powrot do bloga
/
/
CRM
/
Pivotal CRM - recenzja, opinie, funkcjonalności

Pivotal CRM - recenzja, opinie, funkcjonalności

Hauer Mateusz LinkedIn
Pivotal CRM - recenzja, opinie, funkcjonalności

Czym jest CRM?

CRM, czyli Customer Relationship Management (Zarządzanie Relacjami z Klientami), to strategia biznesowa i jednocześnie system informatyczny służący do zarządzania i analizowania interakcji firmy z jej obecnymi i potencjalnymi klientami. Celem CRM jest poprawa relacji z klientami, zwiększenie lojalności i satysfakcji klientów, a także optymalizacja działań marketingowych i sprzedażowych.

Systemy CRM gromadzą dane na temat klientów z różnych kanałów komunikacji, takich jak strona internetowa firmy, telefony, e-maile, media społecznościowe, i więcej. Pozwala to na tworzenie szczegółowych profili klientów, co ułatwia dostosowanie oferty do ich potrzeb i preferencji, prowadzenie skuteczniejszych kampanii marketingowych, a także efektywniejsze wsparcie sprzedaży i obsługi posprzedażowej.

Przeczytaj również Jaki CRM wybrać dla firmy budowlanej ?

Spis treści:

Funkcjonalności i możliwości systemu CRM


Systemy CRM (Customer Relationship Management) oferują szeroki zakres funkcjonalności, które wspierają firmy w zarządzaniu relacjami z klientami na różnych etapach interakcji. Oto niektóre z kluczowych funkcji i możliwości, które oferują współczesne systemy CRM:

 1. Zarządzanie danymi klientów:
  • Centralne przechowywanie informacji o klientach, w tym danych kontaktowych, historii zakupów, preferencji, i interakcji z firmą.
  • Segmentacja klientów na podstawie różnych kryteriów, co ułatwia bardziej celowane działania marketingowe i sprzedażowe.
 2. Automatyzacja sprzedaży:
  • Automatyczne śledzenie całego cyklu sprzedaży od pierwszego kontaktu po finalizację transakcji.
  • Zarządzanie leadami i szansami sprzedaży, co pomaga w identyfikacji potencjalnych klientów i zarządzaniu nimi w procesie sprzedaży.
 3. Automatyzacja marketingu:
  • Tworzenie i zarządzanie kampaniami marketingowymi skierowanymi do określonych segmentów klientów.
  • Integracja z różnymi kanałami marketingowymi, takimi jak e-mail, media społecznościowe, SMS, co umożliwia wielokanałową komunikację.
 4. Obsługa klienta:
  • Centralizacja zgłoszeń klientów i zarządzanie zapytaniami, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne reagowanie na potrzeby klientów.
  • Dostęp do historii interakcji klienta, co pozwala pracownikom na bardziej spersonalizowaną obsługę.
 5. Analiza i raportowanie:
  • Zaawansowane narzędzia analityczne do oceny efektywności działań sprzedażowych i marketingowych.
  • Generowanie szczegółowych raportów dotyczących wydajności sprzedaży, skuteczności kampanii marketingowych, zadowolenia klientów i wielu innych wskaźników.
 6. Mobilność i dostępność:
  • Dostęp do systemu CRM przez aplikacje mobilne, co pozwala pracownikom na dostęp do danych i zarządzanie nimi z każdego miejsca i w dowolnym czasie.
  • Możliwość integracji z innymi systemami korporacyjnymi, takimi jak ERP, oprogramowanie do zarządzania finansami, itp., co umożliwia płynną wymianę danych i wspiera lepszą koordynację działania firmy.
 7. Personalizacja i dostosowywanie:
  • Możliwość dostosowania interfejsu, procesów, raportów i funkcji systemu do specyficznych potrzeb organizacji.

Te funkcjonalności sprawiają, że systemy CRM są nieocenionym narzędziem w poprawie relacji z klientami, optymalizacji działań marketingowych i sprzedażowych oraz w zwiększeniu ogólnej wydajności firmy.

Przeczytaj również Ile kosztuje wdrożenie i zrobienie systemu CRM w firmie

Skuteczne metody dzięki którym CRM wspomaga kontrolę nad utratą klientów - w Hauerpower pomagamy przejść ten proces dla naszych Klientów

Nasza oferta dedykowanych systemów CRM :

Korzyści z wdrożenia systemu CRM


Efektywne wdrożenie systemu CRM znacząco wpływa na optymalizację procesów w organizacji. Umożliwia ono personalizację relacji z klientem, zarówno podczas prezentowania oferty, jak i w trakcie bieżącej obsługi. System CRM znacząco zwiększa także wydajność pracowników oraz poprawia komunikację w zespole, eliminując ryzyko utraty istotnych informacji czy dokumentów.

Podczas omawiania zalet wynikających z zastosowania systemu CRM, warto również zaznaczyć, że umożliwia on dokładną analizę potrzeb każdego klienta. To z kolei pozwala na bardziej celowane i efektywne działania, które zwiększają satysfakcję klienta i utwierdzają go w przekonaniu, że jego sprawami zajmują się profesjonaliści.


Wdrożenie systemu CRM (Customer Relationship Management) przynosi szereg korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność działania firmy oraz jej zyski. Oto kilka kluczowych korzyści z wdrożenia systemu CRM:

 1. Zwiększona efektywność operacyjna – CRM automatyzuje codzienne zadania i procesy, co pozwala zespołom sprzedażowym i marketingowym skupić się na budowaniu relacji z klientami zamiast na zarządzaniu danymi.
 2. Poprawiona jakość obsługi klienta – System CRM umożliwia szybki dostęp do kompleksowych informacji o klientach, co pozwala na bardziej spersonalizowaną i skuteczną obsługę.
 3. Zwiększona sprzedaż – Dzięki lepszemu zrozumieniu potrzeb klientów, możliwe jest bardziej skuteczne targetowanie ofert i promocji, co zwiększa prawdopodobieństwo zamknięcia sprzedaży.
 4. Usprawnienie działań marketingowych – CRM umożliwia śledzenie skuteczności kampanii marketingowych, co pomaga optymalizować strategie i zwiększać ROI.
 5. Lepsza współpraca w zespole – System CRM centralizuje dane, co ułatwia współpracę między działami i zapewnia wszystkim pracownikom dostęp do aktualnych informacji.
 6. Analiza i raportowanie – Zaawansowane funkcje analityczne w CRM pozwalają na głęboką analizę danych sprzedażowych i klientów, co wspiera strategiczne decyzje biznesowe.
 7. Zarządzanie relacjami z klientami – CRM umożliwia monitorowanie historii interakcji z klientami, zarządzanie kontaktami i segmentację klientów, co prowadzi do lepszego zrozumienia ich potrzeb i preferencji.
 8. Lepsze zarządzanie leadami – System CRM pomaga w efektywnym zarządzaniu leadami, od ich generowania po konwersję, co zwiększa efektywność sprzedaży.
 9. Zmniejszenie kosztów – Automatyzacja i optymalizacja procesów za pomocą systemu CRM mogą pomóc obniżyć ogólne koszty operacyjne firmy.
 10. Większa lojalność klientów – Regularna i spersonalizowana komunikacja poprzez system CRM może zwiększyć zadowolenie klientów i ich lojalność wobec marki.

Dzięki tym korzyściom, system CRM jest nieocenionym narzędziem dla każdej firmy, która chce efektywnie zarządzać relacjami z klientami i dynamicznie rozwijać swoje operacje biznesowe.

Poznaj CRM dla handlowca - jak skutecznie go wykorzystać?

Jaki program CRM wybrać?


Istnieje szeroki wachlarz dostępnych systemów CRM na rynku, co może utrudnić podjęcie decyzji, który z nich najlepiej odpowiada potrzebom Twojej firmy. Przy wyborze odpowiedniego systemu zarządzania relacjami z klientami kluczowe jest rozważenie zarówno funkcji, jakie oferuje dany CRM, jak i jego dopasowania do specyfiki działalności firmy.

W odpowiedzi na pytanie o to, który CRM wybrać, godnym uwagi jest system CRM PIVOTAL. Dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie? CRM PIVOTAL, opracowany przez renomowanego na polskim rynku dostawcę specjalistycznych rozwiązań IT – PIVOTAL POLSKA, oferuje wszechstronne wsparcie w zarządzaniu różnorodnymi aspektami przedsiębiorstwa, w tym:

 • procesami sprzedażowymi produktów i usług,
 • działaniami logistycznymi i magazynowymi,
 • rozliczeniami transakcyjnymi.

CRM PIVOTAL jest zbudowany w oparciu o najlepsze praktyki branżowe i jest dostosowany nie tylko do potrzeb różnych sektorów, ale również do ewoluujących wymagań firm.

System ten zapewnia liczne korzyści swoim użytkownikom, w tym:

 • widok 360 stopni, który umożliwia kompleksowe i intuicyjne poznanie każdego klienta,
 • efektywna komunikacja, dzięki integracji różnych kanałów komunikacyjnych, co jest kluczowe zwłaszcza w kontekście pracy zdalnej,
 • generowanie przejrzystych raportów, które umożliwiają dokładną ocenę ryzyka i efektywne planowanie strategii sprzedażowych,
 • automatyzacja procesów, co znacząco redukuje czas potrzebny na realizację rutynowych i czasochłonnych zadań.

Dzięki tym oraz innym funkcjom, takim jak responsywny interfejs, CRM PIVOTAL stanowi optymalne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw i instytucji, które poszukują efektywnego narzędzia wspierającego zarządzanie relacjami z klientami.

Zobacz również Jak wdrożyć CRM w firmie

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing