powrot do bloga
/
/
aplikacje internetowe
/
6 najlepszych aplikacji do planowania spotkań dla Twojej firmy

6 najlepszych aplikacji do planowania spotkań dla Twojej firmy

Hauer Mateusz LinkedIn
6 najlepszych aplikacji do planowania spotkań dla Twojej firmy

Mogę się mylić, ale odważę się przypuszczać, że organizowanie spotkań nie jest ulubionym elementem Twojej pracy. Śledzenie dostępnych dni i godzin, a następnie pamiętanie o uczestnictwie w umówionych spotkaniach może być dość nużące.

Na szczęście istnieje oprogramowanie, które może w tym pomóc. Na tej stronie będziemy mówić o niektórych z najlepszych aplikacji do planowania spotkań dla Twojej firmy. Te narzędzia mogą pomóc Ci usprawnić proces, więc nie będziesz musiał spędzać całego czasu pochylony nad kalendarzem.

spis treści:

Czym jest aplikacja do planowania spotkań?

Aplikacja do planowania spotkań to narzędzie, które umożliwia klientom umawianie wizyt w Twojej firmie. Zazwyczaj klienci mogą samodzielnie ustalać terminy spotkań bezpośrednio za pomocą tej aplikacji, co oznacza, że nie musisz być wcale zaangażowany w ten proces. Organizacja spotkań nie zajmuje więc ani chwili z Twojego dnia.

Zobacz również 7 najlepszych programów do spotkań w 2024

Jakie są korzyści z korzystania z narzędzia do planowania spotkań?

Wychodząc z tego, co właśnie ustaliliśmy, największą zaletą korzystania z aplikacji do planowania spotkań jest niewątpliwie oszczędność czasu. Pomyśl o wszystkich firmach, które nadal przydzielają pracowników do obsługi telefonów, aby mogli oni spędzać godziny na manualnym umawianiu spotkań dla klientów przez telefon. Można tego uniknąć, używając odpowiedniego narzędzia.

Ponadto, najlepsze narzędzia do planowania spotkań mogą automatycznie zablokować daty czy godziny, kiedy nie jesteś dostępny lub kiedy masz już zaplanowane spotkania. To zapobiega podwójnemu rezerwowaniu terminów, co inaczej mogłoby mieć miejsce z powodu ludzkiego błędu.

Na co zwracać uwagę, wybierając aplikację do planowania spotkań?

Możesz się zastanawiać, co wyróżnia najlepsze narzędzia do planowania spotkań. Odpowiedź w dużej mierze sprowadza się do ich funkcji. Jakie zatem są te funkcje? Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając aplikację do ustalania terminów?

Niektóre funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to:

  • Synchronizacja z kalendarzem
  • Integracje z innymi narzędziami
  • Łatwość użycia
  • Profesjonalny wygląd

Wszystkie te aspekty są kluczowe w skutecznym narzędziu do planowania spotkań.

Oczywiście, kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest cena. Badając opcje narzędzi do planowania spotkań, pamiętaj, że struktury cenowe mogą się różnić. Niektóre narzędzia pobierają opłaty od użytkownika na miesiąc, inne za lokalizację na miesiąc, a jeszcze inne – takie jak Nutshell Scheduler – oferują jedną prostą, kompleksową cenę dla całej firmy.

Dowiedz się ile kosztuje aplikacja mobilna ? Od czego zależy koszt aplikacji

6 najlepszych narzędzi do planowania spotkań

Przejdźmy teraz do głównego celu tej strony – naszej listy najlepszego oprogramowania do planowania. Łącznie przyjrzymy się sześciu różnym narzędziom. Oto proste podsumowanie, jak te narzędzia wypadają w porównaniu ze sobą:

  • Nutshell Scheduler: 37 dolarów miesięcznie za całą firmę, głęboka integracja z CRM Nutshell
  • Calendly: Od darmowej do ponad 20 dolarów na użytkownika miesięcznie, zautomatyzowane poradniki dla użytkowników
  • Acuity Scheduling: Od 16 do 61 dolarów miesięcznie, funkcja wyświetlania jako zajęty
  • Book Like a Boss: Od 9 do ponad 100 dolarów miesięcznie, budowanie strony internetowej
  • Picktime: Od darmowej do 4 dolarów na użytkownika miesięcznie, widgety dla twórców stron internetowych, mediów społecznościowych itp.
  • Square Appointments: Od darmowej do 69 dolarów miesięcznie na lokalizację, wbudowany system POS

Teraz zapraszam do dalszej lektury, aby poznać bardziej szczegółowe porównanie tych czołowych aplikacji do planowania spotkań!

Nutshell Scheduler

Nutshell Scheduler appointment scheduling tool
Nutshell


Cena: 37 dolarów miesięcznie za całą firmę + subskrypcja Nutshell

Na początku naszej listy najlepszych narzędzi do planowania spotkań znajduje się Nutshell Scheduler. Scheduler jest częścią Revenue Booster, dodatku do platformy zarządzania relacjami z klientami (CRM) Nutshell. Z tego powodu jest to idealna opcja, jeśli szukasz również CRM.

Scheduler posiada wszystkie kluczowe funkcje dobrego narzędzia do planowania, w tym głęboką integrację z podstawowym narzędziem CRM Nutshell. Oznacza to, że możesz śledzić spotkania ze swoimi potencjalnymi klientami i obecnymi klientami wraz ze wszystkimi innymi danymi marketingowymi i sprzedażowymi na ich temat.

Calendly

Calendly appointment scheduling app
Calendy

Cena: Darmowe dla osób prywatnych, od 10 do 20 dolarów za miejsce na miesiąc lub plan indywidualny dla przedsiębiorstw

Kolejnym narzędziem, które przedstawiamy, jest Calendly. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania spotkań, więc możliwe, że już o niej słyszałeś. Jedną z najlepszych cech tego narzędzia jest jego darmowa wersja, choć jest dość ograniczona.

Pod względem funkcji, Calendly posiada wszystkie niezbędne funkcje planowania wymienione w sekcji „funkcje, których należy szukać” powyżej. Pozwala również ustawić automatyzacje, które prowadzą użytkowników przez narzędzie i pomagają im zaplanować odpowiednie spotkanie. Ponadto, poszczególni członkowie personelu mogą sami ustawić swoją dostępność.

Poznaj również 5 darmowych aplikacji do składania podpisów elektronicznych

Acuity Scheduling

Acuity Scheduling appointment scheduling app
Acuity Scheduling

Cena: 16-61 dolarów miesięcznie

Acuity to kolejne narzędzie, które spełnia wszystkie odpowiednie wymagania. Jest to jedno z najłatwiejszych w użyciu narzędzi do planowania spotkań, oferujące wiele opcji wysokiej jakości integracji. Oferuje również całkiem dużo szablonów e-mailowych, które mogą być wysyłane do użytkowników w celu potwierdzenia i przypominania o ich spotkaniach.

Acuity posiada również sprytną funkcję o nazwie „Spraw, bym wyglądał na zajętego”, która sprawia, że twój harmonogram wygląda na bardziej wypełniony, niż jest w rzeczywistości, więc nigdy nie wyglądasz na kogoś, kto desperacko szuka klientów. To coś, co wyróżnia to narzędzie.

Niestety, Acuity nie oferuje darmowego planu.

Book Like a Boss

Book Like a Boss appointment scheduling app
Book Like a Boss


Cena: 9-100 dolarów i więcej miesięcznie

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Book Like a Boss, jest to, że nie jest to tylko narzędzie do planowania. Jednym z głównych atutów tego narzędzia jest również to, że pełni funkcję kreatora stron internetowych, umożliwiając głęboką integrację systemu planowania ze swoją stroną.

Z tego powodu to narzędzie jest najlepsze dla firm, które chcą stworzyć nową stronę internetową. Jeśli jesteś już zadowolony ze swojej strony, Book Like a Boss prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie opłacalny, szczególnie że droższe plany są dość kosztowne.

Picktime

Picktime appointment scheduling tool
Picktime

Cena: Od darmowej do 4 dolarów za użytkownika miesięcznie

Kolejną z najlepszych opcji oprogramowania do planowania jest Picktime. To narzędzie posiada kilka różnych zalet. Po pierwsze, wyróżnia się pod względem łatwości użycia - jest niezwykle intuicyjne i łatwe w konfiguracji. Po drugie, oferuje widgety dla wielu różnych źródeł. Do tych źródeł należą Google Maps, Facebook oraz różne kreatory stron internetowych.

Wreszcie, Picktime jest świetne dla firm, które mają do czynienia z wielojęzyczną bazą klientów, ponieważ jest dostępne w ponad 30 różnych językach. I to wszystko dostępne jest w darmowym planie!

Square Appointments

Square Appointments scheduling tool
Square Appointments

Cena: Od darmowej do 69 dolarów miesięcznie na lokalizację

Na końcu naszej listy najlepszych aplikacji do planowania znajduje się Square Appointments.

Jest wiele rzeczy, które można polubić w tym narzędziu. Przede wszystkim narzędzie to jest oferowane przez Square, który dostarcza również narzędzia do fakturowania i punktów sprzedaży (POS). W rezultacie, funkcjonalność POS jest wbudowana bezpośrednio w Square Appointments. Co więcej, platforma jest zaprojektowana z myślą o przyjazności dla urządzeń mobilnych.

Ogólnie rzecz biorąc, funkcje Square są dość proste i minimalistyczne, ale może to być atutem dla osób, które nie chcą niczego zbyt skomplikowanego. Posiada również darmowy plan, chociaż plan ten jest ograniczony do jednej lokalizacji biznesowej. Dla wielu lokalizacji będziesz chciał skorzystać z płatnego planu.

Ale to nie wszystkie narzędzia!

Oczywiście istnieje wiele innych aplikacji, które również mogą być przydatne w lepszym zarządzaniu naszym czasem i optymalizacji działań. Należy zwrócić uwagę na takie narzędzia, jak:


Any.do to aplikacja, która umożliwia tworzenie list zadań i lepszą organizację codziennych obowiązków. Nie ogranicza się jednak tylko do funkcji listy zadań. Umożliwia również zarządzanie projektami grupowymi, integruje się z rozszerzeniami przeglądarki, oferuje zaawansowane planowanie oraz posiada wbudowany kalendarz, co sprawia, że jest kompleksowym narzędziem wspierającym zarządzanie czasem i zadaniami.

Toggl to intuicyjna internetowa platforma przeznaczona do monitorowania czasu poświęconego na różne zadania. Jej główną zaletą jest prostota użytkowania, co pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy bez konieczności długiego zapoznawania się z funkcjonalnościami. Użytkownicy mogą łatwo rejestrować czas pracy nad projektami, co umożliwia efektywne zarządzanie czasem i zwiększenie produktywności.

Podio to wszechstronna aplikacja do zarządzania projektami, spotkaniami i wydarzeniami związanymi z projektem. Ułatwia także proces rekrutacji do projektu, oferując szerokie możliwości zarządzania zespołem. Jej interfejs zapewnia łatwe zarządzanie zadaniami, wymianę wiadomości oraz integrację z popularnymi usługami przechowywania danych w chmurze, takimi jak Google Drive czy Dropbox, co znacznie ułatwia współpracę i wymianę dokumentów w ramach zespołu.

OneNote, podobnie jak popularne Evernote, służy do tworzenia i organizowania notatek. Jest to narzędzie, które umożliwia zapisywanie różnego rodzaju informacji - od prostych notatek, przez przemyślenia, po szczegółowo zaplanowane listy zadań. Dzięki temu, użytkownicy mogą łatwo gromadzić i organizować wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, co sprzyja lepszemu zarządzaniu wiedzą i efektywniejszemu planowaniu pracy.

Poznaj Typy i rodzaje aplikacji mobilnych

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing