powrot do case studies

Intarseating - zwiększenie możliwości poznania produktu dla sektora B2B

Intarseating - polski lider w produkcji i dystrybucji krzeseł biurowych zlecił nam stworzenie nowoczesnej platformy e-commerce. Nasza praca skupiała się na zapewnieniu użytkownikom łatwości w znalezieniu produktów oraz zapoznanie się z ich parametrami oraz zaletami.

Cel jaki przed nami postawiono

Stworzyć elegancki interfejs i zadbać o doświadczenia użytkownika dzięki którym przeglądanie, porównywanie produktów i dokonywanie zakupu będzie proste i przyjemne.

Wzmocnić wizerunek lidera branży i poprawić doświadczenia użytkowników w obrębie podróży po sklepie, dzięki jasnej i spójnej, opartej na potrzebach klientów komunikacji dotyczącej oferty produktowej Intarseating.

Stworzyć bardziej przystępny włączający język i słownictwo, aby dotrzeć do większej liczby interesariuszy biznesowych.

Zobacz jak sprostaliśmy zadaniu.

Nowy pomysł na budowę wizerunku firmy i łatwe dokonywanie decyzji o wyborze produktu który kupić

Intarseating łączy w sobie tradycje biznesowe, wartości oraz innowacje w zakresie projektowania krzeseł. Dzięki przeprowadzonym warsztatom z Klientem poznaliśmy w jaki sposób firma zbudowała pozycje lidera na rynku polskim. Uzyskane dane zastane zebraliśmy w formie notatek i prezentacji podsumowującej naszą dotychczasową wiedzę co pozwoliło nam zbudować mapę punktów wartości istotnych dla grupy docelowej sektora B2B.

Stworzenie przejrzystego lejka sprzedażowego kierującego użytkowników bezpośrednio do punktów konwersji

Firma dotychczas sprzedawała produkty wykorzystując prospecting realizowany przez dział handlowy, prowadziła również działania marketingowe w oparciu o dane zebrane z rynku bez ich głębszej analizy oraz przygotowania wartości dla grupy docelowej z sektora B2B. Sklep internetowy stanowił w procesie zakupowym istotną rolę jednak nie spełniał oczekiwań Klientów. Nie komunikował wartości produktu / zalet, funkcji i ich atrakcyjności / oraz wartości samej firmy jej stabilności, wielkości i oferty dla partnerów B2B.

Wyjaśnianie zalet produktów zróżnicowanej grupie użytkowników o różnym poziomie wiedzy i doświadczenia

Czyli jak zbudować komunikację produktu oraz udostępnić produkty większej grupie odbiorców ?

Problem jaki przed nami stanął na tym etapie prac to zaprezentowanie złożonych rozwiązań produktów w zrozumiały, atrakcyjny wizualnie sposób grupie odbiorców.

Efekt jakiego spodziewaliśmy się to zwiększenie świadomości grupy i wybór rozwiązań premium w celu poprawy komfortu pracy i własnego zdrowia.

Zobacz rozwiązania ecommerce

Projektowanie rozwiązań w procesie

W procesie projektowym postawiliśmy wspólnie z zespołem Klienta na : 

  • zaprojektowanie nowej architektury lejka sprzedażowego dla klientów MOFU,
  • utworzenie wielu punktów konwersji / styku / w obrębie sklepu internetwego tj: dedykowane landinpage odpowiadające na problemy grupy, edukacja, komunikacja zalet i wartości Intarseating /,
  • maksymalizacja prostoty i komunikacji oraz CTA - jasno opisane wezwania do działania

Dodatkowo w trakcie procesu burzy mózgów wypracowane zostały pomysły na :

  • nowe animowane wizualizację przedstawiającą kluczowe zalety produktów,
  • interaktywne grafiki które przedstawią techniczną złożoność produktów oraz ich wpływ na zdrowie i lepszą pracę,
  • nowe zestawy ikony i ilustracje przedstawiające złożone cechy technologii firmy i samych produktów

Zobacz projektowanie UX/UI

Edukacja Klientów środkowej części lejka MOFU

Edukacja grupy docelowej jest istotnym elementem konwersji Klientów znajdujących się w środkowej części lejka tj: MOFU / middle of the funnel /. Ustaliliśmy z zespołem Klienta że warto sięgnąć po tę część Klientów, którzy nie są zdecydowani i szukają najlepszego produktu dla swojej firmy i zespołów.

Pokazanie zalet i wartości produktów - edukacja Klientów

Pokazanie zalet produktów to klucz do zbudowania przewagi i konkurencyjności, a finalnie większej sprzedaży firmy. Wykorzystaliśmy interaktywne animacje pokazujące istotne przewagi produktów by w przystępny sposób pokazać dlaczego produkty Intarseating są produktami premium. Dzięki nim użytkownik samodzielnie może poznać produkty jeszcze przed zakupem.

Posty edukacyjne oraz kanał Youtube

Włączyliśmy również w proces edukacji Klientów odpowiednie edukacyjne posty oraz kanał YouTube pokazujący rozwiązania zastosowane w produktach oraz case studies. Również opracowane zostały posty blogowe pokazujące dlaczego warto wybrać produkty Intarseating.

Jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele i uczynić Twoją markę lepszą ?