powrot do bloga
/
/
marketing
/
Czym jest influencer marketing

Czym jest influencer marketing

Hauer Mateusz LinkedIn
Czym jest influencer marketing

Kampanie influencer marketing - czym są ?

Influencer marketing to forma marketingu w mediach społecznościowych, która polega na endorsementach i product placementach (lokowaniem produktu) od influencerów, czyli osób, które mają dużą liczbę realnych fanów na platformach social media. Warto współpracować z infulencerami budującymi zaangażowanie wśród odbiorców gdyż często są to osoby mogące realnie zwiększyć sprzedaż produktów dla Twojej firmy.

Działania influencer marketingowe realizowane przy współpracy z influencerami mogą przynieść bardzo dobre efekty dla promocji marki. Influencerzy mają możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców i mogą promować Twoja markę, produkty lub usługi wśród swoich zwolenników w sposób, który jest bardziej osobisty i relatywny niż tradycyjna reklama. W przypadku standardowych jak reklamy banerowe użytkownicy niestety już reagują zdecydowanie gorzej niż parę lat temu. Wprowadzono również odpowiedni termin na to zjawisko 'ślepoty banerowej'.

Influencer marketing może być skutecznym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów i stworzenie pozytywnych skojarzeń z Twoją marką w przypadku gdy jest zrobiony prawidłowo.

Czym jest influencer marketing ?

Influencer marketing to budowanie zasięgu dla marki poprzez wykorzystanie osób z dużym social media following dającym możliwość dotarcia do dużej liczby osób poprzez swoje kanały social media. Poprzez współpracę z influencerem, marki mogą wykorzystać większą grupę odbiorców i promować swoje produkty lub usługi, w tym przypadku, influencerzy są wykorzystywani jako źródło informacji dla odbiorców.

Czy skuteczność kampanii zależy od followersów ?


I tak i nie lub to zależy.
Efektywna rekomendacja infulencera będzie możliwa tylko wtedy gdy posiada on realnych fanów. Niestety fanów można kupić ale gorzej niestety z zaangażowaniem.

Współpraca z infulencerami. Jak wybrać influencera ?

Istnieje bardzo wielu influencerów posiadających podobne zasięgi, polubienia i liczbę fanów dlatego też ważne jest, aby dokładnie przeanalizować potencjalną współpracę z influencerem, upewnić się o jego wiarygodności i faktycznych zasięgach na podstawie zaangażowania użytkowników na profilach społecznościowych. Treści jakie promował dotej pory oraz odpowiedź fanów też warto sprawdzić.

Zobacz jak promować markę w social mediach

Warto pamiętać że Influencer marketing na instagramie będzie różnił się od tego prowadzonego na tik toku. W każdym z tych kanałów influencer marketing to inna forma przekazu treści do odbiorcy, dlatego też przygotowanie kampani warto powierzyć agencji z doświadczeniem w prowadzeniu marketingu w wybranym przez nas kanale społecznościowym


Kto to jest influencer ?

Influencer to osoba rozpoznawalna w social mediach która ma zdolność do promowania Twojej marki i zwiększania sprzedaży Twoich produktów. Najczęściej odbywa się to za pośrednictwem platform social media, takich jak kanał Instagram, YouTube, TikTok czy Snapchat. Infulencer jest w stanie znacznie podnieść sprzedaż produktów Twojej marki poprzez ich promowanie.

Warto pamiętać, że współpraca z influencerem nie jest tania i nie każdy influencer może być w stanie zaoferować cenę, która będzie odpowiednia dla Twojej marki. Ponadto, istnieje ryzyko, że influencer może mieć negatywny wpływ na Twoją markę.

Wyróżniamy zarówno mikroinfluencerów, makroinfluenpcerów jak i megainfluencerów w zależności od ilości realnych fanów i przyciągania tysięcy lub więcej użytkowników na swój profil. Im więcej fanów danego Twórcy tym więcej nowych Klientów może on przyprowadzić z realizowanej kampanii lecz należy pamiętać że droższa będzie kampania.

Jakie są zalety influencer marketingu ?

Dzięki współpracy z twórcami np: instagramerami, blogerami, tiktokerami, którzy mają duży 'follow' (liczba obserwatorów) na mediach społecznościowych, firmy mogą dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców, niż byłoby to możliwe za pomocą tradycyjnych metod reklamowych. Ponadto, influencerzy mogą pomóc w stworzeniu poczucia zaufania i wiarygodności wokół marki, ponieważ ich zwolennicy są bardziej skłonni uwierzyć w to, co mówią, niż w reklamę. Dzięki temu łatwiej wpływają na decyzje zakupowe Klientów.

Agencja social media tworzy kampanie z influencerami, kampanie reklamowe, które poprzez influencer marketing budują świadomość marki.

Jak wybrać odpowiedniego influencera ?


Warto kierować kierować się przemyślanym wyborem na podstawie prowadzonych kampanii z udziałem danej osoby. Ponadto powinniśmy sprawdzić faktyczne zaangażowanie odbiorców i czy influencer pasuje do Twojej grupy docelowej Klientów.

Profil i treści influencera powinny być w miarę możliwości zbieżne z  Twoim produktem lub usługą, wówczas promocja i dzielnie się opinią na temat produktu będzie najbardziej naturalne i skuteczne.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing