powrot do case studies
Irix Lens

Irix Lens

strona producenta obiektywów światowej klasy
Czyli o tym jak zbudowaliśmy stronę internetową producenta marki premium

Cele i założenia realizacji

IrixLens to firma oferująca produkty marki premium. Firma znana na świecie w branży fotograficznej, posiada wielu ambasadorów marki. Ponadto, oferuje wiele rozwiązań technologicznych dla fotografów.

Do głównych zadań należało opracowanie intuicyjnej i efektywnej ścieżki podróży użytkownika po stronie internetowej.

Niezbędne było dostosowanie i przedstawienie oferty oraz firmy na stronie w taki sposób, aby mogła w jasny i czytelny sposób opowiedzieć o firmie i zaprezentować ofertę, zakres i możliwości.

Nasza rola

Analiza poprzedniej wersji strony oraz przygotowanie danych wejściowych do budowy jej nowej wersji. Mając do dyspozycji narzędzia : Google Analitycs, mapy ciepła : hotjar.com, mouseflow.com przygotowaliiśmy audyt i raport z odbioru strony przez użytkowników oraz stanu widoczności w wyszukiwarce Google.

Etapy realizacji

Dlaczego, co i jak ?

Chcą przedstawić ofertę premium należało wykonać stronę oddającą prestiż ale jednocześnie czytelną i funkcjonalną. Łatwość poruszania, możliwość przejścia do podstron produktów oraz prezentacja obiektywów w formie interaktywnych animacji było kluczowym założeniem realizacji.

Projektowanie UX / UI

Podczas wspólnych spotkań i rozmów z Klientem najważniejsze było ustalenie potrzeb docelowego Klienta oraz wspólne zaplanowanie oczekiwań względem tworzonej strony.

Po stronie Klienta i jego zespołu zostało wstępnie określone : 

  • liczby podstron potrzebnych do budowy oferty i usług,
  • przygotowanie zawartości dla każdej z nich,

W toku prac i spotkań wypracowaliśmy strukturę strony oraz zadowalający podział oferty IrixLens i obiektywów na grupy.

Po tak przygotowanym materiale byliśmy w stanie wykonać prototypy i ustalić :

  • określenie pożądanych sekcji i treści, które powinny pojawić się na poszczególnych podstronach,
  • wstępnie przygotować sekcje pod określoną ilość treści w sekcjach,
  • zdefiniować funkcjonalności strony, które będą używane najczęściej, aby na etapie wdrożenia strony móc dostosować jej funkcjonalności do samodzielnego budowania sekcji i podstron przez administratora.

Tak stworzone makiety po całościowym omówieniu gotowe były aby rozpocząć pracę nad przygotowaniem moodboardów oraz designem UI.

Podczas komponowania moodboardu zostały wybrane style dla fontów, kolory, planowanie przestrzeni i contentu w sekcjach. W efekcie został wybrany styl odpowiadający potrzebom marki.

Kolorystyka brandu Irixlens, czarno / biało / niebieska, pozwoliła skorelować design z brandem, a wykonany design UI odzwierciedla rzetelność, profesjonalizm i nowoczesność budując stabilny wizerunek marki.

Development

Animacje i poznawanie produktu przez użytkownika

Co prawda obraz jest wart więcej niż 1000 słów, jednak postanowiliśmy usprawnić to twierdzenie.

Przy wdrożeniu strony postawiliśmy na interakcję. Powodem takiej decyzji było idealne oddanie walorów funkcjonalnych i estetycznych produktu firmy.

W podstronach oferty użytkownik może samodzielnie doświadczać zalet i odkrywać funkcje obiektywów wchodząc w interakcję z samym produktem poprzez jego obracanie, przekręcanie czy poznanie informacji dodatkowych umieszczonych w animowanych ikonach. Dodatkowo dla jednej grupy produktu została wykonana maska odsłaniająca z tła fragmenty produktu.

Wdrożenie Wordpress - dedykowana integracja CMS

Wdrożona strona wyposażona została w minibuilder pozwalający na samodzielnie tworzenie sekcji i bloków z wcześniej już zdefiniowanych ustawień i możliwości. Daje to dużą przewagę w późniejszym zarządzaniu stroną.

Administrator ma przygotowane predefiniowane układy które może wykorzystać przy budowie nowego contentu strony bez potrzeby kontaktu z developerami. Budowa odbywa się poprzez mechanizm drag&drop dający możliwość wyboru konkretnego elementu z listy i umieszczeniu go w konkretnym miejscu.

Strona pomimo animacji i wdrożeń sekcji video ładuje się szybko i jest dobrze zoptymalizowana. Wdrożony został wpełni edytowalny panel produktów oraz pozostałych treści poprzez integrację dedykowaną z CMS Wordpress.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Nie masz czasu przeczytać ?

Zakres prac

Prototypowanie UX
Warstwa UI
Kodowanie html, css, js
Backend Wordpress
Optymalizacja SEO
unikatowe projekty podstron w oparciu o opracowane analizy grup odbiorców
podstrona obiektywu, lista parametrów oraz galeria zdjęć
nowoczesna koncepcja slidera dla podstrony o nas
strona producenta obiektywów światowej klasy

Jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele i uczynić Twoją markę lepszą ?