powrot do bloga
/
/
marketing
/
Najlepsze kreatory ankiet

Najlepsze kreatory ankiet

Hauer Mateusz LinkedIn
Najlepsze kreatory ankiet

Wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia ankiet jest kluczowy, by uzyskać wiarygodne i wartościowe informacje. Ważne są tu różnorodne typy pytań, łatwość udostępniania, możliwość tworzenia logicznych przejść między pytaniami, opcje integracji z innymi systemami oraz atrakcyjny i funkcjonalny wygląd formularza. Równie ważna jest intuicyjna obsługa programu, która pozwoli Ci skupić się na treści, a nie na procesie nauki obsługi narzędzia.

Dostępnych jest wiele aplikacji do tworzenia ankiet, oferujących różnorodne opcje i poziomy wsparcia. Warto zwrócić uwagę na te, które oferują darmowe plany lub bezpłatny okres próbny, co umożliwia pełne wypróbowanie ich funkcjonalności przed zdecydowaniem się na zakup.

Oto przegląd najbardziej efektywnych narzędzi do tworzenia ankiet online. Zawiera on zarówno nowe, jak i sprawdzone od lat aplikacje, które umożliwią Ci skuteczne zbieranie informacji od Twoich respondentów.

spis treści:

 1. Czym jest ankieta?
 2. Najlepsze programy do tworzenia ankiet

Co to jest ankieta online?


Ankiety internetowe to metoda gromadzenia informacji i opinii poprzez sieć. Umożliwiają one tworzenie różnorodnych pytań i rozsyłanie ich do wybranej grupy odbiorców.

Dzięki ankietom online możesz dotrzeć do różnych grup ludzi, takich jak przypadkowi użytkownicy internetu, znajomi, klienci, pracownicy, czy kandydaci do pracy. Respondenci mogą wypełniać formularz w wybranym przez siebie czasie i miejscu, co zwiększa komfort i elastyczność udziału w badaniu.

Ankiety te mogą być anonimowe lub zawierać dane identyfikujące respondentów, w zależności od celu badania.

Zastosowań ankiet internetowych jest mnóstwo. Wśród nich znajdują się badania rynkowe, opinie klientów, pomiar satysfakcji pracowników, ocena produktów czy usług, badania społecznościowe, analiza potrzeb i inne sytuacje, gdzie ważne jest zebranie informacji od licznej grupy osób.

Najlepsze programy do tworzenia ankiet

Bez względu na powód, dla którego chcesz przeprowadzić badanie ankietowe, niezbędne będzie skorzystanie z właściwego oprogramowania. Dzięki niemu będziesz mógł nie tylko stworzyć pytania, ale również zebrać i przeanalizować odpowiedzi. Większość dostępnych programów do ankiet zawiera gotowe szablony ankietowe, które ułatwiają i przyspieszają proces tworzenia kwestionariuszy.


Interankiety

Interankiety - Panel tworzenia ankiet

Interankiety, stworzone w Polsce, znane są jako jedno z najbardziej efektywnych narzędzi do przeprowadzania ankiet online. Ich prostota użytkowania wynika z intuicyjnego interfejsu, który przypomina program PowerPoint.

Odkryj unikalne cechy, które czynią Interankiety jednym z czołowych programów do tworzenia ankiet online:

 • Ankiety bez opłat: skorzystaj z darmowego konta, aby wypróbować narzędzie bez żadnych zobowiązań finansowych.
 • Personalizacja: dostosuj swoje ankiety, dodając logo i kolory swojej marki.
 • Indywidualne dopasowanie: modyfikuj wygląd ankiet, używając niestandardowego CSS i szablonów.
 • Oceny pracowników: ulepszaj wydajność pracowników, stosując oprogramowanie do oceny 360 stopni.
 • Automatyzacja: zaplanuj automatyczne cykliczne wysyłanie ankiet do respondentów.
 • Wiele opcji dystrybucji: wybieraj spośród różnych metod udostępniania ankiet, od wstawienia na stronę internetową, przez e-mail, aż po SMS.

Zaawansowane raporty analityczne i dogłębne analizy ułatwiają interpretację zebranych danych z ankiet, czyniąc ten proces jeszcze prostszym.

WebAnkieta

Webankieta


WebAnkieta to kolejne narzędzie do tworzenia ankiet online, które wyróżnia się łatwym w użyciu interfejsem i prostą konfiguracją.

Program ten umożliwia tworzenie różnych rodzajów pytań, w tym wyboru pojedynczego, wielokrotnego, skal ocen oraz pytań otwartych. WebAnkieta wykorzystuje zaawansowaną logikę, aby prezentować odpowiednie pytania w zależności od wcześniejszych odpowiedzi respondentów.

Narzędzie to pozwala na personalizację ankiet, umożliwiając dostosowanie kolorystyki, dodawanie własnego logo oraz wybór motywów graficznych.

Ponadto, WebAnkieta oferuje funkcje analizy wyników w czasie rzeczywistym, generowania raportów oraz integracji z systemami zarządzania sprzedażą.

Ceny planów WebAnkieta rozpoczynają się od 166 złotych miesięcznie przy płatności rocznej. Istnieje również darmowa wersja programu, która umożliwia do 50 wypełnień ankiet miesięcznie.

Typeform

Typerform - Kreator ankiety


Typeform to platforma umożliwiająca tworzenie interaktywnych ankiet, które wyróżniają się angażującym wyglądem i mogą przyciągać większą uwagę uczestników. Użytkownicy mogą korzystać z różnorodnych opcji personalizacji i projektowania, co umożliwia dostosowanie ankiety do indywidualnych potrzeb. Typeform charakteryzuje się przyjaznym dla użytkownika interfejsem oraz intuicyjnymi narzędziami, pozwalającymi na łatwe tworzenie ankiet bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania.

Jednak użytkownicy Typeform mogą napotkać na problem związany z kosztami abonamentu, ponieważ platforma oferuje ograniczoną liczbę darmowych ankiet miesięcznie, a za dodatkowe należy płacić. Niektórzy użytkownicy wyrażają również zastrzeżenia dotyczące ograniczeń w projektowaniu ankiet oraz braku elastyczności w dostosowywaniu układu i funkcjonalności. Dodatkowo, ankiety typu „scrolling” mogą czasami sprawiać trudności w wypełnianiu na urządzeniach mobilnych.

Pomimo tych wyzwań, Typeform jest cenionym narzędziem w tworzeniu ankiet i formularzy online, docenianym za łatwość użytkowania i bogate możliwości.

SurveyLab

SurveyLab


SurveyLab to narzędzie, które ułatwia tworzenie ankiet online, oferując bogate możliwości, w tym:

 • różnorodność typów pytań,
 • personalizacja ankiet poprzez dostosowywanie motywów graficznych,
 • zastosowanie logiki warunkowej,
 • analiza wyników ankiet,
 • generowanie szczegółowych raportów,
 • integracja z innymi narzędziami i aplikacjami.

Co więcej, SurveyLab umożliwia przeprowadzanie ankiet w trybie offline poprzez zapisywanie ich w formacie PDF oraz tworzenie quizów i ankiet dostosowanych do urządzeń mobilnych.

Plan cenowy SurveyLab zaczyna się od 165 zł miesięcznie przy płatności rocznej. Istnieje również opcja bezpłatnego planu, który pozwala na zebranie do 50 odpowiedzi w ankietach miesięcznie, oferując podstawowy zakres funkcji.

Google Forms

Google Forms


Google Forms to internetowe narzędzie od Google, które umożliwia tworzenie interaktywnych ankiet i formularzy. Jest to darmowe rozwiązanie, które pozwala użytkownikom na szybkie tworzenie ankiet i zbieranie informacji od klientów czy respondentów. Google Forms oferuje różnorodne opcje pytań, w tym wybór wielokrotny, pola tekstowe, a także możliwość dodawania obrazów i filmów, co pozwala na dostosowanie ankiety do specyficznych potrzeb użytkownika.

Mimo swojej prostoty, Google Forms ma pewne ograniczenia, szczególnie jeśli chodzi o personalizację i projektowanie ankiety. Opcje dostosowywania wyglądu są ograniczone w porównaniu z innymi narzędziami, co może wpływać na kreatywność w projektowaniu. Ponadto, narzędzie oferuje stosunkowo mało opcji integracji z innymi systemami, co może stanowić wyzwanie dla użytkowników potrzebujących zaawansowanych funkcjonalności.

Mimo tych ograniczeń, Google Forms cieszy się dużą popularnością dzięki swojej łatwości użycia i funkcjonalności. Umożliwia łatwe udostępnianie ankiet i zbieranie odpowiedzi w różnych formatach, co jest kluczowe w wielu dziedzinach, takich jak biznes, edukacja czy badania rynku.

JotForm

JotForm

JotForm to wszechstronne narzędzie online, które umożliwia tworzenie różnorodnych formularzy internetowych, w tym ankiet. Użytkownicy mogą korzystać z ponad 10 000 szablonów, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces tworzenia formularzy.

Oprócz ankiet, JotForm oferuje możliwość tworzenia zaawansowanych formularzy rejestracyjnych, zgłoszeniowych, zakupowych, a także elektronicznych podpisów dokumentów. Platforma ta obejmuje również szereg innych narzędzi przydatnych w biznesie, takich jak kreatory stron internetowych, sklepów online czy aplikacji.

JotForm umożliwia integrację z wieloma zewnętrznymi narzędziami i systemami, takimi jak kalendarze, arkusze kalkulacyjne, systemy do zarządzania bazami newsletterów, platformy płatności czy systemy CRM.

Co do cen, abonament JotForm rozpoczyna się od 34 dolarów miesięcznie przy płatności rocznej. Istnieje również darmowy plan, który pozwala na zebranie do 100 odpowiedzi w ankietach miesięcznie.

SurveyMonkey

Survey Monkey - kreator


SurveyMonkey to renomowane narzędzie do tworzenia ankiet online, które umożliwia zbieranie danych i opinii. Jest cenione za łatwość obsługi i różnorodność typów pytań, w tym pytania wielokrotnego wyboru, pytania otwarte i skale.

Jednak główną przeszkodą w pełnym wykorzystaniu SurveyMonkey jest jego cenowość. Wersja darmowa narzędzia ogranicza się do podstawowych funkcji, co zmusza użytkowników potrzebujących bardziej rozbudowanych opcji do wykupienia płatnej subskrypcji. Dla małych przedsiębiorstw i indywidualnych użytkowników może to stanowić znaczną barierę finansową.

Dodatkowo, darmowa wersja SurveyMonkey posiada ograniczenia co do liczby pytań i odpowiedzi, co może być niewystarczające dla użytkowników prowadzących obszerniejsze badania. Brak szerokich możliwości personalizacji oraz potencjalne problemy z integracją z innymi systemami również mogą stanowić wyzwanie, zwłaszcza bez dodatkowych inwestycji finansowych lub technicznych.

Survio

Survio - Ankiety online


Survio to użytkownika platforma online do tworzenia różnorodnych ankiet. Pozwala na stosowanie wielu rodzajów pytań, w tym pytania zamknięte, otwarte, rankingowe, skalujące, a także zastosowanie matryc i innych interaktywnych elementów.

Z Survio możesz łatwo przygotować ankiety do różnych celów, takich jak pomiar satysfakcji klientów, analiza rynku, rekrutacja, ocena opinii czy badania pracownicze.

Tworzenie ankiety w Survio to prosta sprawa dzięki intuicyjnemu interfejsowi. Możesz tworzyć ankiety od podstaw, dodając pytania i pola, lub korzystać z gotowych szablonów. Dane zbierane od respondentów są automatycznie analizowane i prezentowane w czytelnej formie.

Survio umożliwia integrację z różnymi narzędziami zewnętrznymi, co pozwala na automatyzację procesu wysyłania ankiet i analizowania wyników.

Choć Survio oferuje darmową wersję, za bardziej zaawansowane funkcje należy wybrać jeden z płatnych planów, których ceny zaczynają się od 58 zł miesięcznie, przy płatności rocznej z góry.

Zobacz również:

SurveySparrow

SurveySparrow - Builder ankiety


Survey Sparrow to innowacyjne narzędzie do tworzenia interaktywnych ankiet, które umożliwia przygotowywanie różnych rodzajów kwestionariuszy, w tym quizów, formularzy i ankiet NPS (Net Promoter Score).

Główną wadą Survey Sparrow może być jego cena, która w porównaniu do innych dostępnych narzędzi do tworzenia ankiet, może wydawać się wyższa. To może stanowić wyzwanie dla mniejszych firm lub osób indywidualnych, które dysponują ograniczonym budżetem.

Kolejnym aspektem, który warto rozważyć, jest ograniczony zakres zaawansowanych funkcji. Survey Sparrow oferuje podstawowe opcje, takie jak pytania wielokrotnego wyboru, skalowanie i pytania otwarte, ale może nie posiadać niektórych bardziej skomplikowanych funkcji, które są dostępne w innych, bardziej zaawansowanych narzędziach ankietowych.

Zoho Surveys

Zoho Surveys - kreator ankiet

Zoho Surveys to zaawansowane narzędzie online służące do tworzenia ankiet, które umożliwia użytkownikom łatwe i intuicyjne przygotowywanie profesjonalnych kwestionariuszy oraz gromadzenie danych. Program ten charakteryzuje się bogatą gamą funkcji, w tym możliwością tworzenia niestandardowych pytań, dostępem do różnorodnych szablonów, integracjami z zewnętrznymi narzędziami oraz rozbudowanymi opcjami raportowania.

Główną wadą Zoho Surveys może być ograniczona liczba dostępnych darmowych ankiet i odpowiedzi, co może być problemem dla użytkowników o ograniczonym budżecie. Dodatkowo, w porównaniu z innymi narzędziami do tworzenia ankiet, Zoho Surveys może wymagać nieco więcej czasu na naukę i przyswojenie wszystkich funkcji, co może być wyzwaniem dla osób mniej doświadczonych w tego typu technologiach.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing