powrot do case studies

Jak dzięki CRM usprawniliśmy i skoordynowaliśmy sprzedaż paneli fotowoltaicznych w wielu punktach sprzedaży w Polsce

Nasz klient Bruk-Bet Fotowoltaika lider w branży fotowoltaicznej, potrzebował wszechstronnego systemu CRM, który pozwoliłby na lepsze zarządzanie działaniami sprzedażowymi w różnych oddziałach firmy, a także wspieranie punktów sprzedaży Bruk-Bet i partnerów zewnętrznych. System miał także zapewnić efektywną obsługę gwarancji i generowanie leadów sprzedażowych bezpośrednio ze strony internetowej oraz z pracy handlowców.

Cele projektu

Integracja i wsparcie dla współpracy firmy z punktami sprzedaży i partnerami zewnętrznymi

Zapewnienie płynnej komunikacji pomiędzy różnymi oddziałami firmy, punktami sprzedazy oraz partnerami zewnętrznymi.

Automatyzacja procesu sprzedaży

Uproszczenie i automatyzacja procesów generowania leadów, sprzedaży produktów, przygotowywania oferty przez pracowników i partnerów zewnętrznych oraz jej zatwierdzenia przez instalatorów Bruk-Bet w celu autoryzacji oferty i instalacji dla Klienta końcowego.

Obsługa posprzedażowa

Personalizacja komunikacji

Możliwość dostosowania komunikacji z klientami i partnerami na podstawie ich historii i preferencji.

Zarządzanie gwarancjami i generowanie gwarancji na moduły

Dodanie możliwości generowania gwarancji na podstawie produktów / paneli / użytych w instalacji.

Możliwość sprawdzenia na stronie internetowej gwarancji na zainstalowane produkty przez Klienta końcowego.

Monitoring gwarancji produktów Bruk-Bet oraz wystawianie certyfikatów na wykonane instalacje przez instalatorów.

Rozwiązanie - CRM łączący sprzedaż w autoryzowanych punktach i u partnerów

Projekt został zrealizowany poprzez wdrożenie systemu CRM dostosowanego do specyficznych potrzeb Klienta związanych z autoryzacją ofert i przeprowadzanych instalacji przez partnerów.

Klient posiada sieć punktów sprzedaży oraz wielu partnerów w całej Polsce realizujących sprzedaż produktów dla swoich Klientów. Kolejnym etapem wdrożenia CRM było przygotowanie nowego typu użytkownika typu Partner i udostępnienie systemu do prac dla firm zewnętrznych i własnych punktów sprzedaży w całej Polsce.

System został zintegrowany z :

  1. bazami danych produktów centrali oraz ewidencją produktów w autoryzowanych punktach sprzedaży,
  2. modułem księgowości,
  3. modułem generowania ofert i gwarancji,
  4. modułem integrującym formularz na stronie internetowej z CRM dzięki temu leady z prowadzonych kampanii reklamowych trafiają bezpośrednio do systemu oznaczone odpowiednio jako zapytania ze strony do rozpatrzenia po stronie Klienta lub Partnera.

System CRM został wyposażony w moduły : 

Zarządzania leadami

CRM został wyposażony w narzędzia do skutecznego śledzenia i zarządzania leadami od momentu ich generacji po zamknięcie sprzedaży.

Dzięki temu partnerzy mogli lepiej identyfikować potencjalnych klientów i efektywnie z nimi komunikować, a nasz Klient ma podgląd na skuteczność kampanii oraz poszczególnych partnerów.

Moduł również daje wgląd w jakość obsługi Klientów oraz potencjalne problemy przy współpracy Partnerów z Klientami w ustalonym wcześniej glównym procesie sprzedaży przez naszego Klienta.

Automatyzacja sprzedaży

System automatyzuje kluczowe etapy procesu sprzedaży, od segmentacji klientów, poprzez personalizację ofert, aż po finalizację transakcji i możliwość generowania gwarancji przez partnerów oraz punkty sprzedaży.

CRM z dostępem dla partnerów i punktów sprzedaży

Utworzyliśmy dedykowane typy użytkowników dla partnerów, który umożliwia im dostęp do niezbędnych narzędzi i informacji, a także zarządzanie własnymi leadami i sprzedażą.

CRM ten wspiera również procesy szkoleniowe i umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy partnerami dzięki modułowi wiadomości.

Autoryzacja sprzedaży przez partnerów i punkty sprzedaży

CRM daje podgląd wszystkich przygotowanych ofert przez partnerów do autoryzacji przez administratorów od naszego Klienta. W ten sposób tworzona jest historia sprzedaży, a Klient ma pewność że prowadzona jest sprzedaż  tylko i wyłącznie autoryzowanych i zatwierdzonych instalacji paneli dla Klienta końcowego przez Bruk-Bet Fotowoltaika.

Generowanie i zarządzanie gwarancjami

Dzięki możliwości tworzenia automatycznie gwarancji dla instalowanych modułów, jednym kliknięciem pracownik lub partner może generować gwarancje na moduły dla swoich Klientów. Po zatwierdzeniu ich przez administratora wysyłane są one do Klienta końcowego w formie spersonalizowanej gwarancji.

System zapewnia również stały dostęp do aktualnych informacji o statusie gwarancji na zastosowane produkty, które Klient końcowy może sprawdzić na stronie internetowej co dodatkowo zwiększa zaufanie i satysfakcję klientów do marki Bruk-Bet Fotowoltaika.

Korzyści z wdrożenia CRM

Dzięki wdrożeniu systemu CRM, nasz Klient osiągnął znaczące korzyści, które nie tylko przyczyniły się do zwiększenia efektywności operacyjnej, ale także znacząco wpłynęły na wzrost satysfakcji klientów i partnerów z współpracy z firmą.

Zwiększenie efektywności sprzedaży

Skrócenie cyklu sprzedażowego dzięki poprawie komunikacji partnerów, punktów sprzedaży i autoryzacji oferty

Dzięki automatyzacji kluczowych etapów procesu sprzedaży ( przyjęcie leada, zatwierdzenie i autoryzacja przez administratora Bruk-Bet Fotowoltaika), średni czas od inicjacji kontaktu do zamknięcia transakcji został skrócony o około 30%.

Wyższa konwersja leadów

Efektywniejsze zarządzanie leadami i ich segmentacja oraz komunikacja z partnerami pozwoliły zwiększyć współczynnik konwersji o 25%. Administrator widzi statystyki zbiorcze oraz otrzymuje stosowne powiadomienia o zmianach statusów leadów u partnerów i punktów sprzedaży.

Poprawa współpracy z partnerami

Lepsza komunikacja i dostęp do informacji

CRM dedykowanym dostępem dla partnerów i punktów sprzedaży upraszcza proces sprzedaży i udostępnia narzędzia do zarządzania leadami, tworzenia ofert i generowania gwarancji.

Większa liczba aktywnych partnerów

Uproszczone procesy i lepsze wsparcie dla partnerów zwiększyło ich aktywność sprzedażową o 40%.

Zwiększenie przejrzystości działań

Lepsza analiza danych i raportowanie w czasie rzeczywistym pozwoliło na szybsze identyfikowanie obszarów wymagających interwencji oraz optymalizację procesów sprzedaży w poszczególnym punkcie lub u partnera zewnętrznego.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Nie masz czasu przeczytać ?

Jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele i uczynić Twoją markę lepszą ?