Strona internetowa obiektu publiczno sportowego – Arena

projekt, przebudowa struktury oraz architektury informacji strony internetowej
O projekcie

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w przetargu na realizację nowej strony internetowej dla obiektu Arena Kraków. Do udziału zgłosiło się wiele firm  z całej Polski. Jako jedni z nielicznych zostaliśmy zakwalifikowani do etapu drugiego – projektu strony wraz z opracowaniem nowej funkcjonalności strony internetowej.

arena_prezentacja_strony_animacja

Rozwiązywanie problemów obecnej strony internetowej

Problemem obecnej strony internetowej jest zbyt rozbudowana strona główna oraz brak logicznego ułożenia elementów, sekcji dla użytkownika. Stanęliśmy przed problemem rozwiązania koncepcji na stronę główną budowy architektury informacji dla conajmniej dwóch typów użytkowników odwiedzających stronę.

Podczas wywiadu z zespołem ustaliliśmy że Klienci nie wiedzą i mają problemy z dotarciem do najistotniejszych elementów strony : mapy areny oraz wydarzeń ( kalendarza ), który jest ‘sercem’ strony.

Grupy odbiorców strony internetowej
  • użytkownik wchodzący na stronę poszukujący wydarzeń i eventów które odbywają się na obiekcie,
  • osoby szukające mapy areny, miejsc parkingowych oraz dojazdu
  • osoba chcąca zarezerwować bilet na konkretne wydarzenie
  • Klient biznesowy – sponsor wydarzeń poszukujący informacji o nośnikach reklamy oraz modułach sponsorowanych na stronie i obiekcie
Przewijany kalendarz wydarzeń

Kalendarz w formie taśmy przewijanej lewo-prawo złożonej z kafli pozwala na sprawne zorientowanie się odbiorcy w wydarzeniach odbywających się na obiekcie. Dodatkowo pogrupowaliśmy wydarzenia na te z zakresu : muzyka, sport, eventy, odpowiednio różnicując je kolorystycznie.

Sekcja dla sponsorów - oferta Areny

Jako trzecią sekcję umieściliśmy ofertę obiektu dla sponsorów zebrane w formie aktywnych kafli kierujących do konkretnych podstron dnaej oferty.

Stan aktywny kafelka

Kafelek po najechaniu zmienia kolor oraz podświetlenie warstwą graficzną

Sekcja o Arenie

Sekcja w formie slideru poziomego (zawierająca również taby do zmiany treści). Sekcja zawieraja informacje : o Arenie, o miejscach parkingowych oraz miejscach o hali i dodatkowych informacjach jak noclegi czy loże VIP.

Sekcja mapa areny
Moduł stopki

Zawiera kompletne dane poszczególnych sekcji i działów obiektu. Aktywne odnośniki email oraz telefon ułatwiają bezpośredni kontakt. Dodaliśmy również guzik jak dojechać, który po kliknięciu otwiera w nowym oknie Google Maps z ustawionym miejscem docelowym obietku, a jako punkt startowy aktualną lokalizację użytkownika.

stopka_kontakt_mapa_pogladowa
Podziel się ;)