ISK Krakow – międzynarodowa szkoła języka angielskiego

Dla szkoły ISK ( International School of Krakow – jednostka Ambasady Stanów Zjedoczonych Ameryki w Polsce ) przygotowaliśmy nową identyfikację wizualną zawierającą wykonanie : logotypu, wizytówek, papieru firmowego oraz prezentacji multimedialnej. Całości prac dopełniła funkcjonalna strona internetowa łącząca tradycję z nowoczesnością.

projekt logotypu ISK krakow

Założenia i wytyczne opracowania identyfikacji wizualnej

Podczas realizacji projektu opracowaliśmy pewne wytyczne, które charakteryzują wszystkie postawione przed nami założenia. Odświeżenie identyfikacji wizualnej szkoły ISK było procesem kreatywnym, wymagającym połączenia tradycji i historii szkoły z wizją drogi w przyszłość (dyrektora dr. R. Sims).

Szkoła ISK przez okres 25 lat stworzyła pewien obraz i tradycję będąc zarazem stabilną, rozwojową instytucją, mającą korzenie w kulturze kraju, który nie boi się identyfikować ze swoim miejscem na świecie.

Założyliśmy, że pozytywne znaczenie tych funkcji powinno zostać uwzględnione w nowej koncepcji logotypu, do której dodamy nowe funkcje, nie niszcząc tych, które są nieodłącznie związane ze szkołą.

 

Historia i nowoczesność formy

W naszym projekcie widzimy apel o wejście do szkoły. Brama, która do tej pory była sygnetem, jest również centrum uwagi w naszych propozycjach. Nowoczesność i gotowość do zmian wyraża się w jakości graficznej i nowoczesnej formule, z jaką logo zostało wykonane. Sygnet zawiera w skrzydle lewym ‘skos górny’ symbolizujący rozwój, w części prawej zaś standardowy nawiązujący do historii element fasady. W dolnej części ‘pozostawiliśmy’ uchylone drzwi, zaproszenie do nawiązania współpracy. Zaprojektowany sygnet pokazuje wartości poprzez nowoczesną formę.

 

Font Brygada 1918

Chcieliśmy również pokazać kontekst historyczny za pomocą czcionki. Spośród wielu krojów szeryfowych, które charakteryzują się porządkiem i harmonią wykonania oraz elegancją i prestiżem, wybraliśmy Brygadę 1918. Ta czcionka powstała prawdopodobnie w 1928 roku, znaleziona po II wojnie światowej w łódzkiej odlewni. Uznano ją za ważną pracę artystyczną i rzemieślniczą, która była pięknym symbolem odrodzonej Polski.
Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę została zdigitalizowana. W najbliższych latach planowane jest także jego wdrożenie w Kancelarii Prezydenta RP.

 

Kolorystyka

Utrzymana jest również kolorystyka czerwieni znanej z poprzedniej wersji logo. Opracowany znak szkoły świeci przykłademm jest opoką, tarczą dla uczniów, budzi prestiż poprzez swoją jakość.

Wizualizacja alternatywnej wersji logotypu

wizualizacja_logotypu_wersja_pierwsza

Projekt i wdrożenie strony internetowej - system cms wordpress


Projekty materiałów reklamowych i do druku

projekt graficzny koperty
slideshow prezentacja multimedialna
prezentacja powerpoint
projektowanie graficzne kopert
prezentacja graficzna
projekt wizytowki
Podziel się ;)