Przyszłość należy do aplikacji mobilnych i użytkowników telefonów komórkowych.
Wg. danych z Gemius ponad 60% wyświetleń stron internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych. Zjawisko popularyzacji internetu oraz urządzeń mobilnych w głównej mierze przyczyniło się do wzrostu popularności aplikacji internetowych. Aplikacje internetowe są obecne w każdej sferze życia, na codzień towarzyszą użytkownikom w praktycznie każdej czynności od zamawiania zakupów do domu, po rezerwację stolika czy transport na lotnisko. Zobacz jak stworzyć aplikację mobilną.
Koszt aplikacji mobilnej może zależeć od wielu czynników, w tym złożoności aplikacji, liczby funkcji, które posiada, ilości czasu na jej prototypowanie czy wdrożenie potrzebnego do jej opracowania.
Istotnym czynnikiem jest też liczba platform z którymi musi być kompatybilna aplikacja. Poznaj typy i rodzaje aplikacji mobilnych.
Koszt aplikacji zależy od jej złożoności i projektu interakcji oraz interfejsu graficznego. Czym jest aplikacja mobilna i dlaczego Twoja firma jej potrzebuje ?
Ogólnie rzecz biorąc, proste aplikacje mobilne z niewielką ilością funkcji są zwykle tańsze niż te bardziej złożone, z dużą ilością funkcji. Podstawowe funkcjonalności nowoczesnych aplikacji to np:
Funkcjonalności bardziej złożone dla użytkowników smartfonów to np:
Koszt aplikacji mobilnej różni się również w zależności od tego, kogo zatrudnimy do tworzenia aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, freelancerzy lub małe firmy deweloperskie będą tańsze niż większe korporacje.
Do kosztów tworzenia aplikacji mobilnej należy dodać również jej utrzymanie, aktualizacje i opiekę realizowaną przez agencję interaktywną.
Zobacz również:
Sprawdź aplikacje mobilne tworzone w naszej agencji interaktywnej Hauerpower.
Projektowanie i rozwój aplikacji mobilnych to proces tworzenia oprogramowania dla małych, bezprzewodowych urządzeń komputerowych, takich jak smartfony czy tablety. Aplikacje mobilne są zazwyczaj projektowane i tworzone specjalnie dla systemu operacyjnego urządzenia, takiego jak iOS dla produktów firmy Apple, Android dla urządzeń firmy Google lub Windows Phone dla urządzeń firmy Microsoft.
Proces projektowania i tworzenia aplikacji mobilnej różni się w zależności od złożoności aplikacji i zasobów dostępnych dla programistów. W przypadku jeżeli aplikacja ma działać na wszystkich platformach warto rozważyć opcje ich wdrożenia w formie :
Odpowiednie zaplanowanie procesu tworzenia aplikacji jest kluczowe w jej terminowym wykonaniu. W procesie planowania wraz z zespołem agencji interaktywnej realizującej aplikację omawiane są funkcjonalności oraz scenariusze użytkownika. W tym miejscu zespół projektowy oraz deweloperzy ustalają wspólnie szacowany czas na podstawie wytycznych, dobierają rozwiązania, narzędzia i biblioteki potrzebne do jej prawidłowego działania. Na tym etapie powinny być wykonane pierwsze prototypy aplikacji i ustalony plan pracy.
Na tym etapie zostaje przygotowana architektura aplikacji, widoki od strony administratora i użytkownika, planowanie akcji. Końcową fazą projektowania aplikacji jest interaktywny projekt interfejsu aplikacji.
W zależności od typu i rodzaju aplikacji prace wdrożeniowe prowadzone są przez zespół w dedykowanym języku potrzebnym do prawidłowego działania aplikacji dla systemów iOS i Android.
Przed opublikowaniem aplikacji realizowane są testy użyteczności i poprawności kodu, by aplikacja nie posiadała błędów, które ograniczą jej funkcjonalność.
Finalnie aplikacja zostaje wdrożona do sklepów Google Play oraz Appstore.
Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie aplikacji mobilnych do promocji firmy. Jednym ze sposobów jest stworzenie programu lojalnościowego, w którym klienci mogą zdobywać punkty za dokonywanie zakupów lub wykonywanie określonych czynności, które następnie mogą być wymieniane na nagrody. Innym sposobem jest oferowanie ekskluzywnych zniżek lub kuponów dla użytkowników aplikacji.
Możesz również wykorzystać powiadomienia push, aby wysyłać klientom aktualne aktualizacje lub oferty specjalne.