Projekt logo – kilka podstawowych zasad projektowania znaku

Czym jest logo ?

Logo  – inaczej znak rozpoznawczy firmy, produktu, usługi. Głównym jego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi odbiorcy, odróżnienie od konkurencji.

Projektowanie logo

Poznaj kilka zasad których warto przestrzegać :

 

1. Zadaj sobie pytanie do kogo kieruje swój przekaz, swoją firmę, produkt, zadawaj sobie pytania – staraj się odpowiedzieć prostym szkicem, odpoczywaj. Szkicuj czarno na białym lub odwrotnie.

2. Użyj maksymalnie dwóch krojów pisma, dwóch kolorów (niekiedy trzech),

3. Upraszczaj swoje pomysły – mniej znaczy więcej. Im więcej linii, kształtów, kolorów posiada Twój projekt tym bardziej utrudnia to jego odbiór i zapamiętanie.

4. Sprawdź jak wyglądają Twoje pomysły przedstawione w czarno/białych kolorach, powiększ, pomniejsz logo – zobacz czy jest czytelne gdy będzie umieszczone na wizytówce, na jasnym lub ciemnym tle.

5. Czy Twój pomysł na logo jest do zapamiętania po kilku sekundach przez odbiorcę ?

6. Nie wykorzystuj do swoich pomysłów grafik gotowych tzw. clipartów, jeżeli Twoje logo ma być oryginalne i służyć Ci na lata. Dobre logo to budowanie marki, które trwa latami, warto te decyzje przemyśleć już na początku inwestowania w branding swojej firmy.

 

Przykłady projektowania logotypów

 

Ciekawa infografika  dotycząca projektowania logotypów:

https://medium.com/design-startups/8e4d7c54b0cd 

projektowanie logo

 

    Mateusz - planuje i kreuje. Odpowiedzialny za cały zespół Hauerpower oraz główny kontakt z klientem. Specjalizuje się w SEO oraz UX.

    All author posts
    19 komentarzy
    Write a comment

    four × four =