powrot do bloga
/
/
marketing
/
Najlepsze platformy dla sklepu internetowego. Ranking 2024

Najlepsze platformy dla sklepu internetowego. Ranking 2024

Hauer Mateusz LinkedIn
Najlepsze platformy dla sklepu internetowego. Ranking 2024

Zobacz ranking platform dla sklepu internetowego w 2024


Kierowanie profesjonalnego sklepu internetowego w dzisiejszych czasach nie wymaga już głębokiej wiedzy technicznej ani umiejętności programowania. Na rynku dostępne są zaawansowane platformy e-commerce oraz kreatory sklepów internetowych, które znacznie ułatwiają proces tworzenia i zarządzania własnym sklepem online.

Nasz ranking platform ecommerce uwzględnia trendy i opinie użytkowników

W niniejszym artykule prezentujemy ranking najlepszych kreatorów sklepów internetowych na rok 2024. Przygotowaliśmy zestawienie, uwzględniając najnowsze trendy, funkcje oraz opinie użytkowników, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego biznesu. Bez względu na to, czy jesteś początkującym przedsiębiorcą czy doświadczonym sprzedawcą online, w naszym rankingu znajdziesz narzędzie, które spełni Twoje potrzeby i wesprze Cię w osiągnięciu sukcesu w świecie e-commerce.

Nasza ocena skupia się na kryteriach takich jak łatwość użycia, elastyczność, funkcjonalność, design i wsparcie techniczne. Analizujemy także aspekty, takie jak integracje z innymi platformami, dostępność narzędzi marketingowych, obsługa płatności online oraz optymalizacja dla urządzeń mobilnych.

Zobacz również Jak założyć sklep internetowy ?


Spis treści:

Najlepsza platforma dla sklepu internetowego

Wybór platformy e-commerce powinien zacząć się od określenia, która kategoria najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. Istnieją trzy główne typy platform: silniki open source, platformy SaaS (Software as a Service) oraz dedykowane aplikacje webowe. Każda z nich ma swoje unikalne cechy, wymagania czasowe oraz różne koszty wdrożenia. Przed dokonaniem wyboru pomiędzy konkretnymi rozwiązaniami, warto dokładnie przeanalizować, które z tych opcji najlepiej spełnią oczekiwania Twojej firmy, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i budżetu.


Platformy typu Open Source

Platformy e-commerce typu open source, takie jak WooCommerce, Magento czy PrestaShop, oferują zaawansowane możliwości konfiguracji i personalizacji sklepu internetowego bez konieczności ponoszenia kosztów licencyjnych czy abonamentowych. Choć podstawowa wersja tych platform jest darmowa, istnieje opcja rozbudowy o dodatkowe szablony i wtyczki, które mogą być płatne.

Główną zaletą takich rozwiązań jest pełna kontrola nad kodem i nieograniczona możliwość modyfikacji sklepu, co jest możliwe dzięki otwartości kodu źródłowego. Społeczność użytkowników takich platform często oferuje wsparcie, rozwija nowe funkcje i udostępnia autorskie dodatki.

Jednak, aby zbudować sklep na platformie open source, potrzebne są umiejętności programistyczne oraz znaczący nakład czasu. To nie jest rozwiązanie, które można wdrożyć „od ręki” – wymaga ono zaangażowania i pracy nad kodem.

Jedną z kluczowych zalet platform open source jest niezależność od konkretnego dostawcy usług. Jeśli współpraca z obecną agencją e-commerce nie spełnia oczekiwań, w prosty sposób możesz przenieść swój sklep do innego dostawcy. To elastyczność, która daje duże możliwości i swobodę w zarządzaniu e-biznesem

Zobacz również:

Platformy SaaS

Platformy e-commerce oparte na modelu Software-as-a-Service (SaaS) cieszą się dużą popularnością ze względu na szybkość i łatwość wdrożenia sklepu internetowego. W przeciwieństwie do rozwiązań typu open source, platformy SaaS nie wymagają zaawansowanych umiejętności programistycznych – wystarczy kilka kliknięć, aby skonfigurować sklep i dodać produkty.

Korzystanie z takiej platformy wiąże się z miesięcznym abonamentem, który jest konieczny do utrzymania sklepu w działaniu. Jednakże, platformy SaaS mają pewne ograniczenia funkcjonalne, które mogą stać się problemem w miarę rozwoju Twojego biznesu. Ważne jest również, że decydując się na platformę SaaS, jesteś związany z konkretnym dostawcą. W przypadku potrzeby zmiany dostawcy, przeniesienie sklepu na inną platformę może być bardzo trudne lub niemożliwe, co w praktyce oznacza konieczność stworzenia sklepu od początku na nowej platformie.

Dedykowane rozwiązania e-commerce

Platformy dedykowane do e-commerce charakteryzują się pełną elastycznością i dopasowaniem do indywidualnych wymagań Twojego biznesu. Tego typu rozwiązania są idealne dla tych, którzy poszukują maksymalnego dopasowania funkcji sklepu do własnych potrzeb.

Jednakże, stworzenie dedykowanej aplikacji webowej to znacząca inwestycja, zarówno finansowa, jak i czasowa. Proces tworzenia takiego sklepu od podstaw może trwać miesiące, a nawet lata, wymagając intensywnej pracy zespołu programistów. Ponadto, utrzymanie i serwisowanie dedykowanej platformy wiąże się z ciągłymi kosztami, które mogą być znaczące.

Jest też kwestia zależności od firmy tworzącej platformę – jej programiści posiadają ekskluzywną wiedzę o kodzie i działaniu Twojego sklepu, co czyni zmianę dostawcy bardzo trudną, jeśli nie niemożliwą. Warto więc dokładnie rozważyć, czy korzyści płynące z pełnej personalizacji i dopasowania sklepu przeważają nad potencjalnymi trudnościami i kosztami.

Zobacz nasze rozwiązania ecommerce.

Ranking platform dla sklepu internetowego i e-commerce

Jeśli doszedłeś do tego etapu artykułu, prawdopodobnie już masz ogólne pojęcie na temat tego, jakie rozwiązanie najlepiej pasuje do Twojego biznesu. Niezależnie od tego, czy rozważasz silniki open source, czy rozwiązania typu SaaS, poniższe zestawienie platform e-commerce powinno stanowić pomocną wskazówkę.

Zobacz również ranking systemów CRM

Poniżej przedstawiamy dostępne rozwiązania platform ecommerce na rynku .


Sky Shop - największy kreator sklepów

Najlepszy kreator sklepów internetowych w Polsce

Sky Shop - Panel zarządzania

SkyShop to doskonała polska platforma e-commerce, dedykowana zwłaszcza małym i średnim sklepom. To kompleksowe narzędzie umożliwia przedsiębiorcom sprzedaż produktów i usług online, oferując szereg zaawansowanych funkcji i narzędzi do efektywnego zarządzania sklepem. W zakresie obsługi zamówień, płatności, marketingu, analizy danych i integracji z innymi systemami, SkyShop wyróżnia się elastycznością i intuicyjnym interfejsem.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się już od 15 złotych miesięcznie, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla różnych przedsiębiorstw.

Platforma ta, umożliwiająca budowę dużych sklepów internetowych, cechuje się prostotą obsługi i dostosowaniem do różnych branż i potrzeb biznesowych. SkyShop umożliwia szybki rozwój sklepów internetowych, zwiększanie sprzedaży oraz budowanie silnej obecności w e-commerce.

Dodatkową korzyścią jest dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia wygodne zarządzanie sklepem, monitorowanie zamówień, aktualizowanie produktów i korzystanie z zaawansowanych funkcji. Aplikacja pozwala na śledzenie wyników sprzedażowych, analizę trendów i preferencji klientów, a także podejmowanie informowanych decyzji biznesowych.

SkyShop dostarcza także narzędzi do analizy danych, generowania raportów oraz funkcji tworzenia własnych programów lojalnościowych czy kodów rabatowych, co wspiera przyciąganie klientów i zwiększanie efektywności sprzedaży. Dzięki aplikacji mobilnej przedsiębiorcy mają natychmiastowy dostęp do informacji o nowych zamówieniach, danych klienta i statusie zamówienia, co ułatwia skuteczne zarządzanie sklepem online.

Shopify - kreeator sklepów online

Najpopularniejszy kreator sklepów internetowych

Shopify - Panel zarządzania

Shopify to platforma e-commerce, ciesząca się największą popularnością na całym świecie. Charakteryzuje się stabilnością działania oraz szybką konfiguracją, umożliwiającą założenie sklepu internetowego i rozpoczęcie sprzedaży w zaledwie 30 minut.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się już od 24 dolarów miesięcznie, co sprawia, że jest to rozwiązanie dostępne dla różnych przedsiębiorstw.

Shopify oferuje szeroką gamę wbudowanych funkcji, takich jak obsługa płatności, koszyka zakupowego, systemu dostaw, integracje z firmami logistycznymi, narzędzi marketingowych, raportowania danych oraz obsługi klienta. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do kompleksowego narzędzia, spełniającego wszystkie potrzeby związane z prowadzeniem sklepu online.

Platforma ta jest odpowiednia dla różnych przedsiębiorców, od małych i średnich firm po duże marki. Bez względu na rodzaj oferowanych produktów czy usług, Shopify dostosowuje się do indywidualnych potrzeb. Jest szczególnie popularne wśród sprzedawców detalicznych, twórców e-commerce, influencerów, start-upów oraz przedsiębiorców, którzy poszukują prostego i efektywnego narzędzia do zarządzania sklepem online.

Przed dokonaniem wyboru warto przetestować możliwości platformy, a Shopify umożliwia to poprzez 3-dniowy darmowy okres próbny, podczas którego można dokładnie poznać funkcje narzędzia, bez konieczności podawania danych czy informacji o karcie płatniczej. Dodatkowo, w ramach korzystania z Shopify, istnieją opłaty transakcyjne, które zależą od wybranego planu i wynoszą od 0,5% do 2% wartości sprzedaży.

Bitrix24 - kreator ecommerce

Najbardziej zaawansowany kreator zautomatyzowanych sklepów online

Bitrix - Panel zarządzania

Bitrix24 to niekwestionowany lider wśród kreatorów sklepów internetowych, oferujący zautomatyzowane rozwiązania dla profesjonalnych witryn i stron docelowych, nawet dla tych bez doświadczenia w programowaniu czy projektowaniu graficznym. Dzięki gotowym szablonom, dostosowanie wyglądu stron zajmuje zaledwie kilka minut, sprawiając, że cały proces staje się niezwykle prosty i efektywny.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się od 199 złotych miesięcznie, co jest atrakcyjną opcją, biorąc pod uwagę pełne spektrum oferowanych funkcji.

Wyjątkowym atutem tego kreatora jest możliwość uzyskania darmowej domeny drugiego poziomu oraz hostingu, eliminując tym samym dodatkowe koszty. Wykorzystując potencjał sztucznej inteligencji, kreator Bitrix24 oferuje narzędzia do generowania treści i obrazów, wspierając w kreowaniu atrakcyjnych stron.

Dostęp do gotowych szablonów sklepów internetowych oraz integracja z systemem CRM Bitrix24 ułatwiają zarządzanie zamówieniami i danymi klientów, co czyni ten kreator kompleksowym narzędziem do e-commerce. Bez względu na doświadczenie, Bitrix24 stanowi wartościowe wsparcie dla każdego, kto planuje rozpoczęcie działalności online.

Web Wave

Najlepszy kreator prostych sklepów online

webwave - najlepsza platforma e-commerce
WebWave - Panel zarządzania

WebWave to niepodważalny lider wśród platform e-commerce, dostarczając interfejs w języku polskim i stworzony z myślą o osobach bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Ten kreator umożliwia łatwe tworzenie profesjonalnych sklepów internetowych bez konieczności angażowania się w programowanie.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się od 40 złotych miesięcznie, co stanowi atrakcyjną ofertę, zwłaszcza biorąc pod uwagę dostęp do szerokiej gamy funkcji.

Edytor graficzny jest kluczowym elementem oprogramowania, umożliwiając dostosowanie wyglądu sklepu. Dzięki niemu możesz swobodnie modyfikować kolory, czcionki, tła i inne elementy, tworząc spójny i atrakcyjny wygląd strony zgodny z Twoimi preferencjami. Warto zauważyć, że WebWave oferuje aż 100+ gotowych szablonów bezpłatnych!

Dodatkowo, firma zapewnia hosting i domeny, eliminując potrzebę poszukiwania oddzielnego dostawcy hostingu. Możesz zakupić domenę i skonfigurować ją bezpośrednio w WebWave.

Platforma sklepowa WebWave oferuje także bogactwo modułów i zaawansowanych funkcji, które możesz dodawać do strony, aby rozszerzyć jej możliwości. Możesz integrować galerie zdjęć, filmy, mapy, blogi, formularze kontaktowe, przyciski do udostępniania w mediach społecznościowych i wiele innych.

Kreator umożliwia integrację z popularnymi systemami płatności, takimi jak PayPal, Stripe, Przelewy24 czy Dotpay, zapewniając szybkie i bezpieczne transakcje. Co istotne, WebWave nie pobiera prowizji za prowadzony sklep internetowy, co stanowi wyjątkowy bonus w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

WebWave integruje się również z narzędziami marketingowymi, takimi jak MailerLite czy GetResponse, umożliwiając skuteczne zarządzanie kampaniami e-mailowymi, tworzenie list subskrybentów i automatyzację działań marketingowych. To zdecydowanie zasłużone pierwsze miejsce w naszym rankingu.

Red Cart

Najlepszy kreator sklepów internetowych dedykowany dropshippingowi

Red Cart - Panel zarządzania

RedCart to doskonała platforma e-commerce, idealnie dostosowana do tworzenia sklepów internetowych opartych na modelu dropshippingu. To oprogramowanie jest kompleksowo zintegrowane z ponad 600 hurtowniami i dostawcami w różnych branżach, co pozwala na swobodną sprzedaż produktów na obszarze całej Europy. RedCart zapewnia automatyzację procesu sprzedaży i pomoc w doborze produktów, co ułatwia przedsiębiorcom rozwijanie biznesu.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się od 49 złotych miesięcznie, co sprawia, że RedCart jest atrakcyjnym rozwiązaniem pod względem kosztów.

Jednym z kluczowych atutów RedCart jest dwukierunkowa, pełna integracja z Allegro. Ta zaawansowana integracja wspiera proces wystawiania ofert i automatyzuje wszystkie niezbędne informacje za pomocą wbudowanego algorytmu.

Wybierając RedCart, otrzymujesz kompleksowe wsparcie przy uruchamianiu sklepu, w tym bezpłatne webinary, szkolenia online i dostęp do ekspertów e-commerce. Firma oferuje całodobową obsługę klienta, co gwarantuje szybką reakcję na ewentualne problemy. Dodatkowo, RedCart umożliwia korzystanie z pełnej funkcjonalności i narzędzi przez pierwsze 14 dni za darmo.

Warto podkreślić, że RedCart nie pobiera żadnych prowizji od sprzedaży, co stanowi znaczącą korzyść dla przedsiębiorców. To zdecydowanie imponujące rozwiązanie dla osób zainteresowanych dropshippingiem.

Selly

Najlepszy kreator sklepów internetowych dla średnich przedsiębiorstw

Selly - Panel zarządzania

Selly to innowacyjna i przystępna cenowo platforma do tworzenia średnich sklepów internetowych dostępna w języku polskim. To narzędzie umożliwia szybkie i łatwe stworzenie własnego sklepu online, dając użytkownikom możliwość dostosowania wyglądu, dodawania produktów, określania cen i opisów, a także konfigurowania różnych opcji płatności.

Cena pakietu dla sklepu internetowego rozpoczyna się od zaledwie 25 złotych miesięcznie, co czyni Selly atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw o średnich potrzebach.

Selly umożliwia efektywne zarządzanie zamówieniami, umożliwiając monitorowanie ich statusu, śledzenie dostaw i obsługę ewentualnych zwrotów. Dodatkowo, platforma oferuje różnorodne szablony projektów, które można dostosować do własnych preferencji, co pozwala na szybką personalizację wyglądu sklepu.

Proces obsługi nowych zamówień w Selly jest prosty i skuteczny. Natychmiastowe powiadomienia o nowych zamówieniach są przesyłane do Ciebie, a dodatkowo istnieje możliwość konfiguracji alertów e-mailowych lub SMS-owych, aby otrzymywać informacje o zamówieniach na urządzenia mobilne.

Selly posiada także funkcje dedykowane dla sklepów dropshippingowych, umożliwiając integrację z różnymi dostawcami. Współpraca z hurtowniami oferującymi dropshipping staje się prostsza, dzięki możliwości integracji konta Selly z ich systemami, co przyspiesza procesy automatyzacji zamówień i ich bezpośrednie przekazywanie dostawcom.

Wix

Najlepszy kreator wielofunkcyjnych sklepów online

wix - platforma sklepu internetowego - ranking
Wix - Panel zarządzania

Wix, popularna platforma do tworzenia stron internetowych, wyróżnia się również doskonałymi narzędziami do projektowania sklepów e-commerce. Dzięki Wix możesz łatwo stworzyć profesjonalny sklep online, zarządzać swoim asortymentem, obsługiwać płatności i śledzić zamówienia.

Cena pakietu dla sklepu internetowego rozpoczyna się od 75 złotych miesięcznie, co sprawia, że jest to korzystna opcja dla przedsiębiorców o różnorodnych potrzebach.

Sklep online utworzony przy użyciu Wix jest w pełni dostosowywalny, umożliwiając swobodne kształtowanie wyglądu sklepu według własnych upodobań. Cały proces odbywa się za pomocą intuicyjnego edytora „przeciągnij i upuść”, podobnie jak w przypadku tworzenia stron internetowych czy blogów.

Warto podkreślić funkcję „Wix Multilingual”, umożliwiającą tworzenie różnych wersji językowych sklepu e-commerce. Dzięki temu możesz sprzedawać swoje produkty na całym świecie. Za pomocą panelu nawigacyjnego sklepu możesz monitorować stan produktów, ustawiać metody płatności i dostawy, a także aktualizować niedostępne produkty lub usługi.

Kreator sklepu internetowego od Wix wprowadza także funkcję ratowania porzuconych koszyków. Jeśli użytkownik dodaje produkty do koszyka, ale nie finalizuje zakupu, automatycznie otrzymuje przypomnienie w formie e-maila, zachęcające do dokończenia transakcji. Ta funkcja istotnie zwiększa szanse na zrealizowanie sprzedaży.

Co więcej, responsywne szablony sklepów dostępne w platformie Wix doskonale dostosowują się do różnych urządzeń mobilnych. Niezależnie od tego, czy klienci odwiedzają Twój sklep z komputera, smartfona czy tabletu, szablony Wix automatycznie dostosowują się do rozmiaru ekranu, zapewniając optymalne doświadczenie użytkownika.

Webflow

Najlepszy kreator zaawansowanych sklepów internetowych

webflow - platforma e-commerce - ranking najlepszych
Web flow - Panel zarządzania i edycji

Webflow to platforma, która wyróżnia się zaawansowanymi narzędziami do projektowania zarówno stron internetowych, jak i sklepów online. Jej potężny edytor wizualny umożliwia tworzenie i dostosowywanie wyglądu sklepu poprzez intuicyjny interfejs „przeciągnij i upuść”. Możesz kreatywnie projektować unikalne szablony i strony, dostosowując je do wizerunku Twojej marki.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się od 29 dolarów miesięcznie, co czyni ją dostępną dla różnych przedsiębiorców o zróżnicowanych potrzebach.

Webflow umożliwia integrację z różnymi bramkami płatności, takimi jak Stripe, PayPal czy Przelewy24. To daje elastyczność w ustalaniu metod płatności, konfigurowaniu podatków i dostosowywaniu opcji wysyłki. Ponadto, Webflow dostarcza narzędzi do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO), co umożliwia zoptymalizowanie meta tagów, adresów URL i innych elementów ważnych dla widoczności sklepu w wynikach wyszukiwania.

Platforma Webflow jest skierowana zarówno do doświadczonych projektantów, jak i osób bez technicznej wiedzy programistycznej. Oferuje większą swobodę w projektowaniu i dostosowywaniu sklepu, udostępniając zaawansowane narzędzia. Jednak ze względu na swoją zaawansowaną naturę, może wymagać nieco więcej czasu i nauki w porównaniu do bardziej przyjaznych dla użytkowników platform.

TakeDrop

Najbardziej popularny kreator sklepów dropshipping

TakeDrop - Panel zarządzania

TakeDrop to wiodąca platforma e-commerce specjalizująca się w obszarze dropshippingu. Model biznesowy dropshipping polega na tym, że sklep internetowy nie przechowuje fizycznie produktów, a zamówienia są bezpośrednio przesyłane od dostawcy do klienta. TakeDrop dostarcza narzędzi i usług, które znacznie ułatwiają zarządzanie sklepem działającym w tym modelu.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się od 70 złotych miesięcznie, co sprawia, że jest to rozwiązanie dostępne dla różnych przedsiębiorców z różnymi potrzebami.

Platforma automatyzuje cały proces zamówień. Gdy klient składa zamówienie w Twoim sklepie, informacje o zamówieniu są automatycznie przekazywane dostawcy, który zajmuje się realizacją zamówienia. Dzięki temu nie musisz się martwić fizycznym przechowywaniem, pakowaniem i wysyłką produktów.

Ponadto, TakeDrop oferuje narzędzia do monitorowania i raportowania, które pomagają śledzić sprzedaż, statystyki zamówień i działanie sklepu internetowego. Analizując te dane, możesz oceniać wydajność i sprawnie rozwijać swój sklep dropshippingowy.

Oprogramowanie TakeDrop jest szczególnie skierowane do przedsiębiorców, którzy planują rozpocząć działalność w modelu dropshippingu lub rozwijać istniejące sklepy w tym właśnie modelu. Dzięki narzędziom i integracjom z dostawcami, ułatwia zarządzanie sklepem w tym innowacyjnym modelu biznesowym.

_Stores od Cyber_Folks

Najbardziej atrakcyjny kreator ekonomicznych sklepów online

Cyber_Folks _Store

_Platforma Stores to nowość na polskim rynku e-commerce, choć działa na nim od niedawna, zyskuje uznanie i zaczyna zdobywać znaczącą popularność. W naszym przekonaniu, to obecnie jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia sklepów online dostępnych na rynku. Działa sprawnie, umożliwiając stworzenie kompletnego sklepu internetowego w zaledwie 15 minut.

_Oferta zawiera szeroką gamę nowoczesnych i responsywnych szablonów, które nie tylko poprawiają wygląd strony, ale także zwiększają współczynnik konwersji. Każdy szablon jest łatwo dostosowywalny, co pozwala na edycję pod indywidualne potrzeby i dostosowanie do wizerunku marki.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się od 19 złotych miesięcznie, co czyni to rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjnym cenowo.

Głównym atutem _Stores jest ogromna liczba dostępnych integracji. Obecnie platforma oferuje kilkaset integracji, a ich liczba ciągle rośnie. Łatwo można zintegrować sklep z platformami takimi jak Allegro, Amazon, Facebook, Instagram, aPaczka czy systemem płatności Tpay.

Dodatkowo, w przypadku ewentualnych trudności, firma zapewnia bezpłatne wsparcie techniczne, które pomaga w konfiguracji kurierów, płatności, podpięciu domeny i dodawaniu produktów do sklepu.

Oczywiście, _Stores umożliwia również dropshipping i integrację z wieloma hurtowniami w praktycznie każdej branży. Dzięki temu można zautomatyzować proces sprzedaży, a wybór odpowiedniej hurtowni pozwala na przechowywanie i pakowanie zamówień z serwisu. Warto również podkreślić, że każdy sklep online oparty na _Stores obsługuje większość firm kurierskich oraz popularne paczkomaty InPost. Zaledwie kilka kliknięć wystarczy, aby skutecznie realizować zamówienia w dowolnym miejscu. To funkcjonalność, która zdecydowanie wyróżnia tę platformę!

Shoper

Najbardziej efektywny kreator sklepów dla małych przedsiębiorstw

Shoper - Panel zarządzania

Shoper to doskonały wybór, jeśli poszukujesz prostego i efektywnego narzędzia do uruchomienia sklepu internetowego. Ta platforma działa w pełni po polsku, oferując zaawansowane funkcje, które umożliwiają budowę obszernej bazy produktów. Jednym z największych atutów Shoper jest możliwość skorzystania z darmowego okresu próbnego trwającego aż 14 dni, co pozwala swobodnie testować wszystkie funkcje narzędzia bez jakichkolwiek kosztów.

Cena pakietu dla sklepu internetowego zaczyna się od 25 złotych miesięcznie.

Shoper dba o bezpieczeństwo sklepów online swoich użytkowników, zapewniając bezpieczne połączenia HTTPS oraz regularne kopie zapasowe danych. Ponadto, platforma oferuje hosting dla sklepów, eliminując konieczność martwienia się o infrastrukturę techniczną.

Dodatkowym atutem jest możliwość sprzedaży wielokanałowej, co pozwala automatycznie wystawiać produkty na platformach takich jak eBay, Amazon, Allegro, Kaufland, Ceneo, Empik, Morele czy nawet Olx. Dostęp do różnych kanałów sprzedaży to zwiększone możliwości zysku dla Twojego sklepu internetowego, co czyni tę funkcję niezwykle atrakcyjną.

Shoper obsługuje również różnorodne systemy płatności. Otwierając sklep na tej platformie, możesz skorzystać z integracji z BLIKiem, VISA, PayPO, Google Pay, Apple Pay, Paypal, Klarna, Przelewami24 i płatnościami natychmiastowymi. To kompleksowe podejście do obsługi płatności, które z pewnością przyciągnie uwagę przedsiębiorców online.

Woocommerce

Najlepszy kreator sklepów online oparty na WordPress

Woocommerce - Panel wtyczki w Wordpress

WooCommerce to ceniona wtyczka e-commerce zaprojektowana dla platformy WordPress. Stanowi doskonałe rozszerzenie, które przekształca standardową witrynę opartą na WordPressie w kompleksowy sklep internetowy. Zarządzanie produktem jest niezwykle intuicyjne, umożliwiając dodawanie, edytowanie oraz usuwanie produktów, kontrolowanie ich atrybutów (takich jak cena, rozmiar, kolor) i strukturyzowanie ich w kategorie.

Platforma oferuje funkcjonalność koszyka, gdzie klienci mogą swobodnie dodawać produkty i finalizować zamówienia. Dodatkowo obsługuje różnorodne metody płatności, w tym karty kredytowe, PayPal, przelewy bankowe i inne popularne bramki płatności. Dzięki obszernej bibliotece rozszerzeń i integracji, WooCommerce umożliwia dostosowanie funkcji do indywidualnych potrzeb. Dostępne są dodatki do obsługi marketingu, automatyzacji dostawy oraz integracji z platformami społecznościowymi.

Oprogramowanie WooCommerce jest dedykowane różnym grupom użytkowników, obejmując właścicieli małych i średnich firm, osoby prowadzące sklepy internetowe, freelancerów oraz firmy pragnące sprzedawać produkty online. Jego elastyczność i łatwość konfiguracji sprawiają, że jest ono popularnym wyborem dla tych, którzy planują rozpoczęcie handlu online lub rozwinięcie istniejącego sklepu internetowego.

Zobacz również

Co to jest kreator sklepu internetowego?

Platforma do zakładania sklepów online to narzędzie, które umożliwia łatwe i szybkie tworzenie profesjonalnych sklepów internetowych, nawet dla osób bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Dla tych, którzy planują rozpoczęcie działalności e-commerce, kreator sklepów online stanowi doskonałe rozwiązanie, eliminując konieczność angażowania programistów czy projektantów.

Kreacje sklepów online dostarczają intuicyjny interfejs użytkownika, który przewodniczy procesowi projektowania sklepu. Bez względu na poziom umiejętności technicznych, każdy może łatwo zaprojektować i uruchomić swój własny sklep internetowy. Wykorzystując wbudowane narzędzia, można dostosować wygląd sklepu, dodawać produkty, zarządzać kategoriami, ustalać ceny, oferować różnorodne metody płatności i wiele więcej.

Szybkość wdrożenia to jedna z głównych zalet kreatorów sklepów internetowych. Dzięki gotowym szablonom i prostemu procesowi konfiguracji, można uruchomić swój sklep w zaledwie kilka godzin lub dni.

Zalety kreatorów sklepów sklepów internetowych


Korzystanie z kreatorów sklepów internetowych niesie ze sobą wiele korzyści, a jedną z kluczowych jest brak konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej czy umiejętności programistycznych. Kreatory sklepów e-commerce są zoptymalizowane pod kątem intuicyjnej obsługi, wyposażone w interfejs wizualny, który umożliwia budowę sklepu za pomocą łatwego przeciągania i upuszczania elementów oraz dostosowywanie ich według własnych preferencji.

Integracje

Integracja z narzędziami marketingowymi to kolejny atut korzystania z platform do tworzenia sklepów online. Wbudowane narzędzia do automatyzacji marketingu, takie jak newslettery, kampanie e-mailowe czy powiadomienia o porzuconych koszykach, ułatwiają skonfigurowanie efektywnych strategii komunikacyjnych z klientami, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży i zaangażowania.

Systemy płatności

Pełna swoboda wyboru dostawcy płatności to istotny element platform tworzenia sklepów online. Dzięki bezpośredniej integracji z różnymi dostawcami płatności, takimi jak PayPal, Stripe, Przelewy24, Google Pay czy Apple Pay, masz możliwość dostosowania obsługi płatności do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wsparcie techniczne

Dodatkowo, szybka obsługa klienta i wsparcie techniczne stanowią standardowe usługi oferowane przez platformy sklepów internetowych. Dostęp do pomocy technicznej poprzez czat na żywo, e-mail lub telefoniczne wsparcie pozwala na uzyskanie odpowiedzi na pytania, rozwiązanie problemów technicznych oraz otrzymanie porad dotyczących konfiguracji sklepu.

Jaki będzie najlepszy kreator sklepu internetowego?


Jeżeli zależy Ci na najlepszym, bezpłatnym kreatorze do prowadzenia sklepu internetowego i masz ograniczony budżet lub chcesz przetestować swój pomysł biznesowy, istnieje kilka opcji, które warto rozważyć. Jednym z nich jest korzystanie z bezpłatnych platform e-commerce, co pozwoli Ci szybko rozpocząć sprzedaż online i zdobyć cenne doświadczenie w dziedzinie e-commerce.

Warto zwrócić uwagę na ekosystem WordPress, który oferuje bezpłatną wtyczkę WooCommerce. Dzięki temu rozwiązaniu możesz stworzyć prosty, funkcjonalny sklep internetowy bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Alternatywnie, Prestashop to kolejna darmowa opcja, jednak zaleca się uwzględnienie budżetu na potencjalne rozszerzenia, dostępne bezpośrednio w platformie.

Przemyślane skorzystanie z tych bezpłatnych kreatorów sklepów internetowych umożliwi Ci nie tylko zaistnienie online, ale również pozwoli na rozwinięcie działalności e-commerce, zachowując jednocześnie kontrolę nad kosztami.


Strategie na rozwój sklepu internetowego

Strategie rozwoju sklepu internetowego można zróżnicować, przykładając wagę do różnych aspektów i działań:

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO)Efektywna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to kluczowy element strategii rozwoju sklepu online. Dobra optymalizacja SEO może znacząco podnieść widoczność sklepu w wynikach wyszukiwania, generować organiczny ruch na stronie i zwiększać liczbę potencjalnych klientów.

Kampanie marketingowe i reklamySkuteczne kampanie marketingowe i reklamowe stanowią istotny filar rozwoju sklepu e-commerce. Działania te mają potencjał zwiększenia widoczności sklepu, dotarcia do nowych klientów, podniesienia poziomu sprzedaży i wzmacniania marki.

Responsywność na urządzeniach mobilnychW dzisiejszych czasach większość osób korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania i dokonywania zakupów online. Dlatego kluczowym elementem strategii jest optymalizacja sklepu pod kątem urządzeń mobilnych, co zapewnia doskonałe doświadczenie użytkownika i przyczynia się do wzrostu konwersji.

Personalizacja wyglądu sklepu internetowegoPersonalizacja wyglądu sklepu to skuteczna strategia rozwoju, umożliwiająca dostosowanie doświadczenia użytkownika poprzez unikalne, spersonalizowane elementy. To podejście przyciąga klientów i buduje pozytywne skojarzenia z marką.

Współpraca z influencerami i partneramiWspółpraca z influencerami oraz partnerami biznesowymi, takimi jak blogerzy, inni sprzedawcy e-commerce czy branżowe portale, może znacznie zwiększyć widoczność sklepu i dotarcie do nowych klientów. Wpływowe postacie mogą wspomóc w promocji produktów oraz budowaniu reputacji marki.

Budowanie relacji i lojalność klientówBudowanie relacji i dbanie o lojalność klientów to klucz do sukcesu. Zadowoleni i lojalni klienci przyczyniają się do powtarzalnych zakupów, polecania sklepu oraz tworzenia pozytywnego wizerunku marki. Doskonała obsługa klienta, szybka reakcja na pytania i problemy, a także pozytywne doświadczenia zakupowe to kluczowe elementy strategii budowania relacji z klientami.

Zobacz również Ile kosztuje sklep internetowy


FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czym charakteryzują się kreatory stron internetowych?

Kreatory sklepów internetowych to narzędzia, które umożliwiają prostą konstrukcję i zarządzanie sklepami online, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Dzięki intuicyjnym interfejsom użytkownika, te narzędzia umożliwiają łatwe projektowanie witryny, dodawanie produktów, obsługę płatności i zarządzanie zamówieniami.

Jakie są najlepsze platformy e-commerce do dropshippingu?

Sky-Shop to lider wśród platform e-commerce dedykowanych dropshippingowi. Oferuje liczne integracje z różnymi hurtowniami branżowymi, umożliwiając automatyczne przekazywanie zamówień do dostawców. Proces zakupowy odbywa się bezpośrednio poprzez dostawcę, co eliminuje potrzebę fizycznej ingerencji w składowanie i wysyłkę produktów.

Czy kreatory sklepów internetowych pozwalają na obsługę wielu języków?

Tak, wiele kreatorów sklepów online posiada funkcje wspierające tworzenie witryn wielojęzycznych i wielowalutowych. To umożliwia dostosowanie sklepu do różnych regionów i klientów, co może znacznie zwiększyć zasięg oraz skuteczność konwersji.

Czy można zintegrować sklep internetowy z platformami takimi jak Amazon czy eBay przy użyciu kreatora?

Tak, większość kreatorów sklepów internetowych oferuje integracje z platformami takimi jak Amazon, eBay, czy Etsy. Dzięki tym integracjom, można sprzedawać produkty jednocześnie na różnych platformach, zarządzając nimi z jednego miejsca.

Jakie są główne korzyści korzystania z kreatorów sklepów internetowych?

Korzystanie z kreatorów sklepów internetowych przynosi liczne korzyści. Bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych, nawet osoby bez doświadczenia mogą stworzyć profesjonalny sklep. Gotowe szablony, elastyczność w dostosowywaniu wyglądu oraz narzędzia do obsługi zamówień i płatności to tylko niektóre z zalet tych narzędzi.

Czy kreatory sklepów internetowych są bezpieczne?

Tak, większość renomowanych kreatorów sklepów internetowych dba o bezpieczeństwo swoich platform. Wszystkie platformy e-commerce oferują zabezpieczenia, takie jak certyfikaty SSL i narzędzia do ochrony przed atakami hakerskimi. Jednakże, podstawowe zasady bezpieczeństwa, takie jak mocne hasła czy regularne aktualizacje oprogramowania, również są kluczowe.

Który kreator sklepu internetowego jest najlepszy pod kątem SEO?

WebWave to bez wątpienia najlepszy kreator sklepów internetowych pod kątem optymalizacji pod wyszukiwarki (SEO). Posiada on wiele funkcji, które wpływają na skuteczność optymalizacji, czyniąc go doskonałym narzędziem dla tego celu.

Jaki kreator poleca się dla średnich sklepów internetowych?

Shopify to wiodący kreator dla średnich sklepów internetowych, cieszący się ogromnym uznaniem w branży e-commerce. Dzięki jego funkcjonalności i elastyczności, jest idealnym rozwiązaniem dla rozrastających się biznesów.

Czy prowadzenie sklepu internetowego jest trudne?

Prowadzenie sklepu internetowego może być zarówno satysfakcjonujące, jak i wymagające. Konieczność dostosowania się do konkurencji oraz posiadanie umiejętności technicznych, takich jak utrzymanie bezpieczeństwa transakcji online, stanowią wyzwania tego przedsięwzięcia.

Czy korzystanie z kreatorów sklepów internetowych jest płatne?

Tak, większość platform e-commerce oferuje zarówno darmowe, jak i płatne plany. Darmowe plany zazwyczaj posiadają pewne ograniczenia, podczas gdy płatne plany oferują pełniejsze funkcje i większą elastyczność, jednak są związane z miesięcznymi opłatami.

Ile kosztuje utrzymanie sklepu internetowego?

Koszty utrzymania sklepu internetowego zależą od wybranej platformy. Można znaleźć różne modele cenowe, w zależności od liczby produktów, kategorii czy stron. Warto zwrócić uwagę na zawartość pakietu, taką jak hosting, domena czy certyfikat SSL, aby dokładnie ocenić, który plan najlepiej odpowiada budżetowi i potrzebom sklepu.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing