WordPress bez styli css

brak zapisu wordpress style css

Ostatnio realizując stronę internetową dla Klienta natknęliśmy się na problem pokazywania się kokpitu wordpress tylko w wersji tekstowej. Zaistniała sytuacja była o tyle dziwna że dwa miesiące wcześniej stawiając wersję serwisu ‘w budowie’ wszystko chodziło bez problemów.

WordPress – brak styli CSS. Problemy zapisu w kokpicie

Początkowe objawy problemu to brak zapisywania jakichkolwiek zmian w panelu wordpress, nie reagował na zmianę nazwy wpisu, kategorii czy dodanie treści. Poinformowana o tym fakcie firma hostingowa  podjęła działania natychmiast jedynie tylko polegały one na wgraniu wtyczki cache Lite, która poprawia podobno pracę WP na ich serwerach. Przez około pół dnia było dobrze, niestety opisane na początku wpisu problemy zaczęły się jeszcze tego samego dnia.

 

wordpress problem zapisu css brak styli

Screen z panelu

wordpress ekran logowania brak styli css

Screen logowania / po wpisaniu wp-login.php

 

Jak rozwiązać problem – brak możliwości logowania do WordPress

Brak możliwości zalogowania się do wordpress, a samo logowanie pokazywało się jako czysty html bez dodatku styli csss, gdzie w podglądzie przeglądarki w kodzie wszystko stało jak należy. Istniała jednak szansa na to że sam panel będzie działać poprawnie, niestety… po zalogowaniu cały kokpit dostajemy w formie tekstowej – czysty tekst, rozsypany cały panel.

 

Firma hostingowa mimo że bardzo się starała pomóc jedynym konkretem jakim dysponowała to fakt że : ‘u nas jest dobrze’, ‘sprawdziliśmy stronę na naszych maszynach i nie zaobserwowaliśmy problemu’, ‘sugerujemy sprawdzenie logowania z innego komputera lub wyczyszczenia przeglądarki’, ‘problem jest po stronie Państwa przeglądarki internetowej’.

 

Na pomoc przyszli jak zawsze niezawodni administratorzy hostujący stronę hauerpower.com linuxpl.com 🙂

 

Kilka wymian maili dało pozytywne rezultaty :

 • nie jest to wina przeglądarek – wyczyszczony cache i pliki,
 • nie jest to wina bramki proxy,
 • nie ma blokady u nas,
 • zmiana DNS – nie pomaga

 

 

Pada hasło panel logowania nie wczytuje styli css.

Rzeczywiście po przeszukaniu anglojęzycznych blogów po frazach ‘How To Fix WordPress Admin Styles Not Loading’ rozwiązanie podaje Michael Novotny na swoim blogu : http://manovotny.com/fix-wordpress-admin-styles-not-loading/

 

 

Rozwiązanie problemu zapisu styli CSS w WordPress

należy dopisać do pliku wp-config.php

define( ‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false );

define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );

 

  Mateusz - planuje i kreuje. Odpowiedzialny za cały zespół Hauerpower oraz główny kontakt z klientem. Specjalizuje się w SEO oraz UX.

  All author posts
  13 komentarzy
  Write a comment

  19 + 8 =