powrot do bloga
/
/
aplikacje internetowe
/
7 najlepszych programów do spotkań w 2024

7 najlepszych programów do spotkań w 2024

Hauer Mateusz LinkedIn
7 najlepszych programów do spotkań w 2024

W ostatnich latach ogromna część naszego życia przeniosła się do świata wirtualnego. Rozwiązania, które zostały wprowadzone w czasie pandemii, zakorzeniły się głęboko i stały się integralną częścią naszej codzienności. Doskonałym przykładem są programy do wideokonferencji, które umożliwiają wygodną pracę zdalną i utrzymywanie kontaktów biznesowych z dowolnego miejsca na świecie. Te narzędzia dostarczają wirtualne spotkania, łącząc uczestników poprzez dźwięk i obraz. Nie tylko to - wideokonferencje online są także niezastąpione w procesie edukacji, umożliwiając studentom i uczniom naukę z dowolnego miejsca, gdzie mają dostęp do Internetu. Współczesne programy oferują szeroki zakres funkcji i możliwości, które dostosowują się do różnorodnych potrzeb użytkowników. Chociaż Microsoft Teams i Zoom są najbardziej popularnymi platformami do wideorozmów, istnieje wiele innych wartościowych narzędzi, które również zasługują na uwagę.

spis treści:

Najlepsze programy do wideokonferencji

Odnalezienie idealnego programu do wideokonferencji jest kluczowe dla zapewnienia komfortu i wygody podczas spotkań zdalnych. Poniżej przedstawiamy listę 7 najlepszych narzędzi, które spełnią Twoje oczekiwania:

 1. Microsoft Teams: Popularny w firmach, zapewniający zaawansowane funkcje wideokonferencji.
 2. Zoom: Dostępny w zaawansowanej wersji darmowej, powszechnie używany przez nauczycieli i inne instytucje.
 3. Google Meet (dawniej Google Hangouts): Dobry wybór do szkoleń online, zwłaszcza dla użytkowników platformy Google Workspace.
 4. Webex by Cisco: Bezpieczne narzędzie do wideokonferencji, zapewniające profesjonalną jakość.
 5. Join.me: Zapewniające wysoką jakość obrazu i dźwięku, idealne dla spotkań biznesowych.
 6. Skype: Dobrze znane narzędzie do wideokonferencji, które nadal cieszy się popularnością.
 7. WhatsApp: Umożliwiające prowadzenie wideokonferencji z przyjaciółmi i rodziną, choć bardziej popularne wśród użytkowników prywatnych.

Zobacz również Typy i rodzaje aplikacji

Microsoft Teams: często wybierane narzędzie do organizacji wideokonferencji w firmach.

Microsoft Teams, flagowy produkt do wideokonferencji od firmy Microsoft, jest adresowany głównie do klientów biznesowych. Wchodząc w skład pakietu Office 365, umożliwia prowadzenie zaawansowanych wideokonferencji oraz korzystanie z interaktywnej tablicy wirtualnej „whiteboard”. Choć dostępny jest jako część pakietu Office, można go również pobrać i zainstalować oddzielnie. Dzięki Microsoft Teams możliwe jest efektywne współdzielenie plików oraz korzystanie z różnych narzędzi do współpracy. Funkcje takie jak dzielenie ekranu, nagrywanie transmisji i rozmywanie tła dodają dodatkową wartość.

Obecnie możliwość prowadzenia wideokonferencji bez opłat obejmuje posiadaczy pakietu Office 365, instytucje edukacyjne oraz nowych klientów biznesowych, którzy mogą skorzystać z półrocznego okresu próbnego. Microsoft Teams cieszy się dużą popularnością jako platforma do wideokonferencji w chmurze.

Aplikacja Microsoftu jest dostępna na różnych platformach sprzętowych i integruje się z kamerami, nagłośnieniem, mikrofonami itp. Łatwość wdrożenia MS Teams (lub Zoom) osiąga się dzięki rozwiązaniom takim jak Crestron Flex, które zapewniają integrację zarówno w małych pomieszczeniach typu „huddle-room” dla 2-6 osób, jak i w pomieszczeniach średnich (6-10) oraz dużych.

Wyposażona w kamerę 4K o szerokim kącie widzenia 120 stopni, umożliwia uczestnikom komfortowe usadzenie się blisko ekranu. Mikrofony z technologią beamforming zapewniają doskonałą jakość dźwięku, a 10-calowy panel dotykowy umożliwia pełną kontrolę nad spotkaniem. Dla bardziej wymagających istnieje możliwość podłączenia drugiego monitora.

Dołączanie do spotkania w Microsoft Teams przy użyciu identyfikatora | Microsoft Teams
Microsoft Teams

Zobacz również ile kosztuje aplikacja mobilna

Zoom

Zoom, popularna platforma do wideokonferencji, stała się szczególnie atrakcyjna w ostatnim półroczu roku 2020, notując gwałtowny wzrost liczby aktywnych kont. Duże zapotrzebowanie na tego typu aplikacje przyczyniło się do nagłego wzrostu użytkowników, którzy docenili zalety tego narzędzia. W Polsce szczególnie popularne stało się ono wśród uczniów, którzy korzystali z niego do prowadzenia lekcji zdalnych. Aby pobrać program, wystarczy odwiedzić stronę producenta, gdzie można również znaleźć przydatne poradniki.

Zoom działa w chmurze i jest dostępny zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. W wersji darmowej pozwala na jednoczesne połączenie się 100 osób przez maksymalnie 40 minut, podczas gdy w płatnej wersji możliwe jest uczestnictwo nawet 1000 osób. Aplikacja oferuje szereg funkcji, takich jak czat tekstowy, udostępnianie ekranu, nagrywanie spotkania oraz podnoszenie ręki w celu zgłoszenia chęci zabrania głosu.

Funkcje Zooma są podobne do tych dostępnych w MS Teams, a sama aplikacja jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Obserwuje się, że użytkownicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z tą platformą, szybko przystosowują się do korzystania z jej funkcji. To sprawia, że praca staje się bardziej wydajna i efektywna.

Zoom jest również zintegrowany z wieloma platformami sprzętowymi, a firma Crestron oferuje identyczne produkty zarówno dla Zooma, jak i dla MS Teams. Dzięki temu można wyposażyć małe, średnie i duże sale konferencyjne w zintegrowane rozwiązania Crestron, obejmujące kamerę 4K, mikrofony beamforming, głośniki, automatyczny zoom na osobę przemawiającą oraz możliwość podłączenia dwóch monitorów.

Zoom wprowadza szyfrowanie end-to-end - ZOOM POLSKA | Wideokonferencje | Sprzęt | Szkolenia | Webinaria | Blog
ZOOM

Sprawdź naszą ofertę :

Google Meet (Hangouts)

W zestawieniu nie mogło zabraknąć rozwiązania od giganta z Mountain View. Google Meet to klasyczne narzędzie, które umożliwia prowadzenie wideokonferencji z maksymalnie 10 osobami jednocześnie. Jednak dla większych grup istnieje wersja Google Meet premium, choć już nie jest to bezpłatna opcja. Wiele firm i placówek edukacyjnych korzysta z tego systemu ze względu na jego zgodność z innymi usługami Google, takimi jak Dysk czy Kalendarz, co ułatwia współpracę i organizację spotkań. Hangouts Meet pozwala na wideokonferencje nawet z udziałem 250 osób.

Darmowa wersja Hangouts jest idealna dla niewielkich grup, natomiast jeśli planujemy spotkanie z większą liczbą uczestników, warto rozważyć wykorzystanie wersji premium, która oferuje liczne dodatkowe możliwości aplikacji.

Official Gmail Blog: Making calls from Hangouts — in Gmail and across the web
Google Meets

Poznaj również 6 najlepszych aplikacji do planowania spotkań dla Twojej firmy

Webex by Cisco

Z Cisco Webex Meetings możesz prowadzić spotkania online z dowolnego miejsca, niezależnie od tego, czy spotykasz się ze swoim zespołem, studentami czy kontrahentami. Ta platforma, choć pierwotnie stworzona do wideokonferencji, znakomicie sprawdza się także podczas prowadzenia szkoleń, zapewniając płynne przebieg spotkań, podobny do osobistych.

Warto zaznaczyć, że Cisco Webex oferuje wersję bezpłatną z ograniczonym zakresem funkcji oraz płatną wersję pełną. Aby korzystać z Webex Meetings, potrzebujesz licencji i konta. Panel administracyjny umożliwia łatwe zarządzanie spotkaniami, oferując dwa tryby organizacji:

 1. Uproszczony: wystarczy podać podstawowe informacje, takie jak data, czas i adresy e-mail zaproszonych uczestników.
 2. Zaawansowany: pozwala na dodatkowe dostosowanie ustawień, np. uprawnień uczestników.

Możesz planować spotkania z dowolnego miejsca, a wszyscy zaproszeni goście mogą dołączyć online, bez względu na to, jak się łączą. Jeśli potrzebujesz obsłużyć więcej niż 100 uczestników, istnieje opcja wersji rozszerzonej.

Cisco udostępnia platformę Webex w rozszerzonej wersji bezpłatnie, zapewniając:

 • Wideokonferencje dla maksymalnie 100 uczestników w jakości HD z możliwością udostępniania prezentacji.
 • Niograniczony czas trwania spotkań.
 • Możliwość dołączenia z różnych urządzeń, w tym komputera PC, urządzeń mobilnych, terminali wideo oraz telefonów (z bezpłatnym numerem dostępowym w Polsce i innych krajach).
 • Komunikator Webex Teams.

Całkowicie nowy Webex | Zadzwoń, wyślij wiadomość, spotkaj się, bądź w kontakcie - Cisco
Webex by Cisco

Join.me

Wyobraź sobie sytuację, w której musisz porozmawiać z zespołem, studentami czy klientami, ale wszyscy są w różnych miejscach. Organizacja takiego spotkania może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli potrzebujesz pokazać prezentację czy projekt graficzny. W takim przypadku potrzebujesz narzędzia, które zapewni płynną wideokonferencję, udostępni obraz i dźwięk oraz umożliwi udostępnienie ekranu. A co gdybyś mógł to wszystko mieć w jednym miejscu, zupełnie za darmo i bez konieczności instalacji dodatkowych programów?

