powrot do bloga
/
/
seo
/
Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej ?

Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej ?

Hauer Mateusz LinkedIn
Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej ?

Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej ?

Samo stworzenie strony internetowej lub sklepu internetowego nie zagwarantuje Ci odwiedzin czytelników, czy potencjalnych klientów. By móc konkurować z innymi o zasięg i konwersję, niezbędne jest przedsięwzięcie odpowiedniej strategii, która umożliwi Ci wypromowanie swojej strony internetowej (zwiększenie ilości wejść na stronę z wyszukiwarki).

W tym artykule poznasz klika skutecznych sposobów, które umożliwią Ci wygenerowanie o wiele większego ruchu na swojej witrynie. ZobaczjJak poprawić skuteczność i konwersję strony internetowej ?

Spis treści

 1. Użyteczność strony - wpływ na zadowolenie użytkownika,
 2. Unikalny content
 3. Zadbaj o marketing
 4. Link building
 5. Social media
 6. Optymalizacja SEO strony
 7. Wersja mobilna strony

Pod tym hasłem kryje się po prostu wygenerowanie większej ilości wejść na naszą stronę internetową. Innnymi słowy odpowiemy sobie na pytanie jak zwiększyć ilość wejść na stronę ?


UX i użyteczność strony internetowej

Strony internetowe nawet na o idealnym projekcie, dopracowanych detalach i interaktywnym działaniu nie zapewnią realizacji konwersji i osiągnięcia celu jeżeli nie będą przemyślanie pod względem użytecznym. Na nic starania grafika jeżeli użytkownik nie będzie umiał korzystać z produktu.

Priorytetem jest logika i intuicyjność

Każdy nawet najpiękniejszy produkt musi być użyteczny, rozwiązywać problemy i dać satysfakcję z użytkowania. Przemyślane rozwiązania, czytelna nawigacja, statusy czy informacja gdzie jestem aktualnie w procesie zamówienia to kluczowe aspekty prowadzenia użytkownika do celu.

Zadowolenie użytkownika

Czy użytkownik jest zadowolony z tego w jaki sposób korzysta z produktu ? Warto to sprawdzić analizując dane z map ciepła czy Google Analitycs. Mając twarde dane łatwo można oszacować jak bardzo strona odbiega od potrzeb użytkownika i co warto zmienić by poprawić współczynnik odrzuceń.

Czy UX strony internetowej stoi na możliwie wysokim poziomie

uzyczetnosc strony internetowej
SXO czyli SEO w połączeniu z UX to nowe standardy które Google w maju 2021 wprowadza w swoich algorytmach

User Experience to wrażenia, jakie odnoszą się do doświadczeń użytkownika, który ma styczność z witryną (zagadnienie to jest o wiele szersze). Doświadczenia użytkownika względem witryny mają istotny wpływ na jego pozostanie na stronie. Jeśli strona internetowa posiada odpowiednio rozmieszczone sekcje, wpływa to na czytelność i transparentność całej witryny. Wówczas użytkownik z pewnością zostanie na niej dłużej i z przyjemnością na nią powróci. Zobacz typowe błędy na stronach internetowych.

Użyteczna strona internetowa i projektowanie UX zwiększaj konwersję

Tworzenie prawidłowego User Experience to zajęcie wymagające doświadczenia oraz wykonywania testów skuteczności poszczególnych układów czy rozwiązań. Skuteczność UX trudno zmierzyć, ponieważ jest to dziedzina czysto empiryczna. Dla obecnych stron warto przeprowadzić audyt UX.

Zadbaj o unikalny content najwyższej jakości

unikalny content strony internetowej
jak poprawić konwersję ze strony i zdobyć nowych klientów ?

Publikowane treści w sieci to obecnie jeden z najlepszych sposóbów w walce o klienta. Tworzenie wartościowych i merytorycznych artykułów, newsów, czy informacji pozwoli Ci wybić się spośród konkurencji i zaprezentować siebie jako doświadczonego specjalisty ze swojej branży.

Resarch i dobór fraz kluczowych do budowy widoczności strony

To co uważasz że jest ważne może rozmijać się z tym co uważają użytkownicy dlatego warto posiłkować się narzędziami które podpowiedzą Ci czego użytkownicy szukają i jakie frazy wpisują. Niekoniecznie szukając usługi wszyscy szukają usługi tak samo.

Aby odpowiednio dobrać słowa kluczowe do podstron, postu, kategorii etc warto skorzystać z takich narzędzi jak :

 1. podpowiedzi Google
 2. google Keyword planner
 3. płatne programy jak senuto czy seosurfer

Dzięki nim bardzo łatwo można zbudować zestawy fraz które należy umieścić w treści strony i w formie nagłówków by strona była na te frazy widoczna. Zobacz jak sprawdzić stronę w Google - co to jest Google Search Console, dzięki której dowiesz się więcej o swojej stronie.

Zbuduj wizerunek eksperta

Solidna, merytoryczna, przydatna i wartościowa treść publikowana w najróżniejszych formach pozwoli Ci przyciągnąć grupę docelową, a także zbudować wiarygodność i zaufanie do firmy. Co więcej, dobra treść stanowi podstawę do efektywnego pozycjonowania witryny w wyszukiwarkach.

Do tworzenia wysokiej jakości contentu warto zatrudnić doświadczonego copywritera lub agencję, którzy stworzą wysokiej jakości tekst, który będzie dostarczał wartość dodaną w przystępny sposób dla czytającego. Naturalnie treści na stronie oraz artykuły muszą być unikalne i oparte na wiarygodnych źródłach.

Włącz opcje komentowania na blogu

Bardzo ważnym jest by móc komentować czytany artykuł. Po pierwsze dostajemy naturalnie poszerzenie treści o indywidualne komentarze, po drugie budujemy społecznoć wokół blogu i strony.

Zadbaj o współczynnik odrzuceń

Aby maksymalnie poprawić jakość swojej strony internetowej warto przyjrzeć się temu wskaźnikowi, poznać czym jest i jak go zmniejszyć. Ilość osób opuszczająca Twoją stronę internetową zaraz po wejściu może być wysoka dlatego warto poznać Google Analitycs oraz sposoby zmniejszenia współczynnika odrzuceń.

Zadbaj o marketing

Poprzez marketing rozumiemy formy aktywnej komunikacji z potencjalnym klientem poprzez budowanie lejka sprzedażowego. Warto skorzystać z wszystkich możliwych kanałów dla dystrybucji treści, zamiast czekać na to aż Klient sam się zgłosi. Zobacz jak prowadzić social media by były skuteczne.

Instagram

Zdobywaj i generuj leady poprzez prowadzenie spójnego z marką profilu. Publiku treści w stylu lifestylowym, twórz wideo i pokazuj firmę od środka. To idealny kanał by poznać firmę od kuchni. Największą widocznością cieszą się właśnie formaty wideo i tzw gadające głowy.

Youtube I Vimeo

Twórz filmy wideo w którym pokazujesz firmę i pokazujesz jak pomagasz Klientom w rozwiązaniu problemów. Warto również tworzyć filmy instruktarzowe i edukować potencjalnych Klientów.

Facebook

Budowanie zaangażowanej społeczności oraz wspieranie budowania ruchu reklamami to dedykowane miejce do poszukiwań Klientów. Spójny profil oraz różnego typu posty pomogą zbudować zaufanie i poznać firmę.

Email marketing

Warto budować własną bazę użytkowników i wykorzystać to źródło cennych odwiedzin wśród tych którzy poznali już markę.

Influencer marketing

Warto w zakresie social mediów oraz klasycznego bloga podjąć współpracę z tymi którzy mają już zbudowane zasięgi i wykorzystać ich publiczność do promowania własnych treci np w formie wzmianki lub artykułu eksperckiego. Ważne by profil, grupa docelowa i content influencera był zbieżny z naszym.

Jak mierzyć efekty i ruch na stronie ?

Google Analitycs

Doskonałym narzędziem, które jest darmowe i daje niesamowite możliwości analityczne dla sprawdzenia wyników Twojej strony internetowej jest Google Analitycs. GA pozwala skutecznie sprawdzić :

 • kim są odwiedzający Twoją stronę,
 • skąd użytkownicy trafiają na Twoją stronę,
 • jaki jest współczynnik odrzuceń oraz czas przebywania na stronie,
 • z jakich urządzeń korzystają
 • i wiele innych

Google Search Console

Kolejnym sposobem na mierzenie efektów naszej pracy nad stroną jest sprawdzenie efektów skuteczności strony w Google Search Console. To tutaj dowiesz się jak Google renderuje Twoją stronę i czy nie ma z nią problemów jak np: problemy z indeksacją, wolne wczytywanie podstron i wiele innych.

Link building – linki do strony

linkbuilding strony internetowej
wykres rozłożenia linków dla domeny hauerpower.com z congtiniveseo.com

Budowanie bazy linków do Twojej strony to niezwykle ważna część procesu jej pozycjonowania. Pamiętaj jednak, że nie liczy się ilość, lecz jakość. Zobacz jak sprawdzić Google Search Console.

Postaraj się zdobyć dużo linków ze stron o dużym współczynniku Trust Flow. Warto pokusić się również o wymianę linków między partnerami, a nawet konkurencją. Pamiętaj, by urozmaicić linkowanie, by odsyłanie nie prowadziło wyłącznie do strony głównej. Staraj udzielać się na forach, komentować inne branżowe blogi z których również mogą przyjść do Ciebie potencjalni komentujący.

Tworzenie stron internetowych i proces linkbuildingu

Przed wykonaniem linkbuildingu warto upewnić się że strona ma odpowiednią strukturę tematyczną, a treści podzielone są na tematyczne silosy, które będą odpowiednio linkowane z tematycznych źródeł. Tworzenie stron internetowych wymaga przemyślenia architektury już od początku procesu projektowania. Taka konfiguracja pozwoli odsyłać użytkownika do tematycznych treści na Twojej stronie i nie będzie powodować odrzuceń gdyż użytkownik trafi na treści które go interesują.

Media społecznościowych, fora i blogi

poprawa ruchu do strony z mediow spolecznosciowych
Co składa się na sukces w social media ? Cel, wspólność i systematyczność !

Buduj markę w social mediach

Wykorzystanie potencjału mediów społecznościowych to doskonały sposób na zbudowanie ogromnej bazy lojalnych odbiorców. Dzielenie się wiedzą na LinkedIn, Facebooku, Google+, czy Goldenline pozwoli Ci stworzyć spójny i profesjonalny wizerunek. To, jaki kanał okaże się dla Ciebie najlepszy, uzależnione jest od specyfiki Twojej branży.

Niektórym wystarczy firmowy profil na Facebooku, podczas gdy inne firmy, by trafić do swojej grupy docelowej, aktywnie prowadzą kilka profili na różnych platformach społecznościowych. Ważne by sprowadzać ruch do strony z portali społecznościowych od czasu do czasu umieszczając link na profilu do swojego wpisu na blogu, zbierając tym samym ruch do strony z miejsc docenianych przez Google.

Social proof

Warto wykorzystać portale społecznościowe do budowania nie tylko wizerunku eksperta ale też zdobywania rzetelnych i wartoświowych opinii, które wykorzystane na stronie podniosą Twój autorytet i zbuduja zaufanie.

Optymalizacja strony – meta opisy, tytuły, znaczniki alt

optymalizacja opisow meta i alt
Optymalizacja strony i spójne SEO poprawia widoczność w wyszukiwarce

Zadbaj o SEO - optymalizacja strony

Odpowiednie meta tytuły i opisy (title, description, alt) pozwolą Ci stworzyć podstrony bardziej przyjazne nie tylko wyszukiwarkom Google, ale również użytkownikom (łatwiej znaleźć Twoją stronę w otwartych kartach przeglądarki dzięki małej ikonce z logo zwanej favicon oraz opisowi – meta title). Transparentne opisy oraz łatwe w nawigowaniu tytuły, które jednocześnie intrygują i zachęcają do kliknięcia to jedna z najlepszych strategii, jaką możesz obrać.

Optymalizacja onsite

Meta title I description

Meta opisy i tytuły wręcz doskonale sprawdzają się do pozycjonowania na długi ogon, czyli pozycjonowania na sprecyzowane, długie frazy kluczowe, które użytkownicy równie często wpisują w wyszukiwarkę co te podstawowe – ogólne. Warto także zadbać o opisy grafik zastosowane na stronie i podstronach (które powiedzą robotowi Google czego dotoczy dana grafika), budowę strony z odpowiednimi nagłówkami h1-h3, zastosowanie znaczników <strong>.

Czas wczytania strony

Ważnym niezwykle jest też czas wczytywania strony, nie warto ładować więcej ‘mb’ niż musimy (np. skalując za pomocą kodu za duże grafiki). Tutaj z pomocą przyjdą nam : dobre kodowanie strony (css) oraz wszelkiego typu kompresory online grafik, które potrafią nieraz odchudzić grafikę o ponad połowę wagi wyjściowej.

Budowa odpowiednich treści poprzedzonych researchem to klucz do tworzenia strony, która będzie widoczna w wyszukiwarce. Zobacz jak wygląda optymalizacja strony internetowej

Nie wiesz od czego zacząć projektowanie strony internetowej ? 

Zobacz proces i projektowanie stron internetowych, jeżeli chcesz samodzielnie zbudować swoją stronę zobacz jak zrobić stronę na Wordpress.

Usuwanie duplikatów treści wewnętrznych i zewnętrznych

usuwamy duplicat content na stronie
duplikaty na stronie w obrębie podstron

Google oraz inne wyszukiwarki niechętnie patrzą na powielane treści w sieci – dotyczy to zarówno powielania w obrębie jednej witryny, jak i „na zewnątrz”. Jeśli będziesz duplikował treść, narażasz się na nałożenie filtra, który obniży Twoją widoczność w SERP (wynikach wyszukiwania), a także może przyczynić się do nałożenia filtra i kary. Usuwaj duplikaty stron i treści lub blokuj ich indeksowanie.

 

Dane strukturalne w wynikach Google

znaczniki rich snippet, opisy rozszerzone
rich snippet pomaga ściągnąć ruch z wyszukiwarki

Ułatw robotom Google życie i udostępnij im informacje o strukturze danych Twojej strony internetowej. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać bogatszy snippet, czyli rozszerzony opis strony internetowej pojawiający się w SERP. Bogaty snippet może być wzbogacony między innymi o ocenę, cenę, czy stan produktu, które wyświetlają się wprost w wynikach wyszukiwania, co z pewnością poprawi współczynnik CTR (Click Through Rate). CTR jest współczynnikiem klikalności i określa on stosunek liczby kliknięć do wyświetlenia strony, linku, czy reklamy – zależnie od kontekstu.

Jak uzyskać rich snippet ?

Należy wdrożyć jeden z trzech mechanizmów na stronie : mikroformat, mikrodane lub RDF. Należy też zauważyć że mimo wdrożenia Google nie gwarantuje pokazania się rich snippet w wynikach wyszukiwania.

Jak poprawić konwersję dzięki Rich Snippet z wyszukiwarki ?

Zadbaj o przyciągające opisy i odpowiednie dopasowanie fraz kluczowych w opisach do zapytania. Ważne jest by opis był naturalny i zachęcający do kliknięcia. W przypadku znaczników metą używa się popularnych CTA jak sprawdzić, zobacz, dowiedz się ale także odpowiednio skonstruowanych tytułów np: 10 przydatnych technik na poprawę widoczności w wyszukiwarce.

Aby podnieść klikalność w wynikach wyszukiwania warto wdrożyć znaczniki rozszerzone Rich Snippets, które powodują wiekszą ilość danych obok Twojego wyniku w Google (zobacz czym są rich snippets )

Ruch mobilny – AMP i responsywność

rensponsywne strony i amp
AMP i strony responsywne. Zadbaj o swoich odbiorców.

Co to jest AMP ?

AMP, czyli Accelerated Mobile Pages, usprawniający wyszukiwanie mobilne powoduje, że strony wczytują się wręcz błyskawicznie. Takie szybkie wczytywanie jest możliwe dzięki uproszczeniu kodu źródłowego witryny. To uproszczenie generowane jest przez specjalne dodatki i wytyczne. To całkowicie innowacyjne zasady tworzenia stron internetowych, które opierają się na tym, że wszystkie zewnętrzne elementy muszą być zawarte w pliku html tworzonej strony www. Do tego, w kodzie dochodzą jeszcze dodatkowe znaczniki, które mają tutaj istotne znaczenie. Te znaczniki to <amp-img>.

Stronę tworzy się pod osobnym adresem. Jest on zbudowany według schematu: domena.pl/amp/. W podstawowej wersji strony musi się jednak znaleźć odpowiedni do tego znacznik: W podstawowej wersji strony internetowej musi się jednak znaleźć odpowiedni do tego znacznik:<link  rel=”amphtml” href=”www.odpowednik.pl/amp/url”>.

Jak działa AMP ?

Przygotowanie witryny to dopiero pierwszy krok do usprawnienia wyszukiwania i ładowania strony. Kolejnym etapem jest jej zaindeksowanie. Następnie, robot wyszukiwarki musi ją załadować do specjalnej pamięci CACHE. Taka operacja jest konieczna, by strona rzeczywiście szybko się ładowała, niezależnie od tego, jaką prędkość mają serwery, na których ona stoi. Jedyny problem, jaki tu się pojawia, to kwestia aktualności treści na stronie. Wszystko bowiem uzależnione jest od tego, z jaką częstotliwością nowa strona jest indeksowana, bo jednocześnie za tym idzie aktualizacja treści.

AMP - wczytywanie strony

Założenie polega na tym, że mocno ograniczono użycie kodu Java Script. To właśnie on powoduje największe spowolnienie wczytywania strony, dlatego ograniczenie jego znaczenia jest tak ważne. Zamiast tego został położony nacisk na Web Components i wykorzystanie CSS. W wyniku tych zmian, Google notuje znaczną poprawę ładowania stron mobilnych zbudowanych na AMP HTML. Uzyskane wyniki wskazują, że strony ładują się od 15% do 85% szybciej niż w poprzedniej technologii.

Pojawia się przy tej okazji pytanie o SEO i wyniki wyszukiwania. Otóż, Google zapowiada, że stosowanie technologii AMP nie będzie miało bezpośredniego wpływu na pozycjonowanie. Jednak czas wczytywania strony ma znaczenie dla jej pozycji w wynikach mobilnych, więc przyspieszający to wczytywanie AMP, pośrednio rzeczywiście zmieni te wyniki i sprawi, że strony stosujące technologię będą wyświetlane wyżej.

O tym, że strony internetowe muszą być responsywne i dostosowane do urządzeń mobilnych wiemy już od dłuższego czasu. Niemniej, nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy o tzw. Mobile First Index, który premiuje witryny całkowicie dopasowane do wyświetlania na tabletach i smartfonach. Responsywność witryny jest obecnie jednym z ważniejszych czynników, który poprawi ruch organiczny z urządzeń mobilnych. Wiedziałeś, że ruch ten już dawno prześcignął ruch z urządzeń desktopowych?

Aspekt AMP, a responsywność ?

Aspekt AMP (Accelerated Mobile Pages) wynika z kwestii responsywności. Są to działania, które przyśpieszają działanie strony internetowej na urządzeniach mobilnych. Skracają czas jej ładowania, optymalizują oraz dynamizują jej działanie. Pomyśl, jakie może mieć to znaczenie dla ruchu organicznego pochodzącego z segmentu mobile?

Poprawa konwersji i skuteczność strony

Zbuduj persony, określ Twojego klienta

Aby zbudować stronę która będzie konwertować niezbędne jest przygotowanie strategii oraz określenie celu dla strony. Umozliwi to przygotowanie dedykowanych rozwiązań pod określone grupy docelowe. Zobacz co to są persony oraz co to jest design thinking

Projekt graficzny strony to nie wszystko

Podczas realizacji projektów stron internetowych, trzymamy się wymienionych powyżej założeń. Umożliwia nam to tworzyć strony internetowe zgodne z najnowszymi trendami, funkcjonalne i łatwe w odbiorze. Stawiamy na minimalizm, który nie przeszkadza w odbiorze głównej treści – nie przedkładamy formy nad zawartość.

Design naszych stron dba o wygodę użytkownika, jednocześnie będąc estetycznym i spełniającym ustalone uprzednio wymagania projektu. Naturalnie, każda z naszych stron jest w pełni responsywna i odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO dla robotów Google.

Komentarze do wpisu: jak zwiększyć ruch na stronie naszej społeczności : 

Witam, mam pytanie: czy z czynnościami o których Pan pisze poradzi sobie administrator strony o skromnym zasobie wiedzowym w zakresie pozycjonowania czy są one raczej zarezerwowane dla pracownika firmy zajmującej się pozycjonowaniem?

MARIOLA

Zwięźle i na temat! Chociaż rozwinąłbym jeszcze kwestię alt opisów – do wszystkich zdjęć znajdujących się na stronie – ma to ogromny wpływ na pozycjonowanie grafik / zdjęć.

Pozdrawiam i dzięki za artykuł 🙂

MICHAŁ

UX jest ważnym aspektem, ale przyporządkowałabym go już do etapu – jak zatrzymać użytkownika na stronie i zmotywować do dokonania konwersji. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jednym z najważniejszych sposobów na pozyskanie ruchu na stronie jest budowa wizerunku eksperta – trwa długo, ale generuje trafne i zyskowne odwiedziny. Dzięki za ten artykuł!

ANIA

Są to podstawy dla osób, które dłużej siedzą w temacie seo, ale dla osób które zaczynają swoją przygodę lub osób które chcą samodzielnie zwiększyć ruch z pewnością artykuł będzie przydatny

ARSEOSYSTEM

Osoby, które nie mają pojęcia o programowaniu nie poradzą sobie nawet korzystając ze wskazówek. Zdecydowanie lepiej powierzyć projektowanie stron wrocławskim specjalistom z branży IT, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu na pewno wykonają ją najlepiej jak potrafią. Poza tym nie trzeba się wtedy martwić o te wszystkie optymalizacje, bo jak wiadomo firma powinna zająć się wszystkim.

WEBSTERS

Wpis idealny dla osób stykających się pierwszy raz z pozycjonowaniem strony www. Dużo ogólnych informacji bez zbędnych szczegółów na sam początek 🙂 Chociaż jeśli ktoś chce samemu od zera i bez większej wiedzy zabrać się za wbijanie pozycji to na pewno będzie musiał poświęcić baardzo dużo czasu na naukę i samo wdrażanie wszystkiego 🙂

BARTEK

Takie porady lubię proste i łatwe do zrozumienia. Dzięki takim wpisom nie muszę powierzać mojego bloga w ręce firm SEO, tylko mogę się zabawić sam i powalczyć o lepsze pozycje.

AUTO DZBAN

Warte uwagi podpowiedzi dla osób stawiających pierwsze kroki w pozycjonowaniu stron.
Odnośnie punktu #4 Optymalizacja meta opisów – przydatne przy konstruowaniu tytułów i opisów może okazać się narzędzie https://www.sempire.pl/podglad-tytulu-i-opisu-strony-w-google.html które prezentuje jak ustawione tagi będą prezentowane w wyszukiwarce Google.

SEMPIRE

Prawda jest taka, ze aktualnie zdobywa się najwięcej ruchu poprzez długi ogon – long tail. Publikuje się dużo obszernych artykułów z danego tematu i buduje się autorytet domeny (topical authority). Wykorzystując odpowiednie frazy kluczowe w tekstach, osiąga się wysokie pozycje na precyzyjne frazy, a ruch ten łatwiej przenieść na konwersje.

DAMIAN Z SEO CYMES

Z linkowaniem sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Zanim w ogóle zaczniemy pozyskiwać linki, należy przyjrzeć się działaniom konkurencji. Niestety w LB nie ma utartych schematów. W niektórych wypadkach zadziała linkowanie tematyczne, w innych ilościowe a jeszcze w innych musimy nastawić się na odpowiednią strukturę linkowania. Nie zmienia to jednak faktu, że faktycznie samo linkowanie jest ogromnie ważne w całym procesie budowania widoczności strony !

ANIA

Dobra dawka wiedzy na początek przygody z pozycjonowania. Myślę, że taki wstęp każdy zrozumie i przyjmie.

MICHAŁ

Artykuł może nie jest tak ogromny jak obecnie przyszło mi czytać, ale wystarczający, aby zobrazować o co chodzi w tym wszystkim. Dobra robota!

TOMASZ

Dobry artykuł, godny polecenia i linkowania na specjalistycznych forach.
Dzięki takim poradom, osoby nie znające się na pozycjonowaniu, mogą samodzielnie rozpocząć swoją przygodę z pozycjonowaniem stron internetowych. Tutaj też znajdziecie troszkę wiedzy w pigułce: https://www.activate.pl/pozycjonowanie-stron, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć się w skomplikowanym świecie SEO&SEM.

ACTIVATE

Warto dodać odnośnie drugiego punktu aby przyjrzeć się dokładnie profilowi linków. Samo patrzenie na TF może być zgubne ponieważ łatwo manipulować tym wskaźnikiem. Najlepiej w swojej ocenie wspomagać się również DR od Ahrefs czy DA od Moz.

BRANDBAY

Bardzo dużo wątków w pigułce. Jak to mówią 🙂 “good job”.

KOWP.PL

Warto pamiętać, że zakładając stronę internetową, robisz to w konkretnym celu. Strona firmowa w sieci powinna czemuś służyć. Oczywiście, jest wizytówką twojej firmy. Jednak jej zadaniem – poza budowaniem wizerunku – powinna być także sprzedaż twoich usług lub produktów, które oferujesz.

OZONMEDIA

Świetny artykuł, apropo punktu pierwszego kwestia jeszcze tylko ogólnie panującego problemu jakim jest pozyskanie dobrego ContentOwca na rynku :/

MACIEJ PURZYCKI

Content odgrywa najważniejszą rolę. Większość właścicieli stron wychodzi z założenia, że kopia tekstu od konkurencji i drobna edycja jest najlepszą opcją. Niestety tak nie jest…

MARIUSZ

Bardzo przydatne porady dotyczące prowadzenia strony internetowej, dzięki którym przyciągnie ona więcej odwiedzających i potencjalnych klientów.

FILIP

No dobra, a co ze zwiększeniem ruchu w hotelu czy obiekcie noclegowym? Pewnie, że podane porady są świetne i wydaje mi się że powinny pomóc w każdej branży, ale w hotelarstwie mamy jeszcze pośredników, którzy zabierają ogrom ruchu ze stron bezpośrednich i przez nich dużo trudniej też wypozycjonować mniejszy hotel, choćby był przeuroczym miejscem.

Nawet jeśli mamy do czynienia z małą miejscowością to zaraz okazuje się, że w topie na 10 wyników 9 to pośrednicy, jak z nimi konkurować skoro mają takie a nie inne budżety? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy w tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest kampania brandowa w Google Ads? Mam tu taki przykład: https://bookingsolutions.pl/blog/ochrona-marki-kampania-brandowa-w-google-ads/ ale co jeśli kogoś na to nie stać a zależy mu na ruchu z wyszukiwarek? Jak uważasz?

MAREK

Odnośnie punktu 5 to najlepiej w ogóle unikać duplikowania treści. Artykuł ciekawy, można się sporo dowiedzieć, ale niektórym punktom przydałoby się lekkie rozbudowanie. Taka, mocno czwórka.

PIOTR

Swietny artykul, dla poczatkujacych idealny. Warto napomiec rowniez o optymalizacji wyszukiwania glosowego. Jesli chodzi o metody to zawsze white hat seo. Zapraszam do przeczytania mojego artykulu na https://www.seokocur.pl/bialy-kapelusz-seo/

KOCUR

Bardzo dobrze opisany (chodź dodałbym więcej szczegółów) Szczególnie ważna duplikacja treści. Może warto zastanowić się nad napisaniem rozszerzenia – jak odszukiwać duplikat treści na stronie internetowej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

ŁUKASZ

Myślicie, że liczą się obecnie już tylko “dobre” linki? Czy nadal katalogi, komentarze i fora pomagają? W mojej opinii przesyt linków z artykułów sponsorowanych także źle wpływa na widoczność.

MATEUSZ

Trzeba pamiętać o tym, że jedna metoda nie zadziała. Bardzo ważne jest podejście holistyczne i wybranie kilku metod, które będą się wzajemnie napędzały.

ANIA

dziękujemy ;)

Zobacz również

Jesteś gotowy na POWER ?

Potrzebujesz świeżego spojrzenia ?

Rozwiń i zaangażuj użytkowników.
Usprawnij obsługę procesów sprzedaży oraz doświadczenia Klientów.

Uwolnij z nami swój  potencjał cyfrowy
agencja digital marketing