powrot do bloga
/
/
wordpress
/
Najlepsze darmowe szablony Wordpress - ranking 2024

Najlepsze darmowe szablony Wordpress - ranking 2024

Hauer Mateusz LinkedIn
Najlepsze darmowe szablony Wordpress - ranking 2024

Najlepsze darmowe motywy WordPress 2024

Czy pracujesz nad nową stroną WordPress lub zastanawiasz się nad odświeżeniem wyglądu swojej obecnej strony internetowej? Dzięki odpowiedniemu motywowi WordPress, możesz to zrobić zaledwie kilkoma kliknięciami. Niemniej jednak, znalezienie właściwego motywu, który spełni Twoje oczekiwania, może być wyzwaniem ze względu na kilka istotnych czynników oraz parametry techniczne szablonu o czym nie każdy szukający motywu Wordpress na themeforest ma świadomość.

Aby ułatwić Ci wybór, przeszukaliśmy internet, strony internetowe oraz sklepy z motywami WordPress, aby przygotować przegląd najlepszych darmowych motywów WordPress na rok 2024. W efekcie powstało nasze zestawienie motywów Wordpress.

Założenia dla rankingu motywów darmowych Wordpress

 • Po pierwsze szablon lub builder musi być darmowy.
 • Prosta konstrukcja motywu dająca elastyczność w konfiguracji.
 • Bez opcji multipurpose która obciąża Wordpress i serwer podczas wczytania strony
 • Możliwość rozbudowy oraz dodania Woocommerce
 • Brak licencji lub licencje darmowe na wtyczki
 • Bardzo dobra resaponsywność oraz wersja mobilna szablonu
 • Aktualizacje autora oraz wysokie bezpieczeństwo

spis treści:

 1. Co to jest strona na motywie Wordpress ?
 2. Motyw Neve
 3. Builder Kadence
 4. Motyw Enfold
 5. Motyw Flatsome
 6. Motyw Hestia Pro
 7. Motyw Avada
 8. Motyw Page Builder
 9. Motyw Stockholm
 10. Motyw BeTheme
 11. Motyw Jupiter X

Co to jest strona na motywie Wordpress ?

Motyw WordPress to kluczowy element decydujący o wyglądzie Twojej strony internetowej. Obejmuje on takie aspekty jak kolorystyka, układ, ogólny design. Każda strona WordPress musi korzystać z przynajmniej jednego motywu, a ten motyw powinien być zgodny z wytycznymi WordPress, korzystając z odpowiedniego kodu PHP oraz poprawnie napisanego HTML i CSS. Zobacz co to jest Wordpress

Atuty dobrego darmowego motywu Wordpress

Jednym z atutów WordPressa jest możliwość instalowania i zmiany motywów, co pozwala dostosować wygląd i funkcje strony internetowej bez konieczności ingerencji w kod źródłowy lub treść strony. Zarządzanie motywami jest dostępne w panelu administracyjnym w sekcji "Wygląd > Motywy", a dokładniejsze dostosowania wizualne strony można przeprowadzić w opcjach dostosowywania strony lub w panelu "Opcje motywu".

Kolejnym atutem dobrego darmowego motywu Wordpress jest jego optymalizacja techniczna możliwa do przeprowadzenia bez rozkładania szablonu na części pierwsze, co w przypadku builderów Elementor, Divi jest trudne ze względu na kod wstrzykiwany w różne miejsca strony. Elastyczność i funkcja multipuprose takich rozwiązań niestety kosztuje czasem wczytania i gorszymi parametrami technicznymi.

Zobacz również:

Motyw Neve

Motyw Neve

Neve to jeden z najszybszych dostępnych motywów WordPress. Ten wszechstronny motyw odznacza się eleganckim wyglądem oraz doskonałym czasem ładowania na różnych urządzeniach.

Co ważne, nawet w jego wersji darmowej, Neve oferuje liczne funkcje, takie jak dostosowywanie nagłówków i opcje układu.

Doskonale współpracuje z popularnym edytorem Gutenberg oraz z innymi kreatorami stron, takimi jak Elementor, Brizy, Beaver Builder, WPBakery Page Builder, SiteOrigin i Divi, co sprawia, że jest niezwykle elastyczny.

Motyw Wordpress Neve jest odpowiedni do różnych rodzajów projektów, takich jak blogi, strony domowe dla małych firm, start-upy, agencje oraz strony freelancerów. Dodatkowo, dzięki integracji z WooCommerce, jest idealny do tworzenia sklepów internetowych. Jest w pełni responsywny, zoptymalizowany pod kątem AMP i obsługuje wiele języków, co ułatwia tłumaczenie treści.

Co do cen, motyw Neve oferuje wersję darmową oraz wersję Premium, która kosztuje od 69 euro za rok.

Motyw ten cieszy się dużą popularnością z ponad 300 000 instalacjami oraz wysoką średnią oceną 4,8 na 5 gwiazdek.

Jego główne zalety to prosta konfiguracja, elegancki wygląd, niezawodne aktualizacje, szybki czas ładowania oraz łatwość użytkowania.

Najważniejsze zalety szablonu :

 • Tworzenie projektów za pomocą intuicyjnej metody „przeciągnij i upuść" to szybki i prosty sposób na projektowanie.
 • Bardzo duża biblioteka z gotowymi układami: WordPress oferuje szeroką gamę gotowych szablonów i motywów, które ułatwiają tworzenie atrakcyjnych stron internetowych. Dzięki temu możesz szybko i łatwo dostosować wygląd swojej witryny do swoich potrzeb.
 • Rozszerzone możliwości WooCommerce: Jeśli planujesz prowadzić sklep internetowy, WordPress oferuje doskonałą integrację z WooCommerce, co pozwala na łatwe tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Możesz sprzedawać produkty, usługi i wiele innych, korzystając z bogatej funkcjonalności tego narzędzia e-commerce.
 • Prędkość: WordPress jest znany ze swojej wydajności i optymalizacji pod kątem prędkości ładowania stron. Dzięki temu Twoja strona może działać sprawnie i szybko, co ma duże znaczenie dla użytkowników i wyników SEO.
 • Duży wybór modułów treści: WordPress oferuje szeroką gamę wtyczek i rozszerzeń, które pozwalają na dodanie różnych funkcji do Twojej witryny. Bez względu na to, czy potrzebujesz narzędzi do pozycjonowania w wyszukiwarkach, analizy ruchu czy zarządzania treścią, znajdziesz odpowiednie rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że wybór odpowiednich motywów, wtyczek i rozszerzeń jest kluczowy, aby efektywnie wykorzystać potencjał WordPress. Dlatego dobrze jest starannie przemyśleć swoje potrzeby i dostosować narzędzia do nich, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Builder Wordpress Kadence

Builder Wordpress - motyw Kadence

Motyw Kadence Wordpress oferuje różne opcje cenowe do wyboru. Możesz korzystać z darmowej wersji, ale warto zaznaczyć, że wersja Pro zapewnia dostęp do wielu dodatkowych funkcji. Masz wybór między różnymi pakietami, takimi jak KADENCE PRO, ESSENTIAL BUNDLE, FULL BUNDLE i Lifetime Full Bundle.

Dodatkowo builder Kadence działa doskonale z różnymi kreatorami stron w tym Gutenbergem który jest naturalnym środowiskiem pracy Wordpress.

Cena rozwiązania buildera Kadence

Cennik buildera Kadence

Kadence oferuje dożywotnią licencję, która daje dostęp do pełnego zestawu narzędzi zawartego w pakiecie Full Bundle. To naprawdę wiele opcji. Zespół Kadence jest również odpowiedzialny za wiele innych wtyczek WordPress.

Jeśli chodzi o ceny, najtańszą opcją jest Kadence Pro, co daje możliwość korzystania z motywu na nieograniczonej liczbie stron. Jednak Essential Bundle staje się bardziej interesujący, ponieważ zawiera również wersję Pro wtyczki Kadence Blocks, która wprowadza wiele unikalnych bloków dla edytora Gutenberg. Dzięki temu nie będziesz potrzebować innych narzędzi do tworzenia swojej strony. Jeżeli preferujesz korzystanie z Elementora lub innego edytora, wersja Pro Kadence może również spełnić Twoje potrzeby.

Zobacz naszą ofertę :

Motyw Enfold

Motyw Enfold


Enfold to motyw WordPress odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Jego niecodzienne cechy przyciągają uwagę, wyróżniając go wśród innych motywów.

Jest to wszechstronny motyw oferujący dużą elastyczność, wyposażony w intuicyjny kreator stron oraz różnorodne szablony dostosowane do różnych celów. Enfold wyróżnia się także responsywnym designem, opcjami optymalizacji czasu ładowania strony oraz zgodnością z regulacjami RODO.

Cena motywu Wordpress Enfold

Cena za Enfold wynosi 59 dolarów (jednorazowa opłata), obejmuje ona 6 miesięcy wsparcia technicznego. Motyw ten cieszy się dużą popularnością, zainstalowano go na ponad 200 000 stronach, a średnia ocena użytkowników wynosi 4,8 na 5 gwiazdek.

Najważniejsze zalety:

 • Łatwy w obsłudze kreator stron oparty na metodzie „przeciągnij i upuść"
 • Szybkie ładowanie strony
 • Możliwość integracji sklepu internetowego
 • Profesjonalne wsparcie techniczne
 • Czysty kod i liczne opcje rozbudowy

Zobacz również jak założyć bloga na Wordpress

Motyw Flatsome

Motyw Flatsome

Motyw Flatsome to doskonały wybór dla sklepów działających na platformie WooCommerce. Ten motyw cieszy się wysokimi ocenami i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wśród motywów e-commerce dostępnych na platformach Themeforest i Envato.

Co wyróżnia Flatsome to nie tylko jego błyskawiczny czas ładowania, ale także duża liczba gotowych układów i szablonów, takich jak referencje, bannery, tabele cenowe czy logo, które można wykorzystać do stworzenia profesjonalnie wyglądającego sklepu.

Proces tworzenia sklepu za pomocą Flatsome jest szybki i intuicyjny. Dodatkowo, osoby z podstawowymi umiejętnościami programistycznymi mogą dostosować motyw do swoich potrzeb. Warto jednak zaznaczyć, że motyw ten może być mniej odpowiedni dla całkowitych początkujących w tworzeniu stron internetowych.


Należy zachować ostrożność przy wyborze Flatsome w kontekście wtyczek, ponieważ dla wielu popularnych wtyczek opcje integracji mogą być niewystarczające. Warto zaznaczyć, że Flatsome obsługuje niektóre z najpopularniejszych wtyczek, takie jak Contact Form 7, Nextend Social Login i Unlimited Sidebar Woosidebars.

Cena Flatsome

Cena motywu Flatsome wynosi jednorazowo 59 dolarów, co obejmuje 6 miesięcy wsparcia technicznego. Motyw ten cieszy się dużą popularnością, z ponad 200 000 instalacjami i średnią oceną wynoszącą 4,8 na 5 gwiazdek.

Najważniejsze zalety:

 • Flatsome jest wyjątkowo dobrze przystosowany do tworzenia sklepów internetowych.
 • Ten motyw oferuje znakomite wsparcie i możliwości dla WooCommerce.
 • Strona działa bardzo szybko i płynnie.
 • Strona doskonale dostosowuje się do różnych urządzeń i ekranów, zachowując atrakcyjny wygląd i czytelność.
 • Otrzymujesz dostęp do przyszłych aktualizacji bez dodatkowych opłat, co pozwoli utrzymać motyw zawsze aktualny i bezpieczny.

Motyw Hestia WordPress

Motyw Hestia Pro dla WordPress

Motyw Hestia, stworzony przez tego samego producenta co Neve, jest idealny dla zaawansowanych użytkowników chcących promować siebie lub swoją firmę. Zintegrowany z WooCommerce pozwala również na łatwe uruchomienie sklepu lub jego integrację z istniejącą stroną.

Ten wielofunkcyjny motyw WordPress posiada strukturę jednostronicową, na której można umieszczać różne widżety, włącznie z sekcją bloga lub wiadomości. Jest w pełni responsywny, obsługuje wielojęzyczność dzięki WPML i oferuje szerokie możliwości dostosowywania za pomocą narzędzi Customizera WordPress.

Hestia działa doskonale z różnymi kreatorami stron, w tym Gutenbergem, Elementorem, Beaver Builderem i Divi Builderem.

Cena: Darmowa wersja dostępna, a także opcja Premium od 69 euro rocznie

Liczba instalacji: Ponad 100 000

Średnia ocena: 4,8 na 5 gwiazdek

Najważniejsze zalety:

 • Zgodność z kreatorami stron
 • Personalizacja za pomocą narzędzi Customizera
 • Wsparcie dla WooCommerce
 • Zawiera gotowe strony startowe
 • Wysoka prędkość działania

Zobacz również:

Motyw Avada

Motyw Avada

Motyw Avada to jeden z najlepiej sprzedających się motywów premium na całym świecie. Ten wszechstronny motyw posiada ogromną liczbę funkcji i opcji projektowych. Z Avadą otrzymujesz nie tylko sam motyw, ale także wiele motywów potomnych, które idealnie do niego pasują.

Korzystając z Avady, możesz czerpać z szerokiego wachlarza funkcji, ale zanim opanujesz wszystkie jego ustawienia, może być konieczne nieco szkolenia i eksperymentowania. Jednak warto zainwestować czas w zrozumienie możliwości, ponieważ po opanowaniu motywu możesz tworzyć projekty niemalże nieograniczone.

Jest jedna rzecz, o której warto pamiętać: Avada ma wiele funkcji, więc jest wymagający wobec wydajności hostingu. Dlatego zaleca się korzystanie z szybkiego hostingu WordPress.

Podsumowując, Avada doskonale sprawdza się przy tworzeniu zaawansowanych stron internetowych, takich jak witryny stowarzyszeń, duże firmy czy sklepy internetowe. Dla blogów istnieją prostsze rozwiązania.

Cena: jednorazowo 69$ (w tym 6 miesięcy wsparcia technicznego)

Liczba instalacji: 700 000+

Średnia ocena: 4,8 na 5 gwiazdek

Najważniejsze zalety:

 • Ten motyw WordPress zawiera wiele wtyczek premium w zestawie.
 • Możliwość integracji z WooCommerce.
 • Nieskończone opcje projektowe.
 • Możliwości optymalizacji wydajności.
 • Pełna dokumentacja.

Page Builder Framework

Motyw Page Builder Framework

Page Builder Framework to innowacyjne rozwiązanie dla doświadczonych użytkowników WordPress. Ten motyw wyróżnia się swoją minimalistyczną i lekką konstrukcją, zajmując mniej niż 50 kB na stronę, co przekłada się na błyskawiczny czas ładowania. Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania.

Współpraca z WooComerce

Motyw ten jest doskonale przystosowany do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, dbając o widoczność twojej strony w wynikach wyszukiwania. Jest gotowy do integracji z WooCommerce, co pozwala na tworzenie sklepów internetowych. Ponadto, jest w pełni responsywny, dostosowując się do różnych urządzeń mobilnych.

Page Builder Framework został stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z popularnych kreatorów stron, takich jak Elementor, Brizy, WPBakery Page Builder, Divi i Beaver Builder. Jednocześnie jest w pełni zgodny z edytorem Gutenberg, co daje ci swobodę wyboru narzędzia do tworzenia treści. Możesz również dostosować go według swoich preferencji za pomocą Customizera WordPressa. To motyw, który daje ci kontrolę i elastyczność, aby stworzyć stronę internetową dokładnie taką, jakiej potrzebujesz.

Page Builder Framework to motyw, który można dostosować do praktycznie każdego rodzaju witryny WordPress - od bloga, przez strony agencji, aż po sklepy internetowe z WooCommerce. Jednak to nie jest jedyna rzecz, która go wyróżnia.

Ten motyw cieszy się szczególną popularnością wśród agencji ze względu na swoją wszechstronność i elastyczność. To narzędzie, które pozwala na pełną kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością twojej strony internetowej, bez względu na to, jaki cel ma ta strona spełniać.

Mając to na uwadze, warto wiedzieć, że Page Builder Framework oferuje opcje dostosowane do różnych potrzeb. Istnieje darmowa wersja, ale także wariant premium, który dostępny jest od 58 dolarów za rok, lub jednorazowo za 248 dolarów. Wybór zależy od twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Ten motyw zdobył uznanie społeczności WordPressa, uzyskując doskonałą średnią ocenę - 5 gwiazdek - co potwierdza jego jakość i skuteczność.

Najważniejsze zalety:

 • Nie jest konieczna znajomość programowania.
 • Duży nacisk na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO).
 • Wysoka prędkość i wydajność
 • Możliwość korzystania z różnych popularnych kreatorów stron
 • Minimalistyczny design

Motyw Stockholm

Motyw Stockholm

Stockholm od Qode to wysoce elastyczny motyw z wieloma demo i szablonami, które odzwierciedlają najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych. To narzędzie o szerokim zastosowaniu i prostym designie, które można dostosować do wielu celów.

Jest to motyw, który oferuje wiele opcji łączenia różnych elementów treści, wykorzystując dostępne gotowe wersje demo. Stockholm jest systematycznie aktualizowany, a twórcy zapewniają solidne wsparcie techniczne.

Cena: Jednorazowo 79 dolarów (z 6 miesiącami wsparcia technicznego)Instalacje: 30 000+Średnia ocena: 4,7 na 5 gwiazdek.

Najważniejsze zalety:

 • Solidne wsparcie techniczne
 • Możliwość łatwego dostosowania
 • Dostarczony edytor stron WPBakery
 • Rozległe opcje personalizacji, takie jak wysoce elastyczny nagłówek i stopka.
 • Projekt, który dostosowuje się do różnych urządzeń.

BeTheme - elastyczne dopasowanie motywu Wordpress

Motyw BeTheme

Współpraca BeTheme z WooComerce

BeTheme to prawdziwa skarbnica gotowych szablonów układów, co czyni go idealnym wyborem dla projektów WordPress o dużym stopniu kreatywności. W jego zasobach znajdziesz ponad 600 różnorodnych demo układów, które umożliwiają wypróbowanie różnych wariantów przed stworzeniem własnej strony.

Motyw wyposażony jest w Muffin Builder i WPBakery Page Builder, co ułatwia proces projektowania. Szczególnie imponujące są różnorodne układy nagłówków dostępne w BeTheme. Dodatkowo, w motywie znajdziesz innowacyjne rozwiązania, takie jak narzędzie 1-Click Skin Generator, które umożliwia zmianę całego schematu kolorów jednym kliknięciem.

Cena: jednorazowo 59$ (w tym 6 miesięcy wsparcia technicznego)Instalacje: 270 000+Średnia ocena: 4,8 na 5 gwiazdek.

Najważniejsze zalety:

 • Bogaty zestaw wzorów do wyboru
 • Prosta konfiguracja
 • Kompatybilny z WooCommerce
 • Odpowiedni do użycia na urządzeniach mobilnych i gotowy do działania
 • Gotowe zestawienia kolorów

Motyw Jupiter X

Motyw Jupiter X


Motyw WordPress Jupiter X to doskonały wybór dla firm oraz sklepów internetowych, zwłaszcza tych, które cenią sobie kreatywny design. Ten motyw opiera się na Elementorze, znakomitym kreatorze stron, który umożliwia tworzenie zawartości poprzez przeciąganie i upuszczanie elementów. Co ważne, jest to narzędzie wyjątkowo intuicyjne, co sprawia, że nawet początkujący użytkownicy mogą swobodnie go wykorzystać.

Jupiter X oferuje także funkcjonalność umożliwiającą dostosowywanie nagłówków i stopek strony, dzięki edytorom wizualnym dostępnym w motywie. To oznacza, że możesz stworzyć unikalne i przyciągające wzrok nagłówki i stopki, które doskonale pasują do charakteru Twojej strony. Co więcej, motyw ten daje pełną swobodę dostosowania procesu kasowego i koszyka, co jest istotne, zwłaszcza dla sklepów internetowych.

Cena Jupiter X to jednorazowa opłata w wysokości 59 dolarów i obejmuje 6 miesięcy wsparcia technicznego. Motyw ten zyskał dużą popularność, z ponad 165 000 instalacjami i średnią oceną wynoszącą 4,7 na 5 gwiazdek.

Najważniejsze zalety:

 • Zintegrowany konfigurator sklepu dla WooCommerce
 • Różnorodne opcje nagłówków i stopek
 • Strona szybko się ładuje
 • Motyw zawiera zestaw animacji i ikon
 • Motyw ma wbudowany kreator lejka sprzedaży

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing