powrot do bloga
/
/
CRM
/
Synergius CRM - recenzja, integracje, opinie

Synergius CRM - recenzja, integracje, opinie

Hauer Mateusz LinkedIn
Synergius CRM - recenzja, integracje, opinie

Synergius CRM - co to jest?

Synergius CRM to zaawansowany system do zarządzania relacjami z klientami, który rozwija się wraz z potrzebami firmy. Jest gotowym rozwiązaniem skierowanym do firm ze standardowymi potrzebami, ale charakteryzuje się pełną skalowalnością związaną z możliwością sprawnego przejścia na siostrzane rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb – Aura Business. Firma Questy, twórcy systemu, skoncentrowali się na elastyczności i wygodzie jego użytkowania. Użytkownik ma łatwy oraz szybki dostęp do kluczowych i aktualnych informacji dotyczących współpracy z kontrahentami, przeszłych i bieżących szans sprzedażowych oraz realizowanych projektów. Oprócz tego zgodnie z przyznanymi uprawnieniami właściciele, kierownicy, a także wybrani pracownicy mają dostęp do raportów, które pozwalają na efektywną analizę ich codziennych działań.
 
Dodatkowo, system zawiera wbudowany komunikator umożliwiający stały kontakt między członkami zespołu. To jednak nie wszystko – Synergius CRM ułatwia planowanie zadań, w tym spotkań z klientami. Służą temu współdzielony kalendarz zadań, a także wbudowana mapa. Na mapie wyświetlane są adresy kontrahentów oraz aktualna lokalizacja pracowników korzystających w danym momencie z aplikacji mobilnej, wykorzystującej moduł GPS w telefonie. Administratorzy systemu mają także możliwość rozszerzonego zarządzania uprawnieniami, decydując kto ma dostęp do poszczególnych informacji i możliwość ich edycji.

Zobacz : https://synergiuscrm.pl/blog/crm

spis treści:

 1. Dostępne integracje
 2. Synergius CRM
 3. Raporty
 4. Aplikacja mobilna
 5. Cennik Synergius
 6. Wady i zalety Synergius
 7. Opinie o Synergius CRM
 8. FAQ - Najczęściej zadawane pytania o Synergius CRM

Synergies CRM ekran główny

Integracje

Synergius CRM oferuje kluczowe integracje związane zarówno ze skrzynką mailową, jak i kalendarzem, co stanowi fundamentalne elementy w każdym systemie CRM. Aby skorzystać z integracji z pocztą elektroniczną, wystarczy przejść do ustawień konta, a następnie zarządzać kontem pocztowym, edytując nowe konto przy użyciu ustawień IMAP/SMTP. W tym miejscu użytkownik ma dostęp do wielu opcji związanych z bezpieczeństwem i warunkami synchronizacji. Wersja testowa systemu nie umożliwia synchronizacji kalendarza,
       
jednak można to osiągnąć poprzez skontaktowanie się z konsultantem i zastosowanie aplikacji CalDav.


Synergius CRM posiada dostępne API, ale nie oferuje natywnej integracji z telefonicznym VOIPem, co może być istotne dla niektórych firm.


Jednak system ten wyróżnia się dostępnością wielu gotowych rozwiązań do dwustronnych integracji z programami handlowymi, co stanowi unikalną cechę na tle innych systemów CRM. Gotowe integracje są dostępne dla wielu popularnych programów, takich jak:

 • Symfonia Handel
 • Comarch Optima
 • Comarch ERP XL
 • Subiekt GT
 • Subiekt Nexo
 • Asseco Wapro Wf-Mag
 • Navireo
 • Enova

Dodatkowo, producent zachęca do kontaktu z konsultantem w celu integracji z innymi programami, co daje użytkownikom większą elastyczność w dostosowywaniu systemu do swoich potrzeb.

Zobacz również :

 1. Bitrix24 porównanie i test systemu
 2. Jak wdrożyć CRM w firmie
 3. Ranking systemów CRM
 4. eDokumenty elektroniczny obieg dokumentów - test I porównanie
 5. Firmao - test, recenzja systemu

CRM

System CRM nie może istnieć bez skutecznego zarządzania szansami sprzedaży, które stanowią kluczowe narzędzie w procesie sprzedażowym. W większości systemów CRM dostępny jest widok kanban oraz tabela, które pozwalają na wygodne i przejrzyste monitorowanie szans sprzedaży. Te rozwiązania są zazwyczaj intuicyjne i nie wymagają długich szkoleń ani skomplikowanych procedur.


W widoku kanban, użytkownicy mogą przemieszczać szanse sprzedaży między różnymi etapami za pomocą metody "przeciągnij i upuść". Ten widok jest często podobny do tego, który można znaleźć w innych popularnych systemach CRM, takich jak Pipedrive, ale może różnić się wizualnie, na przykład poprzez użycie różnych kolorów czy motywów.


Bezpośrednio z kabana szans sprzedaży można przejść do ustawień wybranej kampanii sprzedaży, definiujące jej etapy, warunki wejścia w kolejne fazy, cele, atrybuty, a także przyczyny utrat szans.

Synergius CRM szanse sprzedaży

Po kliknięciu w wybraną szansę sprzedaży w Synergius CRM, przenosimy się na nową kartę, na której znajdują się wszystkie istotne informacje dotyczące tej szansy. Tutaj możemy zobaczyć historię działań i korespondencji związanej z tą szansą, a także ważne daty i parametry. Istnieje również możliwość dostosowania tych informacji poprzez dodawanie własnych pól, które są specyficzne dla naszej działalności. Oprócz tego, w ramach tego widoku, możemy dodać ofertę lub zamówienie, zaplanować zadanie lub zanotować zdarzenie, załączyć dokumenty oraz edytować podstawowe informacje dotyczące szansy.


System Synergius CRM umożliwia również zbieranie i organizowanie informacji o klientach. Możemy przechowywać podstawowe dane o firmie, historię finansową, dokumenty, aktywne rabaty, atrybuty, zadania, zdarzenia, e-maile i raporty. Możemy również dodać firmę do systemu, używając jej numeru NIP, a wszystkie jej dane zostaną automatycznie pobrane z bazy Głównego Urzędu Statystycznego.


System Synergius CRM ułatwia także współpracę z programami handlowymi poprzez posiadanie bazy produktów, która może być zsynchronizowana z systemem ERP, co umożliwia tworzenie ofert handlowych, zamówień i faktur na podstawie katalogów produktów i usług.

Synergius CRM - karta szans sprzedaży

Raporty w Synergius

Raporty stanowią istotny element każdego systemu CRM. Zapewniają one wiarygodne dane, które pozwalają nam analizować nasze procesy, identyfikować ewentualne problemy i wspierać rozwój naszej firmy.

Dostępne raporty w systemie Synergius CRM są starannie dobranymi zestawieniami, które umożliwiają nam monitorowanie praktycznie wszystkich istotnych danych związanych z zarządzaniem. Jeśli jednak potrzebujemy dodatkowych raportów, zawsze istnieje opcja eksportu danych do plików .csv lub .xslx, co pozwala nam dostosować analizy do naszych potrzeb. Co więcej, producenci rozwiązania oferują tworzenie dodatkowych automatycznych raportów w systemie dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstwa. Wszystko to odbywa się podczas indywidualnych rozmów ze specjalistami.

Synergius - raporty

Synergius CRM wyróżnia się również unikalną funkcją, jaką jest mapa. Dzięki tej funkcji możemy efektywnie planować nasze działania w terenie, co pozwala ograniczyć koszty związane z wizytami u klientów. Mapa umożliwia nam wyświetlenie lokalizacji pracowników, potencjalnych klientów, aktywnych współprac, oraz zakończonych transakcji, co ułatwia planowanie podróży i dobieranie spotkań z klientami tak, aby oszczędzać czas i koszty podróży.

Wszystkie te funkcje zostały zintegrowane w mapie z wyraźnymi znacznikami, co pozwala w estetyczny sposób przedstawiać cele naszych wizyt i działań terenowych.

Synergius CRM - mapa

Aplikacja mobilna

Synergius CRM oferuje również aplikację mobilną, która umożliwia dostęp do podstawowych funkcji, takich jak:

 • Baza firm i kontaktów w CRM - umożliwia bezpośrednie wykonywanie połączeń telefonicznych.
 • Dodawanie notatek - umożliwia dodawanie notatek po zakończonych spotkaniach lub innych działaniach.
 • Planowanie zadań - pozwala szybko dodawać nowe zadania.
 • Lista zadań - zapewnia szybki dostęp do aktualnych i zaległych zadań.
 • Powiadomienia PUSH – służące do bieżącej kontroli napływających zadań i wiadomości.

Cennik Synergius CRM

Synergius CRM daje wybór spośród 4 dostępnych planów:

Start 34 zł miesięcznie za użytkownika w rozliczeniu rocznym

 • Stwórz dowolną liczbę procesów sprzedaży: System CRM pozwala na definiowanie i dostosowywanie różnych procesów sprzedaży do indywidualnych potrzeb firmy.
 • Mierz wyniki sprzedaży: CRM umożliwia monitorowanie i analizowanie wyników
  sprzedaży, co pozwala na ocenę skuteczności działań i podejmowanie odpowiednich
  kroków korygujących.
 • Zarządzaj bazą wiedzy o kontrahentach: W CRM można gromadzić informacje o
  klientach, ich preferencjach, historii interakcji z firmą oraz inne istotne dane, co
  ułatwia lepszą obsługę klientów.
 • Stwórz role użytkowników i nadaj im uprawnienia: System CRM umożliwia tworzenie
  różnych ról użytkowników z określonymi uprawnieniami, co pozwala na kontrolę
  dostępu do danych i funkcji.
 • Uporządkuj pliki firmowe: W CRM można przechowywać i uporządkować pliki
  firmowe, dokumenty, prezentacje i inne materiały związane z działalnością firmy.
 • Importuj i eksportuj dane: CRM umożliwia importowanie istniejących danych oraz eksportowanie informacji do różnych formatów, co ułatwia przenoszenie danych między różnymi systemami.
 • Zarządzaj pulpitami pracowników: CRM pozwala na dostosowywanie pulpitów pracowników do ich indywidualnych potrzeb i roli w organizacji.
 • Zarządzaj zgodami na przetwarzanie danych: System CRM pozwala na zapisywanie i zarządzanie zgodami klientów na przetwarzanie ich danych osobowych zgodnie z wymogami RODO i innymi przepisami dotyczącymi ochrony danych.

Standard 59 zł miesięcznie za użytkownika w rozliczeniu rocznym Wszystko co w planie "Start" a dodatkowo:

 • Uspójnij i przyspiesz ofertowanie: Plan standardowy pozwala na usprawnienie procesu ofertowania, co jest istotne w działalności handlowej.
 • Synchronizuj kalendarze: Dzięki tej funkcji można zsynchronizować kalendarze, co ułatwia planowanie spotkań i działań.
 • Połącz konto mailowe (IMAP): Integracja z kontem pocztowym IMAP pozwala na efektywne zarządzanie korespondencją i komunikacją z klientami.
 • Szybko twórz zamówienie z oferty: Plan standardowy umożliwia tworzenie zamówień na podstawie ofert, co przyspiesza proces sprzedaży.
 • Zarządzaj bazą produktów i usług: Dzięki tej funkcji można skutecznie zarządzać bazą produktów i usług oferowanych przez firmę.
 • Nadawaj indywidualne poziomy cenowe i rabaty: Plan standardowy pozwala na dostosowywanie cen i rabatów do indywidualnych potrzeb klientów.
 • Korzystaj z dodatkowej aplikacji na iOS i Android: Dostępność aplikacji mobilnych na platformy iOS i Android umożliwia pracę w terenie i dostęp do danych z dowolnego miejsca.

Pro 89 zł miesięcznie za użytkownika w rozliczeniu rocznym Wszystko co w planie "Standard" a dodatkowo:

 • Posiadaj dostęp do faktur: Możliwość dostępu do faktur pozwala na efektywne zarządzanie dokumentacją finansową i rozliczeniami.
 • Planuj trasy handlowców na mapie: Dzięki funkcji wbudowanych map z lokalizacjami klientów można efektywnie planować poszczególne wizyty handlowców optymalizując przy tym czas oraz koszty podróży.
 • Zarządzaj projektami: Zarządzanie projektami w widoku Kanban lub wykresie Gantta umożliwia skuteczne monitorowanie postępu projektów i alokację zasobów.
 • Zarządzaj ofertami i zamówieniami w wielu walutach: Wspieranie wielu walut jest istotne dla firm działających na międzynarodowym rynku.
 • Wyznaczaj cele dla pracowników: Możliwość ustalania celów dla pracowników motywuje ich do lepszych wyników i efektywności.

Dedicated (cena ustalana indywidualnie) Plan dedykowany dla Aura Business

 • Indywidualne podejście do potrzeb biznesu: Rozwiązanie dedykowane jest projektowane z myślą o konkretnym przedsiębiorstwie, uwzględniając jego unikalne potrzeby i procesy.
 • Funkcjonalność z zakresu sprzedaży, marketingu i zarządzania usługami: Rozwiązanie to może obejmować różne moduły, które pozwalają na kompleksowe zarządzanie procesami sprzedaży, marketingiem i świadczeniem usług.
 • Możliwość pełnego odwzorowania procesów biznesowych: Dedykowane rozwiązanie może dokładnie odzwierciedlać procesy biznesowe firmy, co pozwala na ich optymalizację i usprawnienie.
 • Skalowalne i elastyczne systemy CRM: Rozwiązania dedykowane są często skalowalne, co oznacza, że można je dostosować do rozmiaru i potrzeb firmy, a także łatwo rozbudowywać w miarę rozwoju biznesu.
 • Szerokie możliwości integracji: Rozwiązania dedykowane pozwalają na integrację z innymi narzędziami i systemami, co umożliwia efektywną wymianę danych i usprawnienie procesów.
 • Narzędzia Business Automation: Rozwiązania dedykowane mogą zawierać zaawansowane narzędzia do automatyzacji procesów biznesowych, co przyspiesza i usprawnia działanie firmy.

Rozwiązanie dedykowane, takie jak Aura Business, stanowi doskonałą opcję dla firm, które potrzebują niestandardowych rozwiązań i chcą maksymalnie wykorzystać potencjał systemu CRM do osiągnięcia swoich celów biznesowych.

Synergius CRM- Cennik przy płatności za rok

Wady i zalety Synergius CRM

Zalety Synergius CRM

Synergius CRM oferuje wiele zalet, takich jak:

 • Dostęp na podstawie ról i szerokie zarządzanie uprawnieniami - możesz określić, kto ma dostęp do określonych danych i funkcji w systemie na podstawie ról.
 • Gotowe integracje z programami handlowymi - system oferuje gotowe integracje z popularnymi programami handlowymi, co ułatwia zarządzanie sprzedażą.
 • Elastyczność rozwiązania - system pozwala na dostosowywanie dedykowanych pól i informacji do potrzeb i charakterystyki biznesu.
 • Moduł ofertowania - Synergius CRM zawiera moduł do tworzenia i zarządzania ofertami handlowymi.
 • Krótki czas dodania szansy sprzedaży - dodawanie nowych szans sprzedaży jest szybkie i proste.
 • Możliwość dodawania katalogów produktów - możesz tworzyć i zarządzać katalogami produktów w systemie.
 • Graficzne przedstawienie szans sprzedaży - system zapewnia przejrzyste i graficzne przedstawienie szans sprzedaży, co ułatwia monitorowanie postępów.
 • Opcja zarządzania projektami – program pozwala obok zadań, szans i relacji z klientami zarządzać również realizacją projektów.
 • Wsparcie działań międzynarodowych - system oferuje wsparcie wielowalutowości i wielojęzyczności.
 • Automatyczne raporty - system pozwala analizować proces sprzedażowy, a także działania handlowców w zakresie ofertowania, sprzedaży i realizacji celów.

Wady Synergius CRM

Synergius CRM mimo wielu zalet, posiada również pewne ograniczenia i niedogodności, takie jak:

 • Mimo pozornie prostego wyglądu, system nie jest zawsze łatwy w użytkowaniu, co może wymagać czasochłonnych szkoleń.
 • Długi czas synchronizacji z skrzynką mailową może być uciążliwy i opóźniać pracę.
 • Brak natywnej synchronizacji kalendarza z Google do CRM może być problemem dla
  tych, którzy korzystają z kalendarza Google.
 • Brak integracji z platformą Zapier ogranicza możliwość łączenia Synergius CRM z
  innymi aplikacjami.
 • Brak modułu budowy własnych formularzy na stronie internetowej może być
  problemem dla tych, którzy chcieliby zbierać dane od potencjalnych klientów online.
 • Brak gotowej integracji z systemami marketing automation może utrudniać
  prowadzenie kampanii marketingowych.
 • Brak modułu do tworzenia własnych raportów może ograniczać dostęp do
  zaawansowanych analiz danych. Rekompensowane możliwością stworzenia takich
  raportów na zamówienie.
 • Automatyzacje w systemie są ograniczone, co może wymagać ręcznego wykonywania wielu czynności.
 • Brak możliwości call trackingu w aplikacji mobilnej może być utrudnieniem dla tych, którzy prowadzą rozmowy telefoniczne z klientami w terenie.

Opinie o Synergius CRM


Synergius CRM posiada ogólnie dostępny interfejs, który jest łatwy w użyciu. Jednak czasami można napotkać nielogiczne lub zaskakujące rozwiązania, choć są to przypadki sporadyczne.


Unikatowe integracje z programami handlowymi, rozbudowane zarządzanie uprawnieniami i funkcja mapy przydatna do planowania działań w terenie, stanowią ważne atuty Synergius CRM na rynku.


Synergius CRM może być postrzegany jako punkt wyjścia, który pozwala firmie dynamicznie rozwijać się i przechodzić do bardziej zaawansowanego rozwiązania, jakim jest Aura Business. Aura Business wykorzystuje podobną mechanikę, ale oferuje znacznie bardziej rozbudowane interfejsy i funkcje.

FAQ - Synergius CRM najczęściej zadawane pytania

W jakich językach dostępny jest system?

Oprócz polskiego, Synergius CRM oferuje także wsparcie dla trzech innych języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Z jakimi systemami handlowymi można zintegrować Synergius CRM?

Synergius CRM ma obecnie możliwość integracji z różnymi programami ERP, w tym: Subiekt GT, Subiekt NEXO, Symfonia ERP, WAPRO ERP, Comarch Optima, Comarch ERP XL, Navireo, Enova.

Czy Synergius CRM jest bezpieczny?

Ochrona danych to jeden z najważniejszych priorytetów firmy. Wdrożone zostały światowe standardy bezpieczeństwa informacji, co zaowocowało uzyskaniem certyfikatu ISO/IEC 27001. Ponadto dokładają wszelkich starań by działania były zawsze zgodne z przepisami RODO.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing