powrot do bloga
/
/
inspiracje
/
Najlepsze narzędzia AI. Popraw skuteczność pracy.

Najlepsze narzędzia AI. Popraw skuteczność pracy.

Hauer Mateusz LinkedIn
Najlepsze narzędzia AI. Popraw skuteczność pracy.

Poznaj najlepsze narzędzia AI, które pomogą Ci w codziennej pracy.

Technologia sztucznej inteligencji (AI - artificial intelligence) zyskuje ostatnio na ogromnej popularności. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w sieci pojawia się coraz więcej narzędzi wykorzystujących tę technologię, które na podstawie zadań tekstowych tworzą różnorodne treści, takie jak zaawansowane obrazy, teksty - zarówno odpowiedzi na proste pytania, jak i eseje, książki, a nawet kody aplikacji. Takie narzędzia potrafią również tworzyć testy wiedzy i łamać hasła dostępu. Obecnie najpopularniejszym z tych narzędzi jest ChatGPT, którego premiera w ubiegłym roku przyczyniła się do ogromnego zainteresowania rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji. Zobacz nasze testy i porównania narzędzi AI.

spis tresci:

 1. ChatGPT
 2. Midjurney
 3. D-ID
 4. DALL-E2
 5. Jaspis

Czym jest AI?

AI, czyli sztuczna inteligencja, to gałąź informatyki skupiająca się na tworzeniu systemów zdolnych do wykonywania zadań, które zazwyczaj wymagają ludzkiej inteligencji. Obejmuje to zdolności takie jak rozumowanie, uczenie się, rozpoznawanie wzorców, percepcja wizualna, interakcja językowa, rozwiązywanie problemów i inne. Sztuczna inteligencja może być stosowana w różnych dziedzinach, od automatyzacji procesów przemysłowych po rozwój zaawansowanych algorytmów w analizie danych, robotyce, systemach rekomendacji, a nawet w samochodach autonomicznych i inteligentnych asystentach.

ChatGPT

ChatGPT, opracowany przez firmę OpenAI, jest jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję do generowania tekstów i odpowiedzi na pytania. Od momentu swojego debiutu w listopadzie ubiegłego roku zdobył ogromną popularność. Ten system może być wykorzystywany w różnych dziedzinach, takich jak obsługa klienta, tworzenie treści, tłumaczenie tekstów, a nawet pomaganie w tworzeniu aplikacji czy znajdowaniu błędów w kodzie. Dostęp do narzędzia jest dostępny za darmo, ale istnieją także płatne opcje, które oferują dodatkowe funkcje. Aby skorzystać z ChatGPT, można odwiedzić jego stronę internetową i zalogować się.

ChatGPT - Interfejs

Jak można wykorzystać Chat GPT?


Chat GPT to narzędzie o praktycznie nieograniczonych możliwościach, które znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach i sytuacjach. Oprócz odpowiadania na pytania czy dostarczania wiedzy, może być używane w takich obszarach jak:

 1. Przemysł filmowy i telewizyjny – Chat GPT może generować scenariusze oraz planować ujęcia, co ułatwia pracę przy produkcji filmów i programów telewizyjnych.
 2. Obsługa klienta – Może być wykorzystywany w obszarze obsługi klienta na stronach internetowych, gdzie może automatycznie odpowiadać na proste lub często zadawane pytania.
 3. Programowanie – Chat GPT potrafi generować kod w różnych językach programowania, co jest przydatne w procesie tworzenia projektów. Możemy również wprowadzać kod, który zostanie wyjaśniony przez sztuczną inteligencję.
 4. Copywriting – Narzędzie może pomóc w tworzeniu różnorodnych treści, takich jak wpisy blogowe, opisy produktów, quizy, wiersze czy testy. Może także pomóc w generowaniu tematów lub pomysłów na treści, które później rozwiniesz.
 5. Nauka języków obcych – Dzięki przetwarzaniu języka naturalnego, Chat GPT może służyć jako narzędzie do tłumaczenia tekstów i praktykowania dialogów w językach obcych.

To tylko kilka przykładów wykorzystania Chatu GPT, ale pokazuje, jak wszechstronne jest to narzędzie.

ChatGPT to nie to samo co GPT-3

ChatGPT i GPT-3 to dwa różne produkty. GPT-3 to ogromny model językowy, stworzony za pomocą zaawansowanej technologii uczenia maszynowego. Modele językowe takie jak GPT-3 działają na zasadzie przetwarzania ogromnych ilości tekstu i posiadają ogromną wiedzę w zakresie języka naturalnego.

Z drugiej strony, ChatGPT to rodzaj chatbota, który wykorzystuje model GPT-3, ale został zoptymalizowany do prowadzenia dialogów z ludźmi. ChatGPT został wzbogacony o dodatkowe techniki uczenia maszynowego, takie jak uczenie nadzorowane i uczenie przez wzmocnienie na podstawie opinii użytkowników. Jest to narzędzie, które ma na celu ułatwienie komunikacji człowiek-system w formie dialogu.

Jeśli chodzi o zastosowania, GPT-3 jest bardziej przeznaczony do interakcji system-system, gdzie otrzymuje proste komendy i generuje odpowiedzi. ChatGPT jest bardziej odpowiedni do komunikacji człowiek-system, gdzie użytkownik może prowadzić rozbudowane dialogi i uzyskiwać odpowiedzi w bardziej naturalny sposób.

Firma Microsoft wykorzystała model GPT-3 do automatycznego generowania notatek, wydobywania zadań i identyfikacji osób w swojej platformie Teams. Natomiast ChatGPT został zintegrowany z wyszukiwarką Bing przez Microsoft. Oba narzędzia mają różne zastosowania i są dostosowane do różnych rodzajów interakcji.

Przeczytaj również Jak korzystać z Chat GPT

Midjourney

Midjourney to narzędzie, które zdobywa coraz większą popularność i umożliwia generowanie różnego rodzaju obrazów na podstawie szczegółowych opisów. Użytkownicy, chcąc korzystać z tej usługi, muszą dołączyć do serwera na platformie Discord, która jest znanym komunikatorem internetowym. Dostęp do Midjurney jest płatny, a koszty wynoszą 10 dolarów miesięcznie lub 96 dolarów rocznie za podstawowy abonament.

Interface Midjourney

Midjourney AI to narzędzie do generowania obrazów, które bazuje na technologii uczenia maszynowego. To zaawansowane rozwiązanie pozwala na tworzenie różnorodnych i zróżnicowanych obrazów, idealnych do wykorzystania w projektach graficznych, reklamowych czy nawet w dziedzinie sztuki. Jeśli marzysz o pięknych i oryginalnych ilustracjach, warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje Midjourney AI. Odkryj, jak łatwo i kreatywnie możesz generować unikalne obrazy, wykorzystując to narzędzie!

Parametry w Midjourney

W narzędziu Midjourney, "parametry" to dodatkowe ustawienia dodawane do "promptu," które modyfikują sposób, w jaki generowany jest obraz. Parametry pozwalają regulować aspekty takie jak proporcje obrazka, wersje modeli w Midjourney, wybór upscalera i wiele innych. Oto lista dostępnych parametrów w Midjourney:

 • Aspect Ratio (--aspect or --ar): Zmienia proporcje generowanego obrazka.
 • Chaos (--chaos <0-100>): Reguluje stopień zróżnicowania wyników, przy wyższych wartościach generowane obrazy stają się bardziej niezwykłe i zaskakujące.
 • Negative Prompting (--no plants): Usuwa rośliny z obrazka.
 • Jakość (--quality <.25, .5, 1, lub 2> lub --q <.25, .5, 1, lub 2>): Określa, ile czasu jest poświęcane na jakość renderowania.
 • Seed (--seed): Tworzy punkt wyjścia do generowania obrazków poprzez generowanie losowego pola szumu wizualnego lub używanie własnej liczby ziarna.
 • Stop (--stop): Pozwala na zakończenie pracy na etapie generowania obrazka, co wpływa na jego szczegółowość i wyraźność.
 • Styl (--style <4a, 4b, lub 4c>): Pozwala na wybór między różnymi wersjami modeli Midjourney Model Version 4.
 • Stylizacja (--stylize lub --s): Wpływa na stopień, w jakim jest stosowany domyślny styl estetyczny Midjourney do generowanych obrazków.
 • Uplight (--uplight): Używa alternatywnego upscalera "light" podczas wybierania przycisków U, co nadaje wynikom bliższy oryginałowi charakter, ale mniej szczegółowości.
 • Upbeta (--upbeta): Wykorzystuje alternatywny beta upscaler podczas wybierania przycisków U, co przekłada się na wyniki bliższe oryginalnemu obrazkowi, ale bardziej szczegółowe.

Midjourney to platforma generowania obrazków, która daje użytkownikom kontrolę nad procesem generacji za pomocą różnych parametrów, co pozwala na osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Plany cenowe Midjourney

Midjourney oferuje swoim użytkownikom trzy płatne plany abonamentowe: Basic, Standard i Pro. Wcześniej dostępny był także plan darmowy, który umożliwiał generowanie do 25 obrazów, lecz został on wycofany. Obecnie, aby skorzystać z usług Midjourney, konieczne jest wykupienie jednego z płatnych planów.

Basic Plan to oferta za 10 dolarów miesięcznie, z dodatkowym podatkiem VAT. Ten plan umożliwia wygenerowanie maksymalnie 200 obrazów w ciągu miesiąca. Jest to doskonała opcja dla początkujących użytkowników, którzy chcą wypróbować możliwości platformy Midjourney i przetestować jej funkcje.

Standard Plan kosztuje 30 dolarów miesięcznie, z VAT. Ten plan nie nakłada żadnych ograniczeń na liczbę generowanych obrazów. Co więcej, użytkownicy otrzymują dostęp do większej ilości tzw. "szybkich godzin", co pozwala uzyskać wyniki jeszcze szybciej.

Plan Pro to najbardziej zaawansowana opcja, kosztująca 60 dolarów miesięcznie, z VAT. Jest to najlepszy wybór dla profesjonalistów i firm, które potrzebują dużego wolumenu generowanych obrazów oraz korzystania z większej liczby "szybkich godzin". Plan Pro umożliwia również równoczesne generowanie większej ilości obrazów.

Podsumowując, Midjourney oferuje trzy różne płatne plany, co pozwala użytkownikom dostosować wybór do swoich indywidualnych potrzeb. Bez względu na wybrany plan, platforma Midjourney gwarantuje wysoką jakość generowanych obrazów oraz intuicyjny interfejs użytkownika.

Zobacz również : AI do edycji zdjęć - ClipDrop

D-ID

Ten projekt jest niezwykle praktycznym i funkcjonalnym narzędziem do generowania postaci lub awatarów, które potrafią wypowiadać wcześniej ustalone słowa. Możemy oczekiwać, że animacje postaci będą utrzymane w całkiem przyzwoitej jakości, a ruchy warg będą doskonale zsynchronizowane z treścią wypowiedzi. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy odwiedzić stronę internetową D-ID, następnie wybrać opcję "Try it now" i rozpocząć bezpłatny okres próbny.

Na początek otrzymamy 20 kredytów, które można wykorzystać do tworzenia materiałów wideo z wybranym "prezenterem". W ofercie dostępne są liczne wirtualne postaci oraz głosy, w tym trzy polskie. Dodatkowo, jeśli to dla nas nadal za mało, możemy opisać postać lub awatara, którego chcielibyśmy wygenerować, lub przesłać własny plik graficzny z wcześniej stworzoną postacią lub istotą. Istnieje także możliwość dostarczenia próbki własnego głosu dla wybranej postaci. Przed utworzeniem finalnego materiału mamy również możliwość odsłuchania jego brzmienia, aby upewnić się, że spełnia nasze oczekiwania.

D-ID Interfejs

D-ID Interfejs

DALL-E 2

DALL-E

Podobnie jak Midjurney, DALL-E 2 to narzędzie do generowania obrazów i jest produktem firmy OpenAI. Sporą część społeczności dzieli zdanie na temat tego, które narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję do tworzenia obrazów jest lepsze. Jedni uważają, że Midjurney, które zostało opisane wcześniej, jest najlepsze, podczas gdy inni twierdzą, że DALL-E 2 zasługuje na to miano. Oba narzędzia działają na zasadzie generowania obrazów na podstawie wprowadzonych poleceń.

DALL-E 2, podobnie jak Midjurney, oferuje możliwość generowania nowych obrazów na podstawie opisów, ale ma także dodatkowe funkcje. Potrafi rozszerzać istniejące obrazy, dodając do nich nowe elementy, a także tworzyć grafiki inspirowane innymi. Aby przetestować działanie DALL-E 2, można odwiedzić jego stronę internetową i zarejestrować się. Co ważne, korzystanie z tej aplikacji jest bezpłatne.

W naszej agencji wykorzystujemy narzędzia sztucznej inteligencji do pracy z tworzeniem grafik oraz dedykowanych plików jpg.

Jasper


Jasper jest powszechnie uznawany za jednego z czołowych asystentów do pisania wykorzystujących sztuczną inteligencję, cenionego za swoje zaawansowane funkcje i wyjątkową jakość. Rozpoczynając od wprowadzenia kilku kluczowych słów, Jasper analizuje je, aby stworzyć spójne frazy, akapity, a nawet całe dokumenty, dostosowując treść do określonego tematu i preferowanego tonu głosu. Dzięki swoim umiejętnościom, może wyprodukować kompleksowy artykuł liczący 1,500 słów w zaledwie 15 minut.

Platforma oferuje bogatą paletę ponad 50 szablonów generowania treści AI, co pozwala na tworzenie różnorodnych materiałów takich jak blogi, e-maile, materiały marketingowe, oraz treści reklamowe na platformy takie jak Facebook czy Google. Dodatkowo, Jasper zapewnia obsługę tworzenia metadanych i komunikatów prasowych, co czyni go niezwykle przydatnym narzędziem w każdej kampanii marketingowej.

Jednym z kluczowych atutów Jaspera jest jego zdolność do obsługi ponad 25 języków oraz dostarczenie intuicyjnego interfejsu użytkownika, co ułatwia pracę z platformą nawet początkującym użytkownikom. Asystent oferuje również funkcje pisania dłuższych tekstów, które mogą przekraczać 1,000 słów, co jest idealne dla bardziej złożonych projektów. Możliwość identyfikacji kluczowych elementów tekstu, takich jak zaimki, czasowniki czy nazwy własne, dodatkowo podnosi jakość i precyzję generowanych treści.

Wśród innych znaczących funkcji Jaspera znajdują się także dostęp do ponad 11,000 darmowych czcionek i 2,500 kategorii stylów pisania, co umożliwia szeroką personalizację tworzonych materiałów. Te impresyjne opcje sprawiają, że Jasper jest nie tylko narzędziem wyjątkowo efektywnym, ale także niezwykle elastycznym, zdolnym sprostać potrzebom najbardziej wymagających projektów pisarskich.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing