powrot do bloga
/
/
marketing
/
Woodpecker.co - recenzja, narzędzie do Cold Mailingu

Woodpecker.co - recenzja, narzędzie do Cold Mailingu

Hauer Mateusz LinkedIn
Woodpecker.co - recenzja, narzędzie do Cold Mailingu

Znalezienie odpowiedniego narzędzia do e-mail marketingu lub komunikacji z leadami i partnerami biznesowymi może być wyzwaniem. Istnieje wiele profesjonalnych rozwiązań na rynku, z których każde ma swoje zalety i wady. Jednym z najbardziej polecanych systemów do automatyzacji wysyłek jest Woodpecker. Dzięki niemu możesz zapomnieć o ręcznym wysyłaniu e-maili do setek adresatów i skorzystać z zalet automatyzacji. Zachęcam do zapoznania się z recenzją i opiniami na temat Woodpecker.co.

Spis treści

Co to jest Woodpecker

Woodpecker to zaawansowany system mailingowy, działający w modelu SaaS, który automatyzuje proces wysyłania wiadomości e-mail. Co wyróżnia Woodpeckera spośród innych platform, to możliwość personalizowania treści oraz tworzenia dedykowanych scenariuszy wysyłek.

Dodatkowo, zapewnia on szczegółowe raportowanie, pozwalając na śledzenie wskaźników otwarć i odpowiedzi, co umożliwia dostosowanie treści do potrzeb odbiorców. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, zarządzanie bazami subskrybentów staje się proste i efektywne.

Woodpecker to nie tylko narzędzie do wysyłania wiadomości, ale również wsparcie w budowaniu relacji biznesowych i prowadzeniu efektywnego marketingu e-mailowego. Jego zastosowanie przyczynia się do zwiększenia dochodów oraz pozyskiwania nowych klientów poprzez skuteczną komunikację z odbiorcami, szczególnie w kontekście cold mailingu.

Przeczytaj również Techniki sprzedaży – rodzaje technik sprzedaży i dobre praktyki

Woodpecker - cennik

Woodpecker dotychczas dostępny był w dwóch pakietach, ale teraz możesz go spersonalizować, aby w pełni odpowiadał Twoim potrzebom. Teraz masz opcję wyboru spośród trzech pakietów:

Woodpecker - cennik


Każdy z pakietów oferuje możliwość przetestowania przez 7 dni oraz wysłania 50 wiadomości. Kiedy dopasowujesz swój abonament, pamiętaj o:

 • Wyborze liczby potencjalnych klientów, do których będziesz wysyłać wiadomości - to wpływa na miesięczny koszt usługi.
 • Dostępie do zaawansowanych funkcji takich jak parametry IF i testy A/B (zaawansowane kampanie).
 • Możliwości korzystania z API i integracji z innymi platformami, takimi jak CRM-y i Calendly - za dodatkową opłatą 20$.
 • W pakiecie Sales Assistant otrzymasz również automatyzację działań na LinkedIn, wysyłkę wiadomości SMS oraz wsparcie przy kontaktach telefonicznych.
 • Panel agencyjny może być korzystną opcją, szczególnie jeśli prowadzisz kampanię cold mailingową dla klientów.

Najprostszy pakiet kosztuje 25$ przy płatności rocznej, a pełen pakiet z nielimitowaną liczbą wysłanych wiadomości i dostępem do wszystkich opcji to jedynie 56$. Dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Doweidz się Co to jest marketing automation

Jak działa system? Funkcjonalności systemu

Wszyscy pracownicy odpowiedzialni za zdobywanie klientów mogą korzystać z systemu Woodpecker, aby samodzielnie prowadzić kampanie mailingowe. Interfejs systemu przypomina tradycyjną skrzynkę e-mail, co sprawia, że obsługa jest intuicyjna i łatwa.

Główne cechy Woodpeckera obejmują:

 1. Automatyzację wysyłki wiadomości, umożliwiającą tworzenie automatycznych e-maili i follow-upów dla określonych grup odbiorców.
 2. Personalizację treści, która pozwala dostosować komunikaty do konkretnych odbiorców, nawet poprzez najbardziej szczegółowe informacje.
 3. Integrację z różnymi klientami poczty, takimi jak Gmail czy Outlook.
 4. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, zapewnione przez zastosowanie różnych zabezpieczeń, takich jak weryfikacja e-maili przed wysyłką czy wykrywanie duplikatów.
 5. Filtrowanie danych dotyczących klientów i partnerów biznesowych, umożliwiając precyzyjne dopasowanie grupy odbiorców do danej kampanii.
 6. Możliwość tworzenia i realizowania kampanii oraz indywidualnych wysyłek przez wszystkich pracowników firmy.
 7. Dostęp do szczegółowych statystyk dotyczących wskaźników otwarć, odpowiedzi, klikalności oraz postępu kampanii.
 8. Import danych z różnych formatów, takich jak Excel czy pliki CSV, oraz edycję pobranych danych bezpośrednio w systemie.

Dzięki tym funkcjonalnościom Woodpecker umożliwia efektywne i spersonalizowane prowadzenie kampanii mailingowych, zwiększając szanse na zdobycie nowych klientów i partnerów biznesowych.

Poznaj Prospecting, czyli jak pozyskiwać klientów

Woodpecker - jak zacząć?

Aby skorzystać z konta testowego, wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny i potwierdzić adres e-mail. Po zalogowaniu się na konto testowe, zostaniesz poprowadzony przez przejrzysty tutorial, który krok po kroku wprowadzi Cię w funkcje i możliwości narzędzia.

Pierwszym krokiem, który należy zrobić to dodanie adresu e-mail, który posłuży do wysyłki wiadomości. Możesz dodać konto GMail (firmowy pakiet GSuite), Office365 oraz Exchange. Jeżeli masz konto u innego dostawcy, w dalszym ciągu możesz się zintegrować za pomocą protokołu IMAP lub poprzez SMTP.

Krok pierwszy rejestracji w Woodpecker


Po wprowadzeniu adresu e-mail, Woodpecker automatycznie wysyła do Ciebie wiadomość testową. Po pomyślnej weryfikacji, wystarczy dodać stopkę, która zostanie dołączona do przesyłanych wiadomości. Korzystając z własnego adresu e-mail, zwiększasz szanse na dotarcie bezpośrednio do głównej skrzynki odbiorcy, omijając folder SPAM.

Dla użytkowników G Suite, kopiowanie stopki jest proste. Wystarczy przejść do Ustawienia > Podpis i skopiować obecną stopkę. Wszystko, z wyjątkiem kolorów, zostanie skopiowane. Alternatywnie, można wkleić stopkę w formacie HTML.

Krok drugi rejestracji w Woodpecker

Zobacz również Co to jest Newsletter

Integracja narzędzia Woodpecker z pocztą e-mail

Integracja z pocztą e-mail jest bardzo prosta i wymaga wykonania kilku prostych kroków. Ważne jest, że system mailingowy można skonfigurować z dowolną skrzynką pocztową za pomocą protokołu IMAP. Dodatkowo, istnieją gotowe konfiguracje dla popularnych platform, takich jak Gmail, Office 365 oraz Microsoft Exchange.

woodpecker dodanie srzynki
W większości przypadków wystarczy opcja "Automatic connection"

Proces konfiguracji jest prosty i intuicyjny. Po podaniu niezbędnych danych, zostaniemy poproszeni o uzupełnienie podstawowych informacji, choć nie musimy tego robić od razu – możemy wrócić do tego kroku w dowolnym momencie.

Gdy nasz adres e-mail zostanie dodany do systemu mailingowego, otrzymamy wiadomość testową. Po pomyślnej weryfikacji możemy dodać stopkę, która będzie automatycznie dołączana do każdej wysyłanej przez nas wiadomości.

Przeczytaj również Storytelling - co to jest ? Jak wykorzystać w sprzedaży

Pierwsza kampania e-mailingowa na Woodpecker.co – instrukcja krok po kroku

W okresie próbnym masz możliwość wysłania maksymalnie 150 wiadomości, obejmujących zarówno początkowe maile, jak i follow-upy. Jeśli korzystasz z 30-dniowej darmowej wersji próbnej, możesz wysłać aż 500 wiadomości.

Aby rozpocząć pierwszą kampanię e-mailową, musisz najpierw przygotować listę odbiorców. Możesz dodać adresy ręcznie za pomocą opcji "Dodaj ręcznie" lub zaimportować je z pliku CSV lub XLSX/XLS (arkusz Excela). Listę odbiorców tworzysz w sekcji "Prospekty".

woodpecker-import-danych
Importowanie danych zwykle nie trwa długo warto jednak posiadać przygotowany plik

Teraz możemy rozpocząć planowanie naszej pierwszej kampanii mailowej. Wystarczy przejść do zakładki "Kampanie", którą znajdziesz w lewym górnym rogu interfejsu. Tam nadajemy kampanii odpowiedni tytuł. Warto zaznaczyć, że adresaci nie widzą tego tytułu, więc możemy śmiało dostosować go do naszych potrzeb.

tworzenie wiadomosci w narzędziu woodpecker
W tym miejscu ustawiamy treść pierwszej wiadomości, ilość wysyłek dziennie oraz godziny i dni wysyłek.

W tym obszarze można także wybrać, z którego konkretnego konta pocztowego mają być wysyłane wiadomości (można podłączyć więcej niż jedno konto). W zakładce tej można również ustawić, jaka treść ma być zawarta w wysyłanych e-mailach. Możemy dowolnie dostosować każdą wiadomość, dodając pola użytkownika, takie jak imię, nazwa firmy, miasto itp.

Oprócz pierwszej wiadomości "powitalnej", wersja testowa Woodpeckera pozwala także na zaplanowanie aż siedmiu follow-upów. Każda z tych wiadomości może być precyzyjnie zaplanowana pod względem terminu wysłania. Jeśli odbiorca odpowie na którąkolwiek z wiadomości, sekwencja follow-upów zostanie automatycznie zatrzymana.

woodpecker-automatyzacja
Dodajemy dodatkowe warunki oraz kolejne maile, czyli follow’upy. Gotowe.

Po przeprowadzeniu pierwszej kampanii, możemy przejrzeć jej statystyki. Jak to zrobić? Wchodzimy do sekcji "Campaigns" i wybieramy interesującą nas kampanię. Tam zostaniemy przeniesieni do szczegółowego panelu z danymi, przedstawionymi w czytelnej i graficznej formie. Woodpecker podaje informacje o liczbie wysłanych wiadomości, liczbie kontaktów w bazie danych, procentowym udziale błędnych adresów e-mail, wskaźniku otwartych wiadomości oraz wskaźniku odpowiedzi.

Najważniejszym z punktu widzenia użytkownika jest wskaźnik odpowiedzi. Program precyzyjnie wskazuje, które kontakty zareagowały na naszą korespondencję. Dzięki temu możemy przenieść aktywnych odbiorców do osobnej grupy i przygotować dla nich spersonalizowane wiadomości, np. podziękowania za skorzystanie z oferty lub kody rabatowe na kolejne zakupy.

statystyki w systemie mailingowymi
Przejrzysty i zrozumiały wygląd najważniejszych statystyk

Woodpecker dostępne integracje

Woodpecker oferuje integrację z osiemnastoma różnymi narzędziami, obejmującymi najpopularniejsze CRM-y, platformy do prospectingu oraz narzędzia do prowadzenia webinarów. Jeśli jednak nie znajdziesz pożądanej integracji, nie ma powodu do obaw. Dzięki platformom takim jak Zapier, PieSync, Integromat czy Integrately, nadal możesz bezproblemowo zintegrować Woodpeckera z istniejącymi narzędziami w swoim zestawie.

Sprawdź naszą ofertę :

Integracja Woodpecker - Calendly

Ostatnio zainstalowałem nową integrację z jednym z moich ulubionych narzędzi - Calendly! Dzięki Calendly mogę wygodnie planować spotkania z potencjalnymi klientami, a moim klientom pozwalam na wybór terminu, który najlepiej im odpowiada. Teraz Woodpecker śledzi umówione spotkania w Calendly. Gdy potencjalny klient umawia się na spotkanie, Woodpecker automatycznie wstrzymuje kolejne follow-upy. To naprawdę ułatwia mi zarządzanie kontaktem z klientami i prowadzenie skutecznych działań sprzedażowych.

Woodpecker opinie i recenzja

Woodpecker to doskonałe narzędzie do automatyzacji wysyłki e-maili, które wyróżnia się intuicyjnością i łatwością obsługi. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie skutecznie prowadzić kampanie mailingowe.

Jeśli chcesz przetestować Woodpeckera, możesz skorzystać z darmowej 30-dniowej wersji próbnej z naszego polecenia partnerskiego. Integracja ze skrzynką pocztową zajmuje tylko chwilę, a potem możesz cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami programu.

Użytkownicy mają także dostęp do szczegółowych statystyk dotyczących skuteczności swoich kampanii. Dodatkowo, wiadomości wysyłane są z poczty użytkownika, co sprawia, że unikasz katalogowania ich jako oferty. A jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się zrezygnować z Woodpeckera, możesz to zrobić w każdej chwili bez obaw o konsekwencje.

Jedyną wadą jest brak polskiej wersji językowej, ale warto zaznaczyć, że support działa również w języku polskim. Opinie o Woodpecker są bardzo pozytywne, co dowodzi, że warto dać temu systemowi szansę.

Woodpecker blog – wiedza na temat e-mail marketingu

Firma wyróżnia się nie tylko świetnym narzędziem do e-mail marketingu, ale także wysokiej jakości blogiem. Na ich stronie znajdziesz wiele wartościowych artykułów na temat komunikacji z potencjalnymi klientami oraz porad technicznych. To doskonałe źródło wiedzy zarówno na temat samego narzędzia, jak i jego możliwości w sprzedaży oraz w kontakcie z klientami. Jeśli chcesz zgłębić temat e-mail marketingu, koniecznie zajrzyj na ich bloga, dostępnego pod tym linkiem: Woodpecker Blog.

Woodpecker Academy – darmowe szkolenie z cold mailingu

Firma wprowadziła innowacyjny projekt o nazwie Woodpecker Academy, oferujący darmowe szkolenie z cold mailingu. Ta platforma edukacyjna zawiera bogate materiały dotyczące e-mail marketingu. Pierwszy kurs koncentruje się na technice cold mailingu i obejmuje 5 obszernych lekcji. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie opracować strategię cold mailingu, budować bazy danych, tworzyć kampanie oraz dbać o dostarczalność wiadomości e-mail. Ten bezpłatny kurs mailingu zawiera 29 filmów oraz ponad 50 dodatkowych materiałów edukacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z Woodpecker Academy.

Darmowy system mailingowy – Woodpecker trail

Jeśli zastanawiasz się, czy Woodpecker to odpowiedni system do wysyłki e-maili dla Ciebie, masz szansę przetestować to narzędzie przez 30 dni, całkowicie za darmo. Podczas wersji próbnej możesz wysłać aż 150 wiadomości, co pozwoli Ci wyrobić sobie opinię na temat jego funkcjonalności i użyteczności.

Bezpłatny okres próbny rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy wysyłasz pierwszą wiadomość w ramach kampanii cold mailingowej. Nie potrzebujesz również podawać danych z karty debetowej lub kredytowej, aby założyć darmowe konto próbne w systemie mailingowym. To idealna okazja, aby przetestować Woodpecker bez żadnych zobowiązań finansowych.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing