Responsywne strony internetowe – kilka przykładów na funkcjonalny RWD

Podstawą dzisiejszej komunikacji internetowej to praktycznie, funkcjonalnie wykonana witryna dla użytkownika. Oglądając kolejne strony internetowe obserwujemy jak każda z nich dopasowuje się – w myśl projektanta – do rozmiaru naszego okna serwując nam kolejne układy bloków w taki sposób abyśmy wszystko mieli pod ręką – tzw. tapnięciem. Pojawia się jednak pytanie: czy jest to zgodne z wytycznymi google oraz jak to technicznie najlepiej wykonać.

Ostatnio na forum google padło pytanie o skutek, a raczej konsekwencje ukrywania kolejnych bloków tekstu dla coraz to mniejszych rozdzielczości poleceniem display:none. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się że jest to istotnie ryzykowna sprawa i nawet jeżeli na chwilę obecną może być to dopuszczalne nie wiadomo jakie będzie stanowisko wyszukiwarki w przyszłości. Choć oczywistą sprawą jest, pożądanym zabiegiem usunięcie dla coraz mniejszych ekranów elementów takich jak reklamy, slider/baner, guzik wyszukiwania, newslettera etc…

 

Wdrożenie responsywnej strony internetowej

Bezpieczne wdrożenie responsywności.

Radzimy jak najlepsze wdrożenie wersji responsywnej serwisu – wiarygodne dopasowanie strony dla użytkownika i robota google. Wiemy że może być to trudne, dla dużych serwisów miejscami niewykonalne, stąd też z pomocą mamy nadzieje przyjdą poniższe przykłady, a prezentujemy nie tylko te najmniejsze serwisy – firmowe – gdzie problemu faktycznie nie ma.

Widoczne poniżej przykłady podzielone zostały na trzy kolumny pokazujące serwis w wersji podstawowej oraz kolejno jego odpowiedniki dla mniejszych ekranów.

(źródło zdjęcia RWD-8 Modelarz nr 1/1957)

http://www.time.com

responsywne strony internetowe - portal time

http://www.elysee.fr

responsywne sklepy internetowe

http://www.theonion.com

przykłady responsywnych stron www

http://www.smashingmagazine.com

strony rwd wdrozenie i projektowanie

    Mateusz - planuje i kreuje. Odpowiedzialny za cały zespół Hauerpower oraz główny kontakt z klientem. Specjalizuje się w SEO oraz UX.

    All author posts
    4 komentarze
    Write a comment

    4 − 3 =