powrot do bloga
/
/
CRM
/
Pipedrive - opinie, recenzja systemu, funkcjonalności

Pipedrive - opinie, recenzja systemu, funkcjonalności

Hauer Mateusz LinkedIn
Pipedrive - opinie, recenzja systemu, funkcjonalności

Czym jest Pipedrive?

Pipedrive to zaawansowany system CRM, który wyposażony jest w profesjonalne narzędzia marketingowe, znacząco wspierające proces sprzedaży produktów lub usług w firmach. To rozwiązanie jest nie tylko przystępne cenowo, ale także oferuje intuicyjny interfejs, umożliwiający szybką i wydajną pracę. Jeżeli planujesz zoptymalizować procesy sprzedażowe i marketingowe w Twoim biznesie, Pipedrive stanowi doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza że dostępne jest w języku polskim!

spis treści:

 1. Dla kogo przeznaczony jest Pipedrive?
 2. Główne Funkcje Pipedrive
 3. Integracje
 4. Cennik i plany
 5. Wady i zalety systemu Pipedrive
 6. Opinie użytkowników
 7. Pipedrive FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo przeznaczony jest Pipedrive?

Pipedrive to rozwiązanie CRM, które doskonale sprawdza się w wielu różnych rodzajach firm. Dostarcza ono narzędzi, które są przydatne w praktycznie każdej branży.

Startupy i małe firmy zyskują wiele korzyści korzystając z Pipedrive, ponieważ oferuje on elastyczne i łatwe w obsłudze rozwiązania. Dzięki niemu niewielki zespół sprzedażowy może efektywniej działać.

Średnie firmy mogą skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji Pipedrive, takich jak automatyzacja, zaawansowane raportowanie i prognozowanie sprzedaży.

Duże firmy mogą liczyć na indywidualne dostosowanie Pipedrive do swoich unikalnych potrzeb, co pozwala na pełne wykorzystanie potencjału tego CRM-a.

Główne funkcje Pipedrive

Systemy CRM dostarczają podstawowych funkcji, takich jak zbieranie danych i monitorowanie procesu sprzedaży. To pomaga handlowcom w zwiększeniu liczby udanych transakcji.

Teraz przyjrzyjmy się, co sprawia, że Pipedrive jest wyjątkowy w porównaniu do innych programów CRM. Oto kluczowe cechy tego rozwiązania.

Organizowanie potencjalnych klientów i szans sprzedażowych

W panelu użytkownika masz opcję zapisywania nowych kontaktów i łączenia ich z odpowiednimi okazjami sprzedażowymi. Wszystkie informacje na temat potencjalnych klientów są dostępne w zakładkach Kontakty i Organizacje.

Ponadto masz możliwość zarządzania swoim kalendarzem działań. Dzięki temu wszystkie planowane spotkania i rozmowy są zapisywane w jednym harmonogramie. Istnieje także przydatna funkcja, która pozwala klientom wybrać dogodną datę spotkania spośród dostępnych terminów.

W panelu CRM możesz łatwo nawigować, używając klawiszy numerycznych do przełączania się między kartami.

Pipedrive - Tworzenie szans sprzedaży

Monitorowanie rozmów

Pipedrive oferuje interesujące rozwiązania w zakresie integracji z programami do prowadzenia rozmów telefonicznych. Dzięki temu masz możliwość planowania i wykonywania rozmów bezpośrednio z panelu CRM. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które preferują swobodę ruchu i jednoczesny dostęp do plików i informacji.

W systemie istnieje także opcja nagrywania rozmów. Nagrane pliki audio można łatwo przechowywać, dodając odpowiednie notatki do powiązanych szans sprzedażowych.

Te nagrania staną się cennym źródłem wiedzy, które pomoże Ci oszacować sytuację klienta przed kolejnym spotkaniem.

Automatyzacja procesu sprzedaży

Pipedrive oferuje fascynujące funkcje automatyzacji procesów sprzedaży. Po skonfigurowaniu odpowiednich warunków i reguł, system może wykonywać powtarzalne zadania za Ciebie w formie zaplanowanych działań.

Te działania mogą obejmować proste czynności, takie jak automatyczne wysyłanie e-maili do klientów lub przenoszenie szans sprzedażowych na kolejny etap lejka. Jednak system oferuje także bardziej zaawansowane scenariusze automatyzacji sprzedaży.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność zarządzania procesem sprzedaży.

Co więcej, masz możliwość korzystania z wirtualnego asystenta opartego na sztucznej inteligencji, który dostarcza spersonalizowane wskazówki.

Pipedrive - Szablony automatyzacji

Analiza efektywności sprzedaży

W pracy handlowca zakładka 'Spostrzeżenia' jest niezwykle przydatna. Zawiera ona aktualne analizy otwartych i zakończonych szans sprzedaży, a także umożliwia użytkownikom dodawanie swoich celów i monitorowanie ich osiągania.

Spostrzeżenia to rozbudowany dashboard, który zawiera widżety, wykresy i diagramy. Wszystkie dane są prezentowane w czytelny sposób, a użytkownicy mają możliwość dostosowywania raportów i ich układu według własnych preferencji.

Raportowanie sprzedaży

Ten panel z analizami jest również przydatny dla dyrektora sprzedaży, umożliwiając mu monitorowanie efektywności pracy poszczególnych pracowników.

Każdy raport można dostosować, aby wykorzystać najlepsze funkcje raportowania sprzedaży. Dostępne są różne opcje przeglądania informacji, filtrowania danych oraz porównywania ich z innymi okresami.

Dane można łatwo udostępniać innym osobom lub eksportować do plików PDF i PNG

Tworzenie raportów - Pipedrive

Zobacz również :

 1. Bitrix24 porównanie i test systemu
 2. Jak wdrożyć CRM w firmie
 3. Ranking systemów CRM
 4. eDokumenty elektroniczny obieg dokumentów - test I porównanie
 5. Firmao - test, recenzja systemu

Dostępne integracje

Aby jeszcze lepiej wykorzystać możliwości Pipedrive CRM, możesz zintegrować go z innymi aplikacjami używanymi w Twojej firmie. W Marketplace Pipedrive znajdziesz ponad 400 dostępnych opcji integracji.

Dzięki temu możesz zautomatyzować wiele czynności i uniknąć konieczności przełączania się między różnymi programami.

Oto kilka z najpopularniejszych integracji dostępnych w Pipedrive.

Zoom

Jeśli chcesz uprościć proces planowania spotkań i łatwiej udostępniać linki do nich oraz rejestrować swoje działania, integracja Pipedrive z Zoom jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu możesz zsynchronizować swój kalendarz z funkcją Scheduler, co umożliwia jeszcze lepsze zarządzanie czasem.

Slack

Integracja z komunikatorem Slack pozwala na bieżące powiadamianie zespołu o istotnych zmianach w transakcjach w czasie rzeczywistym, bez konieczności pisania e-maili. Dzięki Slack Dealbot możesz wysyłać aktualizacje na czacie do wszystkich zainteresowanych osob.

Gmail

Jeśli korzystasz z Gmaila w ramach swojej działalności, możesz znacząco usprawnić swoją pracę dzięki paskowi bocznemu Pipedrive. Ten widżet pozwala na dodawanie i aktualizowanie szans sprzedaży oraz kontaktów bezpośrednio w swojej skrzynce odbiorczej. Dzięki temu masz wszystkie istotne informacje zawsze pod ręką i nie musisz przełączać się między różnymi zakładkami.

MS Teams

Dzięki tej integracji możesz łatwo udostępniać aktualizacje dotyczące transakcji w wybranych kanałach w Microsoft Teams. Co więcej, umożliwia planowanie i dołączanie do spotkań online bezpośrednio z widoków aktywności i kalendarza w Pipedrive.

Google Drive

Integracja ta pozwala na bezpośredni dostęp do wszystkich Twoich plików z Google Drive w Pipedrive CRM. Dzięki temu możesz edytować je online bez potrzeby pobierania, powiązywać je z transakcjami lub kontaktami oraz udostępniać innym użytkownikom bezpośrednio z Pipedrive.

Cennik i plany abonamentowe

Oto cennik Pipedrive, który oferuje różne pakiety dostosowane do potrzeb twojej firmy:

Plan Essential (Podstawowy) - 14,90 euro miesięcznie za 1 użytkownika (przy płatności z góry na rok). W tym pakiecie możesz zarządzać kontaktami, szansami sprzedaży i lejkami, dostosować panel do swoich potrzeb oraz korzystać z ponad 400 integracji. W cenie zawarte jest także wsparcie 24/7.

Plan Advanced (Zaawansowany) - 24,90 euro miesięcznie za 1 użytkownika (przy płatności z góry na rok). Oferuje wszystkie funkcje Planu Essential, dodatkowo pełną synchronizację poczty e-mail (w tym obsługę masowej wysyłki i statystyki) oraz możliwość automatyzacji procesów w CRM.

Plan Professional (Profesjonalny) - 49,90 euro miesięcznie za 1 użytkownika (przy płatności z góry na rok). Ten plan zawiera wszystkie funkcje Planu Advanced oraz umożliwia cyfrowe podpisywanie dokumentów, zaawansowane opcje raportowania i najlepsze funkcje prognozowania sprzedaży.

Plan Enterprise (Firmowy) - 99,00 euro miesięcznie za 1 użytkownika (przy płatności z góry na rok). W Planie Enterprise znajdziesz wszystkie funkcje Planu Professional, a także pełne wdrożenie Twojego zespołu, nieograniczone funkcje i możliwość nadawania uprawnień użytkownikom, dostosowane opcje zabezpieczeń.

Ceny te dotyczą opłat za 1 użytkownika miesięcznie i są obliczane przy płatności z góry na rok.

Cennik - Pipedrive

Wady i zalety Pipedrive

Kluczowe zalety systemu:

 • Dostępność w ponad 20 wersjach językowych, w tym w języku polskim.
 • Brak ograniczeń dotyczących przestrzeni na pliki.
 • Całodobowy czat online na platformie.
 • Kontrola dostępu na podstawie ról użytkowników.
 • Bogata oferta integracji z różnymi narzędziami.
 • Śledzenie e-maili.
 • Integrowane rozwiązania z VOIP.
 • Dostęp do API dla bardziej zaawansowanych integracji i personalizacji.
 • Możliwość monitorowania i śledzenia postępów w realizacji celów w systemie.
 • Obsługa wielu walut.
 • Aplikacja mobilna umożliwiająca pracę z Pipedrive w podróży lub z dowolnego miejsca.

Wady Pipedrive CRM:

 • Brak modułu ofertowania.
 • W niektórych miejscach występują jeszcze słowa w języku angielskim - nie wszystkie wyrazy zostały przetłumaczone.
 • Pomimo że Pipedrive jest bardzo konfigurowalny, nie ma możliwości wprowadzenia dedykowanych zmian na zamówienie.

Opinie innych użytkowników

Podsumowując, ogólne wrażenia użytkowników o Pipedrive są zdecydowanie pozytywne.

Na temat Pipedrive możemy przeczytać:

 • Według mojej opinii, Pipedrive to jedno z interesujących rozwiązań CRM. Warto docenić jego łatwy w obsłudze interfejs, bogatą gamę dostępnych integracji oraz intrygujące możliwości automatyzacji.
 • Aplikacja wyróżnia się ładnym i intuicyjnym interfejsem, co ułatwia nawigację i korzystanie z niej. Ponadto, Pipedrive skupia się na podstawowych funkcjach CRM i doskonale je realizuje.

Pipedrive FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy Pipedrive dba o bezpieczeństwo danych?

Tak, Pipedrive jest zgodny z przepisami RODO i posiada liczne certyfikaty zabezpieczeń. Dane użytkowników są przechowywane na stabilnych serwerach, a dodatkowe opcje zabezpieczeń, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, pozwalają użytkownikom na dodatkową ochronę swoich kont. Możesz być pewny, że Twoje dane są bezpieczne podczas korzystania z Pipedrive.

Jak działa ocena leadów (lead scoring) w Pipedrive?

W Pipedrive CRM możesz wykorzystać funkcję oceny leadów, która polega na przypisywaniu punktów i kategorizowaniu kontaktów na podstawie ich aktywności i zachowań. Możesz skonfigurować niestandardowe automatyzacje i integracje z narzędziami marketingowymi, aby dokładnie oceniać i identyfikować najlepsze szanse sprzedaży.


Czy Pipedrive jest łatwy w obsłudze?

Tak, korzystanie z Pipedrive CRM jest łatwe i intuicyjne. Interfejs użytkownika jest przyjazny i prosty w nawigacji, co ułatwia użytkownikom pracę z platformą.

Czy Pipedrive oferuje dostęp do API?

Tak, Pipedrive zapewnia dostęp do swojego interfejsu programistycznego (API). Każdy użytkownik na koncie firmowym ma dostęp do API Pipedrive, co umożliwia tworzenie niestandardowych integracji z innymi aplikacjami.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing