powrot do case studies

Jak poprawiliśmy optymalizację procesów sprzedaży i przepływów cashflow dla EVmobility

Jak poprawiliśmy obsługę zleceń i usprawniliśmy proces pracy z Klientem na zamówienia i wdrożenia instalacji ładowarek EV dla Klientów EVmobility.

Cele projektu wdrożenia CRM

Dla naszego Klienta EVmobility wykoanliśmy wdrożenie systemu CRM z procesem sprzedaży, modułem cashflow, bazą Kontrahentów oraz automatyzacją codziennej pracy.

Celem wdrożenia systemu CRM w EVMobility było usprawnienie procesów sprzedaży wewnątrzfirmowych, lepsze zarządzanie podwykonawcami oraz zespołem, przepływem pieniężnym oraz optymalizacja zarządzania kontaktami i przygotowywanymi umowami z Klientami.

Wyzwania dla wdrożenia

 1. Kompleksowość procesów sprzedaży: Obsługa klientów wymagała wieloetapowej negocjacji i dostosowania umów, co było czasochłonne i podatne na błędy.
 2. Zarządzanie przepływami pieniężnymi: Monitoring przychodów i kosztów w czasie rzeczywistym był kluczowy dla utrzymania rentowności firmy i analizie okresów wysokich kosztów i przychodów
 3. Efektywność zespołu sprzedaży: Potrzeba lepszego wglądu w skuteczność działań sprzedażowych i zarządzania zespołem oraz monitoringiem postępu ofertowania i realizacji każdego kontrahenta

Rozwiązanie, zastosowane moduły

W toku przeprowadzonych warsztatów z Klientem opracowaliśmy schemat działania CRM i logikę systemu do wdrożenia. Na bazie pracy zespołu Klienta  przygotowany został dostosowany do potrzeb proces główny w którym każdy z członków zespołu pracuje z możliwością stworzenia alterantywnej wersji np: krótka sprzedaż.

Po etapie warsztatowym i opracowania logiki zostały za proponowane moduły realizujące główne potrzeby Klienta i jego zespołu :

Integracja bazy danych kontrahentów z CRM

Wprowadzenie jednolitego systemu do zarządzania kontaktami co pozwoliło na centralizację informacji i ułatwiło dostęp do danych dla zespołu sprzedaży oraz bezpośredni wgląd w historę obsługi każdego Klienta / potencjalne problemy, uwagi zespołu lub co zadecydowało o sukcesie /

Moduł procesu sprzedaży

CRM został wyposażony w narzędzie procesu sprzedaży umożliwiające codzienną pracę zespołu z Klientem w określonych etapach :

 • zbieranie informacji
 • ofertowanie
 • umowa wraz z wersjonowaniem umowy i opisem każdej wersji,
 • montaż
 • uruchomienie oraz czynności związane z wykonaniem odbioru przez Klienta
 • dodatkowe usługi oraz serwis pogwarancyjny

Analiza cashflow i raportowanie

System oferuje narzędzia do analizy cashdlow tj: wydatków, kosztów oraz generowania raportów dotyczących efektywności działań sprzedażowych. System informuje o miesiącu w którym zgromadzone zostaną koszty ( faktury od Kontrahentów ) oraz przychody tj: opłaty faktur częściowych podczas realizacji.

Zalety i korzyści dla Klienta z wdrożenia CRM z procesem sprzedaży

Implementacja CRM

Proces realizacji wdrożenia przeprowadzony został w 3 fazach:

Faza 1: Zrozumienie potrzeb i projektowanie systemu.

Przeprowadzenie warsztatów z zespołami sprzedaży i finansów w celu zidentyfikowania kluczowych wymagań Klienta odnośnie wdrożenia CRM.

Faza 2: Personalizacja i integracja systemu CRM

Dostosowanie funkcjonalności CRM do specyfiki działalności EVMobility, w tym integracja z istniejącymi systemami księgowymi.

Faza 3: Szkolenie użytkowników i wdrożenie

Organizacja sesji szkoleniowych dla pracowników, aby zapewnić płynne przejście na nowy system, którego celem jest codzienna praca zespołu w systemie.

Rezultaty z wdrożenia

 • Znaczące przyspieszenie procesów sprzedażowych dzięki automatyzacji i lepszej organizacji danych,
 • Poprawa monitorowania i zarządzania przepływami pieniężnymi,
 • Wzrost efektywności zespołu sprzedaży poprzez lepsze śledzenie KPI i efektywności działań,
 • Oszczędność czasu na powtarzalnych czynnościach
 • Przypomnienia o kontakcie z Klientem, Kontrahentem, umówionych wizytach, wizji lokalnej lub dodania notatek po ofertowaniu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Nie masz czasu przeczytać ?

Jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele i uczynić Twoją markę lepszą ?