Dzięki join.me ta wizja staje się rzeczywistością. To kompleksowe rozwiązanie do spotkań online, które sprawia, że współpraca zespołowa staje się niezwykle łatwa. Udostępnianie ekranu, prowadzenie konferencji audio/wideo - wszystko to dostępne jest zaledwie kilkoma kliknięciami. Aby to zrozumieć, wystarczy wypróbować. Wystarczy, że jako widz zalogujesz się na portalu i dołączysz do spotkania.

Oto kilka kluczowych funkcji join.me:

 1. Innowacyjne podejście do wideokonferencji: dzięki "wideobańkom" join.me prezentuje wizualnie uczestników spotkania, co umożliwia podgląd innych osób nawet w trakcie trwania innych rozmów. Możesz nawet bawić się tymi "bańkami" i przesuwać je.
 2. Zintegrowane narzędzia do zarządzania: join.me oferuje szeroki zakres funkcji, od kontroli dostępu po szczegółowe raportowanie, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych narzędzi do konferencji online.
 3. Elastyczność połączeń audio: join.me oferuje nielimitowane konferencje audio za pomocą VoIP oraz specjalne numery telekonferencyjne w ponad 40 krajach, zapewniając pełną komunikację w czasie rzeczywistym.
 4. Dostępność na różnych urządzeniach: join.me pozwala na uczestnictwo w spotkaniach za pomocą komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i smartfonów, co pozwala na większą produktywność, nawet w podróży.
 5. Nagrywanie spotkań: funkcja nagrywania pozwala zapisywać spotkania, co umożliwia późniejsze odwoływanie się do nich lub udostępnianie nagrania osobom, które nie mogły uczestniczyć na żywo.
 6. Łatwe planowanie spotkań: join.me umożliwia ustawienie spotkań z wyprzedzeniem jednym kliknięciem, a także konfigurację spotkań bezpośrednio z programów takich jak Outlook czy Kalendarz Google.
 7. Przekazywanie kontroli nad prezentacją: każdy uczestnik może przejąć kontrolę nad prezentacją, co umożliwia płynne przejście między kolejnymi prelegentami.
 8. Personalizacja linków: posiadacze konta Pro mogą dostosować linki zapraszające do spotkania, co ułatwia zarządzanie i identyfikację uczestników.

join.me to więcej niż tylko narzędzie do spotkań online - to platforma, która integruje wszystkie niezbędne funkcje, aby współpraca była jeszcze bardziej produktywna i efektywna.

joinme2
Join.me

Skype

Innym popularnym narzędziem do prowadzenia wideorozmów online jest Skype. Jest to jedna z najbardziej znanych platform komunikacyjnych, która ma długą historię i jest dostępna na różnych platformach, w tym Windows, Linux, Mac OS oraz na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Skype umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, prowadzenie rozmów głosowych i wideo za darmo, co sprawiło, że był często wykorzystywany do prywatnych rozmów i kontaktu ze znajomymi. W darmowej wersji Skype umożliwia również spotkania grupowe z udziałem maksymalnie 50 osób. Dodatkową korzyścią jest możliwość udostępniania swojego ekranu innym uczestnikom, co może być przydatne podczas prezentacji.

Niestety, korzystanie ze Skype wymaga posiadania konta Microsoft przez każdego uczestnika. Chociaż istnieje możliwość korzystania z Skype przez przeglądarkę internetową, zaleca się pobranie aplikacji na urządzenie w celu uzyskania pełnej funkcjonalności.

Llamen hasta 50 personas al mismo tiempo con Skype! - El blog de Windows para América Latina
Skype

WhatsApp

Nowa funkcjonalność, która może odmienić sposób, w jaki prowadzimy grupowe spotkania online, to możliwość wyciszania poszczególnych uczestników. Ta prosta, ale niezwykle istotna aktualizacja rozwiązuje problem osób, które zapominają wyciszyć mikrofon lub zachowują się na tyle irytująco, że przeszkadzają innym uczestnikom spotkania. Teraz możemy skutecznie kontrolować sytuację, wyciszając tylko tych, którzy sprawiają problemy, bez konieczności wyciszania wszystkich. Jest to szczególnie przydatne, gdy w jednym pomieszczeniu znajduje się kilka osób uczestniczących w tym samym spotkaniu online.

Nie tylko to jest nowością. WhatsApp wprowadza także możliwość wysyłania prywatnych wiadomości do konkretnych uczestników podczas grupowych spotkań online. Dzięki temu możemy dyskretnie omówić kwestie poruszane na spotkaniu, przesyłać notatki czy inne informacje. Ponadto, teraz każdy dołączający do spotkania online zostanie wyraźnie zauważony dzięki nowemu banerowi, co daje prowadzącemu większą kontrolę, a spóźnialscy zostaną zmotywowani do punktualności. To właśnie te drobne zmiany mogą sprawić, że zarządzanie spotkaniami online stanie się bardziej wygodne i efektywne.

Image
WhatsApp

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing