powrot do bloga
/
/
wordpress
/
TOP 5 najlepszych motywów Woocommerce

TOP 5 najlepszych motywów Woocommerce

Hauer Mateusz LinkedIn
TOP 5 najlepszych motywów Woocommerce

Zadanie wyboru idealnego motywu dla swojej strony internetowej lub bloga jest wyzwaniem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo darmowych szablonów do WordPress, a zestawienia rankingowe top 100 czy top 50 mogą jeszcze bardziej zaciemnić wybór. Jak więc dokonać najlepszego wyboru?

Uwielbiam podejmować trafne decyzje. Spędziłem wiele godzin na poszukiwaniu idealnego motywu do WordPress. Po licznych testach, przejrzeniu dziesiątek artykułów i opinii, znalazłem swoje odpowiedzi. W celu uproszczenia procesu wyboru, ustaliłem kilka kluczowych kryteriów.

Dobry motyw na WordPressa powinien:

 • osiągać dobre parametry techniczne min 92 pkt na 100 w google page speed oraz status A w gtmetrix.com
 • w sposób intuicyjny pozwalać edytować wszystkie treści na stronie bez potrzeby przeklikiwania się po zakamarkach menu Wordpress lub edycji strony głównej,
 • współpracować z wtyczkami których strona potrzebuje by działać sprawnie jak wtyczki backupu, SEO, bezpieczeństwa, poprawy jakości pracy z treścią i postami lub wtyczkami integrującymi Wordpress z platformami zewnętrznymi jak system CRM lub produkty Google,
 • posiadać dobre opinie oraz aktualizacje autora - motyw nieaktualizowany od lat może okazać się dziurawy i nie nadający się do pracy z najnowszą wersją PHP lub Wordpressem,
 • współpracować z Woocommerce

Poniżej zamieszczamy wykaz pięciu motywów, które spełniają wszystkie te kryteria.

spis treści:

Motyw Kadence Theme

Kadence Theme oferuje rozległe możliwości personalizacji, dysponuje własnym edytorem stron i wyróżnia się wysoką prędkością działania. Oprócz tego, zawiera bogaty zbiór gotowych szablonów, co umożliwia błyskawiczne stworzenie strony internetowej idealnie dopasowanej do specyfiki Twojej branży.

Motyw Kadence

Kadence Shop Kit oferuje szerokie możliwości dostosowania wyglądu kart produktów i archiwów produktów!

Dzięki niemu z łatwością stworzysz stronę produktu, która będzie prezentować się na miarę topowych marek. Co więcej, każdy produkt może być zaprezentowany w odmienny sposób, co otwiera pole do testowania wpływu szaty graficznej na sprzedaż.

Nie potrzebujesz tworzyć wielu podstron produktowych, by zastosować różne warianty produktów czy też różne SEO-friendly prezentacje. Dzięki możliwościom wariantów w galerii, idealnie pokarzesz różne kolory, kroje czy wzory produktów.

Dodatkowo, istnieje opcja stworzenia globalnych zakładek z informacjami powielanymi w całym sklepie, jak dostawa, płatności czy inne istotne dane. Możesz też wygodnie tworzyć tabele rozmiarów, co jest świetnym rozwiązaniem dla sklepów odzieżowych.

Cennik Kadence


Motyw Kadence WP to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w świecie WordPress, cenione przez projektantów stron, którzy chcą wnieść swoją kreatywność na nowy poziom. Nie bez powodu zdobywa uznanie jako jeden z najszybszych motywów w rankingu.

Zalety buildera Kadence

 • Kadence WP ma doskonałe wyniki w testach Core Web Vitals, co potwierdza jego wyjątkową wydajność, umożliwiając tworzenie stron o wysokiej efektywności.
 • Wykorzystuje domyślnie edytor WordPress Gutenberg, który można rozbudować za pomocą różnych rozszerzeń Kadence, co daje szeroki zakres dostosowania treści strony.
 • Łatwo współpracuje z różnymi kreatorami stron, takimi jak Elementor czy Beaver Builder, ułatwiając kreowanie wyjątkowych witryn internetowych.
 • Dzięki zintegrowaniu z WooCommerce, Kadence WP umożliwia tworzenie potężnych sklepów internetowych.Oferuje narzędzia do tworzenia lekkich pop-up'ów, banerów i sliderów, co może znacząco wpłynąć na zwiększenie konwersji.
 • Kadence WP dostępny jest w wersji darmowej, a także w wersji premium, której cena rozpoczyna się od 129 dolarów rocznie lub 699 dolarów jako jednorazowa opłata.

Zobacz również 5 najszybszych motywów wordpress

Motyw OceanWP

Obecnie wykorzystuję motyw OceanWP na mojej stronie. Jest niezwykle elastyczny pod względem dostępnych opcji do dostosowania strony. Często podobne funkcje są dostępne jedynie w płatnych motywach, co czyni go wyjątkowym. Doskonale sprawdza się jako motyw dla strony firmowej, bloga czy sklepu internetowego.

Jedynym mankamentem jest nieco nieintuicyjny panel do edycji strony. Wielka ilość opcji edycji może przytłoczyć, ale na szczęście autorzy przygotowali obszerną dokumentację, która oferuje konkretne wskazówki dotyczące modyfikowania poszczególnych elementów motywu WordPress.

Motyw OceanWP

Motyw OceanWP to doskonały wybór zarówno dla tych rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem stron, jak i dla doświadczonych twórców. To elastyczne rozwiązanie oferuje szereg możliwości oraz różnorodne rozszerzenia, pozwalając dostosować stronę do indywidualnych potrzeb.

Zalety OceanWP

 • OceanWP charakteryzuje się lekkością i zapewnia szybkie ładowanie strony, chociaż mogą występować pewne problemy z szybkością na urządzeniach mobilnych.Jest w pełni responsywny, co gwarantuje płynne działanie witryny nawet na mniejszych ekranach.
 • Dzięki integracji z WooCommerce, OceanWP umożliwia łatwe przekształcenie strony w funkcjonalny sklep internetowy.
 • Doskonale współpracuje z popularnymi kreatorami stron WordPress, co umożliwia swobodną edycję treści witryny.
 • Motyw jest dostępny w wersji darmowej oraz w wersji premium, która rozpoczyna się od 43 dolarów rocznie lub można ją nabyć za jednorazową opłatę w wysokości 222 dolarów.

Zobacz naszą ofertę :

Motyw Astra

Motyw Astra cieszy się uznaniem ze względu na bogactwo dostępnych szablonów, które można szybko i łatwo dostosować do swoich potrzeb. Jednakże wersja darmowa motywu oferuje ograniczone możliwości edycji bloga. Jeśli zależy Ci na rozwijaniu bloga, warto rozważyć wybór innego motywu lub inwestycję w wersję Premium.

Motyw Astra


Motyw Astra to jedno z najbardziej wydajnych rozwiązań WordPress, oferujące niezwykłą prędkość i elastyczność w tworzeniu stron internetowych.

Astra zalety motywu

Zalety tego motywu obejmują:

 • Astra wyróżnia się czystym i schludnym kodem, co przekłada się na wyjątkową wydajność.
 • Mimo bogatej biblioteki demo, Astra nadal osiąga doskonałe wyniki w testach prędkości.
 • Jest wielofunkcyjny, charakteryzując się niewielkim rozmiarem strony około 50 KB i zaledwie 6 żądaniami HTTP, co gwarantuje szybkie ładowanie stron.
 • Astra doskonale współpracuje z różnymi kreatorami stron internetowych, a niektóre wersje demo są specjalnie dostosowane do konkretnych programów do tworzenia stron.
 • Dodatkowo, Astra oferuje wyjątkowe funkcje dla sklepów internetowych działających na platformie WooCommerce.
 • Jest dostępny w wersji darmowej, jak i wersji premium, z cenami rozpoczynającymi się od 59 dolarów rocznie lub 299 dolarów jako jednorazowa opłata.

Zobacz również najlepsze darmowe szablony Wordpress

Motyw Hello

Hello to motyw zaprojektowany specjalnie pod kątem tworzenia stron przy pomocy Elementora.Aby pełni wykorzystać potencjał tego motywu, warto rozważyć inwestycję w wersję PRO narzędzia Elementor.

Motyw Hello

Motyw Hello Elementor to minimalistyczne rozwiązanie dla stron WordPress, stworzone z myślą o idealnej współpracy z popularną wtyczką Elementor. Jest darmowy, dostępny jako open source i doskonale nadaje się dla osób poszukujących elastycznej, intuicyjnej w obsłudze i konfigurowalnej witryny. Optymalizacja pod kątem wydajności zapewnia solidną bazę dla tworzenia unikalnych projektów za pomocą narzędzia „przeciągnij i upuść” – Elementora. Zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych twórców, prostota i elastyczność tego motywu czynią go znakomitym wyborem.

Sprawdź również:

Motyw GeneratePress

Ten motyw WordPress należy do grupy najszybszych i charakteryzuje się wyjątkową minimalistyczną estetyką.

Bezpłatna wersja doskonale spełnia oczekiwania, jeśli planujesz utworzenie prostego serwisu firmowego. Jeśli jednak potrzebujesz platformy blogowej lub sklepu internetowego, warto poszukać innego motywu, lepiej dostosowanego do tych celów.

Motyw GeneratePress

GeneratePress koncentruje się na optymalizacji, by zapewnić maksymalną wydajność bez żadnych kompromisów dla użytkowników.

Zalety GeneratePress

 • GeneratePress wyróżnia się prostym, wydajnym kodem.
 • To bardzo lekki motyw, zajmujący zaledwie 7,5 KB przestrzeni.
 • Podstawowa wersja generuje tylko 2 żądania HTTP, co przekłada się na błyskawiczne wczytywanie strony.
 • Jest niezwykle elastyczny, umożliwiając tworzenie różnorodnych stron - od blogów po sklepy online i wiele innych.
 • Współpracuje bezproblemowo z popularnymi kreatorami stron i wtyczkami WordPress.
 • Dostępny jest w wersji darmowej, a także w opcji premium za 59 dolarów rocznie lub jednorazową opłatę w wysokości 249 dolarów

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing