powrot do bloga
/
/
CRM
/
Power CRM a Monday.com - Porównanie systemów CRM

Power CRM a Monday.com - Porównanie systemów CRM

Hauer Mateusz LinkedIn
Power CRM a Monday.com - Porównanie systemów CRM

CRM czym jest i o co w tym wszystkim chodzi?


O co tak naprawdę chodzi w zarządzaniu relacjami z klientem (CRM)? Każda firma, podobnie jak jednostka ludzka w trakcie życia, zyskuje doświadczenie. Jednakże, gdy zastanawiamy się, gdzie to doświadczenie istnieje w strukturze firmy, nie zawsze jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać. Czy znajduje się w ludziach? Oczywiście, ale co dzieje się, gdy pracownicy odchodzą?

Czy firma traci wówczas część swojego doświadczenia? Tylko częściowo, ponieważ istotne jest także to, co klienci wiedzą o firmie. W przypadku zmiany całego działu handlowego, nowi pracownicy mogą początkowo mieć trudności z zrozumieniem doświadczenia organizacji w porównaniu do stałych klientów. Doświadczenie przedsiębiorstwa staje się więc nieco nieostrym obrazem.

System CRM (Zarządzanie Kontaktami z Klientem) pełni rolę archiwum, które porządkuje doświadczenie firmy, uczyniając "pamięć firmy" niezależną zarówno od pracowników, jak i klientów. Gromadzone historie działań firmy stają się podstawą do przeprowadzenia skomplikowanych, wielokierunkowych analiz. To z kolei umożliwia tworzenie bardziej trafnych strategii.

CRM nie tylko obserwuje firmę, ale aktywnie współtworzy jej charakter. Indywidualne podejście do klienta staje się bardziej precyzyjne, proces tworzenia ofert staje się zarówno prostszy, jak i bardziej wyspecjalizowany, a klient może być pozytywnie zaskoczony dbałością o najdrobniejsze szczegóły, które wyróżniają go spośród innych.

Wewnętrzna współpraca w firmie również zyskuje pozytywny impet - działania pracowników stają się lepiej zsynchronizowane, a czas jest wykorzystywany optymalnie. Unika się sytuacji związanych ze sprzecznymi poleceniami czy "zagubionymi" dokumentami, co przekłada się na mniej wewnętrznych konfliktów i więcej energii skierowanej na efektywną pracę.

Efektem korzystania z systemu CRM jest zintensyfikowanie działań skierowanych ku najbardziej obiecującym klientom i budowanie trwałych relacji biznesowych. Doświadczenie firmy staje się bardziej opłacalne, a jego struktura i istota stają się trwalsze oraz bardziej transparentne.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu, który wprowadzi Państwa w podstawowe zagadnienia związane z CRM - dostępny w wersji polskiej oraz angielskiej. Następnie polecamy zapoznanie się z prezentacją podstawowych funkcji oferowanych przez systemy CRM.

Zobacz również Jak wdrożyć CRM w firmie

spis treści:

Cechy doskonałego systemu CRM

Kluczowe cechy wysokiej klasy systemu CRM

W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego systemu CRM staje się niezwykle istotny dla każdej firmy. Wprowadzenie rozwiązań IT dostosowanych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa pozwala zoptymalizować pracę działu sprzedaży. Poniżej przedstawiamy 6 kluczowych cech, które powinien posiadać dobry system CRM.

1. Wysoka funkcjonalność

Podczas wyboru systemu CRM należy szczegółowo zaznajomić się z możliwościami, jakie oferuje dostawca. Każda firma ma unikalne potrzeby zależne m.in. od rozmiaru, branży czy struktury organizacyjnej. System CRM powinien być elastyczny, dostarczając funkcji zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych, takich jak ofertowanie, automatyczne wiadomości e-mail, koordynacja zamówień czy kontrola płatności.

2. Mobilność

W dobie częstych podróży służbowych pracowników, system CRM powinien umożliwiać pracę zdalną. Dostęp do kluczowych informacji o klientach, statusie projektów czy szansach sprzedażowych powinien być łatwo dostępny z każdego miejsca i o każdej porze. Dlatego warto wybierać rozwiązania działające w chmurze lub oferujące aplikacje CRM dla tabletów i smartfonów.

3. Łatwa integracja

Współpraca systemów w firmie to klucz do sukcesu. System CRM powinien integrować procesy sprzedażowe, marketingowe i obsługi klienta. Dobra integracja pozwala na płynną wymianę danych, eliminując konieczność ręcznego przenoszenia informacji. System CRM powinien łączyć się z innymi narzędziami biznesowymi, takimi jak poczta czy narzędzia do współpracy zespołowej.

4. Prosta obsługa

pozyskanie nowych Klientów w procesie sprzedazy
Power CRM - pozyskiwanie klientów

Ważnym elementem skutecznego wykorzystania systemu CRM jest zadowolenie pracowników z jego użytkowania. Wybierając rozwiązanie, warto postawić na prostotę obsługi, intuicyjny interfejs oraz dostęp do profesjonalnego szkolenia i wsparcia technicznego.

5. Elastyczność, czyli dobra konfiguracja

Każda firma jest inna, dlatego dobry system CRM powinien być elastyczny i umożliwiać konfigurację pod specyficzne potrzeby. Brak uniwersalnego rozwiązania sprawia, że elastyczność staje się kluczowym elementem, pozwalającym dostosować system do indywidualnych wymagań.

6. Skalowalność

Skalowalność to kluczowa cecha, zwłaszcza dla firm dynamicznie rozwijających się. System CRM powinien umożliwiać łatwą rozbudowę zgodnie z rozwojem firmy. Dzięki temu, przedsiębiorstwo może dostosować funkcje systemu do zmieniających się preferencji i potrzeb.

Wybierając system CRM z myślą o tych 6 cechach, firma zapewnia sobie solidne narzędzie do efektywnego zarządzania relacjami z klientami i procesami biznesowymi.

Optymalizuj swoją firmę z PowerCRM

Wprowadzenie

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym kluczową rolę odgrywa efektywne zarządzanie relacjami z klientami, w realizacji tego zadania doskonale sprawdzi się odpowiednio dobrany system CRM. W tym kontekście PowerCRM wyróżnia się jako kompleksowe narzędzie, które integruje ponad 12 modułów, mających na celu zwiększenie efektywności pracy Twojego zespołu.

Kluczowe funkcje PowerCRM

1. Zarządzanie relacjami

historia kontrahentow w systemie crm dla liderow
Historia i dziennik obsługi klienta - Power CRM

PowerCRM umożliwia śledzenie interakcji z klientami, personalizację obsługi klienta oraz efektywne zarządzanie projektami.

2. Projekty i zadania zespołu

Kontroluj działania projektowe, twórz raporty, i optymalizuj obciążenia zespołu, dzięki równomiernemu rozłożeniu pracy.

3. Automatyzacja przepływów pracy

Skonfiguruj przepływy i zdarzenia, by zadania wykonywały się automatycznie, eliminując konieczność ręcznej interwencji.

4. Serwis i reklamacje

Skonfiguruj system, który umożliwia natychmiastową reakcję i rozwiązanie problemów klientów, eliminując konieczność ręcznego zarządzania.

5. Sprzedaż, lejki i raportowanie

wszystkie szanse sprzedazy w jednym miejscu
Power CRM - lejki sprzedażowe

Twórz procesy sprzedaży podzielone na łatwe do obserwowania fazy, identyfikując i mierząc postęp w systemie.

6. Integracje z ERP

Dzięki PowerCRM, płynnie wymieniaj istotne informacje między systemami, ułatwiając pracę z systemem ERP w firmie.

7. Marketing Automation

Zbieraj leady, importuj kontakty i utrzymuj całą historię klienta w jednym miejscu. Zmieniaj statusy w procesie sprzedaży automatycznie dzięki wyzwalaczom.

8. Ecommerce

Zarządzaj magazynem efektywnie i śledź interakcje z klientami, dostosowując doświadczenia zakupowe.

Dla kogo PowerCRM?

1. Małe i średnie firmy

Optymalne dla firm, które chcą skorzystać z pełni możliwości systemu CRM.

2. Deweloperzy, agenci nieruchomości

Doskonałe narzędzie dla deweloperów i agencji nieruchomości, zapewniające kompleksowe zarządzanie projektami i klientami.

3. Automotive, fotowoltaika, finanse i ubezpieczenia, farmacja i medycyna, turystyka i biura podróży, sektor IT, szkoły i przedszkola, branża szkoleniowa, agencje marketingowe, firmy usługowe i przemysł

PowerCRM dostosuje się do specyfiki każdej branży, oferując moduły idealnie dopasowane do potrzeb.

Dlaczego PowerCRM?

1. Dostosowany do potrzeb każdej osoby w zespole

Nie ważne czy jesteś liderem, managerem czy członkiem zespołu sprzedaży – PowerCRM skonfiguruje Twój interfejs w 3 krokach.

2. Dostosowany do branży

Interfejs zawiera tylko te moduły i funkcjonalności, których potrzebujesz, eliminując zbędne elementy.

3. W pełni konfigurowalny i elastyczny

Prosty w obsłudze, umożliwiający łatwe tworzenie procesów sprzedaży i konfigurację według indywidualnych potrzeb.

4. Prosty i intuicyjny interfejs

Zaprojektowany z myślą o użytkownikach, oferuje użyteczny panel oraz czytelną nawigację.

5. Otwarty na świat zewnętrzny dzięki API

Z łatwością integruj PowerCRM z zewnętrznymi programami, dostosowując go do potrzeb Twojej firmy.

6. Zaprojektowany z myślą o rozwoju

PowerCRM oferuje narzędzia i moduły, które pozwolą Ci skalować biznes i dostosować się do ewoluujących potrzeb rynku.

Razem z PowerCRM zyskasz kompleksowe narzędzie do efektywnego zarządzania relacjami z klientami, sprzedażą i projektami. Optymalizuj swoje procesy biznesowe, dostosuj system do specyfiki swojej branży, a jednocześnie zapewnij zespołowi prosty i intuicyjny interfejs pracy. Skorzystaj z PowerCRM, aby zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku!

Zobacz również czym jest chatbot marketing ?

Najczęściej popełniane błędy przy wdrażaniu CRM - w Hauerpower pomagamy przejść ten proces dla naszych Klientów

Nasza oferta:

CRM Monday.com - skuteczne zarządzanie projektem i zespołem

Zarządzanie projektami stało się kluczowym elementem efektywnego funkcjonowania firm we współczesnym biznesie. Monday.com to innowacyjne oprogramowanie, które doskonale odpowiada na potrzeby przedsiębiorstw, umożliwiając skuteczne śledzenie projektów i koordynację pracy zespołów. Poniżej przedstawiamy główne cechy i korzyści płynące z korzystania z monday.com.

Co to jest Monday.com?

Monday.com to wszechstronna platforma do zarządzania projektami i koordynowania pracy zespołów. Posiada zaawansowane funkcje i intuicyjny interfejs, co pozwala na łatwe rozdzielanie zadań między członków zespołu. Dostępny jest wariant darmowy, pozwalający na zapoznanie się z funkcjonalnością, oraz płatne pakiety oferujące rozszerzone możliwości.

Do czego służy Monday.com?

Monday.com jest narzędziem, które znacznie ułatwia kontrolę nad przepływem pracy w firmie. Najważniejsze zastosowania obejmują:

 1. Zarządzanie projektami: Narzędzie umożliwia skuteczne rozdzielanie zadań, wymianę informacji i kontrolę realizacji projektu. Dzięki tablicom Kanban, osi czasu, tabelom i diagramom, można błyskawicznie śledzić postęp projektu.
 2. System CRM: Monday.com posiada wbudowany system CRM do zarządzania relacjami z klientami. Umożliwia zbieranie i kwalifikowanie leadów, śledzenie interakcji z klientami oraz automatyzację procesu sprzedaży.
 3. Zarządzanie zadaniami: Intuicyjny interfejs pozwala na łatwe zarządzanie zadaniami, przypisywanie ich do odpowiednich osób, śledzenie czasu i przesyłanie plików.
 4. Tworzenie oprogramowania: Wariant Monday.com Dev jest dedykowany zespołom programistycznym, umożliwiając zarządzanie sprintami, raportowanie pracy i tworzenie dokumentacji.
 5. HR: Monday.com wspomaga zarządzanie procesem rekrutacyjnym, onboardingiem pracowników, prowadzenie listy obecności i rejestrowanie urlopów.

Jak Monday.com pomaga w pracy?

Monday - panel użytkownika
Monday.com - Panel zarządzania projektami

Zarządzanie zadaniami

Monday.com ułatwia codzienne zarządzanie projektami. Przydzielanie zadań, śledzenie postępów, zmiana statusów zadań i priorytetów staje się prostsza dzięki klarownemu interfejsowi.

Planowanie projektu

Tworzenie projektów w Monday.com to elastyczne doświadczenie. Dostęp do kalendarza, śledzenie kosztów i personalizacja zadań wspomagają skuteczne planowanie projektów.

Zlecenia IT

Monday.com Dev jest doskonałym narzędziem dla zespołów programistycznych. Zarządzanie sprintami, raportowanie pracy i integracje z repozytorium Git ułatwiają pracę nad projektami IT.

Lejek rekrutacyjny

Platforma umożliwia skuteczne zarządzanie procesem rekrutacyjnym. Tworzenie formularzy rekrutacyjnych, importowanie danych i przejrzysty widok na aplikacje kandydatów sprawiają, że lejek rekrutacyjny staje się efektywny.

Lejek sprzedażowy

Dedykowany moduł CRM pozwala na sprawne śledzenie szans sprzedażowych, analizę historii klientów i dostosowywanie procesu sprzedaży do indywidualnych potrzeb.

Zobacz również:

Monday.com integracje

Monday.com umożliwia integracje z wieloma popularnymi narzędziami, takimi jak Outlook, Microsoft Teams, Dropbox, Slack, Google Tools, co pozwala na płynne działanie w ekosystemie firmowym.

Monday.com cennik

Monday.com oferuje różnorodne pakiety cenowe, zaczynając od bezpłatnej wersji dla indywidualnych użytkowników. Pakiety płatne obejmują różne poziomy dostępu, z dodatkowymi funkcjami i wsparciem technicznym.

Korzyści korzystania z Monday.com:

 1. Rola i Dostęp: Elastyczność przy przydzielaniu dostępu w zależności od roli użytkownika, co ułatwia kontrolę nad informacjami.
 2. Obsługa Wielu Walut: Możliwość pracy w różnych walutach, co ułatwia współpracę z partnerami z różnych regionów.
 3. API i Integracje: Dostęp do API dla rozbudowy funkcjonalności oraz szeroka oferta integracji z zewnętrznymi usługami.
 4. Tablica Kanban: Funkcjonalność tablicy Kanban do efektywnego zarządzania zadaniami i projektami.
 5. Integracja z Kalendarzem: Możliwość synchronizacji z kalendarzem do łatwego planowania terminów.
 6. Aplikacja Mobilna: Dostępność aplikacji mobilnej dla wygody korzystania z narzędzia w dowolnym miejscu.
 7. Monitorowanie Postępów: Funkcje monitorowania postępów w realizacji celów dla skutecznego zarządzania projektem.
 8. Personalizacja Interfejsu: Możliwość pełnej personalizacji interfejsu i funkcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
 9. Reaktywność Obsługi Klienta: Szybka reakcja obsługi klienta na wszelkie zapytania i problemy.
 10. Efektywność Zarządzania Projektami: Skuteczność jako narzędzie do zarządzania projektami, oferujące gotowe szablony i dużą przestrzeń dyskową.

Wady korzystania z Monday.com:

 1. Niedopracowane Raporty: Brak szczegółowych analiz i niedopracowane raporty, co może utrudniać pełne zrozumienie danych.
 2. Brak Kampanii Mailingowych: Brak wbudowanego modułu do prowadzenia kampanii mailingowych.
 3. Brak Modułu do Tworzenia Ofert: Brak dedykowanego modułu do tworzenia ofert, co może być ograniczeniem dla niektórych firm.
 4. Brak Integracji z VOIP: Brak możliwości integracji z systemami VOIP, co może być istotne dla firm opierających komunikację na tej technologii.
 5. Skomplikowana Obsługa: Skomplikowana obsługa, co może stanowić wyzwanie dla nowych użytkowników.
 6. Brak Wersji Wielojęzycznej: Narzędzie dostępne wyłącznie w wersji angielskiej, co może być barierą dla użytkowników nieposługujących się tym językiem.

Dlaczego warto wybrać Monday.com?

Monday.com wyróżnia się rozbudowaną funkcjonalnością, intuicyjnym interfejsem i dostosowaniem do różnych branż. Elastyczność, łatwość integracji, oraz dedykowane moduły dla różnych dziedzin sprawiają, że jest to kompleksowe narzędzie do efektywnego zarządzania firmą.

Najczęściej zadawane pytania o Monday.com

Czy Monday.com jest darmowy?

Tak, istnieje bezpłatna wersja Monday.com, oferująca podstawowe funkcje. Jednak bardziej zaawansowane opcje są dostępne w płatnych pakietach, zaczynając od 8 euro miesięcznie na jednego użytkownika.

Czy Monday.com poprawia produktywność?

Tak, Monday.com poprawia produktywność poprzez efektywne zarządzanie projektami, zadaniami i relacjami z klientami. Posiada funkcje automatyzacji, które usprawniają codzienne procesy.

Czy Monday.com udostępnia API?

Tak, Monday.com udostępnia API, co pozwala na integrację z zewnętrznymi aplikacjami.

Czy Monday.com ma aplikację mobilną?

Tak, Monday.com posiada aplikację mobilną, umożliwiając dostęp do projektów z każdego miejsca, nawet offline.

Wprowadzenie Monday.com do firmy to krok w kierunku efektywnego zarządzania projektami, zadaniami i relacjami z klientami. Dzięki wszechstronności i elastyczności platformy, monday.com staje się cennym narzędziem dla różnych branż i rodzajów działalności biznesowej.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing