powrot do bloga
/
/
marketing
/
7 najlepszych aplikacji do mailingu dla Twojej firmy

7 najlepszych aplikacji do mailingu dla Twojej firmy

Hauer Mateusz LinkedIn
7 najlepszych aplikacji do mailingu dla Twojej firmy


Wśród czołowych aplikacji do obsługi poczty elektronicznej znajdują się Windows Mail, Apple Mail oraz Gmail. Zastanawiasz się, która będzie najodpowiedniejsza dla Twojej działalności? Zachęcam do dalszej lektury!

E-mail pojawił się na świecie w 1971 roku i od tego czasu nieprzerwanie towarzyszy nam w codziennej komunikacji. Jego rola na przestrzeni lat nieustannie rosła. To, co początkowo było sposobem na wymianę wiadomości między znajomymi, przekształciło się w fundament komunikacji biznesowej i istotny aspekt marketingu internetowego.

Obecnie e-mail jest niezbędny w działalności firmowej, a wybór odpowiedniej aplikacji do zarządzania pocztą elektroniczną stanowi istotny element strategii biznesowej. Jeśli szukasz najlepszego klienta pocztowego dla siebie lub swojej firmy, dobrze trafiłeś.

Zaprezentujemy poniżej siedem wybitnych aplikacji pocztowych oraz dodatkowe informacje dotyczące korzystania z e-maila.

Spis treści:

Czym jest aplikacja do obsługi e-maili?

Aplikacja do obsługi e-maili to specjalistyczne oprogramowanie zaprojektowane w celu ułatwienia dostępu do konta pocztowego użytkownika. Umożliwia ona nie tylko odbieranie i wysyłanie wiadomości, ale również organizację, sortowanie oraz zarządzanie wiadomościami bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon czy tablet, oraz komputera. Dzięki tym aplikacjom użytkownik ma możliwość szybkiego dostępu do swoich e-maili w dowolnym miejscu i czasie, co jest szczególnie ważne w dzisiejszym szybkim tempie życia. Aplikacje te są zazwyczaj kompatybilne z większością dostawców usług e-mailowych i oferują szereg funkcji ułatwiających zarządzanie pocztą, takich jak filtrowanie spamu, tworzenie folderów, oznaczanie wiadomości gwiazdkami czy nawet integrację z innymi aplikacjami i usługami online, co sprawia, że komunikacja e-mailowa staje się bardziej efektywna i zorganizowana.

Zobacz również 6 najlepszych aplikacji do planowania spotkań dla Twojej firmy

Aplikacje do e-maili a usługi e-mailowe

Zanim przejdziemy dalej, wyjaśnijmy różnicę między klientami poczty e-mail a usługami e-mailowymi. Usługi odnoszą się do firm prowadzących Twoje konto e-mail, przechowujących wszystkie Twoje wiadomości na swoich serwerach i przekazujących e-maile między kontami.

Aplikacje, czyli klienci, to natomiast programy, których używasz, aby uzyskać dostęp do swojego konta na urządzeniu. W niektórych przypadkach firmy oferują zarówno usługę, jak i aplikację – na przykład Gmail jest usługą e-mailową, ale dostarcza również własną aplikację do e-maili. Inne firmy oferują natomiast tylko aplikację do e-maili lub tylko usługę e-mailową.

Ta strona koncentruje się w szczególności na aplikacjach do e-maili. Nie bierzemy pod uwagę jakości dostawcy usługi - skupiamy się wyłącznie na tym, jakie wrażenia zapewnia aplikacja.

Poznaj 7 najlepszych programów do spotkań w 2024

Czym charakteryzuje się doskonały klient poczty elektronicznej?

Przyjrzymy się niektórym z najlepszych klientów pocztowych dostępnych na rynku. Ale co właściwie decyduje o tym, że aplikacja do e-maili jest dobra? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji dla siebie lub swojej firmy?

Istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę, ale jednym z najważniejszych jest upewnienie się, że wybrana aplikacja obsługuje Twój serwis e-mailowy. Jeśli jako serwis e-mailowy używasz AOL, Twoja aplikacja musi oczywiście obsługiwać AOL. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na korzystanie z aplikacji i usługi oferowanej przez tę samą firmę, to nie będzie problemu.

Ważne jest również, aby aplikacja oferowała pozytywne wrażenia użytkownika. Powinna być łatwa w nawigacji i użytkowaniu, bez obaw o zbyt wolne działanie czy nadmierną skomplikowanie.

Jedynym innym ważnym czynnikiem jest cena, która zazwyczaj nie stanowi problemu — większość najlepszych aplikacji e-mailowych jest dostępna za darmo.

Sprawdź naszą ofertę :

7 najlepszych aplikacji do obsługi e-maili

Teraz, gdy omówiliśmy już wszystkie te informacje, możemy przejść do listy klientów pocztowych. Poniżej wymienione platformy e-mailowe to niektóre z najlepszych aplikacji pocztowych, jakie znajdziesz. Na tej liście przyjrzymy się:

  • Windows Mail (najlepszy dla Windows)
  • Apple Mail (najlepszy dla iPhone'a i Maca)
  • Outlook (najlepszy dla integracji z Microsoft Office)
  • Gmail (najlepszy dla integracji z Google)
  • Mozilla Thunderbird (najlepszy dla stałości w czasie)
  • Airmail (najlepszy jako alternatywa dla Apple Mail)
  • Mailbird (najlepszy dla zaawansowanych funkcji)

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdej z aplikacji pocztowych.

Windows Mail (najlepszy dla Windows)

Windows Mail

Cena: Darmowa

Windows Mail to jedna z najprostszych aplikacji do obsługi e-maili, ale jednocześnie jedna z najlepszych. Jeśli posiadasz już komputer z systemem Windows, ta aplikacja jest naturalnym wyborem. Choć kiedyś była słabo zoptymalizowana, obecna wersja Windows Mail jest znakomita. Charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem i oferuje również kalendarz, który można wykorzystać do śledzenia ważnych dat.

Apple Mail (najlepsze dla iPhone i Mac)

Apple Mail

Cena: Darmowa

Jak można się domyślać, Apple Mail to w zasadzie odpowiednik Windows Mail, ale od Apple. Najlepiej sprawdza się na urządzeniach takich jak Maki i iPhone'y. W rzeczywistości jest ona automatycznie instalowana na obu tych urządzeniach, więc nie musisz nawet martwić się o jej pobranie.

Interfejs tej aplikacji jest czysty i prosty, bardzo podobny do tego w Windows Mail - posiada wszystko, co potrzebne w standardowym koncie e-mailowym.

Outlook (najlepsze dla integracji Microsoft Office)

Outlook (najlepsze dla integracji Microsoft Office)

Cena: Darmowa

Microsoft Outlook jest jedną z najczęściej używanych aplikacji do e-maili, więc jej obecność na tej liście prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem. Mimo że jest to produkt Microsoftu, aplikacja ta równie dobrze działa na systemach Windows i Mac, jak również na urządzeniach mobilnych.

Outlook oferuje więcej funkcji niż niektóre poprzednie pozycje na tej liście, w tym takie opcje jak szablony e-maili i integracja z kalendarzem.

Gmail (najlepsze do integracji z usługami Google)

Gmail


Cena: Darmowa

To może być najbardziej rozpoznawalna platforma e-mailowa na tej liście. Gmail jest z nami od lat i nie zanika z horyzontu.

Jak zapewne wiesz, Gmail jest oferowany przez Google, więc nie powinno być zaskoczeniem, że integruje się bezproblemowo ze wszystkimi innymi narzędziami z pakietu Google, od Dysku Google po Dokumenty. To jedna z największych zalet tej aplikacji.

Inną zaletą jest prostota i czystość interfejsu, co jest wspólną cechą dla większości aplikacji e-mailowych wymienionych tutaj.

Mozilla Thunderbird (najlepszy pod względem stałości w czasie)

Mozilla Thunderbird


Cena: Darmowa

Jeśli kiedykolwiek używałeś Firefoxa jako przeglądarki internetowej, Mozilla jest Ci już znana. Może jednak nie zdawałeś sobie sprawy, że oferują również narzędzie do obsługi e-maili, a mianowicie Mozilla Thunderbird.

Ta platforma e-mailowa ma interfejs o starszym wyglądzie, ale nie daj się zwieść. Posiada wszystkie niezbędne funkcje e-mailowe, a dodatkowo cechuje się bardzo zaawansowanym systemem filtracji, który pomaga eliminować spam i inne niechciane wiadomości. Pomimo zachowania tego samego wyglądu, jaki miał wiele lat temu, aplikacja działa bardzo dobrze.

Airmail (najlepsza alternatywa dla Apple Mail)

Airmail

Cena: Darmowa, lub 10 dolarów miesięcznie za wersję rozszerzoną

Airmail to aplikacja do e-maili stworzona z myślą o urządzeniach Apple, takich jak Maki i iPhone'y. Istnieje darmowa wersja, ale za dostęp do dodatkowych funkcji można zapłacić 10 dolarów miesięcznie. Alternatywnie wersję płatną można uzyskać, płacąc 30 dolarów rocznie.

Airmail jest nieco bardziej zaawansowany niż Apple Mail i pozwala na wybór typów e-maili, dla których chcesz otrzymywać powiadomienia. To duże zalety, choć niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z działaniem platformy.

Mailbird (najlepszy pod względem zaawansowanych funkcji)

Mailbird


Cena: od 39 dolarów rocznie

Ostatnią pozycją na naszej liście najlepszych aplikacji e-mailowych jest Mailbird. Ta aplikacja pocztowa oferuje mnóstwo użytecznych funkcji. Po pierwsze, jest bardzo nowoczesna i daje duże możliwości personalizacji. Ponadto, integruje się z wieloma aplikacjami stron trzecich, co może być bardzo przydatne w celach biznesowych.

Oczywiście jest to również najdroższa opcja na tej liście – ale jak mówią, dostajesz to, za co płacisz.

Zobacz również 5 darmowych aplikacji do składania podpisów elektronicznych

Która aplikacja do e-maili jest najlepsza dla Ciebie?


Teraz, gdy przedstawiliśmy dostępne opcje, porozmawiajmy krótko o tym, którą z nich warto wybrać. Jaki jest najlepszy klient poczty elektronicznej dla Twojej firmy?

Odpowiedź zależy całkowicie od Twoich potrzeb i priorytetów. Każde narzędzie ma inne mocne strony, więc wybór powinien być podyktowany właśnie nimi. Na przykład, nie będziesz używać Windows Mail, jeśli pracujesz na Macu. A jeśli skupiasz się na integracji z Google Drive, Gmail wydaje się być najbardziej odpowiedni.

Określ preferencje swojej firmy, a następnie dokonaj wyboru, kierując się tymi kryteriami. Rozważ, co jest dla Ciebie najważniejsze: czy to integracja z innymi usługami, łatwość użytkowania, dostępność zaawansowanych funkcji, czy może koszt. Podjęcie decyzji o wyborze klienta poczty e-mailowej powinno wynikać z dokładnej analizy tych aspektów.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing