Zmiany w wyszukiwarce Google – jak się nie dać kolejnym aktualizacjom.

aktualizacje google algorytm

Kolejne aktualizacje algorytmów Google to kolejne zmiany w wynikach wyszukiwania (teoretycznie na lepsze). Co za tym idzie niektóre witryny zyskują lepsze pozycje inne je tracą. Głównym czynnikiem powodującym nałożenie filtru (karę w postaci obniżenia pozycji) na witrynę w większości przypadków są słabej jakości linki prowadzące do niej.

Aktualizacje wyszukiwarki Google – zmiany algorytmu

Często dopiero po spadku witryny właściciele dowiadują się że jedyną drogą osiągnięcia TOP10 było tylko i wyłącznie pozyskiwanie przez pozycjonera odnośników do witryny gdzie takie działanie już samo w sobie jest niezgodne z wytycznymi i kwestią czasu jest jego wykrycie przez algorytm. Zdobywane są najczęściej słabej jakości linki pochodzące z katalogów, ‘precli’, nietematycznych for, portali etc… które to ‘miejscówki’ google coraz lepiej wykrywa.

 

Linkowanie oraz słowa kluczowe

Aby nasz serwis w dobie ‘ciężkich’ dla pozycjonera czasów miał się dobrze, a na kolejnych aktualizacjach tylko zyskiwał powinniśmy:

 • przestać zdobywać linki z nietematycznych, spamerskich stron,
 • słowo kluczowe na które linkujemy to tylko i wyłącznie nazwa firmy (brand), nazwa domeny,
 • usnięcie słabych linków – katalogi, pressel page, linki sitewide.

 

Rozwój strony internetowej – optymalizacja i aktualizacja treści

Nasze działania powinniśmy skupić nie na zdobywaniu odnośników ( np. rzędu 5-10 dziennie ) ale na rozwoju firmy w internecie – poszerzeniu jej spektrum odbiorców, produkowaniu materiałów na portale branżowe, fora, portale społecznościowe, które w efekcie przyniosą nam większą oglądalność ‘ruch’ na stronie. Zachęceni dobrym poradnikiem w pdf, dobrym filmem na youtube odbiorcy z chęcią wejdą na naszą stronę i polecą ją dalej, zostawią komentarz, jeżeli piszą bloga o tym samym być może wspomną o nas. Skupiając się na budowaniu wartościowych treści – przydatnych dla użytkownika zyskujemy wizerunek i szanse na naturalny odnośnik. Myśląc o użytkowniku – myślimy o google – jesteśmy w zgodzie z filozofią wyszukiwarki.

  Mateusz - planuje i kreuje. Odpowiedzialny za cały zespół Hauerpower oraz główny kontakt z klientem. Specjalizuje się w SEO oraz UX.

  All author posts
  4 komentarze
  • Odpowiedz Adam

   26 listopada, 2014, 7:28 pm

   Z przyjemnością przeczytałem
   Święta słowa! …treść i jeszcze raz treść…
   Link znalazłem na G+
   Pozdrawiam Adam
   Portal Finansowy Kredytpolska.net

   • Odpowiedz hauerpower

    27 listopada, 2014, 8:31 am

    Dzięki Arek 🙂
    Adam dzięki również za feed, ale uważaj na linkowanie, staraj się zostawiać linki głównie z tematycznych serwisów, a już na pewno tak jak robisz czyli linkuj adresem – nie tylko na główną ale też na podstrony 🙂

  • Odpowiedz Arek

   26 listopada, 2014, 9:34 pm

   No i wreszcie ktoś mi wyjaśnił, w krótkich żołnierskich słowach co zrobić aby było lepiej w google, ale by też z drugiej strony nie przedobrzyć za bardzo

  • Odpowiedz Tomasz

   29 stycznia, 2015, 4:05 pm

   Czasy, kiedy wątpliwej jakości linki podnosiły pozycję stron w rankingach SERP już się skończyły. Zdobywanie linków z nietematycznych stron, farm linkowych czy kupowanie linków szybko skończy się banem od Google. W dzisiejszych czasach tylko treść wnosząca wartość dodaną dla czytelników ma szanse na najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwarek. Tylko takie strony/blogi będą budować swoją pozycję w internecie. Z pewnością za chwilę nadejdą nowe aktualizacje Google, które jeszcze bardziej restrykcyjnie będą podchodziły do tematu jakości.
   Przy okazji Mateusz – fajny blog 🙂

  Write a comment

  9 − two =