powrot do bloga
/
/
CRM
/
Livespace - opinie, recenzja i testy systemu

Livespace - opinie, recenzja i testy systemu

Hauer Mateusz LinkedIn
Livespace - opinie, recenzja i testy systemu

Porównanie systemu Livespace. Test użyteczności

Odkryj, jak Livespace pomaga rozwijać umiejętności sprzedawców i maksymalizować potencjał biznesowy. Czy faktycznie jest elastyczny i innowacyjny ?

spis treści:

 1. Co to jest Livespace
 2. Jakie funkcje posiada Livespace
 3. Integracje systemu
 4. Wady i zalety
 5. Interfejs i korzystanie z systemu
 6. Cennik pakietów
 7. API I aplikacja mobilna
 8. Opinie Klientów
 9. FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Livespace - system dla małych i średnich firm

Co to jest Livespace ?

Livespace CRM to wyjątkowo prosty i intuicyjny system do zarządzania procesem sprzedaży. Zawiera w sobie gotowe procesy sprzedażowe, które pozwalają na efektywne zarządzanie lejkiem sprzedażowym, komunikację z klientami oraz kontrolę pracy niewielkiego zespołu sprzedażowego. To rozwiązanie, które upraszcza procesy sprzedażowe, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy.

System ma na celu wsparcie i rozwijanie umiejętności sprzedawców. Livespace dostarcza niezbędnych narzędzi dla zespołu sprzedażowego, takich jak automatyzacja czasochłonnych zadań, łatwe dodawanie informacji o firmach na podstawie numeru NIP, różnorodne widoki zarządzania, analizę działań na różnych etapach lejka sprzedażowego i znacznie więcej.

Jakie funkcje posiada Livespace ?

Zarządzanie sprzedażą

Livespace wyróżnia się przede wszystkim swoją zdolnością do elastycznego tworzenia i modyfikowania lejków sprzedażowych. Możesz swobodnie projektować etapy, definiować zadania oraz określać odpowiedzialności, dostosowując je do indywidualnych wymagań Twojej firmy. To umożliwia lepszą kontrolę nad każdym etapem procesu sprzedaży, co z kolei przekłada się na zwiększenie szans na sukces.

Oprócz tego, Livespace CRM oferuje zaawansowane narzędzia raportowania i analizy. Dzięki nim, monitorowanie wskaźników sprzedażowych, śledzenie postępów w realizacji celów oraz identyfikacja kluczowych obszarów do dalszej optymalizacji staje się prostsze.

Proces sprzedaży zarządzany za pomocą Livespace to nie tylko kompleksowe rozwiązanie, ale także oferowane w atrakcyjnej cenie. Istnieje elastyczny cennik, który dostosowany jest do różnych wymagań i skali działalności firm. Możesz wybrać plan, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i dostępnemu budżetowi.

Segmentacja Klientów

LiveSpace CRM oferuje wiele korzyści, takich jak segmentacja klientów, dostosowanie do branży, monitorowanie lejka sprzedażowego i analiza. To jednak tylko część jego zalet. Warto również zwrócić uwagę na funkcje takie jak prognozowanie zysków oraz przejrzyste karty klientów, które znacząco ułatwiają codzienną pracę.

Moduł szans sprzedaży

Możemy skutecznie monitorować sytuację każdego klienta - oczywiście pod warunkiem, że sumiennie pracujemy nad danym kontaktem i na bieżąco aktualizujemy informacje o szansie sprzedaży. Widok pozostaje prosty i przejrzysty, a wszystkie istotne informacje są dostępne z jednego miejsca: dane kontaktowe, opiekun klienta, najnowsze aktualizacje, ostatnie e-maile (jeśli skonfigurowaliśmy integrację z pocztą e-mail), zaplanowane zadania, produkty i koszty (możemy dodać je w ustawieniach), a także status szansy sprzedaży. Z tego widoku możemy również przypisać szansę sprzedaży do konkretnej grupy lub opisać ją dowolnym tagiem, co ułatwia późniejsze wyszukiwanie i zarządzanie szansami sprzedaży.

Zarządzanie szansami sprzedaży w Livespace pozostaje nadal intuicyjne. Możemy je łatwo przenosić za pomocą jednego kliknięcia, edytować ich szczegóły, dodawać notatki, oznaczać etapy procesu sprzedaży oraz wysyłać personalizowane lub zautomatyzowane e-maile.

Dodatkowo, aby efektywnie działać na szansach sprzedaży, mamy do dyspozycji funkcję zarządzania zadaniami. Zadania można tworzyć i zarządzać nimi bezpośrednio z karty modułu szansy sprzedaży, z karty klienta lub bezpośrednio z karty danej szansy sprzedaży. Oferują one szereg możliwości, takich jak przypomnienia, przypisywanie odpowiedzialnych osób, cykliczność czy ustawienia prywatności, co ułatwia skuteczne planowanie i realizację działań związanych z obsługą szans sprzedaży.

Praca w tablicach Kanban

Tablica Kanban to narzędzie, które wspiera zarządzanie projektami i procesami. System kanban opiera się na organizowaniu procesu tak, aby każda osoba, dział czy zespół dostarczał dokładnie tyle, ile jest potrzebne w danej chwili. Tablica Kanban składa się z kolumn, z których każda reprezentuje jeden etap procesu i zawiera zadania przypisane do tego konkretnego etapu.

W zakładce "Szanse sprzedaży" w Livespace również znajduje się widok w formie Tablicy Kanban. Jeśli nie zmienisz ustawień, zobaczysz domyślny proces sprzedaży.

Automatyzacja w procesie sprzedaży - SalesBot

Sales Bot to kluczowa funkcja dostępna w platformie Livespace CRM, która działa jak zaawansowany asystent i prawa ręka dla managera sprzedaży. To inteligentne narzędzie, stworzone w celu usprawnienia codziennych operacji związanych z zarządzaniem szansami sprzedażowymi.

Jednym z głównych korzyści z korzystania z Sales Bota jest oszczędność czasu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile godzin w tygodniu tracisz na ręczne przypisywanie leadów, przepisywanie kontaktów i zadań dla swojego zespołu?

Szybkość reakcji odgrywa kluczową rolę w skutecznej sprzedaży, a Sales Bot pomaga utrzymać ją na najwyższym poziomie. Dzięki automatycznemu przypisywaniu leadów, szanse sprzedażowe są rozdzielane w ułamku sekundy. Nie musisz już martwić się opóźnieniami w reakcji, ponieważ Sales Bot natychmiast przekazuje informacje do odpowiednich członków zespołu.

Nie tylko przydzielanie leadów jest zautomatyzowane dzięki Sales Botowi, ale także zadania. Jeśli któryś z handlowców jest nieobecny z powodu choroby lub urlopu, Sales Bot automatycznie przypisuje zadania innym członkom zespołu. Dzięki temu praca jest kontynuowana bez zakłóceń.

Moduł zaawansowanego raportowania

Tworzenie raportów w LiveSpace CRM jest szybkie i nie wymaga dużego wysiłku. To narzędzie, które nie tylko pomaga w osiągnięciu celów i kontrolowaniu budżetu, ale również pozwala dostrzec znaczenie małych działań w procesie sprzedaży.

Komunikacja wewnętrzna

Kolejną istotną korzyścią, która może wydawać się oczywista, jest możliwość komunikacji wewnętrznej, takiej jak chat, wzmianki czy przestrzenie. Dodając do tego automatyzację korespondencji mailowej, LiveSpace CRM staje się idealnym narzędziem dla firm, które skupiają się na sprzedaży.

W LiveSpace CRM wszystkie informacje, takie jak notatki ze spotkań, ustalenia i kosztorysy, są łatwo dostępne dla użytkownika. To zapewnia ogromne możliwości przygotowania się do kolejnych etapów lejka sprzedażowego i znacząco zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu.

Automatyczna wysyłka maili

W Livespace masz możliwość zaplanowania kampanii e-mailowej do klienta w bardzo elastyczny sposób. Możesz skonfigurować zadanie tak, aby pojawiło się w Twoim CRM tylko wtedy, gdy klient nie odpowie na e-mail w określonym przez Ciebie czasie, na przykład po 3 dniach. To pozwala efektywnie zarządzać komunikacją i automatyzować procesy w oparciu o reakcje klientów. Dodatkowo możesz połaczyć narzędzie ze swoim adresem e-mail i zsynchronizować z kalendarzem Google.

Zarządzanie kontaktami

Dzięki aplikacji mobilnej Livespace masz możliwość wygodnego zarządzania kontaktami, aktualizacji informacji, przeglądania historii interakcji z klientami oraz planowania zadań. Ponadto, aplikacja zapewnia dostęp do kalendarza, co ułatwia planowanie spotkań i wydarzeń bez konieczności korzystania z komputera.

Największym atutem aplikacji mobilnej Livespace jest jej wszechstronność, która pozwala pracować w dowolnym miejscu i o każdej porze. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoimi klientami, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Co ważne, aplikacja jest dostępna całkowicie bezpłatnie dla użytkowników systemów Android i iOS.

Statystyki

W ostatnim czasie dokonano znaczącej przebudowy segmentu statystyk w Livespace. Często handlowcy obawiają się takich systemów z powodu strachu przed kontrolą i konsekwencjami swoich działań. Jednak system CRM nie powinien być postrzegany jako narzędzie do kontroli, ale jako narzędzie umożliwiające skuteczną analizę i doskonalenie działań.

Jak więc wygląda odnowiony moduł raportowania w Livespace? W kontekście efektywności sprzedaży została wprowadzona odświeżona wersja graficzna. Możemy analizować statystyki zarówno dotyczące już zamkniętych szans sprzedaży, jak i tych nadal otwartych.

Każdy z wykresów może być prezentowany w formie graficznej oraz tabelarycznej, a dane można łatwo eksportować do formatu XLS w razie potrzeby. Warto zwrócić uwagę na opcję analizy działań, która zawiera statystyki dotyczące poszczególnych etapów w szansach sprzedaży oraz możliwość prognozowania wyników sprzedaży i kosztów, co pozwala uzyskać pełen obraz przewidywanych wyników w przyszłości.

Nowością są także rekomendacje, które można znaleźć w analizie poszczególnych działań. System sam zauważa, że wykonanie określonej czynności zwiększyło prawdopodobieństwo pozytywnego zamknięcia szansy sprzedaży. Otrzymujesz gotowe wnioski dotyczące swojego procesu, przedstawione w prosty i przejrzysty sposób.

Zobacz również :

 1. Bitrix24 porównanie i test systemu
 2. Jak wdrożyć CRM w firmie
 3. Ranking systemów CRM
 4. eDokumenty elektroniczny obieg dokumentów - test I porównanie
 5. Firmao - test, recenzja systemu

Integracje systemu

System Livespace pozwala na integrację z :

 1. Salesmanago
 2. Zapier
 3. Dropbox
 4. iPresso
 5. Gravatar
 6. Ooutlook
 7. Slack
 8. Thulium
 9. Intercom
 10. Sellizer
 11. Focus Contact Center
 12. iPresso

Nasza oferta CRM w licencji lub dedykowanym wdrożeniu i supporcie

CRM dedykowany dla wymagających

Zobacz ofertę : 

Wady i zalety

Do zalet systemu można zaliczyć :

 1. Dwujęzyczność (polski i angielski).
 2. Nieograniczona przestrzeń na pliki.
 3. Integracja z Zapier.
 4. Aplikacja mobilna.
 5. Czat z obsługą online (w określonych godzinach).
 6. Wsparcie dla wielu walut.
 7. Personalizacja i modyfikacja elementów.
 8. Monitorowanie osiągania celów.
 9. Łatwa w obsłudze platforma.
 10. Automatyzacja e-maili.
 11. Dostęp do API.
 12. Integracja z VOIP.
 13. Kontrola dostępu na podstawie ról.
 14. Dedykowany dodatek Call Tracker dla systemu Android.
 15. Akademia Livespace - bezpłatne kursy produktowe dostępne online.
 16. Gotowa integracja z systemem marketing automation.
 17. Integracje z Zapier, Make i Integrately.
 18. Pomoc i wsparcie we wdrożeniu systemu
 19. Obsługa Klienta w języku polskim,
 20. Dedykowany opiekun

Rozwiązanie nie jest natomiast pozbawione wad, a do takich możemy zaliczyć:

 1. Brak możliwości tworzenia ofert w systemie.
 2. Statystyki są bardzo podstawowe i ograniczone.
 3. Nie ma narzędzia do kompleksowego zarządzania obsługą klienta.
 4. Automatyzacje są ograniczone do prostych zadań.
 5. Nie ma możliwości tworzenia niestandardowych raportów.
 6. Brak narzędzia do tworzenia formularzy na stronie internetowej.

Kiedy wybrać Livespace ?

 • Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad procesem sprzedaży w sposób nieliniowy i edytowalny,
 • Zależy Ci na organizacji pracy handlowców i mierzeniu ich efektywności pracy
 • Chcesz wdrożyć CRM szybko,
 • Lubisz mieć pełny wgląd w analizę działań i każdy etap sprzedaży

Interfejs i korzystanie z systemu

Interfejs systemu jest bardzo prosty i lekko monotonny. Brak mu świeżości i polotu jednak jest czytelny i łatwo się w nim odnaleźć. Dominuje kolor szary, brak wyróżnienia elementów aktywnych oraz menu sugerującego akcję. Sam interfejs pomimo dobrej użyteczności mógłby być bardziej 'miodny' co z pewnością poprawiło by jakość pracy w systemie i wzbudziło pozytywne doświadczenia użytkowników Livespace.

Poniżej prezentujemy widoki systemu

Ekran powitalny systemu

Lista zadań - timeline

Lista zadań widok uprosczony

Szanse sprzedaży

Cennik pakietów i abonament


Dostępne są 4 pakiety abonamanetowe:

 • Pakiet Base - 69 zł miesięcznieSkierowany do małych firm. Pozwala na tworzenie własnych procesów sprzedaży, integrację skrzynki e-mail, zarządzanie lejkiem sprzedażowym oraz analizę raportów.
 • Pakiet Automation - 139 zł miesięcznieOferuje możliwość tworzenia 3 procesów sprzedaży, zarządzanie strukturą zespołu i celami, automatyzację zadań i wysyłkę maili. Posiada też szerszy zakres integracji.
 • Pakiet Growth - 209 zł miesięcznieSkierowany do dynamicznie rozwijających się firm. Zapewnia większą liczbę procesów sprzedaży, możliwość nadawania ról użytkownikom, zadania zespołowe, Sales Bot oraz priorytetowe wsparcie techniczne.
 • Pakiet Professional - 348 zł miesięcznieObejmuje wszystkie funkcje dostępne w niższych pakietach, nie ma limitów procesów sprzedaży i użytkowników. Pozwala także na testowanie systemu na dodatkowym, darmowym koncie.

Mamy możliwość przetestowania systemu w darmowym okresie próbnym, jednak nie ma pakietu w wersji darmowej do użytku.

Plany i ceny pakietów Livespace

Czy Livespace udostępnia API ?

Tak, Livespace udostępnia API, dzięki któremu możesz zintegrować dowolne systemy zewnętrzne z Livespace.

Czy Livespace posiada wersję mobilną ?

System posiada dedykowaną aplikację oraz wersję mobilną.

Czy Livespace jest bezpieczny ?

W systemie są tworzonekopie zapasowe baz danych.

Opinie o Livespace - co mówią Klienci

Problemem jaki widzą Klienci są jego możliwości, które mogą okazać się zbyt małe przy większych potrzebach firmy, co stanowi problem w skalowaniu, z kolei mniejszych oczekiwaniach Klienci wskazują że wystarczą darmowe narzędzia.

Zdecydowane grono Klientów chwali system za możliwość wglądu w pełną historią leadów.

 • Livespace to solidny produkt wspierający procesy sprzedażowe, korzystamy z niego na co dzień i możemy go śmiało polecić każdemu.

Grzegorz Marczak CEO – Antyweb

 • Dobry soft organizujący chaos w naszym dziale sprzedaży. Polecam. 🙂

Artur Kurasiński CEO & Founder – Fokus - smarter analytics

 • Bardzo sprawne narzędzie do zarządzania sprzedażą, jesteśmy mile zaskoczeni krótkim czasem wdrożenia. Czytelny i przyjazny interfejs ułatwia codzienna pracę.

Michał M. Lisiecki Prezes Zarządu – BeColour

 • Po wdrożeniu Livespace zarządzanie sprzedażą i pracą w grupie weszło na wyższy poziom. Dzięki temu prognozowanie, kontrolowanie i rozliczanie wyników odbywa się na bieżąco w jednym miejscu przez co nie tylko zwiększamy efektywność, ale również oszczędzamy czas i ułatwiamy sobie pracę.

Rafał Wiśniewski Business Development Director – Buzz Group

Livespace - FAQ Najcześciej zadawane pytania

Czy Livespace jest bezpieczny?

Tak, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, Livespace tworzy kopie zapasowe baz danych i przestrzega przepisów RODO, aby zapewnić poufność informacji klientów, co sprawia, że Twoje dane są bezpieczne.

Czy Livespace posiada aplikację mobilną?

Tak, Livespace dostępny jest w wersji mobilnej zarówno na systemy Android, jak i iOS, co ułatwia pracę handlowcom, którzy często pracują poza biurem.

Czy Livespace udostępnia API?

Tak, Livespace udostępnia API, co pozwala na integrację z aplikacjami, które nie są dostępne w formie wbudowanych dodatków.

Czy Livespace tworzy kopie zapasowe?

Tak, Livespace dba o bezpieczeństwo danych poprzez regularne tworzenie kopii zapasowych baz danych. Te kopie są przechowywane na niezależnych dyskach i są aktualizowane co 24 godziny.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing