powrot do bloga
/
/
CRM
/
Programy do obsługi i automatyzacji sprzedaży internetowej - Baselinker i alternatywy

Programy do obsługi i automatyzacji sprzedaży internetowej - Baselinker i alternatywy

Hauer Mateusz LinkedIn
Programy do obsługi i automatyzacji sprzedaży internetowej - Baselinker i alternatywy

Porównanie narzędzi do sprzedaży wielokanałowej

Zaawansowane systemy zarządzania sprzedażą stały się kluczowym narzędziem dla wielu przedsiębiorców w branży e-commerce. Na rynku istnieje wiele dostępnych rozwiązań, ale wiodącą pozycję zajmuje Baselinker. Nie bez powodu mówi się, że nawet połowa sprzedawców na popularnej platformie Allegro korzysta z funkcji tego narzędzia. Ale czym dokładnie jest Baselinker i jakie korzyści niesie dla firm, które zdecydują się na jego wdrożenie?

spis treści:

 1. Baselinker
 2. Apilo
 3. Sellasist
 4. Selly
 5. Podsumowanie

Baselinker

Baselinker to wszechstronny system do zarządzania sprzedażą wielokanałową w e-commerce. Ten narzędzie umożliwia sprawną integrację z różnymi platformami sprzedażowymi, centrmi logistycznymi, firmami kurierskimi, hurtowniami i innymi systemami związanymi ze sprzedażą. Baselinker doskonale współpracuje z partnerami biznesowymi, umożliwiając efektywną komunikację między nimi.

Oprócz podstawowych funkcji, takich jak obsługa zamówień, aktualizacja stanów magazynowych, wystawianie faktur i ofert, Baselinker automatyzuje wiele procesów, co znacząco ułatwia zarządzanie e-biznesem na wielu płaszczyznach.

Warto jednak zaznaczyć, że choć Baselinker jest jednym z wiodących rozwiązań w tej dziedzinie, istnieją również inne systemy do zarządzania sprzedażą wielokanałową. Baselinker jest często uważany za rozbudowany, ale jednocześnie jest prawdopodobnie jednym z najdroższych rozwiązań na rynku, szczególnie po ostatniej aktualizacji cen w wrześniu 2023 roku.

Zalety

 • dostęp do bardzo wielu integracji z innymi programami na rynku
 • wiele dedykowanych wtyczek i rozwiązań

Wady

 • cena
 • słaby kontakt z supportem
 • brak wsparcia podczas integracji dodatkowych aplikacji w przypadku wystąpienia problemów

Apilo

Apilo to narzędzie, które ma swoje korzenie sięgające 2017 roku, wcześniej znane jako ErpBox. Ten system umożliwia efektywną realizację procesów wysyłek dzięki automatyzacji zadań. Apilo pozwala na integrację z firmami zajmującymi się wysyłkami, a także oferuje wsparcie i automatyzację działań związanych z magazynowaniem, pakowaniem i wystawianiem faktur.

Jedną z kluczowych cech Apilo jest pełna kontrola nad sprzedażą. Dzięki automatycznej synchronizacji stanów magazynowych i cen na wielu platformach marketplace, użytkownicy mogą zarządzać swoją sprzedażą na nieograniczonej liczbie kont i w wielu kanałach sprzedaży jednocześnie. To narzędzie, które ułatwia procesy logistyczne i sprzedażowe w e-commerce.

Apilo - panel integracji

Zalety

 • elastyczne i atrakcyjne pakiety cenowe
 • mnogość dostępnych integracji
 • dostępność platform takich jak olx (których brakuje na baselinker)

Wady

 • nie wszystkie rozwiązania dostępne na platformie baselinker są dostępne

Jaki program do obsługi automatyzacji sprzedaży internetowej ?

Nasza oferta programów do automatyzacji sprzedaży internetowej dla firm :

Sellasist

Sellasist to kompleksowe narzędzie do zarządzania sklepem internetowym oraz monitorowania skuteczności działań online. Oferuje wiele kluczowych funkcji, takie jak:

 1. Integracja z różnymi platformami sprzedażowymi: Sellasist pozwala na łatwą i automatyczną integrację z popularnymi platformami sprzedażowymi, w tym Allegro. Dzięki temu możesz zarządzać swoją sprzedażą na wielu kanałach sprzedaży, importować produkty, obsługiwać zamówienia i kontrolować stany magazynowe z intuicyjnego panelu administracyjnego.
 2. Śledzenie statystyk i optymalizacja linków: Narzędzie to umożliwia zarządzanie wszystkimi linkami w jednym miejscu. Możesz tworzyć, edytować i monitorować linki skrócone, dostosowując je do swoich potrzeb. Ponadto oferuje zaawansowane statystyki kliknięć i konwersji, co pozwala na dokładne monitorowanie wyników kampanii i identyfikowanie najskuteczniejszych linków.
 3. Współpraca z hurtowniami w modelu dropshipping: Współpraca z wybranymi hurtowniami działa na zasadzie dropshippingu, co oznacza, że sklep online działa jako pośrednik do obsługi zamówień, a hurtownie zajmują się wysyłką produktów. To idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, ponieważ nie wiąże się z kosztami magazynowania produktów, a sklep może oferować szeroką gamę produktów różnych kategorii.
 4. Obsługa klienta: Sellasist oferuje wsparcie klienta, które pomaga rozwiązać problemy i odpowiedzieć na pytania użytkowników. Dostęp do narzędzi do wielokanałowej sprzedaży, zarządzania stanami magazynowymi, obsługi zamówień, edycji produktów oraz obsługi reklamacji sprawia, że prowadzenie sklepu internetowego staje się prostsze i bardziej efektywne.

To narzędzie zapewnia kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorców online, umożliwiając im efektywne zarządzanie e-sklepem i monitorowanie wyników działań online.

Saleasist - panel główny

Pakiety cenowe

Sellasist oferuje kilka różnych planów cenowych, w tym opcję darmową, która pozwala korzystać z narzędzia przez 30 dni i wypróbować jego funkcje. Po okresie próbnym możesz wybrać jeden z elastycznych planów, które różnią się dostępnymi funkcjami. Pełne informacje na temat dostępnych planów cenowych znajdziesz na oficjalnej stronie Sellasist.

Zalety

 • dwukierunkowa integracja z Allegro
 • monitor konwersji
 • support w cenie
 • cena
 • łatwość obsługi
 • bezpieczeństwo

Wady

 • brak integracji z platformą Shoper

Zobacz również ranking CRM jaki wykonaliśmy w naszej agencji oraz co to jest marketing automation

Selly

Selly to polska platforma e-commerce dystrybuowana w trybie SaaS, która jest przeznaczona dla właścicieli sklepów internetowych z naciskiem na skalowalność biznesu e-commerce. Ten system pozwala zarówno na stworzenie nowego sklepu internetowego, jak i na przeniesienie istniejącego sklepu na platformę Selly, zarówno w formie samodzielnej migracji, jak i z kompleksową pomocą od twórców narzędzia. Przyjrzyjmy się, co jeszcze oferuje to oprogramowanie i jak może pomóc w pozycjonowaniu.

Możliwosci Selly

Selly to platforma e-commerce, która oferuje wiele zaawansowanych funkcji do zarządzania produktami. Oto kilka istotnych możliwości:

 1. Tworzenie wariantów produktów: Pozwala na łatwe zarządzanie produktami w różnych wariantach, takich jak rozmiary, kolory, czy modele.
 2. Łączenie produktów w zestawy: Umożliwia tworzenie zestawów produktów, co może zachęcić klientów do zakupu większej ilości towarów.
 3. Sprzedaż produktów wirtualnych: Platforma umożliwia sprzedaż produktów wirtualnych, takich jak pliki, kursy, karty podarunkowe, bilety i inne.
 4. Zaawansowane filtry wyszukiwania: Selly oferuje rozbudowane opcje filtrowania produktów, co ułatwia klientom znalezienie dokładnie tego, czego potrzebują.
 5. Dodawanie prezentacji wideo: Możesz dołączyć prezentacje wideo do kart produktów, co może pomóc w lepszym zaprezentowaniu towarów.
 6. Promocje na stronie głównej: Platforma pozwala na uruchamianie promocji i ofert na stronie głównej sklepu, co może przyciągnąć uwagę klientów.

To tylko kilka z zalet oferowanych przez Selly w zakresie zarządzania produktami. Platforma dostarcza narzędzi, które pozwalają skutecznie prowadzić sklep internetowy i przyciągać klientów.


Selly dostępne integracje

Selly to narzędzie e-commerce stworzone w Polsce, które oferuje integrację ze szeregiem popularnych systemów i platform w Polsce. Dzięki temu możesz łączyć swój sklep internetowy z wieloma ważnymi usługami i narzędziami, takimi jak:

 1. Marketplace'y: Allegro, Facebook, eBay, Amazon, Empik, Morele.
 2. Porównywarki cenowe: Nokaut, Ceneo, Skąpiec, Okazje.info, Domodi, Homebook i inne.
 3. Narzędzia do wspomagania sprzedaży: BaseLinker.
 4. Narzędzia Google: Google Analytics, Google Shopping, Google AdWords, Google Tag Manager, Opinie Konsumenckie Google.
 5. Systemy płatności elektronicznych: Przelewy24, PayPal, PayU i inne.
 6. Systemy ratalne, np. PayU i inne.
 7. Systemy kurierskie: Furgonetka, InPost Paczkomaty, InPost Kurier, Poczta Polska (w tym odbiór w Punkcie), DPD, GLS, UPS, DHL, paczka w Ruchu.
 8. Systemy finansowo-księgowe: iFirma, Fakturownia, Comarch ERP Optima i inne.
 9. Systemy ocen sklepów: Opineo, Zaufane Opinie Ceneo, Allegro, Okazje.info.

Dzięki tym integracjom, właściciele sklepów internetowych w Polsce mogą zoptymalizować swoje działania i korzystać z różnych narzędzi, które pomagają w zarządzaniu e-biznesem. To sprawia, że Selly jest przyjazne i efektywne dla polskich przedsiębiorców online.

Selly - panel główny

Cennik Selly


Selly oferuje różnorodne pakiety cenowe, co sprawia, że platforma jest dostępna dla wielu sklepów internetowych. Istnieją cztery różne pakiety, których ceny wahają się od 25 złotych do 1599 złotych miesięcznie. Wybór pakietu zależy od Twoich potrzeb i budżetu.

 1. Pakiet Selly 1: To najtańsza opcja, kosztująca 25 złotych miesięcznie. W tym pakiecie konieczne jest samodzielne wdrożenie sklepu na podstawie materiałów wideo i bazy wiedzy.
 2. Pakiet Selly 2: Za 239 złotych miesięcznie oferuje wsparcie mailowe i telefoniczne oraz pewną ilość godzin wsparcia zespołu Selly.
 3. Pakiet Selly Pro 1: Kosztuje 719 złotych miesięcznie i zapewnia rozszerzone wsparcie oraz większą liczbę godzin pomocy od zespołu Selly.
 4. Pakiet Selly Pro 2: Kosztuje 1599 złotych miesięcznie i zapewnia rozszerzone wsparcie. Platforma Selly oferuje rozwiązanie premium skierowane do biznesów, które potrzebują indywidualnego podejścia. W ramach tego rozwiązania, Selly dostarcza zaawansowane funkcje i usługi, które pozwalają dostosować platformę do konkretnych potrzeb i wymagań danego przedsiębiorstwa.
 5. Pakiet Enterprise: To najbardziej zaawansowana opcja, kosztująca 1399 złotych miesięcznie. Daje dostęp do pełnego zakresu usług i wsparcia zespołu Selly.

Wybierając odpowiedni pakiet, możesz dostosować usługi Selly do swoich potrzeb i budżetu, co sprawia, że platforma jest dostępna dla różnych rodzajów sklepów internetowych.

Zalety Selly

 • dostęp do wielu marketplace
 • porównywarki cenowe
 • elestyczne pakiety cenowe

Wady

 • nie najniższa cena
 • konieczność budowy sklepu na stronie brak samodzielnego oprogramowania do integracji

Zobacz również :

 1. Bitrix24 opinie i recenzja systemu
 2. Jak wdrożyć CRM w firmie
 3. eDokumenty elektroniczny obieg dokumentów - test I porównanie
 4. Firmao - test, recenzja systemu
 5. błędy przy wdrożeniach CRM
 6. baselinker i woocomerce

Podsumowanie

Podczas wyboru oprogramowania dla firm należy zastanowić sieprzede wszystki do czego dany program jest nam potrzebny, jakich integracji będziemy potrzebowali i na jakich marketplace planujemy sprzedaż lub już sprzedajemy. Warto przede wszystkim dostosować progam do swojej firmy, a nie odwrotnie. Ważne aby program do obsługi automatyzacji usprawniał i pomagał nam w skalowaniu naszego biznesu i w żaden sposób nie hamował rozwoju firmy.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing