powrot do bloga
/
/
CRM
/
Najlepszy program do zarządzania małą i średnią firmą

Najlepszy program do zarządzania małą i średnią firmą

Hauer Mateusz LinkedIn
Najlepszy program do zarządzania małą i średnią firmą

Co to jest program do zarządzania firmą?

W dzisiejszych czasach większość firm, niezależnie od ich rozmiaru i branży, musi rozważyć zakup oprogramowania do zarządzania. Systemy dedykowane przedsiębiorstwom to nie tylko narzędzia służące do kontrolowania finansów, ale także do zarządzania innymi kluczowymi procesami, w tym tymi narzuconymi przez przepisy prawne. Dlatego dzisiaj zajmiemy się kwestią wyboru odpowiedniego oprogramowania do zarządzania małymi i średnimi firmami.

spis treści:

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem?
  2. Z jakich modułów może się składać system do zarządzania firmą?
  3. Dlaczego warto korzystać z narzędzi do zarządzania firmą?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem?

Przy wyborze oprogramowania do zarządzania firmą kluczowe jest zapewnienie, że spełni ono potrzeby i oczekiwania Twojej firmy. Ważne jest, aby funkcjonalności systemu były zgodne z profilami działalności Twojego przedsiębiorstwa. Moduły systemu powinny doskonale wspierać procesy biznesowe, dlatego dokładna analiza jest niezwykle istotna.

Integralność oprogramowania z innymi rozwiązaniami, które już wykorzystujesz lub które są używane przez Twoich partnerów biznesowych, jest również kluczowa. Możliwość płynnej migracji danych między różnymi programami, takimi jak skrzynka mailowa lub system obsługi biura rachunkowego, przyspiesza i ułatwia pracę.

Nie zapomnij również o potencjalnej integracji oprogramowania z urządzeniami, takimi jak skanery lub kolektory danych, zwłaszcza jeśli prowadzisz magazyn. Taka integracja może znacząco zautomatyzować procesy i skrócić czas pracy.

Systemy CRM są coraz bardziej dostępne w wersjach mobilnych, co może ułatwić pracę zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom. Dla handlowców pracujących w terenie możliwość dostępu do danych na firmowym tablecie lub telefonie jest nieoceniona. To samo dotyczy magazynierów, którzy mogą korzystać z mobilnego dostępu do informacji o składowanych towarach. Dla Ciebie to oznacza możliwość kontrolowania działalności firmy z dowolnego miejsca na świecie o każdej porze.

Jeśli wybierasz gotowy system, warto sprawdzić, czy ma on możliwość dostosowania do Twoich potrzeb obecnych i przyszłych. Twoja firma będzie się rozwijać, więc system powinien być w stanie rosnąć razem z nią. Upewnij się, czy istnieje opcja dodania niestandardowych rozszerzeń programistycznych.

Intuicyjność obsługi systemu to kluczowy aspekt, ponieważ wpływa na czas potrzebny do nauczenia się korzystania z programu, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pracowników. Sprawdź, czy producent oferuje materiały instruktażowe dotyczące obsługi systemu. Dostępność materiałów edukacyjnych, takich jak poradniki na YouTube, może znacząco ułatwić naukę i rozwiązywanie problemów.

Kiedy decydujesz się na zakup gotowego systemu do zarządzania firmą, zwróć uwagę na popularność tego rozwiązania wśród innych przedsiębiorstw. Popularność systemu może wskazywać na to, że jest on wszechstronny i obsługuje wiele istotnych procesów biznesowych, a także że wiele problemów zostało już z nim rozwiązanych.


Pozycja rynkowa producenta oprogramowania to istotny czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Warto dowiedzieć się, czy producent oprogramowania jest znany i szanowany w branży. To może sugerować, że jego produkt jest wysokiej jakości. Jeśli program jest uwzględniany przez inne firmy IT, to może być łatwiejsze w kwestii integracji z innymi systemami. To ważne, niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany sklepem internetowym, systemem biura księgowego czy specjalistycznym systemem dedykowanym konkretnej branży.

Popularność oprogramowania może również objawiać się w szerokiej sieci partnerów i dystrybutorów. Jeśli jesteś ograniczony do jednego dostawcy, to może to wiązać się z ryzykiem, zwłaszcza jeśli ta firma przestanie świadczyć usługi lub zniknie z rynku. Dobra sieć partnerów może zapewnić wsparcie i stabilność.

Ostatnią ważną kwestią jest to, czy producent systemu zapewnia regularne aktualizacje. Aktualizacje pozwalają na dostosowywanie oprogramowania do zmian w przepisach prawnych i na rynku. To istotne, aby zachować zgodność z prawem i dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych.

Zobacz również :

  1. Bitrix24 opinie i recenzja systemu
  2. Jak wdrożyć CRM w firmie
  3. eDokumenty elektroniczny obieg dokumentów - test I porównanie
  4. Firmao - test, recenzja systemu


Z jakich modułów może się składać system do zarządzania firmą?


Systemy do zarządzania firmą są zazwyczaj wybierane z myślą o aspektach handlowych i księgowych. Obejmuje to moduły związane z procesami sprzedażowymi, takie jak wystawianie faktur, tworzenie ofert i zarządzanie magazynem. Moduły księgowe zajmują się finansami firmy, podatkami, aspektami prawno-kadrowymi i pozostałymi kwestiami związanymi z rachunkowością.

Poza głównymi dziedzinami działalności, systemy te oferują dodatkowe moduły dostosowane do specyfiki danej branży. Mogą to być moduły do zarządzania sklepem internetowym, magazynem, obiegiem dokumentów, raportowaniem i analizami, a także do zarządzania relacjami z klientami. Systemy muszą również spełniać wymogi ustawodawcze, takie jak Jednolity Plik Kontrolny (JPK), e-sprawozdania finansowe czy obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Warto również zwrócić uwagę na kwestie związane z backupem danych firmy. Ważne jest, aby dane były zabezpieczone na firmowych dyskach oraz w chmurze, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i ochronę przed utratą danych. Producent oprogramowania również powinien oferować mechanizmy ochrony i archiwizacji danych.

Jakich modułów potrzebuje mój program?

Przede wszystkim dobór odpowiedniego programu należy zacząć od ustalenia potrzeb. Zastanów się jakich funkcji potrzebujesz, by sprawnie operować swoim biznesem. System CRM należy dostosowywać do potrzeb swojego biznesu nie odwrotnie.

Jeśli nie wiesz, na jaki program się zdecydować zobacz również ranking programów crm.

Dlaczego warto korzystać z narzędzi do zarządzania firmą?

Wprowadzenie systemu CRM do działalności firmy przynosi wiele korzyści. CRM, czyli Customer Relationship Management, to narzędzie do zarządzania relacjami z klientami. Dzięki niemu firma może uzyskać lepszy wgląd w potrzeby i oczekiwania swoich klientów oraz efektywniej z nimi komunikować. Oto kilka konkretnych korzyści płynących z wdrożenia systemu CRM w firmie:

Lepsze poznanie klientów i rozpoznawanie ich potrzeb

Wprowadzenie systemu CRM umożliwia gromadzenie w jednym miejscu informacji o klientach firmy. Ta centralizacja danych ułatwia analizę tych informacji oraz ich wykorzystanie do podejmowania decyzji biznesowych. Dzięki lepszemu poznaniu potrzeb i preferencji klientów, przedsiębiorstwo może reagować na nie bardziej efektywnie i szybko. To z kolei przekłada się na zwiększenie zadowolenia klientów oraz ich lojalności wobec firmy.

Usprawnienie procesów w firmie

Oprogramowanie CRM umożliwia automatyzację wielu kluczowych procesów biznesowych, co przekłada się na zwiększenie efektywności działania firmy. Na przykład, system CRM może automatycznie przypisywać konkretne zadania do odpowiednich pracowników, planować spotkania, a także przypominać o istotnych terminach. Dzięki temu pracownicy mają więcej czasu na prowadzenie działań związanych z obszarem sprzedaży lub bardziej efektywne zarządzanie relacjami z klientami.

Poprawienie relacji i kontaktu z klientem

System CRM usprawnia komunikację firmy z klientami. Dzięki dostępowi pracowników do informacji na temat klientów, takich jak preferencje, historia transakcji i zgłoszeń reklamacyjnych, możliwe jest szybsze i bardziej efektywne reagowanie na ich zapytania i potrzeby. Ponadto system CRM ułatwia prowadzenie efektywnych kampanii marketingowych, takich jak wysyłka newsletterów lub ofert specjalnych, co może przyczynić się do zwiększenia zaangażowania klientów.

Zwiększenie sprzedaży i poprawa współczynnika lojalności

Wdrożenie systemu CRM może przyczynić się do zwiększenia obrotu i lojalności klientów. Dzięki dokładnemu poznaniu klientów i ich potrzeb, firma jest w stanie dostarczać im bardziej spersonalizowane produkty i usługi, co z kolei prowadzi do zwiększenia sprzedaży. Ponadto, lepsza komunikacja z klientami i możliwość monitorowania ich zachowań zakupowych umożliwia budowanie trwałych relacji i wzmacnianie lojalności klientów.

Analiza danych i wsparcie podczas podejmowania decyzji biznesowych

System CRM umożliwia zbieranie i analizowanie danych związanych z klientami i procesami biznesowymi. Dzięki temu przedsiębiorstwo może podejmować bardziej przemyślane decyzje biznesowe oparte na wiarygodnych informacjach. Przykładowo, analiza danych pozwala określić, które produkty lub usługi cieszą się największym zainteresowaniem klientów oraz które obszary firmy wymagają dalszej optymalizacji. Te informacje mogą przyczynić się do poprawy wyników finansowych przedsiębiorstwa.

Podsumowując, wdrożenie systemu CRM to krok, który może przynieść wiele korzyści dla firmy. Dzięki temu narzędziu przedsiębiorstwo może lepiej poznać swoich klientów, usprawnić procesy biznesowe, poprawić komunikację z klientami, zwiększyć sprzedaż i lojalność klientów oraz podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe. Warto zaznaczyć, że system CRM może być dostosowany do indywidualnych potrzeb firmy, co pozwala na jeszcze większą efektywność działania.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing