powrot do bloga
/
/
marketing
/
5 najlepszych narzędzi do marketing automation

5 najlepszych narzędzi do marketing automation

Hauer Mateusz LinkedIn
5 najlepszych narzędzi do marketing automation

Narzędzia i programy do automatyzacji marketingu procesów w firmie

Chciałbyś zwiększyć swoją produktywność i osiągnąć lepsze wyniki w działaniach marketingowych? Jeśli tak, to warto sięgnąć po narzędzia do automatyzacji marketingu! Pozwól, że pokażemy Ci, jak mogą usprawnić Twoją pracę, oszczędzając cenny czas i upraszczając codzienne obowiązki. Dzięki nim będziesz mógł skoncentrować się na kreatywnych działaniach i strategicznym planowaniu, pozostawiając monotonne zadania w rękach inteligentnych systemów.

Według raportu „Marketing Automation Market” obecnie już ponad połowa firm korzysta z rozwiązań do automatyzacji marketingu

Prognozy wskazują, że cała branża automatyzacji marketingu osiągnie wartość 8,42 miliarda dolarów do 2027 roku. To dynamiczny trend, który zyskuje na znaczeniu i zasługuje na uwagę.

Dobór właściwych narzędzi do automatyzacji marketingu ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy, umożliwiając skuteczne zarządzanie i optymalizację kampanii. W niniejszym artykule prezentujemy 5 najlepszych narzędzi do automatyzacji marketingu na rok 2023, przybliżając ich cechy, korzyści i model cenowy.

Zobacz również Czym jest proces sprzedaży i jakie są jego etapy?

Spis treści:

Czym jest CRM?

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM), to kompleksowy zestaw narzędzi, który usprawnia interakcje z klientami w firmie. Pozwala ono na skuteczną komunikację między przedstawicielami przedsiębiorstwa a klientami korzystającymi z oferowanych produktów lub usług. System CRM dostarcza niezbędnych funkcji, umożliwiając budowanie trwałych i pozytywnych relacji z klientami. Oprócz tego umożliwia pełną kontrolę nad procesami sprzedażowymi oraz dostarcza narzędzi do analizy kluczowych wskaźników. Dzięki temu, korzystając z oprogramowania CRM, firma zyskuje możliwość doskonalenia efektywności swoich działań biznesowych.

Przeczytaj więcej o tym jak CRM może poprawić jakość obsługi klienta

Na czym polega działanie oprogramowania CRM?

System CRM to nie tylko narzędzie do komunikacji z klientami, ale także kompleksowe rozwiązanie obejmujące monitorowanie zdarzeń i planowanie zadań. Te elementy można skutecznie przypisywać do konkretnych projektów i kampanii, co korzystnie wpływa na ogólną organizację działań. Oprogramowanie CRM centralizuje istotne informacje związane z procesem sprzedaży i obsługą klientów, umożliwiając efektywne zarządzanie nimi w jednym miejscu.

Zobacz również czym jest chatbot marketing ?

Czym jest automatyzacja marketingu?


Automatyzacja marketingu to wykorzystanie różnorodnych narzędzi i technologii do automatyzacji zadań związanych z marketingiem. Jej celem jest efektywne zarządzanie kampaniami reklamowymi oraz komunikacją z klientami. Możemy ją spotkać w obszarach takich jak e-mail marketing, zarządzanie treściami na stronach internetowych, aktywnościach w mediach społecznościowych czy analizie danych.

Korzyścią płynącą z automatyzacji marketingu jest przede wszystkim oszczędność czasu i zasobów, ponieważ wiele rutynowych czynności może być wykonywanych automatycznie. Dodatkowo, dzięki temu narzędziu, możliwe jest także zwiększenie skuteczności działań marketingowych poprzez dostarczanie bardziej spersonalizowanych komunikatów dostosowanych do potrzeb odbiorców. Wykorzystanie automatyzacji marketingu pozwala na optymalizację strony internetowej, dostarczanie spersonalizowanych treści, zwiększenie zaangażowania użytkowników oraz skuteczniejsze prowadzenie ich do pożądanych konwersji.

Jak wybrać platformę do automatyzacji marketingu?


Wybór odpowiedniego narzędzia do automatyzacji marketingu stanowi kluczowy element skutecznego zarządzania kampaniami i relacjami z klientami. Aby dokonać mądrego wyboru, warto przestrzegać kilku kluczowych kroków:

 1. Określ budżet i potrzeby biznesowe:Ustal realistyczny budżet na narzędzie do automatyzacji marketingu. Następnie zidentyfikuj główne potrzeby swojej firmy, czy to w zakresie automatyzacji e-maili, personalizacji treści czy zarządzania mediami społecznościowymi.
 2. Oceń łatwość obsługi oprogramowania:Sprawdź, czy narzędzie oferuje intuicyjny interfejs, który ułatwi pracę zespołowi. Łatwość obsługi ma istotne znaczenie, aby wszyscy członkowie zespołu mogli efektywnie korzystać z narzędzia.
 3. Poznaj opcje analityki i raportowania:Upewnij się, że wybrane narzędzie dostarcza rozbudowane i czytelne raporty. Warto, abyś mógł śledzić skuteczność kampanii i podejmować informowane decyzje na podstawie zbieranych danych.
 4. Sprawdź możliwość integracji z innymi narzędziami:Skorzystaj z narzędzia, które umożliwia integrację z istniejącymi systemami w firmie, takimi jak CRM czy narzędzia do analizy danych. Sprawdzenie tej kompatybilności zwiększy efektywność całego ekosystemu narzędzi.
 5. Skorzystaj z wersji demo:Przetestuj dostępne wersje demo narzędzi, aby ocenić interfejs, funkcje i zgodność z oczekiwaniami. To doskonały sposób na zdobycie praktycznego doświadczenia i zorientowanie się, czy narzędzie wpisuje się w charakterystykę Twojej firmy oraz jest zgodne z Twoim stylem pracy.

Zobacz co to jest marketing automation

Zobacz popularne narzędzia do automatyzacji marketingu dla małych i średnich firm

Zapier - automatyzacja procesów w firmie

Zapier Extension
Zapier - automatyzacja procesów - Interfejs


Czym jest Zapier ?

Zapier to powszechnie używane narzędzie do automatyzacji procesów marketingowych, szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki temu narzędziu możemy integrować wiele różnych aplikacji w jednym spójnym systemie, działającym jak bramka do wielu funkcji.

W Polsce narzędzia tego typu, w tym Zapier, są mniej znane z powodu niewielkiej świadomości istnienia takich możliwości na rynku. Alternatywami dla Zapier są integromat i IFTTT.

Zaletą aplikacji Zapier jest możliwość łączenia różnych narzędzi bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych. Dzięki temu można oszczędzić znaczne sumy, które wcześniej byłyby wydane na ręczne integracje przez programistów.

Nie wymaga to zaawansowanej wiedzy technicznej ani znajomości programowania. Podstawowa znajomość języka angielskiego i podążanie za zalecanymi krokami systemu wystarczają do efektywnego korzystania z narzędzia.

Warto zauważyć, że rynek marketingowy w Polsce jest na innym etapie rozwoju niż w Stanach Zjednoczonych. Co miesiąc w USA pojawia się wiele nowych, wartościowych narzędzi do optymalizacji procesów marketingowo-sprzedażowych.

Ilość użytkowników aplikacji Zapier na polskim rynku jest ograniczona, co sprawia, że znalezienie specjalisty z doświadczeniem w tym narzędziu może być wyzwaniem.

Chcąc wykorzystać potencjał Zapier, niniejszym artykułem chcę przekazać podstawowe informacje na temat integracji przy użyciu tego narzędzia, aby usprawnić i zautomatyzować prowadzenie biznesu.

Co potrafi narzędzie Zapier?

Zapier oferuje integracje z ponad 2000 popularnymi aplikacjami, umożliwiając realizację różnorodnych zadań. Dzięki temu narzędziu możemy:

 • Połączyć formularz z platformy mailingowej (np. MailerLite, GetResponse, Mailchimp, ActiveCampaign) z automatycznym dzwonieniem przy użyciu aplikacji Callpage czy Livecall.
 • Zintegrować Facebook Lead Ads, czyli reklamy pozyskujące kontakty, z automatycznym dzwonieniem poprzez Livecall czy Callpage.
 • Łączyć pozyskiwanie numerów telefonów za pomocą czatbotów w Messengerze z różnymi innymi aplikacjami.
 • Otrzymywać powiadomienia SMS na telefon z informacją o nowych leadach po wypełnieniu formularza.
 • Przekazywać dane o klientach do arkusza Google Sheets, umożliwiając przejrzyste przechowywanie informacji.
 • Integrować sklep internetowy z sekwencją SMS-ów i e-maili, na przykład wysyłając automatyczne powiadomienie o statusie zamówienia.
 • Tworzyć warunkowe scenariusze, np. wysłać SMS z informacją o wysyłce zamówienia 48 godzin po zakupie.
 • Automatycznie wysyłać notyfikacje o klientach do prywatnego Gmaila.
 • Połączyć system e-mailowy z narzędziem SMS API, wysyłając przypomnienia o wydarzeniach na żywo, takie jak webinary.

Zapier pozwala na kreatywne i zaawansowane integracje, umożliwiając kompleksową automatyzację działań w różnych obszarach.

Ile kosztuje Zapier?

Zapier oferuje darmową wersję, której ograniczenia obejmują 100 zdarzeń miesięcznie, 5 integracji oraz brak możliwości bardziej rozbudowanych połączeń wielopoziomowych. Jest to wystarczające dla małych firm i osób na początkowym etapie korzystania z narzędzia.

Wersja płatna pozwala na bardziej zaawansowane i rozbudowane integracje. Koszty zależą od planu, a Zapier oferuje różne pakiety cenowe dostosowane do różnych potrzeb użytkowników.

Kiedy warto używać Zapier?

Zapier warto stosować w przypadku, gdy chcemy skrócić czas pracy i zautomatyzować powtarzalne procesy w firmie. Jest idealny do podniesienia poziomu automatyzacji w obszarach marketingu, sprzedaży, obsługi klienta i wielu innych.

Używanie Zapier pozwala zaoszczędzić czas i środki, które wcześniej byłyby wydane na ręczne czynności. Jest szczególnie przydatny dla firm, które chcą zautomatyzować procesy marketingowo-sprzedażowe i poprawić obsługę klienta.

Jest to narzędzie elastyczne i intuicyjne, co sprawia, że nawet osoby bez głębokiej wiedzy technicznej mogą skutecznie korzystać z jego możliwości.

Podsumowując, Zapier jest wartościowym narzędziem do integracji i automatyzacji procesów, które może przynieść realne korzyści dla rozwoju firmy.

Najczęściej popełniane błędy przy wdrażaniu CRM - w Hauerpower pomagamy przejść ten proces dla naszych Klientów

Nasza oferta:

Make - must have w marketing automatyzacji

Make - Interfejs

Make, wcześniej znany jako Integromat, to rewolucyjne narzędzie do automatyzacji procesów w biznesie. Pozwala ono efektywnie zaoszczędzić czas i zasoby, które zwykle byłyby poświęcone na wykonywanie rutynowych zadań. Make integruje różnorodne aplikacje i usługi internetowe, umożliwiając tworzenie zautomatyzowanych przepływów pracy bez konieczności posługiwania się skomplikowanym kodem.

Automatyzacja procesów biznesowych za pomocą Make może obejmować różnorodne zadania, począwszy od zarządzania projektami, poprzez obsługę klienta, aż po analizę danych. Narzędzie to oferuje bogatą gamę gotowych integracji z popularnymi aplikacjami, takimi jak Google Sheets, Trello czy Slack. Co więcej, dzięki elastyczności Make, możliwe jest także tworzenie własnych integracji i dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb firmy.

Warto podkreślić, że Make to nie tylko potężne narzędzie dla programistów, ale również dla osób bez umiejętności technicznych. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i systemowi wizualnego projektowania przepływów pracy, korzystanie z platformy jest łatwe nawet dla początkujących użytkowników. W rezultacie każdy członek zespołu może skoncentrować się na kluczowych zadaniach, pozostawiając Make do automatyzacji procesów biznesowych.

Podsumowując, Make to narzędzie, które znacząco poprawia efektywność działania każdej firmy. Automatyzacja procesów biznesowych przekłada się na oszczędność czasu i zasobów, umożliwiając skupienie się na istotnych aspektach prowadzenia biznesu. Dzięki różnorodnym integracjom i łatwości obsługi, Make stanowi idealne rozwiązanie dla firm różnej wielkości i branż.

Make - porównanie z konkurencją

Make a konkurowanie z innymi narzędziami do automatyzacji – Analiza najlepszych rozwiązańNa rynku dostępnych jest mnóstwo narzędzi do automatyzacji procesów biznesowych, ale Make wyróżnia się spośród konkurencji. W porównaniu z innymi popularnymi rozwiązaniami, takimi jak Zapier czy IFTTT, Make oferuje zaawansowane funkcje i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Dzięki temu może być efektywnie wykorzystywane zarówno przez osoby początkujące, jak i zaawansowanych użytkowników.

Należy zwrócić uwagę na elastyczność Make w kwestii integracji z różnymi aplikacjami i usługami. Platforma obsługuje ponad 500 aplikacji, co umożliwia tworzenie skomplikowanych scenariuszy automatyzacji. Dodatkowo, dzięki rozbudowanemu systemowi modułów i filtrów, można precyzyjnie dostosować przepływ danych do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

W odróżnieniu od konkurencyjnych narzędzi, które często narzucają ograniczenia dotyczące liczby akcji czy operacji w ramach jednego zadania, Make nie nakłada takich restrykcji. To umożliwia tworzenie bardziej złożonych procesów bez konieczności ich dzielenia na mniejsze części. Co więcej, Make oferuje konkurencyjne ceny, zwłaszcza w porównaniu do innych popularnych rozwiązań na rynku. Dlatego inwestycja w Make może okazać się opłacalna dla Twojego biznesu.

Podsumowując, Make to narzędzie, które warto rozważyć podczas wybierania platformy do automatyzacji procesów biznesowych. Dzięki zaawansowanym funkcjom, intuicyjnemu interfejsowi oraz szerokim możliwościom integracji z innymi aplikacjami i usługami, Make stanowi konkurencyjną alternatywę dla innych dostępnych na rynku rozwiązań. Wybierając Make, masz szansę zoptymalizować działanie swojego przedsiębiorstwa i osiągnąć lepsze wyniki w krótszym czasie.

Make - rozwiązanie dla każdego

Make, jako narzędzie do automatyzacji procesów biznesowych, jest przeznaczone nie tylko dla programistów, lecz także dla osób bez doświadczenia w kodowaniu. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz bogatej ofercie gotowych szablonów i aplikacji, Make umożliwia szybkie i łatwe tworzenie zautomatyzowanych procesów. Oznacza to, że nawet jeśli nie posiadasz umiejętności programowania, możesz skorzystać z tego narzędzia i czerpać korzyści z automatyzacji w swoim biznesie.

Warto zaznaczyć, że Make wspiera różne języki programowania i oferuje integracje z popularnymi usługami, takimi jak Google Sheets czy Slack. Dzięki temu osoby z umiejętnościami technicznymi mogą tworzyć bardziej zaawansowane rozwiązania i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb firmy. Jednak nawet bez tych umiejętności można skonfigurować wiele procesów automatycznych za pomocą intuicyjnego systemu przeciągnij i upuść.

Make jest narzędziem przyjaznym zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów IT. Dostępne szkolenia oraz materiały edukacyjne na stronie producenta pozwalają szybko opanować podstawy obsługi platformy i zdobyć praktyczną wiedzę na temat możliwości automatyzacji. Dzięki temu każdy, niezależnie od swojego doświadczenia zawodowego czy technicznego, może efektywnie korzystać z Make i wprowadzać innowacje w swoim biznesie.

Podsumowując, Make to narzędzie dostępne dla każdego – nie tylko dla programistów. Jego łatwość obsługi oraz wsparcie dla różnych języków programowania sprawiają, że jest ono dostępne zarówno dla osób bez doświadczenia w kodowaniu, jak i dla specjalistów IT. Automatyzacja procesów biznesowych za pomocą Make przekłada się na oszczędność czasu i zasobów, co z kolei wpływa na większą efektywność i konkurencyjność firmy na rynku.

Przykłady zastosowań - jak działa Make

Make, dawniej znany jako Integromat, stanowi potężne narzędzie do automatyzacji procesów biznesowych. Jego działanie opiera się na łączeniu różnych aplikacji i usług internetowych w jednym miejscu, co umożliwia tworzenie zautomatyzowanych przepływów pracy. W praktyce oznacza to, że Make może znacznie usprawnić efektywność działalności poprzez automatyzację wielu zadań. Przyjrzyjmy się kilku konkretnym przykładom zastosowań tego narzędzia.

Jednym z często wykorzystywanych scenariuszy jest automatyczne dodawanie nowych kontaktów do listy mailingowej. Zakładając, że prowadzisz sklep internetowy i chciałbyś gromadzić adresy e-mail klientów dokonujących zakupów, Make może być użyte do stworzenia przepływu pracy, który automatycznie dodaje nowe kontakty do listy po każdym udanym zamówieniu. Wystarczy połączyć sklep internetowy z platformą e-mail marketingową, korzystając z odpowiednich modułów dostępnych w Make.

Innym fascynującym przykładem jest integracja kalendarza Google z aplikacją Trello. Jeśli korzystasz z obu tych narzędzi do zarządzania projektami i planowania spotkań, Make może automatycznie tworzyć nowe karty w Trello na podstawie wydarzeń z kalendarza. Dzięki temu dodając nowe spotkanie do kalendarza, Make automatycznie generuje odpowiednią kartę w Trello, co ułatwia śledzenie zadań i terminów.

Oczywiście powyższe to tylko dwa spośród wielu potencjalnych zastosowań Make. Ważne jest jednak zauważenie, że każdy przepływ pracy może być dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań Twojego biznesu. Dlatego warto poświęcić czas na eksplorację różnych modułów i funkcji oferowanych przez to narzędzie, aby znaleźć optymalne rozwiązania dla swojej firmy.

Najczęściej popełniane błędy podczas pracy z Make

Najczęstsze wyzwania podczas pracy z Make i skuteczne sposoby ich unikania

W trakcie korzystania z Make użytkownicy mogą napotkać różne wyzwania i błędy. Jednym z często występujących problemów jest nieprawidłowe zastosowanie akcji lub funkcji podczas procesu automatyzacji. Aby uniknąć takich sytuacji, zaleca się dokładne zapoznanie się z dokumentacją narzędzia i skonsultowanie się z dostępnymi przykładami użycia. Ponadto, istotne jest przeprowadzenie testów automatyzacji przed jej wdrożeniem do produkcji, co pozwala wykryć potencjalne błędy i nieprawidłowości.

Innym powszechnym wyzwaniem jest brak uwzględnienia ograniczeń API używanych aplikacji. Wiele usług narzuca limity dotyczące liczby zapytań czy przesyłanych danych, a przekroczenie tych limitów może skutkować zablokowaniem konta lub dodatkowymi opłatami. Dlatego kluczowe jest monitorowanie zużycia API i strategiczne planowanie automatyzacji, aby uniknąć generowania nadmiernego ruchu. W przypadku Make można skorzystać z wbudowanych funkcji zarządzania limitami API, co pozwala uniknąć tego typu kłopotów.

Bezpieczeństwo przetwarzanych danych przy użyciu Make również stanowi ważne wyzwanie. Niewłaściwe przechowywanie lub udostępnianie poufnych informacji może prowadzić do naruszenia prywatności użytkowników lub utraty istotnych danych. Aby temu zapobiec, zaleca się przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w danej organizacji oraz wykorzystanie funkcji szyfrowania i uwierzytelniania dostępnych w Make. Dzięki tym środkom można zagwarantować, że procesy automatyzacji będą nie tylko efektywne, ale również bezpieczne dla Twojego biznesu.

Make - dlaczego się opłaca?

Przy wyborze wdrożenia Make (wcześniej Integromat) w swoim biznesie warto zastanowić się nad potencjalnymi korzyściami płynącymi z tej decyzji inwestycyjnej. Automatyzacja procesów biznesowych znacząco zwiększa efektywność pracy, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność zarówno czasu, jak i środków finansowych. Make umożliwia skoncentrowanie się na kluczowych aspektach działalności, eliminując jednocześnie monotonne zadania, które często absorbują dużą część czasu.

Elastyczność narzędzia Make stanowi kolejny atut, pozwalając na integrację z różnorodnymi aplikacjami i usługami internetowymi. Dzięki tej funkcji możliwe jest tworzenie niestandardowych rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb firmy. Dodatkowo, bogactwo gotowych szablonów oraz dostępność wsparcia dla użytkowników sprawiają, że nawet osoby nieposiadające umiejętności programistycznych mogą efektywnie korzystać z tego narzędzia.

Podsumowując, inwestycja w Make może przynieść istotne korzyści dla rozwoju Twojego biznesu. Automatyzacja procesów biznesowych stanowi kluczową część nowoczesnego zarządzania firmą, a Make, dostosowany do różnych poziomów umiejętności, może odegrać istotną rolę w osiąganiu sukcesu. Rozważ wdrożenie Make w swojej firmie i czerp z korzyści płynących z automatyzacji procesów biznesowych.


Przykładowe Schematy Automatyzacji z WordPress

 1. Powiadamianie o Nowym Poście na WordPressie w Slacku:System regularnie sprawdza, czy pojawił się nowy post na WordPressie. Jeśli tak, automatycznie wysyła powiadomienie o tym zdarzeniu na platformę Slacka.
 2. Dodawanie Subskrybentów MailChimp z Nowych Użytkowników WordPressa:Za każdym razem, gdy nowy użytkownik zostaje dodany do WordPressa, system automatycznie tworzy go jako subskrybenta na platformie MailChimp.
 3. Tworzenie Postów na WordPressie na Podstawie Odpowiedzi z Google Forms:System pobiera odpowiedzi z formularzy Google i na ich podstawie automatycznie tworzy nowe posty na WordPressie.
 4. Tworzenie Użytkowników WordPressa z Nowych Odpowiedzi z Google Forms:Odpowiedzi z formularzy Google są używane do automatycznego tworzenia nowych użytkowników na WordPressie.
 5. Importowanie Postów z WordPressa do Shopify jako Artykułów:Każdy nowy post na WordPressie automatycznie staje się artykułem na platformie Shopify.
 6. Dodawanie Postów z WordPressa do Notion:Publikacja nowego posta na WordPressie automatycznie tworzy odpowiadający mu element w bazie danych w Notion.
 7. Tworzenie Posta na WordPressie z Nowego Wydarzenia w Calendly:Kiedy nowe wydarzenie jest utworzone w Calendly, system automatycznie generuje nowy post na WordPressie.
 8. Dodawanie Nowych Użytkowników WordPressa do Salesforce jako Kontaktów:Każdy nowy użytkownik WordPressa jest automatycznie tworzony jako kontakt w systemie Salesforce.
 9. Dodawanie Nowych Komentarzy z WordPressa do Salesforce jako Notatek:Kiedy pojawia się nowy komentarz na WordPressie, system automatycznie tworzy notatkę w Salesforce.
 10. Powiadamianie o Nowych Postach na WordPressie na Kanale Dyskusji Salesforce:System publikuje wiadomość na kanale dyskusji Salesforce, informując o każdym nowym poście na WordPressie.
 11. Importowanie Postów z WordPressa do Shopify wraz z Załączonymi Mediami:Każdy nowy post na WordPressie automatycznie staje się artykułem na Shopify, zachowując załączone media.
 12. Tworzenie Wiersza w Tabeli PostgreSQL z Nowego Elementu Mediów w WordPressie:Dodanie nowego elementu mediów w WordPressie skutkuje automatycznym dodaniem wiersza do tabeli PostgreSQL.
 13. Tworzenie Wiersza w Tabeli PostgreSQL z Nowego Posta na WordPressie:Każdy nowy post na WordPressie automatycznie dodaje odpowiadający mu wiersz do tabeli PostgreSQL.
 14. Tworzenie Wiersza w Tabeli PostgreSQL z Nowego Komentarza z WordPressa:Nowy komentarz na WordPressie skutkuje automatycznym dodaniem wiersza do tabeli PostgreSQL.
 15. Tworzenie Postów na WordPressie z Nowych Rozmów w FreeScout:Każda nowa rozmowa w FreeScout jest używana do automatycznego tworzenia nowego posta na WordPressie, związanej z daną rozmową.

Przykładowe Schematy Automatyzacji z WooCommerce

 1. Zapisywanie Nowych Zamówień WooCommerce do Arkusza Google Sheets:Automatyczne dodawanie każdego nowego zamówienia WooCommerce do nowego wiersza w arkuszu Google Sheets, umożliwiając efektywne śledzenie zamówień.
 2. Aktualizacja Statusu Zamówienia WooCommerce z Danych Wiersza Google Sheets:Automatyzacja pobiera zaktualizowane dane zamówienia z Google Sheets i automatycznie aktualizuje status odpowiadającego im zamówienia w WooCommerce.
 3. Weryfikacja Adresów E-mail przez MailerCheck i Tworzenie Nowych Klientów w WooCommerce:Po dodaniu nowego wiersza w Google Sheets, Make automatycznie weryfikuje adres e-mail za pomocą MailerCheck i tworzy nowego klienta w WooCommerce.
 4. Dodawanie Nowych Klientów WooCommerce do Google Sheets i Zapisywanie ich do AWeber:Automatyczne śledzenie nowych klientów WooCommerce, zapisywanie ich w Google Sheets oraz dodawanie ich do listy e-mail w AWeber dla skuteczniejszych kampanii marketingowych.
 5. Pobieranie Nowych Kuponów WooCommerce i Wysyłanie ich do Listy Klientów:Automatyczne pobieranie nowych kuponów WooCommerce i przesyłanie ich do listy e-mail klientów zapisanej w Google Sheets.
 6. Tworzenie Projektu Płatności Revolut Business i Wysyłanie Powiadomienia Slack z Nowego Zamówienia WooCommerce:Automatyczne tworzenie projektu płatności Revolut do kuriera i wysyłanie powiadomienia na Slack, gdy pojawia się nowe zamówienie WooCommerce.
 7. Aktualizacja Wartości Zapasów w QuickBooks & Google Sheets dla Nowych Zamówień WooCommerce:Po utworzeniu nowego zamówienia WooCommerce, Make automatycznie aktualizuje wartości zapasów zarówno w QuickBooks, jak i Google Sheets.
 8. Tworzenie Faktury FreshBooks i Wysyłanie Powiadomienia Gmail z Nowego Zamówienia WooCommerce:Automatyczne tworzenie faktury FreshBooks i (jeśli nie istnieje) klienta FreshBooks z nowego zamówienia WooCommerce, a także wysyłanie powiadomienia e-mail przez Gmail.
 9. Aktualizacja Adresu E-mail Klienta WooCommerce po Zmianie Adresu E-mail Subskrybenta Mailchimp:Po zmianie adresu e-mail subskrybenta Mailchimp, Make automatycznie aktualizuje adres e-mail odpowiadającego klienta WooCommerce.
 10. Dodawanie (lub Aktualizowanie) Subskrybenta Mailchimp z Nowego Subskrybenta WooCommerce:Automatyczne dodawanie lub aktualizowanie subskrybenta Mailchimp po utworzeniu nowego subskrybenta WooCommerce.
 11. Tworzenie Nowych Klientów w WooCommerce z Nowych Klientów Shopify:Automatyczne dodawanie nowych klientów WooCommerce po ich utworzeniu w Shopify.
 12. Tworzenie Kampanii Mailchimp z Nowego Produktu WooCommerce:Automatyczne tworzenie kampanii Mailchimp po utworzeniu nowego produktu WooCommerce.
 13. Tworzenie lub Aktualizacja Kontaktów w HubSpot CRM z Nowych Zamówień w WooCommerce:Po utworzeniu nowego zamówienia w WooCommerce, Make automatycznie tworzy lub aktualizuje kontakt w HubSpot CRM.

Make - Ewolucja Automatyzacji Procesów Biznesowych

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, Make wyłania się jako kluczowy gracz kierujący przyszłością automatyzacji procesów biznesowych. W era cyfryzacji, gdzie konkurencja stale rośnie, przedsiębiorstwa poszukują rozwiązań, które umożliwią optymalizację operacji i zwiększą wydajność pracy. Make doskonale odpowiada na te oczekiwania, umożliwiając zaawansowaną integrację różnych aplikacji i usług, co pozwala na konstruowanie skomplikowanych łańcuchów zadań bez konieczności angażowania się w procesy programistyczne.

Jednym z kluczowych aspektów przyszłości automatyzacji procesów biznesowych jest rozwój sztucznej inteligencji (AI) oraz uczenia maszynowego (ML). Make już obecnie otwiera drzwi do korzystania z tych zaawansowanych technologii poprzez integrację z dedykowanymi narzędziami i usługami. W kolejnych latach spodziewamy się jeszcze szerszego zastosowania AI i ML w ramach platformy Make, co przyczyni się do tworzenia jeszcze bardziej zaawansowanych scenariuszy automatyzacji i lepszego dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Równie ważne jest rozszerzanie liczby dostępnych integracji w ramach Make. Obecnie platforma współpracuje z setkami popularnych aplikacji i usług, jednak dynamicznie rosnąca lista integracji sprawia, że użytkownicy będą mogli kreować coraz bardziej skomplikowane i spersonalizowane procesy automatyzacji, co przyczyni się do osiągania lepszych wyników w codziennej pracy. Dodatkowo, Make planuje ułatwienia w interfejsie użytkownika oraz wprowadzenie nowych funkcji, aby jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z narzędzia.

Podsumowując, przyszłość Make jako narzędzia do automatyzacji procesów biznesowych rysuje się jako wyjątkowo obiecująca. Rozwój technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe, w połączeniu z ciągłym rozszerzaniem listy dostępnych integracji, czynią Make coraz bardziej zaawansowanym i wszechstronnym narzędziem. Inwestycja w tę platformę już teraz może przynieść korzyści związane z efektywnością automatyzacji procesów biznesowych.

Zobacz również:

HubSpot

HubSpot - Interfejs

HubSpot, założony w 2006 roku, to kompleksowa platforma typu "wszystko w jednym", zaprojektowana do efektywnego prowadzenia działań z zakresu inbound marketingu, sprzedaży oraz obsługi klienta. W ciągu lat rozwoju, HubSpot ewoluował w pełnoprawny pakiet narzędzi, elastycznie dostosowujący się do różnorodnych potrzeb strategii marketingowych firm. Dzięki rozbudowanym funkcjom i szczególnemu naciskowi na koncepcję inbound marketingu, HubSpot zyskał uznanie jako wiodące narzędzie do automatyzacji działań marketingowych, zwłaszcza wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

Główne cechy HubSpota:

 1. Inbound Marketing: HubSpot wyróżnia się zaawansowanymi narzędziami do inbound marketingu, obejmującymi tworzenie treści, optymalizację SEO oraz zarządzanie mediami społecznościowymi. Dzięki platformie blogowej HubSpot, użytkownicy mają możliwość nie tylko tworzenia, ale również optymalizacji i promocji treści, co przekłada się na generowanie organicznego ruchu na ich stronach internetowych.
 2. Integracja z CRM: Wbudowany system CRM HubSpot doskonale współpracuje z platformą automatyzacji marketingu, umożliwiając firmom kompleksowe zarządzanie kontaktami, śledzenie interakcji z klientami oraz personalizację kampanii marketingowych na podstawie danych klientów.
 3. Zarządzanie leadami: Funkcje zarządzania leadami w HubSpot pomagają firmom w efektywnym gromadzeniu, ocenie potencjału i budowaniu relacji z potencjalnymi klientami. Dzięki ocenie punktowej leadów, firmy mogą przypisywać priorytety leadom o wysokim potencjale, co umożliwia skonstruowanie ukierunkowanych kampanii nurtowania leadów, mających na celu przesunięcie ich w dół lejka sprzedażowego.
 4. Automatyzacja marketingowa: Wizualny kreator kolejności zadań w HubSpot pozwala firmom na tworzenie zautomatyzowanych kampanii marketingowych opartych na określonych czynnikach wyzwalających, takich jak przesłanie formularza czy otwarcie wiadomości e-mail. Procesy w ramach workflow mogą efektywnie usprawnić nurtowanie leadów, onboardowanie klientów oraz procesy follow-up.
 5. Analityka i raportowanie: Kompleksowe funkcje analityczne i raportowe HubSpota umożliwiają firmom monitorowanie efektywności kampanii marketingowych, identyfikowanie trendów oraz podejmowanie decyzji opartych na danych w celu optymalizacji strategii marketingowej.

MailChimp

What is Mailchimp and how to use it - IFTTT
MailChimp - Interfejs


MailChimp, ceniony dostawca usług e-mail marketingowych, przekształcił się w kompleksową platformę wspierającą planowanie oraz realizację działań marketingowych. W ostatnich latach poszerzył swoją ofertę, dodając narzędzia do tworzenia stron docelowych, zakupu reklam społecznościowych, implementacji automatyzacji oraz optymalizacji treści. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla małych firm i start-upów, charakteryzujące się łatwością w wdrożeniu i brakiem konieczności dużych inwestycji finansowych.

Ceny zaczynają się od darmowego planu, dostępnego dla firm z listą mailingową do 500 kontaktów. Wyższe pakiety, rozpoczynające się od 13 dolarów miesięcznie, oferują dodatkowe funkcje i możliwości, dostosowując się do rosnących potrzeb przedsiębiorstw.

Główne funkcje MailChimp:

 1. E-mail marketing: MailChimp wyróżnia się łatwym w obsłudze narzędziami do e-mail marketingu, umożliwiając użytkownikom tworzenie i wysyłanie profesjonalnych wiadomości e-mail. Dostępne są gotowe szablony, a także edytor drag-and-drop do projektowania własnych treści.
 2. Automatyzacje: Platforma oferuje predefiniowane automatyzacje, takie jak powitalne wiadomości, przypomnienia o porzuconym koszyku czy follow-upy po zakupie. To ułatwia firmom angażowanie odbiorców i poprawę retencji bez konieczności ręcznego zarządzania.
 3. Strony docelowe i formularze pop-up: MailChimp umożliwia tworzenie responsywnych stron docelowych i formularzy pop-up, które pozwalają firmom zbierać leady oraz promować specjalne oferty. Te narzędzia łączą się sprawnie z funkcjami e-mail marketingu i automatyzacji MailChimpa.
 4. Analityka i raportowanie: MailChimp dostarcza szczegółowe analizy i raporty, ułatwiając monitorowanie skuteczności kampanii mailowych, śledzenie aktywności subskrybentów oraz optymalizację działań na podstawie zgromadzonych danych.
 5. Integracje: MailChimp oferuje szeroką gamę integracji z popularnymi aplikacjami innych firm, w tym systemami CRM, platformami e-commerce i systemami zarządzania treścią, co umożliwia łatwe dostosowanie platformy do różnych potrzeb użytkowników.

Salesforce

Salesforce - Intrerfejs


Salesforce, powstała w 1999 roku, to pionierski dostawca usług CRM (zarządzania relacjami z klientami) w chmurze, zajmujący czołową pozycję na rynku. Podobnie jak MailChimp i HubSpot, Salesforce systematycznie rozwija swoją ofertę, dodając nowe funkcje, takie jak automatyzacja marketingu, zarządzanie procesem sprzedaży, obsługa klienta i zaawansowane narzędzia analityczne.

Cena: Indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta.

Główne funkcje Salesforce:

 1. Zarządzanie relacjami z klientami (CRM): Salesforce oferuje kompleksowe możliwości zarządzania relacjami z klientami, umożliwiające monitorowanie interakcji z klientami, śledzenie procesów sprzedażowych i kampanii marketingowych, co pozwala na pełen wgląd w aktywność leadów i klientów.
 2. Automatyzacja marketingu: W ramach narzędzia Marketing Cloud, Salesforce udostępnia funkcje automatyzacji marketingu, takie jak Journey Builder. To narzędzie umożliwia firmom tworzenie spersonalizowanych ścieżek klienta na podstawie bieżących danych, dostarczając informacji w czasie rzeczywistym.
 3. Zarządzanie sprzedażą: Salesforce Sales Cloud dostarcza narzędzi do efektywnego zarządzania leadami, śledzenia możliwości sprzedażowych i prognozowania wyników sprzedaży. To wspiera zespoły handlowe w ustalaniu priorytetów i przyspiesza proces zamykania transakcji.
 4. Obsługa klienta: Salesforce Service Cloud to kompleksowy zestaw narzędzi do obsługi klienta, obejmujący zarządzanie zgłoszeniami, bazę wiedzy oraz opcję czatu na żywo. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą świadczyć doskonałą obsługę klienta.
 5. Analityka: Salesforce Einstein Analytics wykorzystuje sztuczną inteligencję do dostarczania spostrzeżeń i analizy predykcyjnej. To umożliwia firmom podejmowanie decyzji opartych na danych oraz optymalizację działań w obszarze marketingu, sprzedaży i obsługi klienta.

Platforma Salesforce wyróżnia się wysokim stopniem personalizacji i skalowalności, co sprawia, że jest odpowiednia dla różnych przedsiębiorstw – zarówno dla małych firm, jak i dużych korporacji. Dzięki możliwości dostosowania do specyficznych potrzeb, Salesforce staje się wszechstronnym narzędziem, gotowym do obsługi różnorodnych wymagań biznesowych.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Jakie są realne korzyści dla przedsiębiorstwa z wykorzystania narzędzi marketing automation?

Wykorzystanie narzędzi do automatyzacji marketingu niesie ze sobą szereg korzyści dla przedsiębiorstwa, m.in. eliminację powtarzalnych i rutynowych zadań, co pozwala na efektywniejszą pracę zespołu marketingowego. W rezultacie, współpraca z partnerami biznesowymi staje się bardziej opłacalna, a budowanie relacji z odbiorcami nabiera płynności i staje się bardziej spersonalizowane. Te innowacyjne narzędzia przyczyniają się do podniesienia efektywności działań marketingowych, zwiększając jednocześnie potencjał do generowania zysków dla przedsiębiorstwa.

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing