, które automatycznie dostosowują się do różnych urządzeń i rozdzielczości ekranu. Użytkownicy mogą ręcznie dostosowywać wygląd strony na różnych urządzeniach.
 3. Hosting i zarządzanie domenami: Webflow oferuje wbudowany hosting, który jest szybki i bezpieczny. Można również łatwo podłączyć własną domenę do strony stworzonej w Webflow.
 4. CMS (System Zarządzania Treścią): Webflow CMS pozwala na zarządzanie dynamicznymi treściami, takimi jak blogi, portfolia czy sklepy internetowe. Użytkownicy mogą tworzyć i edytować treści bezpośrednio na stronie.
 5. Eksport kodu: Webflow umożliwia eksport kodu HTML, CSS i JavaScript, co pozwala na dalszą pracę nad projektem poza platformą. Jest to szczególnie przydatne dla deweloperów, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad kodem strony.
 6. Animacje i interakcje: Platforma oferuje zaawansowane narzędzia do tworzenia animacji i interakcji, co pozwala na dodanie efektownych wizualnych elementów do strony bez konieczności pisania kodu.
 7. E-commerce: Webflow oferuje funkcje e-commerce, które umożliwiają tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Użytkownicy mogą dodawać produkty, zarządzać zapasami i obsługiwać płatności.
 8. SEO i marketing: Webflow posiada wbudowane narzędzia SEO, które pomagają w optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek. Użytkownicy mogą edytować meta tagi, URL-e, i inne elementy SEO bezpośrednio z edytora.
8 - Client Dashboard Template - ZERO CODE 🤯 - Webflow
WebFlow - Daschboard

Wady i zalety kreatora WebFlow

Wady:

 1. Krzywa uczenia się: Webflow może być trudny do opanowania dla początkujących użytkowników. Jego zaawansowane funkcje i interfejs mogą wymagać więcej czasu na naukę w porównaniu do prostszych kreatorów stron.
 2. Koszt: Webflow jest droższy w porównaniu do innych kreatorów stron, zwłaszcza gdy korzysta się z zaawansowanych funkcji lub planów e-commerce. Dla małych firm lub osób z ograniczonym budżetem, koszty mogą być barierą.
 3. Ograniczone wsparcie dla klientów: Choć Webflow oferuje wsparcie techniczne, niektórzy użytkownicy mogą odczuwać brak natychmiastowej pomocy, takiej jak wsparcie telefoniczne lub czat na żywo.

Zalety:

 1. Elastyczność i kontrola: Webflow oferuje niespotykaną elastyczność i kontrolę nad projektem strony, co pozwala na tworzenie bardzo unikalnych i złożonych projektów. Jest to idealne narzędzie dla profesjonalnych projektantów i deweloperów.
 2. Profesjonalne narzędzia do projektowania: Platforma zapewnia narzędzia, które są często używane przez profesjonalistów, takie jak precyzyjne kontrolki CSS, opcje animacji i interakcji oraz możliwości eksportu kodu.
 3. Kompleksowe rozwiązanie: Webflow jest kompleksowym rozwiązaniem, które łączy projektowanie, hosting, zarządzanie treścią i e-commerce w jednej platformie. Dzięki temu użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi aspektami swojej strony internetowej w jednym miejscu.
 4. SEO i marketing: Dzięki zaawansowanym narzędziom SEO, Webflow pomaga użytkownikom w optymalizacji ich stron pod kątem wyszukiwarek, co może przyczynić się do lepszej widoczności w wynikach wyszukiwania.

Podsumowując, Webflow jest potężnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które oferuje zaawansowane funkcje i dużą elastyczność. Choć może być trudny do opanowania dla początkujących użytkowników i droższy niż inne kreatory, jego zalety w postaci kontroli nad projektem, profesjonalnych narzędzi i kompleksowego podejścia czynią go atrakcyjnym wyborem dla profesjonalnych projektantów i deweloperów.

Hostinger - Kreator stron internetowych

Create Websites on a Smartphone With Hostinger Website Builder
Edytor Hostinger

Hostinger to popularny dostawca usług hostingowych, który oferuje również własny kreator stron internetowych. Jest to narzędzie zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom tworzyć profesjonalne strony internetowe bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych. Oto szczegółowy opis funkcji, wad i zalet kreatora stron Hostinger:

Funkcje:

 1. Prosty interfejs użytkownika: Hostinger oferuje intuicyjny interfejs „drag-and-drop”, który pozwala na łatwe dodawanie i edytowanie elementów na stronie. Użytkownicy mogą przeciągać elementy, takie jak obrazy, tekst, formularze i przyciski, i umieszczać je w dowolnym miejscu na stronie.
 2. Gotowe szablony: Kreator stron Hostinger oferuje szeroki wybór gotowych szablonów, które można dostosować do własnych potrzeb. Szablony są responsywne, co oznacza, że wyglądają dobrze na różnych urządzeniach, takich jak komputery, tablety i smartfony.
 3. Edytor treści: Platforma umożliwia łatwe tworzenie i edytowanie treści na stronie, w tym tekstów, zdjęć, wideo i innych multimediów. Edytor treści jest przyjazny dla użytkowników, co pozwala na szybkie i łatwe wprowadzanie zmian.
 4. Narzędzia SEO: Kreator stron Hostinger oferuje narzędzia do optymalizacji SEO, które pomagają w poprawie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy mogą edytować meta tagi, tytuły stron, opisy i inne elementy SEO.
 5. Integracja z mediami społecznościowymi: Użytkownicy mogą łatwo dodawać przyciski do mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Instagram, Twitter, co pozwala na łatwe udostępnianie treści i zwiększanie zaangażowania użytkowników.
 6. Formularze kontaktowe: Kreator stron Hostinger umożliwia dodawanie formularzy kontaktowych na stronę, co pozwala odwiedzającym na łatwe nawiązanie kontaktu. Formularze można dostosować do indywidualnych potrzeb.
 7. E-commerce: Hostinger oferuje funkcje e-commerce, które umożliwiają tworzenie sklepów internetowych. Użytkownicy mogą dodawać produkty, zarządzać zapasami, obsługiwać płatności online i śledzić zamówienia.
 8. Hosting: Kreator stron Hostinger jest zintegrowany z hostingiem, co oznacza, że użytkownicy nie muszą martwić się o znalezienie zewnętrznego dostawcy hostingu. Hostinger oferuje szybki i niezawodny hosting dla stron internetowych.

Wady i zalety kreatora Hostinger

Wady:

 1. Ograniczone zaawansowane funkcje: Choć Hostinger oferuje wiele funkcji, może nie być tak zaawansowany jak niektóre inne kreatory stron internetowych, takie jak Webflow czy Wix, zwłaszcza jeśli chodzi o bardziej skomplikowane projekty i zaawansowane funkcje.
 2. Brak dostępu do kodu źródłowego: Kreator stron Hostinger nie daje użytkownikom pełnego dostępu do kodu źródłowego, co może być ograniczeniem dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoją stroną.
 3. Ograniczone wsparcie dla aplikacji i wtyczek: W porównaniu do innych kreatorów stron, Hostinger może mieć mniejszą liczbę dostępnych integracji i wtyczek, co może ograniczać funkcjonalność strony.

Zalety:

 1. Łatwość użytkowania: Hostinger jest łatwy w użyciu, nawet dla osób bez doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Intuicyjny interfejs „drag-and-drop” sprawia, że tworzenie strony jest szybkie i proste.
 2. Dobra jakość strony: Strony stworzone za pomocą Hostinger prezentują się profesjonalnie i estetycznie, co jest istotne dla wizerunku marki w internecie.
 3. Niskie koszty: Hostinger oferuje konkurencyjne ceny za swoje usługi, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla małych firm i osób z ograniczonym budżetem. Kreator stron często jest wliczony w koszt hostingu, co dodatkowo obniża koszty.
 4. Wsparcie techniczne: Hostinger oferuje wsparcie techniczne dla swoich użytkowników, w tym czat na żywo i pomoc przez e-mail, co pozwala na szybkie rozwiązywanie problemów.

Podsumowując, Hostinger to solidny kreator stron internetowych, który oferuje wiele przydatnych funkcji i jest łatwy w użyciu. Choć może mieć pewne ograniczenia w porównaniu do bardziej zaawansowanych narzędzi, jest świetnym wyborem dla małych firm, osób początkujących oraz tych, którzy szukają ekonomicznego rozwiązania do tworzenia i zarządzania stroną internetową.

Poznaj UX w ecommerce

WebNode - Kreator stron internetowych

Wszystkie funkcje, których potrzebuje Twoja strona - Webnode
WebNode Edytor

WebNode to popularny kreator stron internetowych, który umożliwia tworzenie profesjonalnych witryn bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych. Oto opis głównych funkcji, wad i zalet tego narzędzia:

Funkcje:

 1. Prosty interfejs użytkownika: WebNode oferuje intuicyjny interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe przeciąganie i upuszczanie elementów na stronie oraz dostosowywanie ich do własnych potrzeb. Dzięki prostemu edytorowi, nawet osoby bez doświadczenia w projektowaniu stron mogą szybko stworzyć atrakcyjną witrynę.
 2. Bogata biblioteka szablonów: Platforma zapewnia dostęp do bogatej biblioteki responsywnych szablonów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Szablony są podzielone na różne kategorie tematyczne, co ułatwia znalezienie odpowiedniego dla konkretnego projektu.
 3. Responsywność: Witryny stworzone za pomocą WebNode są responsywne, co oznacza, że automatycznie dostosowują się do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że ich strona będzie wyglądać dobrze na każdym urządzeniu.
 4. Wbudowane narzędzia do projektowania: WebNode oferuje szereg wbudowanych narzędzi do projektowania, takich jak edytor graficzny, narzędzia do edycji tekstu, galerie zdjęć i wiele innych. Dzięki nim użytkownicy mogą łatwo dostosować wygląd i układ swojej strony.
 5. Integracje z zewnętrznymi aplikacjami: Platforma oferuje integracje z różnymi zewnętrznymi aplikacjami i usługami, takimi jak Google Analytics, Google Maps czy media społecznościowe. Użytkownicy mogą łatwo dodawać te funkcje do swojej strony, aby zwiększyć jej funkcjonalność.
 6. Hosting: WebNode oferuje szybki i niezawodny hosting dla witryn internetowych, co eliminuje potrzebę poszukiwania zewnętrznych dostawców hostingu. Użytkownicy mogą również skorzystać z bezpłatnego subdomeny, co jest przydatne dla osób z ograniczonym budżetem.

Wady i zalety kreatora WebNode

Wady:

 1. Ograniczenia w dostosowywaniu kodu: WebNode ma ograniczenia w dostosowywaniu kodu źródłowego witryny, co może być problematyczne dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością swojej strony.
 2. Ograniczona funkcjonalność w darmowej wersji: Niektóre zaawansowane funkcje i integracje są dostępne tylko w płatnych planach, co może być ograniczeniem dla osób korzystających z darmowej wersji platformy.

Zalety:

 1. Łatwość użytkowania: WebNode jest łatwy w użyciu nawet dla osób bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Dzięki prostemu interfejsowi i bogatej bibliotece szablonów, tworzenie witryny jest szybkie i proste.
 2. Szybkość i niezawodność: Platforma oferuje szybki i niezawodny hosting, co zapewnia użytkownikom szybkie ładowanie się stron i minimalizuje ryzyko awarii.
 3. Bezpłatna subdomena: Użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnej subdomeny, co jest idealne dla osób z ograniczonym budżetem lub tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych.
 4. Responsywność: Witryny stworzone za pomocą WebNode są responsywne, co oznacza, że automatycznie dostosowują się do różnych urządzeń, co jest istotne dla poprawy doświadczenia użytkownika.

Podsumowując, WebNode to łatwy w użyciu kreator stron internetowych, który oferuje wiele funkcji i możliwości dla osób chcących stworzyć własną witrynę. Choć może nie być tak zaawansowany jak niektóre inne platformy, jego prostota i szybkość czynią go atrakcyjnym wyborem dla osób początkujących oraz tych, którzy poszukują prostego i szybkiego sposobu na zaistnienie w internecie.

Doweidz się Ile kosztuje strona internetowa

Shopify - idealny kreator stron dla e-commerce

Shopify Edytor strony

Shopify to popularna platforma e-commerce, która oferuje również narzędzie do tworzenia stron internetowych, znane jako Shopify Website Builder. Oto opis głównych funkcji, wad i zalet tego kreatora stron:

Funkcje kreatora Shopify :

 1. Szeroki wybór szablonów: Shopify Website Builder oferuje szeroki wybór responsywnych szablonów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Szablony są podzielone na różne kategorie tematyczne, takie jak moda, elektronika, żywność, co ułatwia znalezienie odpowiedniego dla konkretnego biznesu.
 2. Prosty interfejs użytkownika: Kreator stron Shopify posiada intuicyjny interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe przeciąganie i upuszczanie elementów na stronie oraz dostosowywanie ich do własnych potrzeb. Dzięki prostemu edytorowi, nawet osoby bez doświadczenia w projektowaniu stron mogą szybko stworzyć atrakcyjną witrynę.
 3. E-commerce: Jako platforma e-commerce, Shopify Website Builder oferuje szereg funkcji związanych z handlem online, takich jak integracja z systemem płatności, zarządzanie zamówieniami i zapasami, analizy sprzedaży i wiele innych. Użytkownicy mogą łatwo dodawać produkty do swojej witryny i zarządzać nimi za pomocą intuicyjnego panelu administracyjnego.
 4. Hosting i bezpieczeństwo: Shopify zapewnia szybki i niezawodny hosting dla swoich stron internetowych, co eliminuje konieczność poszukiwania zewnętrznych dostawców hostingu. Platforma dba również o bezpieczeństwo witryn, zapewniając certyfikat SSL i regularne aktualizacje oprogramowania.
 5. Wsparcie techniczne: Shopify oferuje wsparcie techniczne dla swoich użytkowników, w tym czat na żywo, pomoc przez e-mail oraz bogatą bazę wiedzy. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko rozwiązywać problemy i uzyskiwać pomoc w razie potrzeby.
Shopify analytics and reporting - Shopify USA
Shopify - Dashboard

Wady i zalety kreatora Shopify

Wady:

 1. Koszty: Koszty korzystania z Shopify mogą być wysokie, zwłaszcza dla małych firm i początkujących przedsiębiorców. Platforma oferuje różne plany abonamentowe, z których najbardziej zaawansowane są dość drogie.
 2. Ograniczenia w dostosowywaniu kodu: Shopify ma pewne ograniczenia w dostosowywaniu kodu źródłowego witryny, co może być problematyczne dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością swojej strony.

Zalety:

 1. Łatwość użytkowania: Shopify Website Builder jest łatwy w użyciu nawet dla osób bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Dzięki prostemu interfejsowi i szerokiemu wyborowi szablonów, tworzenie witryny jest szybkie i proste.
 2. E-commerce: Jako platforma e-commerce, Shopify Website Builder oferuje wiele zaawansowanych funkcji i narzędzi, które pomagają w sprzedaży produktów online. Integracja z systemami płatności, zarządzanie zamówieniami i analizy sprzedaży sprawiają, że prowadzenie sklepu internetowego jest łatwe i wygodne.
 3. Hosting i bezpieczeństwo: Shopify zapewnia szybki i niezawodny hosting dla swoich stron internetowych, co pozwala użytkownikom skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na zarządzaniu infrastrukturą techniczną.
 4. Wsparcie techniczne: Shopify oferuje wysokiej jakości wsparcie techniczne dla swoich użytkowników, co sprawia, że rozwiązywanie problemów i uzyskiwanie pomocy jest szybkie i łatwe.

Podsumowując, Shopify Website Builder to potężne narzędzie do tworzenia stron internetowych, które oferuje wiele zaawansowanych funkcji i narzędzi, szczególnie dla osób prowadzących sklepy internetowe. Choć może być drogie i ma pewne ograniczenia, jego łatwość użytkowania i kompleksowe rozwiązania e-commerce czynią go atrakcyjnym wyborem dla przedsiębiorców online.

FAQ - Kreatory stron internetowych czym są? Ranking kreatorów stron internetowych

Co to jest kreator stron internetowych?

Kreator stron internetowych to narzędzie, które pozwala użytkownikom tworzyć i zarządzać stronami internetowymi bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych. Umożliwia łatwe dodawanie i edytowanie treści poprzez interfejs „drag-and-drop”.

Jakie są najpopularniejsze kreatory stron internetowych?

Do najpopularniejszych kreatorów stron internetowych należą Wix, WebNode, Shopify, WebWave, WebFlow i Hostinger. Każdy z nich oferuje różne funkcje i możliwości, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Czy kreatory stron internetowych są darmowe?

Wiele kreatorów stron internetowych oferuje darmowe plany z podstawowymi funkcjami. Aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji i opcji, takich jak własna domena czy e-commerce, często trzeba wykupić płatny plan.

Czy muszę znać kodowanie, aby używać kreatora stron internetowych?

Nie, kreatory stron internetowych są zaprojektowane tak, aby były dostępne dla osób bez doświadczenia w kodowaniu. Dzięki intuicyjnym interfejsom „drag-and-drop” można łatwo tworzyć i edytować strony.

Czy strony stworzone za pomocą kreatorów są responsywne?

Tak, większość kreatorów stron internetowych, takich jak Wix, WebNode czy Shopify, oferuje responsywne szablony, które automatycznie dostosowują się do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony.

Jakie są korzyści z używania kreatora stron internetowych?

Korzyści z używania kreatora stron internetowych obejmują łatwość użytkowania, szybkie tworzenie stron, brak potrzeby znajomości kodowania, dostęp do różnych szablonów i narzędzi SEO oraz wsparcie techniczne.

Jakie są wady korzystania z kreatora stron internetowych?

Wady mogą obejmować ograniczone możliwości dostosowywania, zwłaszcza w darmowych planach, mniejsze wsparcie dla zaawansowanych funkcji i integracji oraz potencjalnie wyższe koszty w przypadku planów premium.

Czy mogę przenieść swoją stronę z kreatora stron internetowych na inny hosting?

W zależności od kreatora, proces przeniesienia strony może być różny. Niektóre kreatory, jak Shopify, oferują własny hosting, co może utrudniać przeniesienie strony na inny serwer bez dodatkowej pracy.

Czy kreatory stron internetowych są odpowiednie dla sklepów online?

Tak, kreatory takie jak Shopify i Wix oferują zaawansowane funkcje e-commerce, które umożliwiają łatwe tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi, w tym obsługę płatności, zarządzanie zapasami i analizy sprzedaży.

Jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych dla moich potrzeb?

Wybór najlepszego kreatora stron internetowych zależy od Twoich specyficznych potrzeb, takich jak rodzaj strony, budżet, poziom doświadczenia i wymagane funkcje. Przegląd różnych kreatorów, ich funkcji, zalet i wad pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing