Strony internetowe typu onepage

Kreowuj pozytywne doświadczenia użytkownika w oryginalny sposób. Efektowne i oryginalne strony typu onepage zapadną w pamięć.
Strony internetowe bez podstron tj: onepage doskonale sprawdzają się jako efektywna prezentacja usług, wydarzenia, eventu lub kampanii reklamowej produktu. W tego typu stronie internetowej użytkownik jedyne co musi zrobić przewijać palcem po ekranie, a efekty i projekt będą wzbudzać w nim pozytywne emocje. Idealne rozwiązanie dla użytkowników mobilnych.

strony internetowe typu onepage

Strony internetowe onepage

Kreatywne możliwości projektowania stron www typu onepage

W przypadku stron www typu onepage istnieje wiele zalet i możliwości których nie dają standardowe strony.

Projekt graficzny oraz efekty są tutaj nieograniczone. Dzięki płynności przewijania oraz braku kliknięć możemy wykorzystać potencjał jaki daje przewijanie strony internetowej sekcja po sekcji.

Efektowne animacje, przejścia kolorów, pojawianie się zdjęć czy hasłeł, to wszystko czyni stronę onepage niezwykle ciekawą i interesującą.

Efekty i animacje w stronach typu onepage

Do wykorzystania w rozwiązaniu onpage mamy całą paletę możliwości technicznych wdrożenia efektów i animacji.

Korzystając z braku możliwości przeniesienia użytkownika i przeładowania podstrony możemy wykorzystać miękkie przejścia do kolejnej sekcji na zasadzie przewijania contentu do właściwego miejsca. Zwykle stosuje się tutaj efekty paralaksy, nachodzenia teł, animacji 3d lub pojawiania się poszczególnych elementów podczas przewijania.

Zobacz tworzenie stron Wordpress.
Oraz dedykowane tworzenie stron internetowych Kraków

Analityka i śledzenie

Dzięki wdrożeniu Google Analitycs, Google Ads oraz integracji Google Tag Managera bez problemu będziesz w stanie wykrywać kliknięcia w poszczególne buttony na stronie internetowej, sprawdzić konwersję zapytań z formularza czy pobrania ebooka.

Brak podstron nie stanowi problemu w mierzeniu ruchu po stronie.

Zobacz ofertę : analityka internetowa

Techniczna optymalizacja stron typu onepage

Strony internetowe przewijane bez podstron mają mniejsze szanse na budowę ruchu oraz zdobywanie widoczności w Google.

Decydując się na wybór tego typu strony www musimy mieć na uwadze że nie mamy kolejnych adresów url możliwych do optymalizacji technicznej na odpowiednie słowa kluczowe.

Zobacz usługę:
optymalizacja stron Wordpress

Dedykowana responsywność dla stron onepage

Typ stron onepage to dedykowane rozwiązania głównie dla użytkowników mobilnych, którzy w sposób naturalny przewijają strony internetowe.

Tworząc tego typu strony stawiamy na idealne dopasowanie jej do każdego typu ekranu oraz dynamiczne skalowanie contentu w przypadku zmiany rozdzielczości okna.

Strony onepage, maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb

Jeżeli  chcesz aby użytkownik czytał twoją stronę w odpowiedniej kolejności, przewijał sekcja po sekcji dowiadując się kolejno nowych informacji o produkcie czy usłudze to w przypadku stron onepage jest to możliwe.

Dzięki możliwości płynnego przewijania strony internetowej możesz mieć wpływ na informacje, które użytkownik zobaczy w odpowiedniej kolejności.

Strona internetowa typu onepage jako forma dialogu

Tworząc stronę internetową przewijaną typu onepage mamy możliwość bezpośrednio wpływać na kolejność odwiedzanych sekcji przez użytkownika. Nie ma tutaj możliwości aby poruszał się on po stronie w sposób inny niż przewijając ją góra/dół.

Projektowanie stron internetowych onepage
Wykorzystując ten fakt warto projektować strony onepage pod względem priorytetów informacji gdzie najważniejsze lub wprowadzające treści powinniśmy umieścić na samej górze.
Strony internetowe z wykorzystaniem możliwości typu onepage to balans pomiędzy użytecznością, a efektami i możliwościami jakie daje współczesny internet.

Strona www typu onepage - historia do przeczytania.

Przykładem stron onepage może być strona internetowa konkretnego produktu opowiadająca jego historię, pokazująca zalety i możliwości oraz zastosowania w kilku następujących po sobie sekcjach. Sam produkt może być animowany podczas przewijania w sposób pokazujący go w kilku widokach, z dodatkowymi opisami, kolorami czy wariantami. Wszystkie widoki płynnie animowane będą doskonałą prezentacją produktu.

Zobacz również
- strony internetowe dla firm
- strony internetowe zgodne z WCAG

Strona onepage możliwa do rozbudowy ?

W przypadku stron onepage przyjęło się że są to zamknięte rozwiązania.

Jest to mit.
Nic nie stoi na przeszkodzie by z każdej sekcji strony głównej linkować do konkretnych podstron lub bloga. Dzięki wdrożeniu bloga możemy śmiało rozbudowywać stronę onepage o nowe treści i budować jej widoczność w Google. Ruch do strony będzie generował blog, a strona główna będzie wizytówką onepage.

Tworząc tzw. hybrydę onepage możemy śmiało stwierdzić że charakter onepage strony może być zachowany tylko w obrębie strony głównej, a pozostałe podstrony dostępne z sekcji przenosić mogą użytkownika do fizycznych podstron.

Tworzenie portali internetowych

Chcesz zbudować portal internetowy ? Doskonale ;).
Zajmujemy się indywidualnym projektowaniem portali internetowych i wdrożeniami autorskich systemów integracji dla każdego typu portali

Tworzenie portali internetowych

Strony internetowe onepage - case studies

Jak tworzyć strony internetowe onepage ?

Szybkość i responsywność

Tworząc stronę onepage powinniśmy skorzystać z możliwości jakie ona daje tj: maksymalnie wykorzystać zalety nowoczesnego tworzenia stron z efektami oraz animacjami, postawić na kreatywny i niecodzienny projekt graficzny, wyposażyć stronę w certyfikat SSL poprawiający bezpieczeństwo oraz zapewnić szybki serwer. Warto dopracować idealnie responsywność stron internetowych by wykorzystać potencjał tego typu strony dla urządzeń mobilnych.

Animacje i efekty na stronie

Z bogatej palety animacji i efektów możemy tylko wybierać. Każda sekcja strony onepage może być inaczej animowana, posiadać płynnie zmieniające się tła i efekty pojawiania zdjęć. Do zalet stron onepage należy zaliczyć możliwość interakcji użytkownika z grafikami tj: podczas przewijania możemy pokazać kolejne stany / widoki / produktu, rysować wykres danych w dowolnej kolejności lub prezentować dowolne treści w sposób kontynuacyjny (przewijając użytkownik np może widzieć wychodzący produkt z tła który dopiero po 3 lub 4 przewinięciu będzie miał finalny kształt).

Czytelna oraz intuicyjna

Nie należy jednak przesadzać z efektami oraz animacjiami. Strona przede wszystkim powinna być czytelna i użyteczna. Podczas projektowania stron onepage stawiamy przede wszystkim na to by użytkownik zrozumiał treść i przewinął stronę jak najniżej, animacje nie powinny być inwazyjne ani zaburzające odbiór treści, chyba że stronę onepage wykorzystujemy do prezentacji produktu i zależny nam głównie na wywołaniu wrażenia 'wow' u użytkownika.

Jakie są zalety i wady stron onepage ?

Niewątpliwie zaletą stron onepage jest ich oryginalność i duża elastyczność podczas projektowania UI. Animacje jako dopełnienie budują stosowne emocje i wrażenia.

Wadą stron onepage na pewno jest ich waga i możliwe problemy z czasem wczytania, co za tym idzie brakiem idealnych parametrów pod względem optymalizacji technicznej oraz performance. Może się okazać że źle zaprojektowane i wdrożone będą działać wolno, a podczas przewijania efekty nie będą płynne. Bardzo ważnym aspektem w tego typu stronach jest wydajność, szybki serwer oraz dedykowany kod frontend.

Zobacz inne usługi tworzenie stron internetowych :