powrot do bloga
/
/
uiux
/
Cyberfolks.pl audyt ux strony

Cyberfolks.pl audyt ux strony

Hauer Mateusz LinkedIn
Cyberfolks.pl audyt ux strony

Cyberfolks.pl - hosting na miarę potrzeb

CyberFolks to polska firma specjalizująca się w oferowaniu usług hostingowych, rejestracji domen, e-marketingu oraz certyfikatów SSL. Swoją ofertę kieruje zarówno do początkujących właścicieli stron internetowych, jak i do doświadczonych deweloperów oraz firm poszukujących wydajnych i bezpiecznych rozwiązań dla swoich stron i aplikacji internetowych.

W wpisie bierzemy pod lupę stronę popularnej firmy hostingowej. Zbadamy czy spełnia ona dobre praktyki UX. Czy strona główna spełnia swoją funkcję ? Czy proces zakupowy jest do przejścia.

Cyberfolks - audyt UX strony. Czy użytkownik znajduje na niej w prosty sposób to czego szuka.

Spis treści:

 1. Co oferuje cyberfolks
 2. Przewagi cyberfolks
 3. Audyt UX - struktura i menu strony
 4. Strona główna - witamy nowego użytkownika
 5. Co można zrobić inaczej - alternatywe podejście dla strony głównej

Co oferuje cyberFolks ?

Hosting WordPress


Dostępne są różnorodne pakiety hostingowe, od podstawowych, idealnych dla uczniów i studentów, do zaawansowanych, przeznaczonych dla większych firm i webdeveloperów. Wszystkie plany oferują szybki start, wygodny autoinstalator WordPress, bezpieczeństwo (w tym automatyczne kopie zapasowe i potrójną zaporę WAF) oraz wydajność zwiększoną dzięki technologiom takim jak LiteSpeed Cache, REDIS, NVMe, HTTP/3 i PHP 8.

Pakiety hostingowe:

 1. wp_ IN! v2.0 - podstawowy pakiet dla początkujących, oferujący 2 GB NVMe pamięci, 1 witrynę, 250 GB transferu i 2 konta email. Idealny dla uczniów, studentów czy małych projektów osobistych.
 2. wp_ UP! v2.0 - skierowany do mikrofirm i blogerów, z 5 GB NVMe, możliwością hostowania do 5 witryn, 500 GB transferu oraz 15 kont email.
 3. wp_ GO! v2.0 - przeznaczony dla większych firm i sklepów, z 20 GB NVMe, nieograniczonym transferem, nieograniczoną liczbą kont email i możliwością hostowania do 10 witryn.
 4. wp_ FLY! v2.0 - najbardziej zaawansowany pakiet dla dużych firm i webdeveloperów, oferujący 50 GB NVMe, nieograniczony transfer, nieograniczoną liczbę kont email oraz możliwość hostowania do 25 witryn.

Zobacz również:

Rejestracja domen


Możliwość rejestracji szerokiej gamy domen, w tym lokalnych domen krajowych i nowych rozszerzeń, które pomagają w budowaniu marki i pozycjonowaniu na rynkach zagranicznych. Firma oferuje ponad 700 różnych końcówek domen, a także narzędzia wspierające wybór idealnej nazwy domeny, w tym kreator nazw domenowych oparty na sztucznej inteligencji oraz przeglądarkę WHOIS.

Przewagi cyberFolks

 1. Dostępność i różnorodność oferty - od prostych rozwiązań hostingowych po zaawansowane pakiety i szeroki wybór domen.
 2. Bezpieczeństwo - zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym szyfrowane certyfikaty SSL, kopie zapasowe i zabezpieczenia przed atakami.
 3. Wydajność - wykorzystanie nowoczesnych technologii zapewniających wysoką prędkość ładowania się stron i aplikacji.
 4. Wsparcie i edukacja - dostęp do bogatej bazy wiedzy, ebooków, webinarów i wsparcia technicznego.
 5. Program partnerski - możliwość zarabiania na polecaniu usług cyberFolks.

cyberFolks wyróżnia się na tle konkurencji dzięki swojemu kompleksowemu podejściu do hostingu, bezpieczeństwa i obsługi klienta, co sprawia, że jest atrakcyjnym wyborem zarówno dla indywidualnych twórców stron, jak i dużych przedsiębiorstw

Wsparcie i edukacja

Oprócz oferty hostingowej i rejestracji domen, cyberFolks stawia na edukację swoich klientów. Firma oferuje dostęp do szerokiej bazy wiedzy, ebooków, webinarów oraz poradników, które pomagają użytkownikom w efektywnym zarządzaniu ich stronami internetowymi i rozwijaniu obecności online. Tematyka materiałów edukacyjnych obejmuje szeroki zakres zagadnień, od podstaw WordPressa, przez e-marketing, po zaawansowane techniki SEO i bezpieczeństwo w sieci​​.

Podsumowując, cyberFolks to dostawca, który oferuje nie tylko zaawansowane technologicznie usługi hostingowe, ale również wszechstronne wsparcie dla rozwoju online biznesów i projektów indywidualnych. Ich kompleksowa oferta, skupienie na bezpieczeństwie i edukacji użytkowników sprawiają, że są godnym uwagi wyborem na polskim rynku usług internetowych.

Audyt UX - Cyberfolks.pl

Poniżej chcemy dowiedzieć się czy strona cyberfolks.pl jest zaprojektowana tak by zrozumieli ją użytkownicy. W tym celu przejdziemy po kolei proces zakupowy, zajrzymy w każdy zakamarek strony, spróbujemy sprawdzić czy nowi użytkownicy nie mają problemu z odnalezieniem się na stronie. Przeprowadzając audyt nie znamy docelowych person oraz założeń dotyczących obecnych rozwiązań strony cyberfolks.pl dlatego głównie skupimy się na analizie UX oraz analizie poznawczej.

Struktura menu strony cyber_folks

Czytelne menu z podziałem na główne usługi zasługuje na plus.

Struktura menu strony cyberfolks.pl

Wiersz pierwszy tj: Dla Ciebie, Dla Firmy, Dla Dewelopera, Dla eCommerce powinien ciekawie poprowadzić ruch dla dedykowanych grup użytkowników.

Minusem jest jednak to że jest ono słabo czytelne i wepchane nad logo. Całość mogła by być przeniesiona do prawej wraz z dodatkowymi pozycjami z pozycji Narzędzia (o których poniżej)

Wiersz drugi

Chcę i szukam domenę dla mojej firmy - ok wiem co mam zrobić, podobnie hosting czy sklep internetowy.

Do zastanowienia i pod wątpliwość można poddać pozycje po prawej stronie tj: duże ikony pytajnika i koszyka które wybijają się ponad CTA zaloguj się.

Samo zaloguj się w przypadku użytkowników chcących sprawdzić pocztę jest schowane do submenu co wymusza dodatkowe kliknięcie.

Pozycja w menu pt: Narzędzia

Mam wrażenie że to taki worek na wszystko co nie zmieściło się do menu podstawowego. Audyt strony, kreator nazwy domeny, odwirusowanie Wordpress etc. Przy lepszym zaprojektowaniu menu i jego powierzchni można było by wyciągnąć 2-3 pozycje do góry

Cyberfolks na dzień dobry czyli strona główna

Wcielając się w użytkownika w procesie wędrówki poznawczej tj: mając za zadanie sprawdzenie czym zajmuje się firma, poznanie pełnej palety oferty można zakładać że miejscem które powinno być kluczowym o ile nie wchodzimy na stronę z kampanii reklamowej poprzez landingpage jest strona główna, a konkretniej pierwsza jej sekcja i wszystko to co znajduje się przed przewinięciem (above the fold).

Czy baner spełnia swoją rolę ?

Tego nie wiemy, możemy jednak zadać pytanie jako użytkownik czy cyberfolks sprzedaje domeny i jest to główny profil działalności firmy ? Wnioski na podstawie baneru nasuwają się same. Pytanie czy jest to świadomy zabieg i w ten sposób cyberfolks dociera do Klientów uruchamiając łańcuch potrzeb Klientów dopiero co wchodzących w internetowy biznes ?

Baner i sekcja below the fold

CTA w banerze czy o to chodziło ?

Jedyną akcją jaką mogę wykonać na tym etapie jest : 

1) uruchomienie menu i próba podjęcia decyzji która usługa jest dla mnie,

2) kliknięcie w CTA 'szukaj' na banerze. Wpisując nazwę domeny otrzymamy wyniki w raz z ciekawymi propozycjami. Wyszukiwarka nie obejmuje jednak pozostałych usług.

Sekcja 'below the fold' - druga najważniejsza informacja na stronie cyberfolks.pl

Hasło '14 szybkich dni z hostingiem Wordpress'

Ciekawe hasło które zwraca uwagę. Brak jednak szybkiego CTA.

Sekcja promocji umieszczona pod banerem

Oferta cyberfolks - wybierz Kliencie usługę

W tym miejscu już rozumiem jako użytkownik że mam do czynienia z firmą być może zajmującą się też dedykowanymi rozwiązaniami hostingu Wordpress.

Zaciekawiło mnie to chcę sprawdzić ofertę ale pojawia się wątpliwość, który pakiet jest dla mnie ?

Oferta cyberfolks.pl

Czy najtańszy będzie odpowiedni, ile stron mogę postawić na najtańszym pakiecie bo mam pojemność 2GB ale mój kolega mówi że moja strona firmowa zajmie 200mb, a jakbym chciał zrobić stronę żonie to co wtedy ? Potrzeba bazy danych jednak nie wiem czy limit to 1 baza danych czy może mam ich więcej do dyspozycji ?

W odpowiedzi przychodzi tabela z różnymi znaczkami, technicznymi zwrotami których nie rozumiem i rabatami. Trochę tego jest dużo jednak zaczynam czytać dalej mimo że nie wiem czy 'PHP aktualne' to jest coś dobrego czy do x67 szybszy wordpress to znaczy że zwykle jest tak źle że nie warto go instalować ?, i cóż znaczy Wygodny certyfikat SSL ? tj: dla kogo wygodny ? Czyż certyfikat nie powinen zabezpieczać mojej strony ?

Stwierdzam że nie wiem co powinienem wybrać ale być może pod tabelą znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Gdybym był dociekliwym użytkownikiem to zapewne brakowało by mi wielu technicznych informacji lub kliknięcia w CTA po więcej informacji.

Opinie o Cyberfolks.pl

Czy to właściwe miejsce na opinie ?

Opinie o cyberfolks

Jako użytkownik nie znający firmy chcę skorzystać z oferty zakupu hostingu, skoro dowiedziałem się przewijając baner że firma również świadczy usługi hostingowe, staram się ustalić jaki powinienem wybrać pakiet, fajnie jakby ktoś poprowadził mnie za rękę w procesie i powiedział co powinienem zrobić i którą opcję wybrać.

Opinie jednak budują moje zaufanie do firmy, już wiem że jest godna zaufania, jednak w dalszym ciągu nie mam pojęcia co powinieniem zrobić, przewijam dalej.

Hosting WP od Cyberfolks.pl

Oferta promowana - hosting WP

Ok, ponowna informacja od firmy o ofercie promowanej tj: hosting Wordpress - zatrzymuję się i myślę że to chyba ich flagowy produkt skoro czytam o nim drugi raz, nie wiem jednak czy jest on dla mnie, wiem jednak że podobno jest popularny, to może powinienem go zamówić ? ale czy 20GB to dużo czy mało ? ja nie potrzebję 10 stron wytarczy mi 1 dla mnie i dla żony druga. Myślę nad pakietem najtańszym ale nie wiem czy mogę go zmienić za dopłatą na wyższy i czy w ogóle ma to sens, moje pytania są dalej aktualne, mam wątpliwości i szukam dalej.

Dlaczego wybrać Cyberfolks

Zalety i opinie o cyber_folks

Ok. Trafiłem do sekcji w której dowiem się czemu warto wybrać cyberfolks. Podoba mi się, wiem już że będę miał szybsze pozycje w Google, więcej zarobię i firma zadba o mnie w 6 minut.

Mam wątpliwości bo znajomy mówił że na pozycje składa się opnad 200 czynników i liczy się UX i sensowna treść, ale może się nie znał.

Inspiracje i wiedza

Dawka wiedzy od ekspertów

Ciekawe miejsce. Poczytam chętnie jednak teraz interesuje mnie mój problem i wątpliwości, nie widzę chatu online, więc nie zapytam, ale może przejdę do zakładki kontakt i zostawie firmie zapytanie co powinienem zamówić i czy Let's Encrypt jest darmowy czy płatny ?

Opinie, zaufali nam Klienci - budujemy zaufanie

Piszą o nas, opinie i Klienci firmy

Sekcja budująca mnie ponownie w przekonaniu że firma jest godna zaufania. Widzę że duże marki zaufały firmie, chętnie bym też zaufał jednak zostałem z moimi wątpliwościami do końca próbują je rozwiązać podczas przeglądania strony i odkrywając stronę główną scroll po scrollu.

Co można zrobić inaczej ?

Skoro pokazaliśmy co może być problemem, spróbujemy pokazać też temat z innej strony. Przyjrzyjmy się konkurencji która naszym zdaniem może stanowić inspirację do przemyśleń czy nie warto wyjść do Klienta bardziej.

Sekcja baneru, jak przeprojektować ?

Baner prowadzący do najważniejszych usług, pokazaujący kim jesteśmy i gdzie warto wejść po więcej informacji których szukam

Mam wrażenie że w baner wrzucona jest sekcja wideo obecna od niedawna nieco na szybko. Selektywniej dla użytkownika było by przeprojektowanie sekcji baneru na kafle kierujace do wybranej usługi / oferty firmy. Zobaczcie przykłady godaddy, zenbox czy home. Mamy tutaj czytelną informację, możemy skorzystać z kreatora strony / wiemy już od pierwszej chwili że jest on dostępny, natomiast nie jest on integralną częścią baneru do wyszukania domeny.

Zenbox rozwiązał też ciekawie sekcję baneru dzieląc go na promocję hostingu oraz możliwość wyszukania domeny w drugiej kolejności.

Pakiety do wyboru ? Co zmienić

Może warto dać użytkownikowi informacje które zrozumie lub są dla niego istotne / testy, badania i jeszcze raz testy z grupą docelową byłby by tutaj świetnym rozwiązaniem / .

A może warto dodać interakcję by użytkownik w ramach pakietu wybrał to co jest dla niego istotne lub podpowiedzi do zadanej pozycji z objaśnieniem dla laika ?

Pełny opis pakietu ? Jestem ciekawy co jest w środku

W przypadku bardziej technicznych Klientów lub szukających konkretnej usługi doskonale sprawdzą się :

 1. podpowiedzi pokazujące się po najechaniu na pytajnik,
 2. CTA rozwijające większą liczbę informacji technicznych danego pakietu.
 3. w ostateczności wystarczy CTA pt: 'pełna specyfikacja'.

Porównanie pakietów hostingu

Cena netto / brutto i specyfikacja

Praktyczna informacja o cenie powinna być podana przed lub w cenie pakietu niż poza tabelą

Ceny netto / brutto widoczne na górze, link do specyfikacji.

Switch do zmiany oferty pakietów

Switch do zmiany pakietu hostingowego

Ciekawym podejściem jest też w przypadku godaddy / screen po prawej / zastosowanie switcha zmieniającego ofertę dla użytkowników mniej wymagających lub dla tych potrzebujących specjalistycznych parametrów technicznych i wysokiej wydajności.

Ten sposób bardzo fajnie rozwiązuje nam sposób podania informacji w pakietach dla różnej grupy Klientów.

Propozycje wartości - poprowadzimy Cię przez proces digitalizacji Twojej firmy od a-z.

Jak wspominałem, nie wiemy jaki model ma cyberfolks, w jakiego Klienta celuje oraz nie wiemy czy być może obecne rozwiązania strony głównej spełniają lub nie swoje zadania.

Jednak! analizując konkurencję widzimy ciekawe rozwiązania o których warto wspomnieć, a które sa pro-klienckie.

Kliencie - czego potrzebujesz by zacząć ?

Fajne ? Pewnie.

Poprowadź Klienta za rękę, jeżeli masz zawiłą branżę i ofertę

Poprowadź Klienta za rękę jeżeli masz zawiłą usługę lub branżę. Pokaż co i jak może zrobić lub zestawić ze sobą. Pokaż możliwości wady i zalety.

To hasło przyświecało nam szukając przykładów rozwiązań strony głównej dla firm hostingowych, a szukać nie musieliśmy daleko ;)

Zarówno home.pl i godaddy czy zenbox mają to zrobione i to zrobione w myśl powyższej zasady.

By dobić Klienta - dajmy mu jeszcze więcej wsparcia

Wsparcie Klienta

A na koniec by jeszcze dobić Klienta zaproponujmy mu spersonalizowaną pomoc. Bo faktycznie mogę nie mieć czasu szukać ale spodobaliście mi się na tyle że stwierdzam zadzwonie lub zostawię mail.

Reasumując podejście / komunikację / zrozumienie Klienta

Strona główna powinna pokazywać szerokie spektrum, wspierać i być nastawiona pro-kliencko. Możemy wyjść z pozycji firmy i jej zalet, ale to nie rozwiąże problemów Klientów przegladających zawiłą terminologię i niezrozumiałe pozycje oferty.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing